Eşim benden gizli annesine pahalı hediye almış ortaya çıktı

Yahu siz sizin deyiminizle “dusuk” telefon kullaniyorsunuz diye annesi de mi kullansin aynisi?
Esiniz size alsaydi ayni telefonu gayet de sevinirdiniz. Annesine gelince mi problem oldu?
Her dakika yaninda olmadiginiza gore telefonu nasil kullandiginiz bilemezsiniz, sizin gordugunuz kadaridir o.
yüksek kullanmak istiyorsa kendi alsın o zamn o telefona yeticek artıcak geliri var

Ben olsam bu duruma bende kızarım. Annesidir almak ister.
Ama ben anneme almamışken, o annesine evin parasından benden gizli gidip alıyosa. İçinde bi art niyet ararım..

Genelde diyelim eşim le örnek vereyim 1000 tl ayırıyoruz
O annesine 500 ben anneme 500 değerinde hediye alıyorum. Eşitliyoruz..
haksa hak bu bence..
bende uyuzluğuna gider 13 binlik telefon alırdım anneme😂

Şu 9 ay taşidi buyuttu yedirdi icirdi annesi sonucta hakki odenmez vs vs Hemen hemen normal olan herkesin ailesi yedirdi icirdi buyuttu okuttu cocuklarini. Bunlari yapmak istemeyen cocuk yapmasin zaten kimseye gokten cocuk düşmüyor herkes tercihiyle bakacagini bilerek cocuk yapiyor saniyorum ki.

Evet evlenince oncelik eşiyle kurdugu ailesi ve geçimidir, annesine gizlice telefon almak değil. Maddi durum super olsa bile gizli sakli iş yanliş bana gore ama zaten durum kotu, ev kira kendisinde bile olmayan telefonu aliyor ve 12bini bile taksit yapiyorken ne gerek var?

Anne hakki ödemek istiyorsa evlenmeyip otursun annesine baksin omur boyu, ödemesi biterse evlenir. 🤷🤷🤷

Son düzenleme:
Bu iş hiç normal değil. Gizlemesi sizin kabul etmeyeceğinizi bildiği için yüzde yüz ama buna rağmen 12 bin tl vermesi çok garip. 12 bin tllik telefon orta segment olabilir ama Turkiye'deki orta gelirli aileler icin malesef ki lux bir telefon. Ya da ben Turkuye'de yasamiyorum bilemiyorum. Orta gelirli birey algisinda bana gore en fazla 1000 tllik bir hediyeyi saklasaydi aman ne var canim almis gule gule kullansin derdim. Acaba parasını annesi verdi de öyle mi aldı diye düşündürüyor. Sizden gizli annesiyle farkli bir ekonomik iliskisi olabilir mi? Siz annesinin sizden habersiz aldığını nasıl öğrendiniz peki?
Bu arada parayı kazanan erkekse parayı istediği gibi harcar bakış açısına katılmıyorum. Ev içi emeğin de piyasada ölcülebilir bir değeri var, o zaman kocaefendi de yıkanan donları için, eve gelince hazır olan yemek masası için karısına ücret odeyecek. Surekli çalışmayan kadınlara bu konuda böyle yorumlar görüyorum, ev hanımlığı da ev ekonomisine bir katkıdır, bu katkıyı görmezden gelmek demek ev içi emeği yok saymak demektir. Konu dağılmadan esasa gelirsek gizli kapaklı işlerin saglikli bir evlilikte yeri yok. Esinizle cok ciddi bir konusma yapmaniz gerekiyor. Bu konuşmayi kendiniz yonetemeyecek gibisiniz, aile terapistinden yardim alın.

Sirf dugununuzde 1 bilezik takti, esiniz gidip 12.000 liralik telefon aldi diye resmen bilenmissiniz kadina. Sizin gozunuzde esinizin annesi 12.000 tutarinda telefonu hak etmiyor. 4-5 binlik de is goruyordu degil mi? Sacma bir kiyaslama, ona bakarsan hepsi is goruyor ama kalite farki bariz.

Basini agritacaginizi bildigi icin soylememis iste, kim bilir nasil tepkiler verecektiniz. Dugun zamanindan baslar icinizde tuttugunuz her seyi soyler burnundan getirirdiniz adamin.
Is bulun calisin siz annenize daha pahalisini alin madem.

Burda yaptıģıniz gibi eşinize tepki veriyorsanız o yüzden sizden gizli yapmış olabilir..

Ama anneye, babaya yapılan şeylere de çok karışılmaması, hoş karşılanması taraftarıyım. Sizinde evlatlarınız vardır..

Anne babaya ne yapsak da haklarını ödeyemeyiz.

Belki sizde yaşamışsınızdir. Çocukken, gençken ailelerimizden bir şey istediğimizde kendilerinin çok ihtiyacı olsa bile o ihtiyaçlarını erteleyip biz evlatlarını mutlu edebilmek için avcumuza para sıkıştırıp bize destek olmadılar mı?

Bazı şeylerin görmezden gelinebileceğini düşünüyorum.Özellikle annelere yapılan jestler..

Eşiniz belli ki anne babasını çok seviyor ve çok merhametli.. Bu sizi hiddetlendirmesin.. Ben hep şuna inanırım anne - babasının gönlünü alan, seven insanlar eşine de bir ömür kıymet verir.

Şu 9 ay taşidi buyuttu yedirdi icirdi annesi sonucta hakki odenmez vs vs Hemen hemen normal olan herkesin ailesi yedirdi icirdi buyuttu okuttu cocuklarini. Bunlari yapmak istemeyen cocuk yapmasin zaten kimseye gokten cocuk düşmüyor herkes tercihiyle bakacagini bilerek cocuk yapiyor saniyorum ki.

Evet evlenince oncelik eşiyle kurdugu ailesinin ve geçimidir, annesine gizlice telefon almak değil. Maddi durum super olsa bile gizli sakli iş yanliş bana gore ama zaten durum kotu, ev kira kendisinde bile olmayan telefonu aliyor ve 12bini bile taksit yapiyorken ne gerek var?

Anne hakki ödemek istiyorsa evlenmeyip otursun annesine baksin omur boyu, ödemesi biterse evlenir. 🤷🤷🤷
Sanki çocuklar "nolur beni doğur büyüt" diye yalvarmış gibi...

yüksek kullanmak istiyorsa kendi alsın o zamn o telefona yeticek artıcak geliri var
Annesine jest yapmış ne var bunda cidden? Taksitlendirmiş. Ailelerimizin durumu var diye hiçbir güzel jest yapmayalım o zaman evlendik sonuçta ana baba kim ki? Düğününüzde kollarınızı doldursaydılarda emin olun aynı olacaktınız. Bu arada siz evlenirken bir şey yapmamış olabilirler bu oğullarını o yaşa getirene kadar ne emekler verdiğini değiştirmez. Siz evlendiniz bütçeniz ortak olmalı ikinizin parası evet ama eşşek gibi çalışıp maaşımdan anamada bir şey almaya eşim laf ederse az ötede dur
derim. Zira bu zamana kadar üstümüzde ne hakları olan insanları evlendim diye öteleyemeyiz. Anne babanın yeri ayrı eşin yeri ayrı bi zahmet kırk yılda bir alınan güzel bir hediyeyede karışılmasın. Gizli yapması önceki yorumumda belirttiğim gibi yanlış ama neden gizlediğide cevaplarınızdan belli oluyor.

Siz telefonun fiyatına takmissiniz 12 bin tl lik telefon şuan için gayet normal. Bence takmanız gereken daha önemli konulariniz var eşinizin sizden gizli hareket etmesi arkanızdan iş çevirmesi ayrı bir alışveriş hesabı açması son derece güven zedeleyici hareketler kavga edecekseniz bu sebepten etmelisiniz.

Hem kendi canı anne olmak istedi diye dogurup hem de işin sonunda cocugu borçlu cikartmak...😬 Harika
Bu cocugu borclu cikartmak degil yalniz, insan yetistirdigi cocugun eli ekmek tuttugunda bir hediye almasini bekler, cok normaldir. Fiyati onemli degil, annesini babasini dusunerek bir cop bile alsa aileler icin kiymetlidir.

Bu cocugu borclu cikartmak degil yalniz, insan yetistirdigi cocugun eli ekmek tuttugunda bir hediye almasini bekler, cok normaldir. Fiyati onemli degil, annesini babasini dusunerek bir cop bile alsa aileler icin kiymetlidir.

Hediye almasin demiyordur kimse ama butceyi aşan, hele de gizli hediyeler hoş değil.
Parasi neye yetiyorsa onu alsin bir zahmet. Kendisinin veya eşinin alip kullanamadigi urunler hediye olmaz.

X