Eşim beni sevmiyor

İçinde yaşıyor olduğunu düşünmüyorum illa ki bir şeyler vardir ama siz goremiyorsunuz. O sizin sevgi dilinizi konuşmadığı gibi siz de çok fazla beklentileriniz ve kendiniz odaklisiniz. Onu gozlemlenizi öneririm. Biraz kendi kafa yapinizdan çıkın kendi beklentilerinizi kenara bırakın ve nötr bir şekilde eşinizi gözlemleyin.
1- Onaylayıcı Cümleler
2- Kaliteli Zaman
3- Hediye Alma / Verme
4- Hizmet Davranışları
5- Fiziksel Yakınlık

Hala bir şey yoksa gerçekten, o zaman bir sorun vardır demek.

Canim evlendikden sonra alişma sureci başlar. Bunu evliligin en temelinden dusunup oyle bir çizgi çizmek gerekirdi. Mesela iyi geceler opucukleri, işe uğurlama opucukleri, beraber film izlemeler, kavgalarda hemen coşmamak konuşmak, iltifatlar etmek, aniden surprizler yapmak. Mesela kadin eşi işden gelince guzel mum işiğinda sofra kura bilir. Erkek ozel gun olmasa da çiçek ala bilir. Aniden eşine bakip gozlerin çok guzel diye bilmek, nebileyim guzel sozlerle, guzel vakit geçirmelerle, saygiyi kesinlikle aşmayarak sorunlari çozmekle, opucuklerle uyuyup uyanmakla, ara sira surprizlerle, gece fantezileriyle evliligin temelin oluşturunca bir bakmişsiniz ki evliligin stresli alişma surecini çok iyi yonetmişsiniz. Ve ilk yillarda oluşan bağ bence yillar sonra oluşan bağdan daha guçlu oluyor. Şu an sizin yapa bileceğiniz eşinizin uzerine gitmemek, neden oylesin beni sevmiyorsun falan dememek. Kaçan kovalanir derler ya. Sen biraz kendini geri çek. Yine suslen, parfumler sık, makyaj sur dekolte giy. Ama birşey bekleme ve herhamgi imada bulunma. O tv seyrederken git mutfakda ya da yatak odasinda otur. Eşin sendeki uzakliği farkederek kendisinde acaba neden sorusu oluşacak. Insan psikolojisi çok acayipdir. Mesela senin hiç sevmedigin biri surekli peşine duşerse seni sinir ederse bile artik peşine dusmeyi birakinca neden nolduki der insan. Artik beni sevmekden vazgeçti der. Halbuki hiç istemiyordun peşine duşmesini. Yani insan ne kadar ilgi gorurse şimarir. Erkekler de ilgi gordukce şimarip soğuyan bir yapidadir. O yuzden mesafe koy. O seninle ilgilenmese de kendi kendine yetip gununu guzel geçirdiğini gorsun. Kavgayi ve şikayeti birak. Emin ol noldu ki bu kiza diyecek

Aynı konuyu ben açacaktım gerçekten bu kadar olur,bu kadar aynı şeyler hissedilir… o kadar yalnız ve sevgiye muhtaç hissediyorum ki.. sanki artık yaptığım hiç bişey ilgisini çekmiyor ben evde miyim değil miyim belli değil. Sarılıp öperim gözlerini devirir, gözünün içine bakarım yüzüme bakmaz bişey sorarım canı ne zaman isterse o zaman cevap verir…ben sanki yokum önemsizim hiç bişeyim ben sanki. Ne yaptıysam olmuyor konuştum nerden çıkarıyorsun bunları diyor.. sizin konuyla aynı ya. Ben de kaç kez rüyamda başka biri tarafından çok sevildiğimi,önemsendiğimi,dinlendiğimi gördüm. Bunlar fiziksel değil duygusal rüyalar aşırı yoğun duygular hissediyorum rüyamda ve uyanıp da ona baktığımda resmen kalbim kırık oluyor… ne istiyor ne düşünüyor bilmiyorum hiç. Dünden beri ben de ona aynı bana davrandığı gibi davranıyorum bakalım bişey değişecek mi

Ben de aynı durumdan muzdarip olarak buralara geldim. Ben de konu açtım ama derdimi tam olarak ifade edemedim galiba. Yaşadıklarınızı çok iyi anlıyorum çünkü aynı şeyleri ben de yaşıyorum bu durumu düzeltebildiniz mi merak ettim ben de dün evden ayrılmakta buldum çareyi bilmiyorum geri döneceğim belki ama biraz bensiz kalsın istedim sanki ilk defa yaptım bunu bir de mesaj attim artık seni hayatımda istemiyorum falan dedim korktu mu bilmiyorum ama sadece 1 kere aradı ve nerdesin merak ettim diye mesaj atmış üç dört gün sonra dönmeyi düşünüyorum ama dönünce de eskisi gibi değil ondan artık bi beklentimin olmadığını göstermek istiyorum tabi yapabilirsem yani günlük işlerimi yapıp biraz mesafeli durmak istiyorum bakalım ne olacak bilmiyorum değişmez ama anlamaz benimki de çünkü onunla bu konuyu çok sefer konuştum kabul etmiyor ben zaten yapıyorum bunlari falan diyor

Bakın bu evliliğinizi zarar verir. Bunun bir üst tık levelı nedir biliyor musunuz? Bir durum yaşadığınızda soğuk davranmalar başlar. Soruna çözüm üretmeyi bırakırsınız. Karşı taraf yorulur. Yorulursa bırakır. Bırakırsa toparlayamazsınız

ben bekar bi hanımım belki çok iyi anlayamamışımdır sizi ama ben de 1 senelik bi ilişki içindeyim. ilk zamanlarımızda çok sık tartıştık hızlı yorulduk birbirimizden. biz de şu an sizin anlattığınız gibi bi durumdayız. hala iyi sayılabiliriz ama duygumuz azaldı, ilişkinin büyüsü bozuldu sanki. sanırım siz de böyle bir şey yaşıyorsunuz.

belki de dediğiniz gibi sizi her gün ev haliyle görüyosa biraz değişiklik yapın. süslenin, fön çekin, bi ruj sürün ya da yeni bi parfüm alın. maddi açıdan sıkıntınız yoksa haftasonu için kısa bi gezi planlayın. yeni iç çamaşırlar alın (belki bi jartiyer takımı) bence erkekleri heyecanlandırmak çok kolay.

belki o da monotonluktan sıkılmıştır.. bence bunları yapmadıysanız bir deneyin hiçbir şey kaybetmezsiniz.

ama size önerim bu konuyu sürekli açıp benimle ilgilenmiyosun beni sevmiyosun şöyle böyle diye onu suçlayıcı cümleler kurmayın. kavga çıkardıkça senden daha çok uzaklaşacaktır emin ol. yapıcı olmaya çalış kendini üzüp enerjini düşürme <3

bence bu durumu eşinizle açık ve şeffaf bi şekilde konuşmalısınz

Kesinlikle katılıyorum. Her dakika el ele göz göze romantik aşk sözcükleri söylemek sevgi göstergesi olmamalı zaten. Bende eşimi uzun yıllar tanıyorum tanıdıktan sonra farkettim ki sevgisini gösterme yolları çok farklı. Ailesine ve başkasına karşı benim fikrimi önemser önce bana döner sorar sen ne diyorsun istiyorsun diye bir dediğimi iki etmez yiyecek giyecek olsun en sevdiklerimi bilir alır bunun gibi sevgisini gösterdiği davranışları bence daha önemli olmalı.

daha önce görüpte görmemezlikten gelinen şeyler evlenince itici gelebiliyor mesela ben bir gün çok aşık hissediyorum bir gün sinirimi bozabiliyor , eşim de bana karşı öyle,
belki sizin hissettikleriniz de geçici bir dönemdir, bazen sevip sevmediğimi sorguladığım oluyor kendimi negatif enerjiyle dolduğumu hissettiğim zamanda eşime belli etmesem bile bir bakıyorum ki onun enerjisi de düşüyor ya ikimiz aynı anda mutluyuz ya da mutsuzuz bazen ikimizde mutlu görünmeye çalışıyoruz, ama hissediyoruz içimizin daraldığını, çok fazla yaşadım bu durumu

Bence acele etmeyin daha çok yenisiniz evlilik hayatına ayak uydurmak zaman alir .Her zaman sevgili olduğunuz zamanlar gibi olamazsınız. Evliliğin 5 senede oturduğunu söylerler. Biraz zaman verin kendinize
Katılıyorum buna.
Evlilik sevgililik dönemindeki gibi olmuyor. Siz de o dönemki gibi değilsinizdir, hepimiz için geçerli bu. Aşk, heyecan vs. uzun süren duygular değildir. Önemli olan sevgi, sadakat, huzur, anlaşma gibi şeyler. Şu an evliliğinizin sizi tatmin etmiyor olması alışmadığınızdan olabilir evet, ama çocuk düşünüyorsanız mutlaka bekleyin.

Eğri oturalım doğru konuşalım diyorum.ukalalık olarak algılaazsa sevinirim ama buradaki çoğu kadın arkadaşım inatla insan doğasını ve hayatın olağan akışını bir türlü kabul etmek istemiyor.eee aynı şekilde olur mu ? Eskiden birkaç günde bir görüşüyordunuz.çoo uzun aralar opmasa bile bir özlem oluyordu.şimid her akşam aynı evfesin.her ana tanıklık ediliyor. Zaman kısıtlı ve aüre geçici olmadığı için insanlar kendi hayatlarına da bakmak zorunda.eskiden günde 4 saat geçiriliyorsa dolu dolu geçirilip ayrıldıktan sonra herkes kendi hayatına odaklanıyordu.şimdi aynı evin içinde kendi hayatınızı yaşamak zorundasınız.bakın dünyanın en büyük aşkları bile aynı şekilde kalmaz.bir süre sonra ne sevişirken ne de zaman geçirirken eski tadı almanız mümkün değildir.koca koca kadınlar hayatın gerçeklerini kabullenmekten aciz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…