Eşim beni sevmiyor

Keşke baştan o fırsatı vermeseydiniz. Benim eşimde kıskanç ciddi manada ama asla çalışmama mani olmasına izin vermem. İş ortamınız yoksa da sürekli arkadaşlarınzla planlar yapın aktif olun onu dahil etmeyin biraz yalnız kalmalı. Mesela çalışmasam ilk önceliğim ingilizce kursuna gitmek olurdu sürekli evde durursam biliyorum eşimle sürekli çatışırım ben dilim durmaz benim. En iyisi ara ara birbirinizden ayrı vakit geçirmek. İnan çok iyi geliyor.

Sizi anliyorum cunku ayni telden caliyoruz. Biz de dini hassasiyetleri olan insanlariz. Harama girecek herhangi bir fiil islemedik. Ancak dugun oncesinde o bahsettigim 5 yillik periyotta dini nikahimiz vardi zaten. Burada bir ayrinti oldugu icin girmek istemedim. Aslinda o bes sene icinde de evliydik yani. Ama belki ayni evin icine girince isler bam baska oluyor bilemiyorum…

Bu durum her evlilikte oluyor ya bende yaşamıştım hshdhdh zorla soyletiyorum hatta arada beni seviyo musun diye ahshhd fazla canını sıkma :)

Bir bilseniz ne kadar despot canim zaten surekli bir planlar yapiyorum. Zaten su an okulum var. Ama onun yaninda da asla bos durmuyorum. Yine de istemiyor bu kadar aktif olmami. Resmen beni kendi sinirlari icinde sevgisizlige mahkum ediyormus gibi. Ben de ac kedi gibi sevgi dileniyorum ondan.

evet biliyorum o hikayeyi. İzlerken aaa bu bana bir yerden tanidik geliyor demistim ama biz o dereceye gelmedik cok sukur.

Zaten artik beklentiyi biraktim. Anda kalmaya calisiyorum. Ama iste sagolsun kendisi hep ayni. Ruh yok. Dedigim gibi normal iki akrabag gibiyiz. Ben zaten cok fazla duygusal bi insanim. Burcum balik heralde ondan ama o da hic karsilik vermiyor. Bizim dilimiz farkli. Bir uyumsuzluk var ama insallah cozulecek bakalim

Ayyyy Koca da koca bırakın şu kocaları bi salın sanki dünyada başka erkek yok.. 11 yıllık evliyim en iyi tecrübem erkek milletine hak ettiğinden fazla değer vermeyeceksin hayatının merkezine alıp etrafında dolanmıyacaksın.
Kendine güvenip kendine saygı gösterip kendini seveceksin... Saçlarını süpürge etmeyeceksin.. Giyinip süslenip püslenip
Gezip eğlenceksin paralarını harcayıp acımıyacaksın ondan sonra senden değerlisi yok...

Tek tip bakis acisiyla nasil bakilir bir insan sonuna kadar nasil gomulmeye calisilir hepsinin cevabini vermeye calismissiniz gibi. Benim ve bizim hayatimizdan tek bir kucuk kesitle nasil vardiniz bunca kaniya cokkk merak ediyorum. Tabiki esimin bana duydugu hisleri de sevdim. Cok coskuluydu etkiledi beni. Hatta ilk asamada bana duydugu aski sadakati gorerek baglandim ona. Demek ki yalan degil dedim. Onun bana olan sevgisiyle onun karakterinden bissuru cikarimsamalar yaparak da sevdim onu. Ama sadece bu sevilebilir mi ya? Saka mi yapiyorsunuz. Neler yasadim iyisiyle kotusuyle bunlari bilmeden nasil bu kadar keskin cikarimlar yapabiliyorsunuz? Ben onca imtihani yasarken aman kocamin bana olan sevgisini cok seviyorum o yuzden katlanayim bunca zorluga diyerek mi gogus gerdim bircok seye?? Bilmeden konusuyorsunuz sadece. Bana cocuk yap yapma diye karar ver diye acmadim ben bu konu basligini. Seni de kimseyi de ilgilendirmez benim cocuk isteme kararim. Bu bir hadsizliktir. Ben bosanayim mi devam mi edeyim diye sormadim sizce ne yapayim derken. Zaten asil konuyu acma sebebimi birkac arkadas gercekten karsiladi. “eşinizin size olan sevgisini sevmişsiniz gibi” ne kadar basit ve sığ bir cumle gercekten.

Tamamda bu anlattığınızı hiçbir evlilikte hissedemezsiniz cicim ayları geçince biter herşey, o heyecan tutku kalmaz isterseniz terapi alın ama dediğim gibi bu durumu kabullenin siz evliliği ne sandınız ki evin içinde birbirinize baktıkça romantik rüzgarlar mı esicek , eskisi gibi olalım derken adamı daha çok boğarsınız ve soğutursunuz kendinizden .

Evlilik bir kurum adi üzerinde .Eşiniz kurum üyeligine cabuk evrilmiş.Bekarken her tür romantizmi yasadik diyordur belki de ,nasilsa evliyiz duygularimi belli etmeme ne gerek var diyordur icinden.Erkekler evlenince yapiyor bunu.

Adam sizi kısıtlıyor, çalışmanıza izin vermiyor.
Bırakın sevmesin böyle yapacaksa.
Kurban olayım biri çıkıp “onun da sevgi dili kıskanmak demekki” falan demesin, yakarım bu gezegeni.
Sizin bir mesleğiniz var mı ya da okuyor musunuz? Beş senelik beraberlikte okumanıza da engel olmamıştır umarım.

Sizi anlıyorum. Bir nebze coşku kaybı kabul edilebilir ancak sevgi konusunda ben de çok talepkar bir insan oldum her zaman. Beni düşündüğünü önemsediğini merak ettiğini bilmem lazım sohbet edebilmem lazım.. eşiniz için o kadar ulaşılmazdınız ki.. şimdi baya sindirmiş sizi. Lütfen çalışın ve azıcık sıyrılın onun size taktığı bu prangalardan. Eski sizden korkuyor gider diye. O yüzden izin vermemek için elnden geleni yapacaktır. Kendi benliğinize dönün bakın nasıl değişecek.

Fazlasiyla sosyalim. Tip olarak da cevremde dikkat cektigimi soyluyorlar genelde. Ama esim cok kiskanc. Bir seyleri sinirlandiriyor surekli. Calismak istiyorum onu da istemiyor.

Ay bu adam mümkünse sevmesin zaten,
Köle muamelesi resmen,
aşkı meşki birakin, hele çocuk olayina hic girmeyin.

Konu sahibi esinden eski derin yakinligi sicakligi duygusal bagi yakalayamadigini hissedemedigini soylemeye calisiyor ama ortada somut net bir seyiniz yok gordugum kadariyla. Ciddi ciddi karsiniza alip derdinizi belirtebilirsiniz esinize ama suclamadan, yargilamadan.

Buna niye izin veriyorsunuz? Çalışmanıza bile izin vermiyormuş ve siz de bunu kabul ediyorsunuz. Adam zaten sizi kendi kafesinin içine almış artık sevgi göstermeye gerek bile duymuyor.

Anne,baba mı?merhametli,şefkatli geldi anne baba diyince anne baba başka nasıl bakar ki?
Sizin ki dozu fazla kaçmış şımarıklık belirtisi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…