Eşim beni sevmiyor

Sevgi dilleriniz farklı. Eşin muhtemelen sana sevgisini farklı yollardan gösteriyor sen fark etmiyorsun. Ben de duygusal odaklı bir insanım, ve fiziksel temas. Aynı sorunları ben de yaşadım, bakışlara dokunuşlara çok fazla anlam yükledim ve hayal kırıklığına uğradım evliliği yıpratma derim. Bi gözlemle, eşin senin için napıyor gün içinde seni düşündüp de yaptığı şeyler ne? Mesela benim eşimin sevgi dili hizmet davranışları (tabi bunu keşfetmek de kolay değil) sürekli ebe gelirken benim seveceğim şeyler alır bana bir şeyler hazırlar, etrafımda döner adeta bana faydalı olabilmek için. Fakat ben bunları o zamanlar görmüyordum. Değeri yoktu gözümde, bana bakmıyordu bana sürekli dokunmuyordu seni seviyorum demiyordu. Halbuki her insan farklı gösteriyor. Tabiki sadece kendi dilini konuşmamali, iki taraf da birbirinin dilini öğrenip o şekilde sevgi göstermeyi de sevgiyi almayı da bilmeli.

Esimi istemiyorum sevmiyorum desem burada yazmazdim direkt bunu sonuclandirmaya calisirdim zaten. Bir cozum yolu bulmaya calisiyorum. Eskisi gibi neden olamadigini anlamaya calisiyorum. Uzuntumu paylasiyorum bir nevi. Cocugu ikimiz de istiyoruz. Ama bazen acaba dogru bir karar degil mi diye de dusunuyorum. Cunku dedigim gibi esimden dolayi mutlu da hissedemiyorum

Aslında değişen hem eşiniz hem sizsiniz,bizler kadıniz yapımız anaç, gerçekten evlenince birşeyler değişiyor anneleri biz oluyoruz sanki herseyini biz düşünüyoruz takip ediyoruz ilk başlarda bu bizi mutlu ediyor ,zamanla esefsizlesen eşinizin duygusuzlugunu hissedince sert kayaya çarpmış gibi oluyoruz ,uzulmenizde haklısınız ama çözümsüz değil siz eski siz olursaniz esinizde eski haline döner ama bu kavgayla gürültüyle olucak durum degil

Bir anda kimse kimseden soğumaz. Sebep bunlar olamaz diyorsunuz ama ilişkilerde herşey zincirleme gerçekleşir.
Bir yorumda eşin ilgisinin size yetmediğini onaylamışsınız. Tam olarak ne istiyorsunuz bu evlilikten?

Ama ondaki bu hisler o kadar fazlaydi ki sanki benim hissettiklerim hicbir seydi yaninda. Su anda ise onda bu duygu patlamalari asla kalmadi
Kendi hislerinize hiçbir şeydi derken neden eşinizden duygu patlamaları bekliyorsunuz?

Problemler bazen erkekte kaçınma davranisina dönüyor. Bizim gibi unutup gecemiyo olabilirler. Ben senin durduk yere problem yarattigini dusunmuyorum biseyler hissediyosan bir sıkıntı vardir

Bence kendinizi kandırıyorsunuz,sizin eşinizi sevmediğinizi düşünüyorum.Sadece eskisi gibi üstünüze düşmediği için bunu bir hırs haline getirmişsiniz.Çocuk olmaması daha sağlıklı,istediğiniz tutkulu ilişki bu değil.

Sizin disinizda konuma cevap vermis herkes anladi bir siz anlamamamissiniz. Bu durumda ozel olmayi hak eden taraf siz oluyorsunuz. Lutfen cevap yazmayin cevap vermenizi istemiyorum yazdigim konumun altinda.
Yok ben istediğim sürece yazarım.

En az beş kişiye anlamıyorsunuz, anlatamıyorum dediniz. Herkes de aynı cevapları verdi size hemen hemen. Niye günah keçisi ben oldum yine?

Nasil donebilirim peki eskiye. Ne acidan eskiye donmem gerekir diye dusunuyorsunuz?

Hirs haline getirmis olsam kavga olur huzursuzluk olur. Ev ortami sandiginiz gibi degil. İliskimizin eskisi gibi bir enerjisi olmadigi icin cok uzgunum. Evet aslinda bu konuda bir yere temas ettiniz. Tutku. Bizde su anda bu asla yok. Ben olmasi icin caba sarfediyorum ama olmuyor maalesef

Bazı kadınların evlendikten sonra tek odak noktası eşi oluyor sanki, her hareketi, algı, sözü üzerine düşünülüp birseyler çıkarılıyor.

Aranizdaki herşeyin ilişkinin başındaki gibi olmasını beklemeyin.
Evlenmişsiniz,iki yıldır aynı evi aynı hayatı paylaşıyorsunuz, size dalıp gitmesini mi bekliyorsunuz? Sevgiliyken de öyle baktığını düşünmek abartılı geliyor bana. Çok mu ruhsuzum bilmiyorum ama gerçekçi olmakta fayda var gibi.

Geçen ay gebelik sayfalarinda hamile kalmak istediğini yaziyordun ve o ay olmadigi icin çok üzülmüştün.
Acaba hamile kalma olayini biraz erteleseniz mi?
İnşallah hakkınızda hayirlisi olsun.

Sizin disinizda konuma cevap vermis herkes anladi bir siz anlamamamissiniz. Bu durumda ozel olmayi hak eden taraf siz oluyorsunuz. Lutfen cevap yazmayin cevap vermenizi istemiyorum yazdigim konumun altinda.

Ben anlamadim mesela. Demek ki herkes anlamamis. Siz ne bekliyorsunuz, nasil hayal etmistiniz ben anlamadim. Ben sevmiyordum zaten o seviyordu demissiniz ki bu duygularla evlilige adim atmak zaten akil kari degil.

Sevgiliyken de öyle bakmıyordu zaten. Konu sahibi öyle görmek istiyordu sadece. Şimdi pembe gözlükleri çıktı, gerçeklerle yüzleşiyor.

Nasil donebilirim peki eskiye. Ne acidan eskiye donmem gerekir diye dusunuyorsunuz?
Düşünce yapısı olarak yaşam tarzı olarak vs,yani eskiden bekarken bı hayatınız vardı degilmi eşiniz dışında arkadaşlarınızla gorusurdunuz gezerdiniz suslenirdiniz eglenirdiniz bazen üzülüp aglardiniz bazen kavga ederdiniz ,bazen odanızı dağınık bırakırdıniz bazenler uzar gider ,yine eski siz olun bir süre eşinizden aradığınız ilgi alakayı siz kendinize gösterin siz kendinizle ilgilenin ,

Yanılıyor olabilirim ama yine ben bu mesajınızdan ilişkinin başından beri eşinizin size olan sevgisini sevmişsiniz gibi anladım.Eşinizin ilgisi sizi olan tavırları hoşunuza gitmiş eşiniz değil .Yani onun size olan hisleri hoşunuza gitmiş ve o yüzden devam etmişsiniz ilişkiye sanki.Zamanla eşinizin sevme şekli değişince siz bu sevme şeklini sevmediğiniz için kendinizi mutsuz hissediyor olabilirsiniz.Eğer en başından eşinizin sizi sevme şeklini değil de eşinizi sevseydiniz böyle hissetmezdiniz diye düşünüyorum.

Çocuk fikrini kesinlikle erteleyin ve çift terapisi alabilirseniz belki sorununuzu çözersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…