Eşim Benden habersiz Borsa Oynamiş

Siz ozellikle mi her konuya damlayip alakasiz sekilde dini yorum yapiyorsunuz? Amaciniz banlanmak mi yoksa polemik cikarip insanlari rahatsiz etmek mi?

Konu sahibi esinin senden gizleyip annesine aglamasi kabul edilebilir degil. Evlilik bu degil.
Ben polemik çıkarmadım yorum yaptım konu sahibine kimseye dadandığım yok polemik çıkaran başkaları herneyse ben sizi etiketleyip yorum yazmıyorum lütfen sizde artık benim yazdığım yorumlara muhalefet olmayın. Öffffff.

öfff uydurmayın lütfen.borsa yatırım aracıdır ne kumarı?adam kumara falan dönüştürmemiş.borsadan anlamadığı için bir de son zamanlarda borsanın durumu kötü olduğu için batmış.18 yıldır uzmanı olan eşim bile battı geçen aylarda.altın alınca da düşüyor kaybettiğim oldu kısa vadede.anca uzunca bekleyerek geri zararı çıkardık.borsada böyle bekleyeceksin satmayacaksın.lazım olmayan parayla gireceksin aynı altın gibi döviz gibi kısa vadede.dini yorum yasak sitede ayrıca.borsa da dinimize uygun bir yatırım aracıdır.başka da sözüm yok

4 gündür 4000 küsür civarı para kaybettim borsada.hisselerim kapı gibi sağlam.abd fed kararları enflasyonu vb. gibi bazı durumlar yüzünden endeks düştü.ha sen endeks ne onu bilir misin bilemem.bak intihar etmedim burada kahvemi içip yazıyorum.o parayla büyük kazanabileceğimid e biliyorum kaybedebileceğimi de.ama hisselerim duruyor.durdukça bu hafta kaybederim 10 günde de geri kazanırım zararımı.sonra tekrar kara geçerim gibi gibi.şimdi ben kumarbaz mıyım tövbe tövbe

Esınızın borsa yatırımı yaptıgını sanmıyorum..Alsat yaparsa bunun adı borsa oynamak-kumar oynamakla esdegerdır. Kayınvalıdenızın boşan dedıgını sanmıyorum.Esınızın aılesını bırakıp esınıze odaklanın asıl sıkıntı orda.Ayrıca aılesıne neler anlatıyorkı kadın boşan dıyor..

Ama bizim ev borcumuz vardı ve kaybedecek kadar bir risk alma durumumuz yoktu. Hatta bazen sohbet ederken ilerde borcumuzu bitirip elimizde fazla bi paramız kalırsa yine deneyebiliriz bir miktar diye.. böyle değil ama
işte oyuzden kumara cevırmıs olayı oynamadan duramaz..

Adam akıllanmamış, günü kurtardım diye düşünüyor.
Bu adamla olmaz, kendini güvenceye almaya bak.

Çok haklı çıktınız, o gelen paranın da bi kısmını tekrar borsaya yatırmiş. Fakat el koydum ve borcu kapattırdım
iyi yapmışsınız.yazın borsa durgun olur fazla para kazandırmaz.az az yatırım yapacaksa da sonbaharı beklesin derim.alıp alıp da satmasın uzun vade sağlam kağıtları alıp unutsun .çocuğa yatırım olur.

Dikkat edin kvden aldığı parayıda kaptırabilir.borsa işi kumar gibi eşiniz bağımlılık yapmış bu konuşmayı duyduğunuzu söyleyin ama sakin bir şekilde konuşun ve artık böyle birşey olursa ciddi sorun yaşayacağınızı belirtin.az para değil kaybettiğiniz yazık.

Eve giren parayı siz yönetin. Eşinizin günlük yaşantısından kısmadan harçlığını verin. Eşinizin ailesine de durumu açıklayın sizden habersiz para göndermesinler. Borsa değil ama çevremde bu tarz kolay yoldan para kazanırım borcu kapatırım diye dibe vurdukça vuran çok oldu. Kredi kartlarını da kapattırın lütfen. Kendi kredi ve banka kartlarınızın da ekstrelerini sıkça kontrol edin. O kadar abuk şekillerde paraya erişiyorlar ki şaşarsınız.

Kocamın ısrarıyla zorla girdim 2 ay kadar borsaya. Bilindik büyük kağıtlar aldım. Sabancı, THY, ASELSAN, Petkim fln..Girdiğim tutar yüksek değil bir maaşım bile etmiyordu. İlk bi hafta %20-25 kar ettim. Borsa tavan yaptı. Hatta kocam bile diyordu sen borsaya girdin. Borsa zirve yaptı diye. Şu an kardan zararım var. ASELSAN yakti beni yaz öncesi bozsam mi yoksa kağıtları unutup beklesem mi bilemedim.

Heh işte mesele orda. Malesef güven tek kullanımlık oluyor. Eşiniz inşallah dersini almıştır diyeceğim ama sanmıyorum. Şu takip edin bari elinde 5 kuruş bırakmayın

Arkadaşlar bir süredir düşünüyorum. Eşim bu yaptığının bedelini ödemeli. Eşimden kredi çekerek aldığımızı evi kendi üzerime yaptırmasını istemek sizce çok katı bir ceza mı? Evliliğimiz için çok mu kötü olur? Bunca zaman sevgi saygı sınırlarını aşmadan gelmiştikk ama şimdi para mevzusu bu kadar gündeme gelince sanki bi şeyler bozulacak gb geliyor.
Bu evi alırken ben bekarken kendi paramla aldığım arabayı sattım ve ufak tefek yine bekarken aldığım kolyelerm vardı… ayrıca düğünde bana takılan herşeyi verdim ve benim babam maddi yardımda bulundu . Eşimin ailesi yok diyerek yardım etmediler. Ama eşim böyle borsada batıp büyük hata yapınca pat diye parayı gönderdiler.. Diğer bir çıkmaza girdiğim konu şu ; kayınvalidemle sıkıntılarım diğer bir konuda anlatmiştım. Doğum taşınma vs gb dar günlerimde gelmek şstememesi ve sorumluluğu hep aileme yüklemesi maddi ve manevi olarak. Ayrıca sürekli arayıp rahatsız edip her işe müdahil olması. Fakat bu son olayda yardım ettiler. Onlar yardım etmese arabamızı satmak zorunda kalabilirdik. Kaynanamla bu olaydan önceki sıkıntılardan dolayı mesafemi koymuştum. Sadece eşimle birlikte arayıp konuşuyordum. ama tek başıma hal hatır sormaya aramıyordum. yine benle konuşup telefonlaşmak istiyor .Kayınbabam kızım annenid e arada ara gönlünü al diyor . Ama bu kadınla yine samimi olup aynı şeyler yaşamaktan korkuyorum

Yani sizce kaynanama karşı duruşum nasıl olmalı bize bu iyiliği yaptıktqn sonra. Ha bir yandan da bana iyilik yapmadı oğlunun benle hiç alakası olmayan borcunu ödedi bana yine bi iyiliği dokunmadındiye de düşünüyorum. Kaynanam oğluyla sürwkli telefonda kavga edip ağır konuşup ağzına geleni sayan bşr insan. Aynı muhabbeti seviyesizliği benle yapmaya çalıltımve büyük tepki aldı. Bu bana normal gelen bir ilişki değil. Ama şimdi bi kere arasam muhabbet etsem yine başlayacak dakka başı aramaya. Siz olsanız ne yaparsınız

Gayet doğal bir istek, eşinize artık maddi şeylerde ona güvenmediğinizi o yüzden maddi konularda kontrolü siz alacağınızı söyleyin. Evi isteyin, çocuğumun güvencesi bu konuda güvenimi çok kırdın, çocuğumuz için vs diyip üzerinize isteyin. Üzerinize istediğinizi aile dışı birine anlatmayın mesela kv kp bilmesin. Duyarlarsa da bu konuyu söylersiniz 3 kez batırdığını artık güvenmediğinizi, hatta kvden aldığı parayı bile yatırdığını artık bağımlı olduğunu söylersiniz.

Evli olmadığım için tam bilemiyorum bu konuları ama ben olsam mesafemi korumaya devam ederdim, parayı sizin için değil oğlu ağlayıp zırladığı için vermiş. Ama denk geldikçe vs iyi davranırdım.

Bir de başka çocuk asla yapmayın. En azından bir 5 sene.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…