eşim beni istemiyor:(

Ay omur tuketir bu adam...

Elif canım okuduklarımdan kafama bişiy takıldı...
eşin önce istiyor bebeği sonra aldırman için diretiyo..
size yaptığı zulümler evde istememesi falan..
sakın eşinin hayatında başka bi kadın olmasın canım ?
şüpheleniyormusun başka bi kadının varlığından?

Aynen.. Alternatif üretmeye çalıştım ben de ama dediklerimin ne Türk filmliği kaldı ne de hayal aleminde olması. Yurtdışından, Türkiye`nin halini bilmeden yazmış gibi bile oldum, halbuki İstanbuldayım. Yaşanan yer de önemli değil aslında. Kafalarda sorun.

Elif hanım ne yapar bilemem ama bu tartışma bitmez. Zannederler ki sırf din böyle emrettiği için karşıyım. Zannederler ki erkek egemen bu dünyada kadının erkeğine-kaderine-durumuna boyun eğmesinin doğru olacağı, tek fonksiyonunun çocukları ve kocasına bakması olduğu görüşündeyim... Zannederler ki eğitimsiz, cahilim de bu yüzden kürtaja karşıyım.

İnsandır esas olan. Çocuk istemiyorsan önlemini alacaksın. Ama kaza, şu bu sebeple bu olmuşsa da sağlık sorun olmadığı sürece buna müdahale etmeyeceksin. O çocuk istemedi çünkü dünyaya gelmeyi, siz ilişkide bulunduğunuz için rahme düştü. Ve bu yüzden yaşamaya hakkı var. İlişkiye girene kadar bu hak sizdeydi. Önlem alır, korunurdunuz. Bu noktadan sonra onun elinden yaşama hakkını almaya kimsenin hakkı yok. Anne babası dahil.

Belki çok kötü bir insan olacak. Katil olacak, hırsız, haris...Veya çok iyi biri olacak; yeni şeyler bulacak.. Bunu hiçbirimiz bilemeyiz. Nasıl şu an doğmuş olanların iyi mi kötü mü olacağını bilmiyorsak.
Belki zor bir hayatı olacak. Fakirlik içinde büyüyecek, hatta belki de hayatı bu şekilde bitecek. Peki hangimiz hayatı 4 4 lük yaşıyoruz ki? Hiç mi büyürken zorluk çekmemiş buradakiler? Herkes imkanı bol ailelere mi doğmuş? Annesini-babasını hatırlamayacak kadar küçük yaşta kaybeden yok mudur? Hani babasız ortamda doğmasın daha iyi diyenler var ya...

Dünyada yaşayan insanlardan %1lik bir mutlu azınlık dışında herkesin sıkıntıları var. Sağlık, para, aile, eş, iş... Yeterince hayatımızı incelersek kötü durumdayız hepimiz Sadece ileriye dönük bir umudumuz varsa hayata tutunabiliyoruz. Yoksa depresyondayız, hatta intihar ve ölüm var sonunda.

İşte o bebek için de böyle bir umut var. Benim ön kabulüm bu. Sizler de biraz umutlu olun hayattan. Belki dediğim gibi sonuç kötü de olabilir, bilemeyiz. Ama böyle negatif yaklaşırsak hayat savaşını zaten baştan kaybetmişiz demektir.

a.s.

Sonuna kadar katılıyorum. Babasız büyümüş arkadaşlara soralım; Babasız büyüyeceğime hiç doğmamış olsaydım diyebilirler mi acaba! Keşke annem beni aldırmış olsaydı diyebilirler mi? O bebeğe sorsak ben yaşamak istemiyorum mu diyecek?
Bu hayata onu mahkum etmeyelim, doğurmasın diyenler! Söyleyin ölmeyi daha çok mu ister o yavru?

Yazını okuyunca çok üzüldüm. Karnındaki ikinizin çoğucu nasıl bir baba ki git aldır diyebiliyor....Bencillikten öte birşey bu durum. Kimin için uğraşıyorsun biran önce git aldır bitsin diyen biri için mi?..Neden üzülüyorsun peki 1 liranın hesabını soran o kocan olacak adam için mi?
Unutma sende bir insansın seninde isteklerin seninde hayattan beklentilerin var...Seni hak etmeyen biri ile evli kalarak hayatını çekilmez hala getirtme...

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr elifle görüştüm....
öncelikle hepiniz elifin bebeği için dualarınızı esirgemediğiniz için rabbim hepinizden tek tek razı olsun...
çünki..buğün elif doktora gitti kürtaj hakkında bilgi almak için ama ne olmuş biliyormusunuz...bebeği tahmininden büyük çıkmış....2.5 aylık mışşşşşşşşşşşşşşş
evet anlıyacağınız alınmıyor..elifin bebeği rabbimin izniyle yaşayacakkkkkkkk:teytey: değmesin..
eşine daha söylememiş..iyice vicdan azabı çeksin diyor...gerçi onda vicdan olsaydı zaten böyle birşey söylemezdi...

Bu habere bende cok sevindim.Allah büyüktür, insallah hersey diledigi gibi olur.

Çok sevindim inşallah hayırlısı ile doğar bebişimiz...Yüce Rabbimin bir bildiği var ki adını bile söylerken ürperdiğim bu kürtaj olayı gerçekleşmesin istiyor.Elifin hakkında hayırlısı olur inşallah.

tatoşşşş seniii kossskocamannnnnn öpüyorummmmmmm
yaşasınnnnnnnnnn:lepi:
yaradana şükürler olsunnnnn:dance:
lütfennnn elife sevgilerimizi ilettttt
onun için ve bebeği için dualarımız onunlaaa.............Şeniz

o küçücük masum melek hayatta nasıl tutunmuş. yüce rabbim hiçbirşeyi sebebsiz yaratmamış.

kısmet derler yaa o işte
allahım hersey düzelecek insallah
herseyde bir hayır var işteee
dularımız iyi dileklerimiz elifle a.s.

bebiş için çok sevindimde elif bu adamla ne yapacak ..birde onu ikinci kez baba yapacak..yazık ya düzelse bari araları ....

bana hep bunalım dönemiymişte babası bebeğin minnacık ellerini grünce değişecek sevinecek gibi geliyor..artık iyi niyet mi?? pembe düş mü?? bilemem..ama elif topci ilk atığı zaman da böyle düşünmüştüm..hayırlısı olsun inş..

bende bebek için sevindim ama sevincim şuramda kaldı doğrusu.elif napıcak şimdi. kendini toplayabildi mi acaba.Allah yardımcıları olsun inş.Dualarımız onunla.

bende bebek için sevindim ama sevincim şuramda kaldı doğrusu.elif napıcak şimdi. kendini toplayabildi mi acaba.Allah yardımcıları olsun inş.Dualarımız onunla.

Ben de sevindim bu habere ama dedigin gibi kaldi suramda benim de. Insallah kendini toplar ve de bir an evvel duzelir hersey...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…