eşim beni istemiyor:(

ayyy çok üzüldüm ya allah kimsenin başına vermesin bu gibi kişilere insan bile denmez insanın kalbi acır yaa allah yardımcın olsun

bence çocuğuna kıyma.çok zor bişey ama belkı ılerde bu çocuk senın hayatını kurtarır.allah verdıgı canın rızkınıda verır merak atme.nasıl şey hemen çocuk aldırmak ınsanlara çok kolay gelıyor.

ben bu konunun bittiğini sanıyordumm sizin yazınızı örnek olarak aldım sizin gibi düşünen ve yazan o kadar çokk kiii malesefff.....günah olan hangisidir acaba???bunu çokkk ii düşünmek lazım ...bizlerin cansız bir varlığa can verme kudretimiz olmadığı gibi verilmiş canı alma hakkımızda yok ...ayrıca bebeğin(cenin demiyorumm çünkü artık bebek o)alınacak zamanı çoktan geçmiş
aldırma yolundaki telkinlerinizle sadece bebeğin değil anneninde canına da kast ediyorsunuz....
evet ayrılık durumunda elifin çok zor zamanları olacağı doğru
hangimiz kolay bir hayat yaşadığımızı iddia edebiliriz ki...
yaradan kullarını malıyla canıyla sağlığıyla evladıyla türlü şekillerde imtihan ediyorrr
mal dışında yazdıklarımla imtihan oldum ben ve hep dua edip hakkımda hayırlısını ,hayırlınında iyisini güzelini istedimmm....çok şükürrrr bugünlerimdeyimm
elif bir imtihan yaşıyorrr şimdi zor bir imtihan.....
Allah elifin ve daha nice eliflerin yar ve yardımcısı olsunnn

yaa canım iyi hoş söylüyorsunda sırf adama inat nasıl ayakta durduğunu göstermek için psikolojisi normal olmayan,sürekli neden ben farklıyım,neden annemle babam birlikte değil,okul toplantılarında neden ikiside yok sorularıyla başlayan çocukluğuyla birlikte annenin yeri geldiğinde tek başına zapedemeyeceği bir genç olması durumunuda düşünüyorsundur herhalde... tek başına bir birey yetiştirmek çok zor olsa gerek. şahsen ben tek başına altından kalkamazdım. ki evlendiğimde bile uzun süre anneliğe hazır olana kadar çocuk yapmayı düşünmüyorum. gerçekten çocuk yetiştirmenin bir sanat olduğunu düşünüyorum. ben bu konuda hiç orum yapmadım. beyni bulansın istemedim. ahkam kesmesi kolayy.... o can onun içinde kendi kararını kendi vermeli bence... herkesin düşüncesine saygım sonsuz nacizane fikrimi paylaştım a.s.

Ya arkadaslar bosuna aldirsin aldirmasin tartismalarina giriyorsunuz. Ben de aldirilmasini savunanlardandim ama konunun bu kismi kapandi cunki bebek 10 haftayi gecirmis ve herhangi bir saglik sorunu olmaz ise yasal olarak alinmasi mumkun degil. O bebegin yiyecek ekmegi varmis ki dogacak.

Tatoscum sen Elifle bir konussan, ne yapmayi duusnuyor, ne planliyor, kafasindan gecenler ne? Adam ne diyor, aile ne diyor bunlari bir ogrensen de biz de bu meraktan artik kurtulsak ve bundan sonasi icin careler dusunsek???

Boyle donup dolasiyor cunki konu ayni eksende.

canım elifin hala net olan birşey yok kafasındaaa..
adam en son param yok diyordu yaaa maalesef tatile gidecekmiş..ihtiyacı varmışşşş koca bozuntusunun.....klava:
aileside yavaş yavaş bebeği kabullenmeye başladı..ama tabiiki ailesi kendin ettin kendin buldun modundaaa...
ne yapacağını şaşırmış durumda ...bende 2 gündür görüşemedim..inanki kendi dertlerimi unuttum elife endekslendim...
zaten gelişme olduğu sürece yazarım canlarım...

ben ne olursa olsun bebegimin canına kıymazdım ondan ayrılırdım evet ama yinede bebegimi bırakmazdım bebegim her ne kadar onun genlerini tasısada benim genlerimi de taşıyor ve bebegim babası gibi olacak degil hayata tutunman için bir sebeb o insan naıl kıyar

Allah o herifi nasil biliyorsa oyle yapsin!!!!!!

akşam kötü tartışmışlar...:çok üzgünüm:
adamda en son yaptıracağım testleri bekle demiş...tatlicadiarzu
yok borcum harcım var demiş....tatlicadiarzu
elifde açmış ağzını yummuş gözünü...:mymeka:
kes sesini yoksa seni boşarım demiş...Çok üzgünüm çoook
şimdi adamın aileside adama hak veriyormuş...yok efendim sen bağırıyorsun falan alttan al kocanı..tamam sinirlendirme falan filan....yok çok üzerine gidiyorsunda kızı birsürü suçlamışlarr:1shok:

işin ilginci bu yazıya bir sürü kişi teşekkür etmiş ben yazıyı okuyunca üzüldüm yorumun için teşekkür

işin ilginci bu yazıya bir sürü kişi teşekkür etmiş ben yazıyı okuyunca üzüldüm yorumun için teşekkür

neden üzüldünki canım anlayamadım sadece benim bazılarına yapacagım hırslar yüzünden bir canlının elinden yaşama hakkını alamam bunu belirttim ama tabi seni yalnıi anlamışta olabilirim bu yazıya teşekkür edilmiş derken benimi yoksa konuyu açan arkadaşımızımı kasteddin

Son düzenleyen: Moderatör:
Herşeyin hayırlısı olsun çok üzüldüm ama elimizden duadan başka bişey gelmez elifi bebeğini rabbim korusun we koruyodur bu bir İMTİHAN dır elife iletirseniz sewinirim rabbim herşeyin bilir rabbine sığınsın herşey yolunua girer inş allaha emanet olsun herkez tek sığınağımız RABBİMİZ

gerçekten neden üzüldün bende anlamadım bi bebeğin hayatından bahsetmiş bebek de olsa onunda bi canı olduğunu ve onun canına kıyılamayacağınıı anlatmış.
bende mi yanlış anladım diye düşündüm :)ümse81 gibi

Asıl sorun ne bilmiyorum ama bende 5 aylık hamileyim ve senin yaşadığın soruna benzerini 1.5 ay öncede ben yaşadım.Allah yardımcınız olsun ama her bebek anneye yada babaya hayırla geldiğine inanıyorum ben şimdi düzeldi sorunlarım sayılır o istemediği bebek şimdi çok kıymetli. Baba evi desen ekmeğin bölününce çok zor hele bide çocuk varsa ayrılsan bile yi,ne aldırma kıyma ona belki ilerde sana sahip çıkacak tek kişi o olur kocana da sabret derim ben dua et bak 3 aylardayız bol bol iyi bir insan olabilmesi için yok olmayacak gibiysede allahım sana havale ediyorum de dua et kardeşim.

bebegin alinmayacagina cok sevindim,rabbim hayirlisini versin..insallah adaminda akli basina gelir ya.
esinide bebeginide bu kadar strese sokmaya hakki yokki,nasil bir zihniyet anlamiyorum..
allah insan evlediyla karsilastirsin hepimizi ya...
eliftende ses yok umarim hersey yolundadir...
ama kafama takilan su kizlar,bu adam hadi bebek dogana kadar adam oldu diyelim,ya sonrasi???
bu kizcagiz bu defa iki yavrucakla bu psikolojinin altindan nasil kalkacak??
allahim insallah yüzüne güler canim yaaa

öncelikle yaşadıklarına çok üzüldüm benim annemde böyle şeyler yaşadı ve ben babasız büyümüş biri olarak söylüyorum çok kötü bişey okullarda ilk günler herkes babasının ne iş yaptığını fln söylerken ben içimi çekerek ağlardım ve piskolojim bozuldu hergece ağladığım olurdu bi arkadaş nafaka vermek zorunda maaşından kesilir yinede verilir felan demiş ama vermeyen baba gene vermiyor annem babama dava açtı o kadar ama yinede nafaka gelmedi=(( anneannemle birlikte kalıyoruz annem ev hanımıydı zar zor iş buldu ve annem anneannemgile geldiğinde abim 7 ben 2 yaşındaydım dedemde ölmüştü onun maaşına baktık sonra annem iş buldu çoğu gece geç gelirdi tekstil işiydi mesaiye kalırdı ve maaşta 2-3 ayda 100 milyon verirlerdi bunu azımsamıyorum ama yetmiyordu biz çocuktuk isteklerimiz bitmiyordu şimdi 16 yaşındayım abim üniversitede okuyor ben lisede annem şimdi asgari ücretle iş buldu 3-4 senedir orda çalışıyor Allah bin bir bereket versin geçiniyoruz öyle böyle neyse lafı çok uzattım benim demek istediğim çocuğunuzu aldırın yani ben olsam böyle yapardım babasız büyümek çok kötü bişey tamam annelik duygusunu bilmiyorum bunu anlayamam ama babasız büyüme duygusunu çok iyi bilirim babamın umrunda bile değilim yılda 1 kere telefonda yüzüzede değil öyle konuşuyoruz ve hala ağladıığım geceler olur=((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…