EŞİM ÇOK UMURSAMAZ

Kara_melek1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2024
29
-5
26
Merhaba arkadaşlar ben 5 senedir evliyim. Eşimle birbirimizi severek evlendik eşim ile ilk zamanlar çok ilgili çok düşünceli bir insandı ince fikirli derler o şekildi. Ama son bir senedir o kadar farklı ki tartışılcak bir konu olur umursamaz ,Çözüm üretme mız lazım konuşmamız lazım ben karşısına otururum anlatırım. Konuşurum ,hem onun açısından, hem kendi açımdan ben sürekli böyle hareket eden bir insandım Takiii, Eşim beni çıldırtana kdr son zamanlarda artık bu umursamaz tavırları benide değiştirdi ya bir konu konuşulması gerekiyor ki Aynı Şeyler Bir daha tekrarlanmasın çünkü bu tür şeyler ufak ufak gün geçtikçe büyür dağ olur bu sefer hiç çözülmez.

Herneyse Son iki gündür acaip derece de eklem ağrılarım vardı nedense ben bir yerim ağırınca otomatikman onunda illa bir yeri Ağrıyor. Geçen gün kolum ağrıyor dedim. Bana yardımcı olur musun sofrayı toplarmısın dedim . Resmen yere uzanmış halının Üstüne " Başım ağrıyor benimde " diyor ne yani senin başın ağrıyor yani yapamazsın, ben ağrayan kolumla ten başmamı yapayım? Onu mu diyorsun Dedim.. ( ses çıkarmadı ) İnanır mısınız sabah programları olur ya açtım onu kendime izleyim biraz kafam dağılsın dedim . Kocam geçti sofraya TV, yi resmen o izledi yemeğini yedi. Ben ona hizmet etmekten evle uğraşmaktan televizyona bakamadım bile . Ben de ona dedim ki " TV yi açtım bir kez bakıp izleyemedim valla benim yerime sen izledin" dedim . Ve "Güldü aldı sigarasını" Çıktı balkona içmeye. Ben evle uğraşmaya devam ettim. Tamam başı ağıra bilir ne zaman böyle olsa ilaç veririm ilgilenirim ama hiç mi bana üzülmüyor sun diyorum bak kolum ağrıyor fıtık var bende biliyosun diyorum cevap vermiyor susuyor sürekli. Daha sonra aradan bir iki saat geçiyor aşkım özür dilerim diyor yanıma geliyor öpmeye sarılmaya çalışıyor.

Diğer sonra ki gün yine bir konudan aynı umursamaz oluyor mesela dışarı çıkıcaz saçımı taramam lazım biraz kendime bakmam lazım çocukla ilgilenir misin diyorum tv ye bakıyo maç izliyor artık öyle bir hale geldim de sinir krizi geçirdim ağlamaya başladım odada kendimce gelmiş uzaktan beni izliyor git dedim git çünkü kendimi rahatlatmam gerekiyor gir diyorum ona kötü bir söz çıkmasın ağzımdan diye bide dikilmiş karşımda Bide anne olcaksın tipe bak haline bak Salak salak Ağlama diyor. Yeter dedim gidicem artık sen beni anlamıyosun ne hissederim ne düşünürüm senin için bir önemi yok diyorum gidersen git diyor ama gitmeye kalkınca engel oluyor seviyorum seni diyor. Özür diliyor tamam diyorum ama bana böyle yapma lütfen diyorum bak ben çocuk bakıyorum verimli bir anne olmam lazım mutlu olmam lazım diyorum. O an sarılıyor beni sakinleştiriyor sona yine bir konudan umursamaz davranıyo illa bişi oluyor yine umursamaz tavırları oluyor. kaç gece kalbimi kırıp ağlayarak sessizce uyuduğum zamanları biliyorum ben. Bana hiç hata yapmadı o konuda güvenim ona var inanın telefonu orta da durur arkadaş kahve vs. Ortamı yok iş ev ev iş başka bişiyi yok ben de ona yapma etme demem ama bu kadar umursamaz değildi benim ne düşünüp hissettiğimi önem serdi . Ama şuan sadece tv sigara kahvesini getireyim canı istedimi beni karşılık vereyim ya kaç defa yaptı aynı şeyleri ben yine ona yakınlaştım karşılık verdim hiç bişi olmamış gbı yatağımıza bişi yansıtmıyorum. Ama umursamaz ve bu durum beni çok bunalttı kafamı yordu artık hayata karşı soğudum resmen ya madem umursamaz olcaktın beni neden ilgiye sevgiye alıştırdın ya psikolojimi bozdun.

Ben sevgi ilgi anlamında yakınlaşmasam elimi tutup yürüyeceği bile yok kıskanç kendisi mesela biraz dekolteli giysem kızar eder ama yok ya gerçekten benı bunalıma soktu acaip umursamaz ağız tartışmasına gireriz ufak tefek bile olsa beni bir yerden vurmaya çalışır kendime bir gün vakit ayırmak istediğimi söylüyorum bir saçımı boyayım bir bakım yapayım az ilgilen çocukla diyorum yatıyor yani keyfi ne isterse paşanın o ben ne yapıcam çok uzun oldu farkındayım bunalımdayım çünkü ben bu adamı iyice böyle farkındalığı kazanmasını istiyorum bu böyle dümdüz bakıyo evliliğe sanki bana kimse bakmaz etme sanki ben sıradanım benim acilen özgüvenli ve bunu asıl umursamamaz gbi davranmam lazım nasıl başarıcam nasıl hem sinir edip hem normal davranıcam değiştiğimi artık benimde onu umursamadıgımı ama hemde normal davrandıgımı o ortayı nasıl ayar çekmem lazım

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım benim kendini bu kadar yorunca sana madalya takmayacaklar. De ki “artık ben de yapmıyorum, kadın buldum arayayım da yarın gelsin temizlesin” eğer cimriyse durumu yoksa kalkar korkusundan yapar zaten. Yapmıyorsa siz de bir süre yapmayın bakalım ne olacak.
Niye mesela kahvaltı yapılınca o kahvaltı hemen kaldırılmak zorunda? Valla biz kahvaltı yapıyoruz, bitince çocuklar odalarında oyun oynarken biz çayımızı alıp bir de salonda keyif yapıyoruz. Yani o sofranın etrafı hemen toplamanın acelesini ben hiçbir zaman anlayamayacağım.

Yok canım sofra hemen kalkmadı zaten çaylar içildi ben kahve yaptım tv yi açtim programa az bakalım kafam dagılsın diye ama o yemegını yedi sigarasınj aldı ve balkona gitti ben daha o yemegı yerken kahve suyu koydum hazır ettim sofra duruyorken istedim beraber yan yana oturalım sarılalım tv ye beraber bakalım ama yok hiç bişey yok izledi tek başına aldı sigara kahve çıktı balkona ben napayım allah aşkına mecbur topladım evle uğraştım

Yazdıgım gibi çok umursamaz canı isterse sevgisini gösterir istemezse göstermez keyfi için benim Le kavga bile etmeye calışır ben napıcam bilmiyorum son zamanlar çok bunalma ya başladım

E sen de kahveni alıp balkona çıksaydın. Karşılıklı sohbet edip içseydiniz.

E sen de kahveni alıp balkona çıksaydın. Karşılıklı sohbet edip içseydiniz.
Bebeğimle ilgilenmek zorundaydım ve okula giden çocuğumu hazırlamak zorundaydım rica ettim ilgilenir misin saçımı tarıcam diye umursamadı sonra artık aynaya baktıkca sinir krizi geçirip ağladım en son gelip bide anne olcan ağlamaya bak dedi

Çünkü saçımı taramaya bile vaktim yoktu ben çocuğu tek başıma yapmadım sonuç olarak ilgilenmesi lazımdı surkelı istemem zten bu tür şeyleri keyfi için herşeyi yapıyor ev içinde

Buna umursanmaz denmez

Kocan sınır bozucu geçimsiz gıcık saygısız sen anneysen oda baba

5 senelik evliliğe biri okula giden iki çocuk sığdırmayı nasıl başardınız? Bütün sorununuzun kaynağı bu muhtemelen. Kontrolsüz üremek.

E çocuklara bakmak ve hazırlamak gerekiyorsa kahveleri alıp nasıl tv karşısında keyif yapacaktınız? Bir dediğiniz diğerini tutmuyor. Kendinizi yazarak ifade etme konusunda sıkıntınız mı var, yalan mı söylüyorsunuz anlamadım.

Şimdi farkettim siz dün eşimi çok kıskanıyorum, özgüvensizim diye mesaj atan üyesiniz değil mi?

Çok saygısızmış eşiniz. Bir de ağlayan, sinir krizine soktuğu kadına nasıl annesin diye laf söylüyor hala hadsiz.
O bir kez yapmıyorsa sizin de beş kez yapmamanız lazım. Bir hafta ev toplanmaz temizlenmezse çöp ev olmaz. Severek, güzel konusmayla anlamiyorsa bu şekilde anlatmak lazım.

Yazdıgım gibi çok umursamaz canı isterse sevgisini gösterir istemezse göstermez keyfi için benim Le kavga bile etmeye calışır ben napıcam bilmiyorum son zamanlar çok bunalma ya başladım
Maalesef eşin öyle görmüş öyle de devam ettiriyor. Umursamaz saygısız sevgisiz biri. Sen madem gütmek istiyorsun o zaman ona görevler vereceksin. Mesela yapmadığı zaman sen de ona kahve yapmayacaksın, elbisesini yıkamayacak ütülemeyeceksin. Böyle böyle belki dize gelecek.

Hayır kardeşim ben ilk defa katıldım buraya başka bir üye değilim Neden bu kadar ön yargılı ve saçma yorum yazıyorsun Ben burda derdimi paylaşıyorum sen kalkmışsın yalan diyorsun kontrolsüz üreme diyorsun 5 senede 2 çocuk diye yorum yazıcağın kadar fikir verip yardımcı olmak bu kadar zormu bizim insanımız neden hep ön yargıcı anlamış değilim evlilik önemli bir husustur bir insan evlenebilcek olgunluğu kendinde görüp evlenmiş ise 5 senede 2 çocuk olgunluğu da olması lazım evlenirken insan başına neler gelebilceğini bilip evlenmeli zaten ben bunlara herşeye açık evlendim fakat insanın bazen çözemediği yardım isteyebileceği şeyler olabilir yardımcı olmak yerine kontrolsüz üreme vs konuyu saçma sapan yerlere taşırsan değişik bir üslup da görebilirsin arkadaşım

Normalde yaparım bu dediğini fakat çocuklarım rahatsız olur diye yapamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…