Eşim benden gizli annesine pahalı hediye almış ortaya çıktı

Bu durumda konu sahibinin evde durmasi yanlis zaten, calismamak icin mi muhendis oldu. Kosullari gelistirmek onlarin elinde, evinden karisindan kisip annesine almasi yanlis. Maddiyatlari iyi degilse neden kendini zora sokup almis zaten orasi tartisilir.

Bilmem ne icin muhendis oldu onu konu sahibine sorabilirsiniz. 😬
İş ariyordu galiba.

sürekli siz yorum yapmışsınız niye bu kadar bu konuyla ilgilendiniz. soru basit anlayan anladı cevapladı erkek annesi olduğunuz için heralde bi debelendiniz ama yeterli artık sizin adınızın yorumlarını görmek istemiyorum
Siz beni bosverin esiniz neden sizden gizli is ceviriyor onu dusunun :KK70:
Dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlarmis, ayni o durum.
Evet oglum var ileride gelinim hasetlenip boyle problem cikartsa sana noluyor derim.
Allah cevrenizdekilere sabir versin.

Soruyu anlayan anladi ama siz hala ayni yerde donup dolasiyorsunuz, size maddi durumunuz iyi degilse neden calismiyorsunuz diyorum cevap yok.
Esiniz neden sizden gizledi diyorum, e yine cevap yok.
Kisir dongunuzde size mutluluklar.:KK70:

Bilmem ben parasi olup 5-10 bin icin 1 sene taksit ödeyen görmedim en azindan. 🤷
Ben ödüyorum kredi kartıyla yaşıyoruz hepimiz marketten de onla alışveriş yapıyoruz her şekilde her ay otomatik olarak hesaplarımızdan çekiliyor taş atıp kolumuz yorulmuyor. Bir şeyi 10bim nakit vereceğime 11bin taksitle alır o ayki kalan 9binş de başka türlü değerlendiririm daha iyi.
Taksitle ödemek daha mantıklı geliyor bana her türlü şu zamanda

Ne alaka yeni airfryer aldık 6 takside de peşine de aynı fiyattı mantıklı düşününce-çoğu insan gibi- 6 taksitle aldık.
Has taksitle bin lira fark etseydi diyelim ben yine taksitle alırdım.
Ekonomik olarak daha mantıklı çünkü.
telefon normal taksit yapılmıyor. alış veriş kredisi falan kullanmış olmalı. telefonlar yıllardır peşin satılıyor. aynı şey değil bence

Şöyle bir durum ki; yerinizde olsam aynı tepkiyi verebilirdim. Ancak çocuklarım büyüdüğünde bana telefon alsa, açıkçası hak etmediğim bir hediye de demezdim sanki.

Siz 60 yaşına gelince; teknoloji neyime mi diyeceksiniz ? Hastaneden randevu almak için MHRS, pek çok işlem için e-devlet ve banka hesaplarına erişim için bir bilgisayar ya da bu uygulamalara girilebilecek bir telefon, lüks değil ihtiyaç artık.
Hah bendr buni diyecektim 42 yasindayim ortalama 10 sene sonra teknolojiden muaf mı oluyor belki telefonla çok ilgilenen seven kullanan bir kadın mesela benimde yaşım gayet var ama brn telefonsuz yaşayamam s23 ultra için kocamı kandıramıyorum ühüüü 42 yaşındayım aslında neyimeyse :KK70:

Yapıyorlar. Benim ailem yapıyor şahsen ki emin olun fazlasıyla durumları var. Aylık babam sadece bir kartına 100 200 bin ödeme yapar.

100-200bin odeme yapip 5-10bin miktarlari 52525 tane taksit mi yapiyorlar cidden. 😬 Aliskan olmus olabilir mi? 😁 Taksitle alinca sanki ucuz oluyormus hissi gibi bilemedim yani ne farkeder Ama konu sahibinin eşi o durumda değil.

Yapıyorlar. Benim ailem yapıyor şahsen ki emin olun fazlasıyla durumları var. Aylık babam sadece bir kartına 100 200 bin ödeme yapar.
5-10 bini takside bölüp aylık 200 bin ödüyorsa takriben 1 milyon falan harcıyor aylık🤔 ne iş yapıyor ya hu🙄
benim zengin akrabalarım da yakın oldukları için biliyorum milyona yakın kredi kartı ödeyeni var ama hiç 5-10 bini takside böldüğünü görmedim 🙄

Hah bendr buni diyecektim 42 yasindayim ortalama 10 sene sonra teknolojiden muaf mı oluyor belki telefonla çok ilgilenen seven kullanan bir kadın mesela benimde yaşım gayet var ama brn telefonsuz yaşayamam s23 ultra için kocamı kandıramıyorum ühüüü 42 yaşındayım aslında neyimeyse :KK70:

Bibi senin cocugun mu var? 😬 Bize kimse telefin almayacak zaten bosver.

100-200bin odeme yapip 5-10 miktarlari taksit mi yapiyorlar cidden. 😬 Aliskan olmus olabilir mi? 😁 Taksitle alinca sanki ucuz oluyormus hissi gibi bilemedim. Ama konu sahibinin eşi o durumda değil.
Hem alışkanlık hem de artık bir şey alırken taksit yapalım mı diyince direk ağzınızdan yapalım çıkıyor artıkın afhjk Birde atıyorum işiyle ilgili malzeme alıyor sürekli onada yer kalsın diye mi bende bilmiyorum. Ama tüm kartlarında aynı şeyi yapıyor🤷🏼‍♀️

Siz 60 yaşına gelince; teknoloji neyime mi diyeceksiniz ? Hastaneden randevu almak için MHRS, pek çok işlem için e-devlet ve banka hesaplarına erişim için bir bilgisayar ya da bu uygulamalara girilebilecek bir telefon, lüks değil ihtiyaç artık.

kuşak farkı var arkadaşlar. bizler ben de 38 yaşındayım ergenlikten itibaren tanıştık teknolojiyle çocuklarımız robotik kodlamayla büyüyorlar ana okulundan itibaren biz de onlara demode gelicez 60 a gelince. o yaş grubu buna binaen tel kullanır yani kıyas yaparken de azcık muhakeme please 😒

“Erkeğin iki kaşığı varsa birini kıracaksın derler.” bunun cok igrenc bir zihniyet oldugunu dusunuyorum. Bence esine karsi boyle dusunebilen insan esini sevmiyor demektir. Yani bu deyim kizdigim bir deyimdir o nedenle mesaja da kizgin emoji biraktim.
Anladım.

Harcamayan kadınlar, tutumlu davrananlar pek kıymetli olmuyor genelde. Tabi ki alışkanlık, yetişme tarzı ile de alakalı.

Kimi kadına yüz kişi nasihat de etse harcamaz. Kimine yüz kişi nasihat etse harcamaktan vazgeçemez.

İşte ben alıcam kendime 55 yaşında en lüksünden neyime demiyeceğim 🤣

Anca kendi kendimize işte. 🤷
Benim kvde de aklina ne gelse cocuklarina diyordu toplanip bana şunu alirsiniz, bunu yaparsiniz. 😁
Eşime dedim eger oyle bir şey yaparsan 3-5 tane dogururum sana, ilerde ben de kendime baktiririm ne emekler harcadim diye diye benim ne eksigim var. 😁😁😁
Gozu korktu tabi.

Neden habersiz yaptı bir düşünün böyle birseyi eşim benden saklamaz sizce niye :KK66:

Siz beni bosverin esiniz neden sizden gizli is ceviriyor onu dusunun :KK70:
Dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlarmis, ayni o durum.
Evet oglum var ileride gelinim hasetlenip boyle problem cikartsa sana noluyor derim.
Allah cevrenizdekilere sabir versin.

Soruyu anlayan anladi ama siz hala ayni yerde donup dolasiyorsunuz, size maddi durumunuz iyi degilse neden calismiyorsunuz diyorum cevap yok.
Esiniz neden sizden gizledi diyorum, e yine cevap yok.
Kisir dongunuzde size mutluluklar.:KK70:
siz tam oğlunun yuvasına gölge gibi düşen kaynanana modelisiniz ya gelinizin şimdiden vah haline. oğlum saklı saklı hediyeler alsın ne de olsa oğlum gelin bilmesin kimki o cu kaynana. boşanma davası dosyaları sizin gibi oğlunun kendi ailesini kurduğunu algılayamamış kaynanalarla dolu ne yazıkki. ciddi söylüyorum konuma yazmayın

Sitedeki yorumları okudukça, neden ileri gidemediğimiz de anlaşılıyor maalesef. Kimsede demiyor ki, 55-60 yaşındaki bir insan; akıllı telefonda neden sadece Facebook'a baksın ? Belki kirasını ödeyecek; MHRS den randevu alacak, banka hesaplarından işlem yapacak. Niye yapmasın; niye yapamasın ?

Günün birinde, kendileri de aynı muameleyi görürlerse; hiç üzülmesinler.

Son düzenleme:
Anca kendi kendimize işte. 🤷
Benim kvde de aklina ne gelse cocuklarina diyordu toplanip bana şunu alirsiniz, bunu yaparsiniz. 😁
Eşime dedim eger oyle bir şey yaparsan 3-5 tane dogururum sana, ilerde ben de kendime baktiririm ne emekler harcadim diye diye benim ne eksigim var. 😁😁😁
Gozu korktu tabi.
Senin derdin başka da ondan :KK70: kv de sevmiyorsun bende çok hoşlanmam ama 5 kardeşler aralarında para toplayıp herseyi alabilirler buna benim karışma hakkım yok adam beni aç mı bırakiyor istedigimi almiyorda anasına mı aliyor yoo o zaman beni ilgilendirmez yetebiliyorsa ev alsın

X