Eşim benden gizli annesine pahalı hediye almış ortaya çıktı

sadece face whatsapp vs kullanıcak kişi için fazlasıyla işini görür 5 binlik

Belki ondan daha fazlasını kullanıyorlar evde ? E devlet , banka hesapları, MHRS, alışveriş uygulamaları vb.

Telefon ihtiyacı var ki alınmış; bütçenizi sarsmaması için taksitlendirilmiş. Eşinizin annesine telefon aldığını; size söylememesinin sebebi nedir ? Daha önce eşinizin ailesinin bir eksiğini gidermesi gerekti ve bu nedenle tartıştınız mı ?

Belki ondan daha fazlasını kullanıyorlar evde ? E devlet , banka hesapları, MHRS, alışveriş uygulamaları vb.

Telefon ihtiyacı var ki alınmış; bütçenizi sarsmaması için taksitlendirilmiş. Eşinizin annesine telefon aldığını; size söylememesinin sebebi nedir ? Daha önce eşinizin ailesinin bir eksiğini gidermesi gerekti ve bu nedenle tartıştınız mı ?
hayır öyle birşey olmadı. normal yaşlı insan telefon kullanımı. hiç düşük telefon kullanmadınız heralde kullanılmaz görüyorsunuz ama gayet yeterli merak etmeyin biz kullanıyoruz.

Eşinin tepkisini bildiğinden söylememiştir.
O zaman kadın / erkek farketmez benim için evini ihmal etmedikçe eşinin gözünü dışarda birakmadikca ona da comertse anneme aldığım hediye için kavga cikartani istemem. Korka korka aileme hediye almak istemem. Burda oturup bir de kendimi eleştiririm böyle bir harcamayı benden gizleyecek ne yaptım?
Sen kaynanani sevmiyorsun diye o da annesini mi sevmesin ?.
12 bin ortalama 5-6 taksit yapmıştır. 12 bin mi fazla geldi 4-5 binlik telefon alsa böyle sinirlenecekmiydi ?
Bilemiyorum. Benim takildigim nokta sadece gizli olması ben sevmiyorum. Tabi bu duruma nasıl geldi diye şapkayı da öne çıkarmak lazım. Konuşulursa halolur diye düşünüyorum.

Eşinin gizli gizli hediye alması yanlış ama gizlediğine göre daha önce yaşadığı olumsuz bir tecrübe olmuş diye yorumladım.

Bence oturun neden sizden sakladigini sorgulayin, belli ki vereceginiz tepkiden cekinmis.
Aldigi hediyenin miktari da aman aman degil yani.
Ayrica sizin telefon fiyati ile de ilgili sorununuz var, ustteki yorumlarinizda 4-5 binlik telefon da isine yarardi gibi cumleler kurmussunuz.
Olay sadece sizden saklamasi degil yani.

hayır öyle birşey olmadı. normal yaşlı insan telefon kullanımı. hiç düşük telefon kullanmadınız heralde kullanılmaz görüyorsunuz ama gayet yeterli merak etmeyin biz kullanıyoruz.
Yahu siz sizin deyiminizle “dusuk” telefon kullaniyorsunuz diye annesi de mi kullansin aynisi?
Esiniz size alsaydi ayni telefonu gayet de sevinirdiniz. Annesine gelince mi problem oldu?
Her dakika yaninda olmadiginiza gore telefonu nasil kullandiginiz bilemezsiniz, sizin gordugunuz kadaridir o.

Mühendis olduğunu ve çalışmadığını yazmış ama eşiyle ilgili belirttigi şeyi bulamadım ben. İkisi birden çalışmıyorsa hediye almak şuursuzluk olur.
Mühendis olup da nasıl calismiyor ya ? (Özel bir durumu yoksa )ne mühendisi bilmiyorum ama bir çizimi kaç bin oturduğu yerden bile iş gelir. Ama eşi de issizse ev kiraysa o da çalışmıyorsa suursuzlugu geç aptalllik olur. Annesinin de kabul etmesi vicdasizlik olur.

gebito gebito bu mesajın neyine kızdınız?
“Erkeğin iki kaşığı varsa birini kıracaksın derler.” bunun cok igrenc bir zihniyet oldugunu dusunuyorum. Bence esine karsi boyle dusunebilen insan esini sevmiyor demektir. Yani bu deyim kizdigim bir deyimdir o nedenle mesaja da kizgin emoji biraktim.

Yanılıyorsunuz gayette kullandım. Ekonomik ömrü bitene kadar da kullanmaya çalışırım. O yüzden uygulamalarda sorun yaşanmaya başlandığını ve uygulamaların, "cihaz sürümü uyumlu değil" uyarısı verdiğini net olarak söyleyebiliyorum.

O zaman kadın / erkek farketmez benim için evini ihmal etmedikçe eşinin gözünü dışarda birakmadikca ona da comertse anneme aldığım hediye için kavga cikartani istemem. Korka korka aileme hediye almak istemem. Burda oturup bir de kendimi eleştiririm böyle bir harcamayı benden gizleyecek ne yaptım?
12 bin ortalama 5-6 taksit yapmıştır. 12 bin mi fazla geldi 4-5 binlik telefon alsa böyle sinirlenecekmiydi ?
Bilemiyorum. Benim takildigim nokta sadece gizli olması ben sevmiyorum. Tabi bu duruma nasıl geldi diye şapkayı da öne çıkarmak lazım. Konuşulursa halolur diye düşünüyorum.
seviyo arkadan bişeyler çevirmeyi demekki 5 6 binlik bir telefon alsaydı haberli olsaydı sorun olmazdı

Mühendis olup da nasıl calismiyor ya ? (Özel bir durumu yoksa )ne mühendisi bilmiyorum ama bir çizimi kaç bin oturduğu yerden bile iş gelir. Ama eşi de issizse ev kiraysa o da çalışmıyorsa suursuzlugu geç aptalllik olur. Annesinin de kabul etmesi vicdasizlik olur.
Eşi çalışıyormuş. Ülkede 200 tane üniversite ve bir sürü mühendislik bölümü var. İşsiz iş bulamayan mühendisler olduğu gibi konu sahibinin kendi tercihi de olabilir çalışmamak bilemiyorum.

Konu para değil faln yazmış bana ama basbayağı hazımsızlık yaşıyor konu sahibi. Kayınvalidesini sevmiyor muhtemelen. Yoksa burda gizli olmasını kimse savunmadı zaten ha bu adam herşeyi gizli kapaklı yapıp arkasından sürekli iş çeviriyordur ozman adam sorunludur zaten.

Telefon 5 bin olsa normal mi görecektiniz? O kadarına gerek yok denmiş ama her türlüsü sizi rahatsız edecekti zaten değil mi?

Siz evlenirken bir bilezik yaptı diye esiniz annesine hediye almasın mi? Bir insanın hayatı evlilikle başlamıyor. Size göre evlilik sürecinde destek olmamış olabilirler ama anne babanın değeri düğün süreciyle ölçülmez, o yasa kadar ne emekleri vardır çocukları üzerinde.

Gizli alınması kısmı hoş değil o konuda haklısınız ama size söylese, düğün sürecinden başlayıp bir sürü şey söyleyeceksiniz büyük ihtimalle. O yüzden Gizli almıştır.

ben şuan çalışmıyorum dedim
Hmm, ben eşiniz çalışmıyor şuan siz çalışıyorsunuz sandim. Sizin normalde de kayınvalide ile sorununuz var destek olmadılar vs. demissiniz istemezsiniz diye eşiniz gizlemistir, eşinize bu duruma bozuldugunuzu belirtin, bence aile arasında gizli saklı olmamali, annenin telefon ihtiyacı varsa birlikte alırdık saklamana gerek yoktu diyebilirsiniz.

Konu para değil faln yazmış bana ama basbayağı hazımsızlık yaşıyor konu sahibi. Kayınvalidesini sevmiyor muhtemelen. Yoksa burda gizli olmasını kimse savunmadı zaten ha bu adam herşeyi gizli kapaklı yapıp arkasından sürekli iş çeviriyordur ozman adam sorunludur zaten.
Yani o zaman yine kendini sorgulasin ben bu adamla nasıl evlendim diye 🧿

Evlenirken kayınvaliden bi bilezik taktıysa zengin bir koca bulacaktın bitanesi. Benm kayınvalide taktı da noldu kocam sattı düğün borçlarını ödedik bu benm seçimimdi kısacası. Kadına neden kuruyorsun :)

X