Eşim beni sevmiyor

Merhaba herkese. Yaklasik iki senedir evliyiz. Oncesinde esimle bes sene bir birlikteligimiz oldu. Her seyi en guzel sekilde yasadik. Hatta oyle ki su anda o zamanlari o kadar ozluyorum ki dusununcw gozlerim doluyor. O zamanlar cok baska baska kavgalarimiz olurdu ama bana bakislari birlikte degilkenki bagliligi ozlemi telefonumu bissuru aramasi, ust uste attigi mesajlar vs vs. O zamanlar cok farkliydi. Hep derlerdi evlenince erkekler cok degisiyor diye asla imkan vermezdim ama galiba esim de bu sekilde bir degisime ugradi. Evlenmeden once beni hep bir ulasilmaz olarak goruyordu sanki. Ama su an asla oyle degil hatta neredeyse ben onun pesinden kosturuyor gibiyim. Acaba evde beni dogal hallerimle goruyor ayni evdeyiz alisti falan bu yuzden mi. Acaba ben bakimsiz miyim. Yeterli sekilde kendime bakmiyor muyum. Yoksa degisen ben miyim onceden tavirlarim daha umursamaz gamsizdi simdi cok mu ustune titrer oldum. Hep bunlari dusunuyorum. Asla gercek manada mutlu degilim. Ben tamamen duygulara onem veren biriyim. Esimde bana yaklastiginda bile duygu hissedemiyorum sanki. Karakter olarak cogu insandan duzgun. Cok sahiplenen, sorumluluk sahibi ve en onemlisi cok sadakatli. Ama iste diger bir yandan da duygu acisindan cok eksik hissediyorum. Hani en azindan eski halini bilmesem yine belki bu sekilde kabullenebilirdim. Ruyalarimda surekli ya esim tarafindan ya da baskalari tarafindan ask hissini yasiyorum. Surekli boyle ruyalar goruyorum. Bugun de yine bir ruya gordum ve beni cok etkiledi. İlkokul arkadasimi gordum yine duygularla dolu bir ruyaydi. İcinde sadece hisleri inanilmaz derecede duyuyorum. Hani derler ya iliklerime kadar hissediyorum. Bu ruyadan cok etkilendim. Bir yandan da kendimi cok kotu hissettim sanki esime karsi sadakat acisindan eksiklerim varmis gibi😔 gercekten duygusal olarak cok ac kalmis gibiyim. Bunu yapan da esim. Surekli bu sebepten tartismalar da yapiyoruz. Seni seviyorum sana sariliyorum gormuyor musun diyor. Evet gormuyorum hissetmiyorum hatta cogu zaman. Bilmiyorum bu konuda ne yapabilirim gercekten mutlu degilim bu acidan. Bu arada icimizdeki tek sıkıntı tabiki de sadece bu degil. Belki her evlilikte olabilecek problemler bizde de var hatta fazlasiyla. Ama en azindan bana bakisi bile farkli olsa o kadar farkli olacak ki. Sizce ne yapmaliyim.
Acaba aradaki kavgalar tartismalar pesinizden kosturmasi onda bir enerji sabir tukenmesi yaratmis olabilir mi ?Haksizsiniz demiyorum erkektir tabiki peşinizden gelecek ama ister istemez yipratiyor. Bu aralar makyaja saca bakima daha cok abanin biraz mesafeli durun kendinize sosyal yasam alani olusturun bir nadasa birakin enerjinizi ve evliliginizi. Cicek acacak evliliginiz yine ben oyle hissettim🌷💚

Hirs haline getirmis olsam kavga olur huzursuzluk olur. Ev ortami sandiginiz gibi degil. İliskimizin eskisi gibi bir enerjisi olmadigi icin cok uzgunum. Evet aslinda bu konuda bir yere temas ettiniz. Tutku. Bizde su anda bu asla yok. Ben olmasi icin caba sarfediyorum ama olmuyor maalesef
Israrla bu adamı sevmediğinizi düşünüyorum.Tutku yok,ruh eşi değilsiniz büyük ihtimalle.

Sevgiliyken de öyle bakmıyordu zaten. Konu sahibi öyle görmek istiyordu sadece. Şimdi pembe gözlükleri çıktı, gerçeklerle yüzleşiyor.

Abi evlenmisiz zaten her dakika birbirimize olu balik gibi nasil bakacagiz 🤣 dunyadan uzak bir iliski yasamak lazim bunun icin. Ayni evde yasiyoruz zaten adami her gordugumde kalbim mi carpsin carpintidan gider insan 🤣

Benim kastettigim boyle bir degisim degildi bende var olan. Ben zaten onu onun kadar sevmiyordum en basindan beri. Hep diyordu beni benim seni sevdigim kadar sevmiyorsun diye. Hatta iliskimiz de onun cabalariyla baslamisti cok uzun bir sure ben istemedim o cok israr etti birlikte olmamiz icin. Oyle basladi hep de bu sekilde surdu. Hep en cok seven en cok deger veren taraf oydu. Ben de karsiliksiz birakmadim tabiki onu. Ama ondaki bu hisler o kadar fazlaydi ki sanki benim hissettiklerim hicbir seydi yaninda. Su anda ise onda bu duygu patlamalari asla kalmadi.
Konu dışüolacak ama kirmizi oda diye bir dizi var ordaki bir bolumle ayni yasadiginiz duygular . Orada da erkek hep kosuyor pesinden daha sonra evlenince kiz kosuyor adamin pesinden ve psikolog cozuyor bu durumu . Sizde bir danisin isterseniz psikologa. Belki size iyi gelir neler istediginizi olcmus olursunuz

Abi evlenmisiz zaten her dakika birbirimize olu balik gibi nasil bakacagiz 🤣 dunyadan uzak bir iliski yasamak lazim bunun icin. Ayni evde yasiyoruz zaten adami her gordugumde kalbim mi carpsin carpintidan gider insan 🤣
Diyorum ya beklentiler bihter behlül aşkındaki heyecan, tutku, elde olan eve iki ekmek bi yoğurtla gelen adam 😂

Nasil donebilirim peki eskiye. Ne acidan eskiye donmem gerekir diye dusunuyorsunuz?
Canım evlilik böyle bise hergun gözünün içine kimse aşkla sevgiyle pohpohlayarak bakamaz liseli aşık değiliz sonuçta... ne saçma sapan erkekler var bir bilsen kendi haline dua edersin kimse öyle masallardaki gibi aşk yaşamıyor kimsede o beklediğin göz icine bakmami her neyse işte kolay kolay bulamazsın

Seni seviyorum sana sariliyorum gormuyor musun diyor. Evet gormuyorum hissetmiyorum hatta cogu zaman. Bilmiyorum bu konuda ne yapabilirim gercekten mutlu degilim bu acidan

Burdan. Sanki eşinizin sevgisi size yetmiyor gibi anladım
Aynen bu cümleleri kuran bir arkadaşım var. Sevilmelere doymuyor, asla yetmiyor.. Sevgisiz büyütülmüş olmanın yansımaları onunki biraz da, sizi bilmiyorum.. ama evliliğin sorumlulukları, yaşamsal koşuşturmacalar rengini değiştiriyor ilişkinin, bu sevilmediğiniz anlamına gelmiyor, sevgililik dönemindeki kadar yoğun yaşanmıyor, dile dökülmüyor belki, heyecan azalıyor. Ama aranızda çok daha derin, anlamlı, bütünlük içeren bambaşka bir bağ oluşuyor. Bence çift olarak kendinize hobi falan bulun, yürüyüş, bir spor dalı, kültürel bir aktivite.. bu konuya odaklanmayı bırakırsanız daha mutlu olursunuz. Beni sevsin, küçük sürprizler yapsın, seni özledim mesajları atsın gibi beklentilerle kendinizi tüketmeyin.

Sizin evlilik beklentiniz neydi? Nasil olursa siz mutlu olursunuz?
Mutluyum ben zaten. Ben bu evlilik iliskisi uzerine sorguluyorum mutlulugumu. Ben normalde cok pozitif enerjik surekli mutlu olmaya calisan biriyim. Bilmiyorum bir konu olunca neden herkeste bir onyargi ortaya cikiyor. Ben mutsuz olmaya calismiyorum. Aksine mutsuz olmayalim diye cabaliyorum surekli. Ama esim dup duz bir insan oldu. Problem bile konusamiyorum onunla zaten. Ben evlenip birbirimize kavusucaz diye dusunuyordum. Hasretle gecen onca zaman son bulacak diye dusunuyordum. İcerde ders calissam dayanamayip ozler yanina gelirim diyen adamdan su an eser yok. On saat diger odada olsam gelip bakmaz yasiyor musun diye. Bakislarinda sevgi muhabbet yok. İsten geliyor sadece yuzunde stres oluyor. Tamam insanlik hali biliyorum ben de robot beklemiyorum karsimdakinden. Ama her zaman mi boyle olunur. Haftasonu bile ayni. Birlikte bir seyler yapiyoruz egleniyoruz vs. Ama icinde ask yok sevgi yok muhabbet yok. Anlatabiliyor muyum. O yuzden ustune basa basa bu konuda kendimi mutlu hissetmiyorum diyorum

Nasil donebilirim peki eskiye. Ne acidan eskiye donmem gerekir diye dusunuyorsunuz?
Geçmişe dönemezsiniz, hiçbirimiz donemeyiz. Sen ileriye bakarak hareket et. Eşe karşı duyulan hisler sabit degildir, yillar geçtikçe değişiyor
( bu bazen çok daha iyi yönlü olabiliyor, mesala yillar geçtikçe onun icin daha fedakar oluyorsunuz, hasta olsa iciniz açıyor çocuğunuz gibi, ama ilk evlendiginizde aşk daha çok baskın oluyor). Bu genelde böyledir.

Canım evlilik böyle bise hergun gözünün içine kimse aşkla sevgiyle pohpohlayarak bakamaz liseli aşık değiliz sonuçta... ne saçma sapan erkekler var bir bilsen kendi haline dua edersin kimse öyle masallardaki gibi aşk yaşamıyor kimsede o beklediğin göz icine bakmami her neyse işte kolay kolay bulamazsın
😔

Geçmişe dönemezsiniz, hiçbirimiz donemeyiz. Sen ileriye bakarak hareket et. Eşe karşı duyulan hisler sabit degildir, yillar geçtikçe değişiyor
( bu bazen çok daha iyi yönlü olabiliyor, mesala yillar geçtikçe onun icin daha fedakar oluyorsunuz, hasta olsa iciniz açıyor çocuğunuz gibi, ama ilk evlendiginizde aşk daha çok baskın oluyor). Bu genelde böyledir.
Kesinlikle oyle. Ask cok baskindi. Tutku vardi. Simdi daha cok anne ogul- baba kiz iliskisi gibi. Ogun atlasa icim aciyor ac kaldi diye. Merhamet, sefkat su an cok baskin bende. Onda tam ne var ondan emin degilim pek bana karsi acimasi oldugunu dusunmuyorum ama her neyse iste

Diyorum ya beklentiler bihter behlül aşkındaki heyecan, tutku, elde olan eve iki ekmek bi yoğurtla gelen adam 😂

Konu sahibi her dakika bir romantiklik bekliyor sanki ama gercek hayat oyle bir sey degil. Gun icinde insanin bir suru dertle ugrastigi gunler olabiliyor. Konu sahibi eskiden surekli arardi, mesajlari bilmem ne demis simdi hic mi iletisim kurmuyorlar yoksa her dakika bunlari yapmayi mi ozluyor ben anlamadim. Herkes anlamis demis ama bende problem var demek ki anlamadim.

Konu sahibi her dakika bir romantiklik bekliyor sanki ama gercek hayat oyle bir sey degil. Gun icinde insanin bir suru dertle ugrastigi gunler olabiliyor. Konu sahibi eskiden surekli arardi, mesajlari bilmem ne demis simdi hic mi iletisim kurmuyorlar yoksa her dakika bunlari yapmayi mi ozluyor ben anlamadim. Herkes anlamis demis ama bende problem var demek ki anlamadim.
Evet kimi zaman hic iletisimi olmuyor kendisinin. Agzindan cimbizla aliyorum lafi. Havasinda oldugu zamanlarda da (zaten hep gozlerinin icine bakiyorum) oyle dum duz. Romantik falan demiyorum bile fark ettiyseniz. Normal akrabag gibiyiz o kadar.

Evliliğimin ilk başlarında pandemi de sürekli evdeydim habire eşime beni seviyor musun, niye sormadan söylemiyorsun, niye bana bunu hissettirmiyorsun diye yakınırdım. O da sağolsun çok anlar ya öyle şeylerden seviyorum işte da napiyim derdi. Sonra dedim niye ben sürekli kendimi sevdirmek zorunda gibi etrafında dönüyorum ki niye yapıyorum bunu bu gerçekten sinirlerimi yıpratıyordu. Sonra işe başladım ve onu resmen günlük hayatımdan diskalifiye ettim sanki arkadaşlarımla takıldım onsuz planlar yaptım hayatımın merkezinde sadece o yok olduğunu hissettirdim ciddi anlamda. Kendimi beğendiğimi dile getirdim defalarca gözüne soktum çok değerli olduğumu çünkü benim öz güvenim yerindeydi ama ben sürekli onun etrafında döndüğüm için onun poposunu tavana dikmiştim. Şimdi 360 derece döndü. Ben değil o özlüyor artık, o sarılıyor o öpüyor. Sürekli soru sormaktan ondan bi beklentide olmaktan vazgeçin cidden yoruyor insanı. Kendi değerinizi sevginizi kendiniz yaratın o da farkedecektir.

Evet kimi zaman hic iletisimi olmuyor kendisinin. Agzindan cimbizla aliyorum lafi. Havasinda oldugu zamanlarda da (zaten hep gozlerinin icine bakiyorum) oyle dum duz. Romantik falan demiyorum bile fark ettiyseniz. Normal akrabag gibiyiz o kadar.

O zaman haklisiniz ne diyim. Anlattiginiz adam bir anda degismez ama muhtemelen evlenmeden once de boyleydi ama siz farketmediniz.

Evliliğimin ilk başlarında pandemi de sürekli evdeydim habire eşime beni seviyor musun, niye sormadan söylemiyorsun, niye bana bunu hissettirmiyorsun diye yakınırdım. O da sağolsun çok anlar ya öyle şeylerden seviyorum işte da napiyim derdi. Sonra dedim niye ben sürekli kendimi sevdirmek zorunda gibi etrafında dönüyorum ki niye yapıyorum bunu bu gerçekten sinirlerimi yıpratıyordu. Sonra işe başladım ve onu resmen günlük hayatımdan diskalifiye ettim sanki arkadaşlarımla takıldım onsuz planlar yaptım hayatımın merkezinde sadece o yok olduğunu hissettirdim ciddi anlamda. Kendimi beğendiğimi dile getirdim defalarca gözüne soktum çok değerli olduğumu çünkü benim öz güvenim yerindeydi ama ben sürekli onun etrafında döndüğüm için onun poposunu tavana dikmiştim. Şimdi 360 derece döndü. Ben değil o özlüyor artık, o sarılıyor o öpüyor. Sürekli soru sormaktan ondan bi beklentide olmaktan vazgeçin cidden yoruyor insanı. Kendi değerinizi sevginizi kendiniz yaratın o da farkedecektir.
Gercekten o kadar haklisiniz ki. Yazdiginiz her seyin harfi harfine katiliyorum. Kesinlikle. İnanilmaz bir cevrem var. Fazlasiyla sosyalim. Tip olarak da cevremde dikkat cektigimi soyluyorlar genelde. Ama esim cok kiskanc. Bir seyleri sinirlandiriyor surekli. Calismak istiyorum onu da istemiyor. Ben de boyle sinirlaninca belki ona sariyorum. Dediginiz gibi baslarda bunu ben de cok yaptim. Surekli salak gibi pesinde dolasip durdum hatta biktigini bile fark ediyordum. Hayatimin merkezinde onun oldugunu, asla vazgecilmez oldugunu dusundugu icin boyle bir gevseme soz konusuz ayni bahsettiginiz gibi.

Gercekten o kadar haklisiniz ki. Yazdiginiz her seyin harfi harfine katiliyorum. Kesinlikle. İnanilmaz bir cevrem var. Fazlasiyla sosyalim. Tip olarak da cevremde dikkat cektigimi soyluyorlar genelde. Ama esim cok kiskanc. Bir seyleri sinirlandiriyor surekli. Calismak istiyorum onu da istemiyor. Ben de boyle sinirlaninca belki ona sariyorum. Dediginiz gibi baslarda bunu ben de cok yaptim. Surekli salak gibi pesinde dolasip durdum hatta biktigini bile fark ediyordum. Hayatimin merkezinde onun oldugunu, asla vazgecilmez oldugunu dusundugu icin boyle bir gevseme soz konusuz ayni bahsettiginiz gibi.
Çalışmanızı istememesi yeni değildir bunu bilerek neden evlendiniz?
Hali hazırda bende çalışmıyorum şuan ama kendim öyle istediğim için.
Sizi keyfine göre sınırlandıran, isteklerinizi önemseyen eş gerçekten değer vermiyordur, vermemiştir zaten.
Başka konularda ciddiye almasını da beklememek lazım.

Maalesef ki bir çok kişinin yaşadığı durum bu şekilde.. Beni yanlış anlamanızı istemem.Evlilik öncesi bir süreç yürütüldüğü vakit evlilik sonrasına yaşanılacak güzel duygular kalmıyor maalesef ve yaşanılacak şeylerin çoğu tüketiliyor..Ben evlenmeden önceden eşimle konuşurdum fakat asla seni seviyorum vs cümleleri geçmedi aramızda hep ima ile konuşurduk elini dahi tutmadım harama helale riayet ettiğimiz için.Buna çok önem verdik çünkü farkındaydık evlilik sonrasına birşeyler kalmıyor böyle olunca..

Sevgi dilleriniz farklı. Eşin muhtemelen sana sevgisini farklı yollardan gösteriyor sen fark etmiyorsun. Ben de duygusal odaklı bir insanım, ve fiziksel temas. Aynı sorunları ben de yaşadım, bakışlara dokunuşlara çok fazla anlam yükledim ve hayal kırıklığına uğradım evliliği yıpratma derim. Bi gözlemle, eşin senin için napıyor gün içinde seni düşündüp de yaptığı şeyler ne? Mesela benim eşimin sevgi dili hizmet davranışları (tabi bunu keşfetmek de kolay değil) sürekli ebe gelirken benim seveceğim şeyler alır bana bir şeyler hazırlar, etrafımda döner adeta bana faydalı olabilmek için. Fakat ben bunları o zamanlar görmüyordum. Değeri yoktu gözümde, bana bakmıyordu bana sürekli dokunmuyordu seni seviyorum demiyordu. Halbuki her insan farklı gösteriyor. Tabiki sadece kendi dilini konuşmamali, iki taraf da birbirinin dilini öğrenip o şekilde sevgi göstermeyi de sevgiyi almayı da bilmeli.
Evet cok haklisiniz. Biz zaten herr acidan birbirimizden farkliyiz. Karakter, fikir yapisi, zevkler vs. Damak tatlari bile oyle farkli ki. Ben de temassiz yapamayan biriyim. Karsimda konustugum kisinin bile illa kolunu basini tutarim. Esim asla temasi seven birisi degil mesela. O da bana sevgisini heralde iceriden yasiyor. Cunku sizin esinizde olan seyler de yok onda. Neyi seviyorum canim ne istedi falan bunlarla ugrasmaz asla. Ekmegi bile ben arar soylerim alir misin diye. Asiri duz birisi ya. Bilmiyorum heralde o da kendi icinde yasiyor sevgisini. Zaten ben her ne kadar duygularimi genelde de fazlasiyla yasayan biriysem tepkilerimi abartili gisteren biriysem o da bir o kadar icinde yasar tepkisiz bi insan gibi resmen. Gercekten sizin mesajinizdan sonra farkli bir bakis acisiyla bakmaya basladim su anda..

Bir de erkeklerinde kendilerine göre sevme biçimleri var.4 sevgi dili diye bir kitap var tavsiye ederim yazarını tam hatırlamıyorum.Sizin sevgi diliniz dokunmaktır onun ki farklıdır.İnsanız her an her duygumuz aynı kalmıyor bazen coşkulu severiz bazen düz.Burdan kendinize pay çıkarmayın derim ve eksik hissetme kendini asla..

X