Eşim hatırına Tanışmak için davet ettiğim beni sevmedi sanırım

Merhaba bugün eşimle konuşurken birşey takıldı kafama.Bundan 7 ay önce eşim polis arkadaşını evimize yemekli iftar yemeğine davet etti daha doğrusu polis arkadaşı bizi davet etmişti eşim ilk önce siz gelin sonra biz geliriz demişti hem eşlerimiz de tanışsın demişler biz hanımlar tanışmıyorduk çünkü.Benim yurtdışına çıkmam gerekti döndüğümde bizi davet edeceklerdi normalde.Neyse davet ettik tanıştık falan güzel geçti eşimle ortak kullandığımız instagramda o polis arkadaşı ekli ama eşi yok bende karşı taraftan bekledim bana arkadaşlık atmasını ve atmadı neyse geçen gün karı koca eşimin dükkanına gelmişler ve Kadın hiç eşiniz napıyor falan sormamış eşime.Az önce eşimle sohbet ediyorduk eşim dedi acaba seni sevmedimi güzel geçmişti geldiklerinde hiç senide sormadı hani nasıl iyimi geldimi yurtdışından slm soyleyin falan diye..aklıma takıldı acaba sevmedimi benmi kuruyorum kafamda sonuçta tanışmışız instadan arkadaşlık atmasını ondan bekledim memnunmu kalmadı acaba
Bazen bazı dertler beni şok ediyor.

Ben olsam kadına değil kocama sinir olurum. Kadın belki manyak belki kıskançlık hastası belki insan sevmiyor ya da sizinle kanı uymadı herşey olabilir, kimsenin kimseyi sevip arkadaş olma zorunluluğu yok, medeni hakkı sonuçta. Ama kocanızın seni sevmed galiba demesi nedir yav. İnsan eşinin duyguları incinmesin diye uğraşır eşiniz bi de özellikle kafanıza takılsın diye uğraşmış. Eşinizin sizi başka insanlar, sosyallik gibi konulardan eleştirmesine izin vermeyin. Kendi çevrenizi de kendiniz bulun kurslara gidin çalışmıyorsanız çalışın

Sevip sevmeyecek kadar samimi olmamissiniz altı üstü bir yemek.Elektrik alamamıştır farklı kafadasinizdir.Esinin zoruyla yemeğe gelmiştir .Belki eside sizin eş istedi diye mecbur kalıp kiramayio tamam demiştir.Ben sizi sormamasi aklına gelmemiştir kısmını gerçekçi bulmadım.Tek cümle kurmanın nesi zor .Unutun gitsin bence samimi olmak istemiyor.Zaten insan arkadaşını kendi bulur diye düşünüyorum eşlerin arkadaş olması onlar için iyi siz merhaba merhaba da kalın.Ben öyle yapardım merhaba demezse dememde takmamda .
.

Bu arada eşinizle ortak kullandığınız instagram hesabına istek atmaması da çok normal geldi bana.
Ben olsam ben de atmam. Ortak hesap tuhaf açıkcası.
Ortak olmasa da atmam 1 kez gördüğüm birine o da ayrı da.
Ortak hesap neden tuhaf anlamadım

Az önce eşimle sohbet ediyorduk eşim dedi acaba seni sevmedimi?
Eşiniz size bu şekildemi sordu gerçekten:))
Hyr işte gün sonu işini anlatırken geldiklerini anlattı eşide hiç demedi karınız nasıl iyimi selamımı iletin falan demedi sevmedimi diye dalgasını geçti çünkü yeni evliyiz ve baya özenmiştik davet ederken hatta aile harici eşimin ilk defa bir arkadaşını ağırlıyorduk..Eşimde dedi sevmek zorunda değil karımı sevse ne sevmese ne diye ama ben diyoeum acaba huyumu enerjimi begenmedimi

Evini açan, sofrasına davet eden birisine, sevmese bile nezaketen, selam göndermesi teşekkür etmesi gerekirdi. Belli ki görgü kurallarından ve insan ilişkilerinden bir miktar habersiz. Sevmemiş olabilir, bence görüşmemeniz daha sağlıklı böyle biriyle.

Merhaba bugün eşimle konuşurken birşey takıldı kafama.Bundan 7 ay önce eşim polis arkadaşını evimize yemekli iftar yemeğine davet etti daha doğrusu polis arkadaşı bizi davet etmişti eşim ilk önce siz gelin sonra biz geliriz demişti hem eşlerimiz de tanışsın demişler biz hanımlar tanışmıyorduk çünkü.Benim yurtdışına çıkmam gerekti döndüğümde bizi davet edeceklerdi normalde.Neyse davet ettik tanıştık falan güzel geçti eşimle ortak kullandığımız instagramda o polis arkadaşı ekli ama eşi yok bende karşı taraftan bekledim bana arkadaşlık atmasını ve atmadı neyse geçen gün karı koca eşimin dükkanına gelmişler ve Kadın hiç eşiniz napıyor falan sormamış eşime.Az önce eşimle sohbet ediyorduk eşim dedi acaba seni sevmedimi güzel geçmişti geldiklerinde hiç senide sormadı hani nasıl iyimi geldimi yurtdışından slm soyleyin falan diye..aklıma takıldı acaba sevmedimi benmi kuruyorum kafamda sonuçta tanışmışız instadan arkadaşlık atmasını ondan bekledim memnunmu kalmadı acaba
Abooo nelere takiliyosun hiç tiye bile almam cokta tın der geçerim

Evini açan, sofrasına davet eden birisine, sevmese bile nezaketen, selam göndermesi teşekkür etmesi gerekirdi. Belli ki görgü kurallarından ve insan ilişkilerinden bir miktar habersiz. Sevmemiş olabilir, bence görüşmemeniz daha sağlıklı böyle biriyle.
Evet işte bende onu diyorum bir tşkkr veya nezaketen eşiniz nasıl diye slm iletmek çok zor değil eşimde bunu söyleyince dedim yani sevmeyebilir diye

Ben olsam kadına değil kocama sinir olurum. Kadın belki manyak belki kıskançlık hastası belki insan sevmiyor ya da sizinle kanı uymadı herşey olabilir, kimsenin kimseyi sevip arkadaş olma zorunluluğu yok, medeni hakkı sonuçta. Ama kocanızın seni sevmed galiba demesi nedir yav. İnsan eşinin duyguları incinmesin diye uğraşır eşiniz bi de özellikle kafanıza takılsın diye uğraşmış. Eşinizin sizi başka insanlar, sosyallik gibi konulardan eleştirmesine izin vermeyin. Kendi çevrenizi de kendiniz bulun kurslara gidin çalışmıyorsanız çalışın
Aslında eşim beni kırma amaçlı söylemedi birkaç kez gelip dükkana hiç sormaması 2 gün önce yine gelip nezaketende olsa slmı mı iletin dememesinden söyledi çünkü gerçekten özenmiştim davet ederken

Benim eşimin de aynı işi yaptığı ve kendisine "kumam" (erkek) diye lakap taktığım bi arkadaşı vardı. Kızımın bebek mevludunde kadını aradım davet ettim ki baya güle oynaya şen sakrak konuştuk. Neyse geldi. Eve geldiğinde sanki daha önce de tanışmis gibi kendisiyle özel de ilgilendim sohbet ettim (hiç kimseyi ben dahil tanimiyordu) vedalaşırken tıpkı sizin gibi görüşelim diye sozlesip ayrıldık. Bi daha kadından hadi çay kahve içelim diye bi adım gelmedi. Ki bu işler sirayladir. Ben enerjik eğlenceli biriyimdir yani çok nadir bi ortamda sessiz somurtkan dururum. Aylar oldu dönüş yapmadı. Demekki enerjimi beğenmedi dedim 🤣🤣 yapacak bi sey yok 🤷‍♀️🤣🤣 herkes herkesi sevmek hoşlanmak zorunda değil. Ammmmaaan yani 👌👌🤣
Sanırım zamanla küçük şeyleri dert etmemeyi öğrenicem aslında

Ortak hesap nedir :olamaz:
Bende eklemem kimsenin ortak hesabını.

Eşinizin size gelip kadın seni sormadı, sevmedi galiba demesi de manasız. Çok mu önemli sanki.
Yani sevdiği bir arkadaşının eşi sonuçta dükkana geliyo ve hiç sormuyo nezaketen sorulmazmı sevmek zorunda değil ama bilmiyorum nezaketen sorulur

Eşiniz niye sini sivmidi glb .s.s.s yapıyor ki?

Gerçek bir erkek, kurban olsunlar benim karıma der bunu umursamaz lafını da etmez.
E tmm öyle dedi zaten :)) buraya kısadan anlatıyorum sevmedimi acaba hiç sormuyo dedi sonrası benim karım gibi birini sevmeyecek haa falan diye şakasını yaptı

Ben bu durumda esime kızardım.
Madem o kadar dikkat etti.
Biz dilini kullanıp, peris95 te yeni geldi falan filan diye konuya girebilirdi.
Kadin ayrı bir kabalık yapmış orası doğru da.
Esin de seni üzmeye çalışmış gibi

Hic umrumda olmazdi neden takiuorsunuz. Ayni sey esimin ailecek cocukluktan gorustukleri bir abileri vardi uzak bir yere tayinleri çıkmıştı oda polisti yasca tabi benden 15 yas buyuk kari koca cocuklari olan ciftti.gittim esime bir hurmet bir saygi sevgi bana soguk.bir gun kaldik 6 sene oldu hep beni soruyorlarmis bir defa dahi aramadim gitmedim davet etmedim hic sorun etmedim.bosverin sizde

Eşimin arkadaşlarını gördüğümde bende hiç sormuyorum, (tanıdıklarımdan bahsediyorum) aklıma bile gelmiyor çünkü.

Davetten sonra instagram üzeri ondan bekledim arkadaşlık atmasını atmadı ve eşimede sormamış hiç nasıl eşiniz iyimi diye falan acaba sevmedimi kusurum mu oldu bilmiyoeum
Neden hemen davet atıyorsunuz. Çok gereksiz ve aşırı hevesli bir tavır.

Eşiniz niye sini sivmidi glb .s.s.s yapıyor ki?

Gerçek bir erkek, kurban olsunlar benim karıma der bunu umursamaz lafını da etmez.
Bende buna şaşırdım, kocası resmen demoralize etmek için söylemiş.
Madem sen öyle bir şey farkettin ama karımın g.tünü yesinler diyip hiç bir şey olmamış gibi yapsana be adam karının dert edeceğini biliyorsundur herhalde.

X