Eşim Benden habersiz Borsa Oynamiş

Öteki dünyada kaybedenler 2022 güncel listesinde kimler var tam yazar mısınız? Siz yetkili birine benziyorsunuz amel defterleri konusunda. Adımız geçiyor mu bakalım biz, sıradan yazın siz de.
Borsa iyi bişey mi yani? İnsanların yaşadıkları ortada Allah aşkına cool gözükücez diye benim yazdığım yazıya muhalefet olmayın. Borsa oynamak kumar oynamaktır ve kötü yaptırımları vardır bunu bilmeyebilir konu sahibi onu uyarmak istedim. İsterse dikkate alır isterse dikkate almaz, bu benim yorumum kimseyi de İLGİLENDİRMEZ.

Bence konuşmayı duyduğunuzu ima edin ama direkt şunları duydum demeyin. Bir konuşmana şahit oldum ve borsa oynadığından şüpheleniyorum diyin . Gizli iş çevirmesi borsadan da daha önemli bir sorun . Bu kadar onu yıpratan bir sorunu sizle paylaşmaması da ayrı bir sorun bence . Kaynananın o sorusunu ise es geçin belki de başka bir şeydi bilemezsiniz boşverin onu yanlış anlama olasılığınız da yüksek. Belki de oğlum niye bınlarla uğraşıyorsun mutsuz musun dedi o da karşılık olarak ben yuvamda mutluyum onunla ilgisi yok dedi yani her şey mümkün.

Borsa iyi bişey mi yani? İnsanların yaşadıkları ortada Allah aşkına cool gözükücez diye benim yazdığım yazıya muhalefet olmayın. Borsa oynamak kumar oynamaktır ve kötü yaptırımları vardır bunu bilmeyebilir konu sahibi onu uyarmak istedim. İsterse dikkate alır isterse dikkate almaz, bu benim yorumum kimseyi de İLGİLENDİRMEZ.

Boşverin şimdi borsayı kumarı; öteki dünyada kaybettiğini söylüyorsunuz ya, mizanda tartıp sırattan filan da siz geçiriyorsunuz herhalde, bu kadar bilen biri, bizim defterlere de vakıftır işte, yazsanıza, lütfen nazlanmayın. Merak ediyorum ben öteki dünyamı. :)

Öyle ucundan söylemekle olmuyor, yazın devamını, bu eminlik nereden?

Borsa kumar gibi oynanan birşey değildir.borsada normalde kuramayacağımız şirketlerin hisselerini alıp yatırım yaparız bir nevi ticare yani.kumar gibi düşünen kaybeder, ben bu şirketin ortağıyım demek karınada zararınada ortağım demektir.

Eşiniz borsayı kumar gibi görüyor
Borsa oynayıp kazanan var ama onlar mizan okumayı , ekonomik gelişmeleri takip eden finansal okuryazarlığı olan bilinçli kişiler
Böyle giderse daha çok kaybeder
Ama belli ki adamın ihtiyacı var
Ya karşına alıp net olarak konuşacaksın
Ya da ayrılacaksın

Boşverin şimdi borsayı kumarı; öteki dünyada kaybettiğini söylüyorsunuz ya, mizanda tartıp sırattan filan da siz geçiriyorsunuz herhalde, bu kadar bilen biri, bizim defterlere de vakıftır işte, yazsanıza, lütfen nazlanmayın. Merak ediyorum ben öteki dünyamı. :)

Öyle ucundan söylemekle olmuyor, yazın devamını, bu eminlik nereden?
Borsanın yanlış olduğunu herkes bilir müslüman biri zaten kumarın en az hırsızlık kadar yaptırımı olduğunu bilir. Bunu bilmeyenler de olabilir, borsanın kumar olduğunu bilmiyodur belki konu sahibi. Öteki dünyada kabul edilecek bir yanlış değil kumar oynamak çünkü aile birliğini bozuyor ve eşine çocuğuna zarar veriyor. Konuda gördüğümüz gibi nasıl bir aileyi dağıtabiliyor. Ben kafamdan bu günahtır şu günahtır demiyorum bunun çok büyük yanlış olduğunu zaten inanan kişi biliyordur konu sahibi de bilmiyorsa ne kadar büyük bir yanlış olduğunu hatırlatmak istedim eşini uyarmalıydı başından beri bildiği halde uyarmamış başta bu büyük bi yanlış şimdi kaybedince problemler çıkmış ortaya ama en başından beri müdahale etseydi belki bunlar yaşanmayacaktı.

Yahu bilmiyorsunuz bari bu kadar net konuşmayın
Borsa bir şirkete ortak olmaktır ne kumarı yahu?

Borsanın yanlış olduğunu herkes bilir müslüman biri zaten kumarın en az hırsızlık kadar yaptırımı olduğunu bilir. Bunu bilmeyenler de olabilir, borsanın kumar olduğunu bilmiyodur belki konu sahibi. Öteki dünyada kabul edilecek bir yanlış değil kumar oynamak çünkü aile birliğini bozuyor ve eşine çocuğuna zarar veriyor. Konuda gördüğümüz gibi nasıl bir aileyi dağıtabiliyor. Ben kafamdan bu günahtır şu günahtır demiyorum bunun çok büyük yanlış olduğunu zaten inanan kişi biliyordur konu sahibi de bilmiyorsa ne kadar büyük bir yanlış olduğunu hatırlatmak istedim eşini uyarmalıydı başından beri bildiği halde uyarmamış başta bu büyük bi yanlış şimdi kaybedince problemler çıkmış ortaya ama en başından beri müdahale etseydi belki bunlar yaşanmayacaktı.
konu sahibinin müslüman olduğu ya da sizinle aynı şeye inandığı sonucuna nasıl vardınız peki?

Yahu bilmiyorsunuz bari bu kadar net konuşmayın
Borsa bir şirkete ortak olmaktır ne kumarı yahu?
Eşi kumara dönüştürmüş bunu farkında değilmisin zaten birkez borsaya giren bununla kumarmış gibi meşgul oluyor bu borsa insanlara evini barkını sattırıyor intihara sürüklüyor bilinçli bir şekilde yatırım yaparsa borsa zaten caiz

:))) Sizin borsa konusunda bir bilginiz olduğunu hiç zannetmiyorum. Borsa bir yatırım aracıdır paranızın karşılığı vardır, hisse alırsınız. Slot makinesine, iskambil oyunlarına, barbut ya da rulete benzemez, ortaya para koyup kazan-kaybet oynamazsınız. Bilmediğiniz, değişken her yatırıma kumar dediğinizi düşünüyorum. :)) O halde altın yatırımı da yapmayın, çünkü onun da fiyatları düşebiliyor. Yükseliyor da... Buyurun kumar işte ahshs Döviz hele asla almayın, paranız hep tlde dursun mesela, döviz de düşebilir filan kumardır aman :)

Böyle yazıyorum da, boşa yazıyorum ha onun da farkındayım.
İnsanlara da öyle "Öteki dünyada da kaybetti" diyerek dini ahkam kesmeyin, sonra ısrarla sorarlar "Benim de amel defterime bi bakıver apla" diye, ben gibi bıkıp bırakanı da olmazsa uğraşır durursun. :)))

Eşi kumara dönüştürmüş bunu farkında değilmisin zaten birkez borsaya giren bununla kumarmış gibi meşgul oluyor bu borsa insanlara evini barkını sattırıyor intihara sürüklüyor bilinçli bir şekilde yatırım yaparsa borsa zaten caiz

Karar verin kumar mi caiz mi:KK70:
Hatlar karışık biraz sanırım neyse :KK70:
Ben egitim yazmışım siz haramdan girmiş öteki dünyadan çıkmışsınız:KK70:
Neyi savunduğunuza karar verin :KK70:

Eğer müslümansa ve bilmiyorsa bilsin istedim bilmeyenler de vardır kesin yanlış olduğunu bu benim yorumumdu.
Bu sitede dini yorum yapmak yasak ama. Bu yüzden banlandınız hala öğrenemediniz. Siz din konusunda bilirkişi değilsiniz. Bilmeyen öğrenmek isteyen gider işin ehlinden öğrenir, sizden değil. Lütfen inancını bilmediğiniz insanlara fetva vermekten vazgeçin. Kimsenin buna ihtiyacı yok.

Karar verin kumar mi caiz mi:KK70:
Hatlar karışık biraz sanırım neyse :KK70:
Ben egitim yazmışım siz haramdan girmiş öteki dünyadan çıkmışsınız:KK70:
Neyi savunduğunuza karar verin :KK70:
Eşinin durumuna yorum yaptım ben konu eşi değil mi konu sahibinin? Adam borsayı kumara dönüştürmüş en sonundada kafayı yemiş. Yorumum bu. Başka birşey yazmayın lütfen ben bu siteyi polemik yaratmak için kullanmıyorum faydalı bilgiler alıyorum sizin yüzünüzden ban yemek istemem.

Eşinin durumuna yorum yaptım ben konu eşi değil mi konu sahibinin? Adam borsayı kumara dönüştürmüş en sonundada kafayı yemiş. Yorumum bu. Başka birşey yazmayın lütfen ben bu siteyi polemik yaratmak için kullanmıyorum faydalı bilgiler alıyorum sizin yüzünüzden ban yemek istemem.

O zaman dini yorum yapılmayacağını bilmeniz gerek. Haydi selametle. Gayet borsa için yorum yaptınız ama bence cevabınızı aldınız.

Bu sitede dini yorum yapmak yasak ama. Bu yüzden banlandınız hala öğrenemediniz. Siz din konusunda bilirkişi değilsiniz. Bilmeyen öğrenmek isteyen gider işin ehlinden öğrenir, sizden değil. Lütfen inancını bilmediğiniz insanlara fetva vermekten vazgeçin. Kimsenin buna ihtiyacı yok.
Evet dini yorum yasak ben yorumumu yaptım polemiğe sizin yüzünüzden girdim.

O zaman dini yorum yapılmayacağını bilmeniz gerek. Haydi selametle. Gayet borsa için yorum yaptınız ama bence cevabınızı aldınız.
Ben bilmediğim konular hakkında yorum yapmam konu sahibinin eşi burda konu ve ben o adam hakkında yorum yaptım savunduğum hiçbişey de yanlış değil burada kimseyi inandırıcak değilim seni neden bu kadar gerdi benim yorumlarım anlamadım pusuda bekleyen polemik arayanlardan birisin sende senle uğraşamıcam buda yazdığım son yorumum olsun sana hadi SELAMETLE.

Ben bilmediğim konular hakkında yorum yapmam konu sahibinin eşi burda konu ve ben o adam hakkında yorum yaptım savunduğum hiçbişey de yanlış değil burada kimseyi inandırıcak değilim seni neden bu kadar gerdi benim yorumlarım anlamadım pusuda bekleyen polemik arayanlardan birisin sende senle uğraşamıcam buda yazdığım son yorumum olsun sana hadi SELAMETLE.

Gerdi fln derken yanliz üsluba dikkat ederseniz sevinirim
Gayet saygılı birsekilde cevap yazabilirim sizin yazdığınız mesajlar ortada.

Eşiniz kafayı yemiş iyice. Ve borsa haram, geçen sene haberim vardı diyosunuz başından beri onu uyarmanız lazımdı hem bu dünyada hemde öteki dünyada kaybetmiş eşiniz.

Siz ozellikle mi her konuya damlayip alakasiz sekilde dini yorum yapiyorsunuz? Amaciniz banlanmak mi yoksa polemik cikarip insanlari rahatsiz etmek mi?

Konu sahibi esinin senden gizleyip annesine aglamasi kabul edilebilir degil. Evlilik bu degil.

X