Eşim bana el kaldırdı

Kadını kendi kocası düşünüp dışarıdan iki kap yemek söylemiyor. (Bir çay çorba yapmıyor diyecektim ama hadi yaşlıdır belki.) Oğlu desen ne yiyip içtiklerini düşünmeyi de geçtim o gün yanlarına bile uğramıyor ama gelin her türlü ihtiyaçlarını düşünmeli ve hizmetlerini görmeli. Bu ne güzel hayat, burası ne güzel memleket ya...
Sakın dönmeyin. Yani umarım dönmezsiniz. Bu tek seferlik bir şey olmadığı gibi derin bir "zihniyet" meselesi. Kendinize yakıştırdığınız hayat bu olmamalı. Şifa diliyorum...

Rahim kanseriyim ben
sizin kendinize hiç acımanız yok mu? adama bak rahim kanseri karısından annesi endoskopi oldu diye özel itimam, hizmetçilik bekliyor. sizin strese falan girmemeniz gerekiyor, o evde imkansız bu. Lütfen kendinize değer verin ve terk edin o ortamı.

Eşiniz yaptıklarında söylediklerinde elbette haklı değil..
Lakin aile apartmanında oturmak bu sorunları getirir .
Ameliyat olmadı ki ama diyemezsiniz.
Kayınvalide gününü hastanede geçirdi. Onlar için önemli olan bu. . Evde yoktu ...

Doğru demiyorum bakın ama evet böyle şeyler beklenir.
Hastaneden gelince , ee gelinde iki kap bir şey yapmış olsun diye isterler.

Eski kültürleri, geri kafaları bunu gerekli görüyor..

Boşuna mı aynı apartmanda oturmayın denir. Beraber oturmalarda kendini bilmez aileler böyle beklentilere giriyor işte.

Fakat her şey bir yana, Birbirimizi çok seviyoruz ama bu aile konusunda anlaşamıyoruz deseniz anlayacağım da siz sevgi de yok diyorsunuz.

Sevgi yok saygı yok.
Sıkıcı aile apartmanı.
Sürekli beklentiler,
Bir takım hastalıklar, sorunlar.

Gençliğinize yazık.
Ne için kim için ?

Eşiniz yaptıklarında söylediklerinde elbette haklı değil..
Lakin aile apartmanında oturmak bu sorunları getirir .
Ameliyat olmadı ki ama diyemezsiniz.
Kayınvalide gününü hastanede geçirdi. Onlar için önemli olan bu. . Evde yoktu ...

Doğru demiyorum bakın ama evet böyle şeyler beklenir.
Hastaneden gelince , ee gelinde iki kap bir şey yapmış olsun diye isterler.

Eski kültürleri, geri kafaları bunu gerekli görüyor..

Boşuna mı aynı apartmanda oturmayın denir. Beraber oturmalarda kendini bilmez aileler böyle beklentilere giriyor işte.

Fakat her şey bir yana, Birbirimizi çok seviyoruz ama bu aile konusunda anlaşamıyoruz deseniz anlayacağım da siz sevgi de yok diyorsunuz.

Sevgi yok saygı yok.
Sıkıcı aile apartmanı.
Sürekli beklentiler,
Bir takım hastalıklar, sorunlar.

Gençliğinize yazık.
Ne için kim için ?
Aile apartmanında oturmak onu getektirmez kim diyor bunu? Ben oturuyorum herkes kendinden mesul arada ikram için komşuya ne gönderiliyorsa o kadar, fazlasını kimse bekleyemez bekletmem. Eş faktörü de mühim tabii konu sahibinin kocası gibi kocalar olduğu sürece aynı binada olmaya gerek yok her türlü hizmetçi gibi kullandırır karısını.

Aile apartmanında oturmak onu getektirmez kim diyor bunu? Ben oturuyorum herkes kendinden mesul arada ikram için komşuya ne gönderiliyorsa o kadar, fazlasını kimse bekleyemez bekletmem. Eş faktörü de mühim tabii konu sahibinin kocası gibi kocalar olduğu sürece aynı binada olmaya gerek yok her türlü hizmetçi gibi kullandırır karısını.

Ben diyorum hanimefendicim 🤗
Kesin olarak da demedim.
Aile apartmanı tecrübem yok. Mümkün de değil.

Ama duyarız hani yaa... Onlara istinaden konuştum.
Mesela, neden evlenecek çiftlere aman aile apartmanında oturma denir?

Herkes sizin kadar şanslı olmuyor. Siz bence azınlığa örneksiniz.
Genel itibariyle aynı binada oturanlar komşu ilişkisi içine girmiyor, fazla içli dışlı oluyor.

Beklentileri kavgaları oluyor.
Burada yüzlerce Okuyoruz, sosyal hayatımızda duyuyoruz.

Sizinkilerin öyle olmaması aile apartmanlarınin çok iyi olduğu anlamını taşımaz.
Büyük bir kısmı sıkıntı çekiyor.

Allah sizi daha memnun ve mutlu etsin . Çıkışınıza anlam veremedim 🤷🏻‍♀️

Ben diyorum hanimefendicim 🤗
Kesin olarak da demedim.
Aile apartmanı tecrübem yok. Mümkün de değil.

Ama duyarız hani yaa... Onlara istinaden konuştum.
Mesela, neden evlenecek çiftlere aman aile apartmanında oturma denir?

Herkes sizin kadar şanslı olmuyor. Siz bence azınlığa örneksiniz.
Genel itibariyle aynı binada oturanlar komşu ilişkisi içine girmiyor, fazla içli dışlı oluyor.

Beklentileri kavgaları oluyor.
Burada yüzlerce Okuyoruz, sosyal hayatımızda duyuyoruz.

Sizinkilerin öyle olmaması aile apartmanlarınin çok iyi olduğu anlamını taşımaz.
Büyük bir kısmı sıkıntı çekiyor.

Allah sizi daha memnun ve mutlu etsin . Çıkışınıza anlam veremedim 🤷🏻‍♀️
Aile apartmanı çok iyi güzellemesi yapmıyorum. Bu kafadan çıkılsın aynı binada diye kimse kimsenin hizmetini yapmak zorunda değil millet beklesin beklesin dursun. Bu beklenti başka şehirde yaşayan gelinden de bekleniyor senede bir gittiği evi dip köşe temizlesin diye bekleniyor. Yani beklenti nerede oturduğunuzla alakalı değil karşınızda ki insanlarla ve kocanızla alakalı.
Şanslı değilim sınır çizmeyi biliyorum sınırımı ihlal eden kocam olsa dinlemem.

Aile apartmanı çok iyi güzellemesi yapmıyorum. Bu kafadan çıkılsın aynı binada diye kimse kimsenin hizmetini yapmak zorunda değil millet beklesin beklesin dursun. Bu beklenti başka şehirde yaşayan gelinden de bekleniyor senede bir gittiği evi dip köşe temizlesin diye bekleniyor. Yani beklenti nerede oturduğunuzla alakalı değil karşınızda ki insanlarla ve kocanızla alakalı.
Şanslı değilim sınır çizmeyi biliyorum sınırımı ihlal eden kocam olsa dinlemem.

Ne mutlu size .
Daim olsun inşallah .

Polemikten hoşlanmıyorum.

Begenmedim yapıp geçebilirsiniz.
Hayırlı forumlar 🌿

Ailem arkamda ki dün akşam da eşim geldi beni almak için bende gitmek istemediğimi söyledim konuştuk hala kendisini haklı görüyor..bu adam değişmez
çabuk gelmiş şaşırdım
hala kendini nasıl haklı görüyor yaaa
ailene vurdu falan demediniz dimi?

döndürmedi dimi sizi kendi döndü?

ne diyor peki hakettin vurdum falan mı?
ayy kusucam

çabuk gelmiş şaşırdım
hala kendini nasıl haklı görüyor yaaa
ailene vurdu falan demediniz dimi?

döndürmedi dimi sizi kendi döndü?

ne diyor peki hakettin vurdum falan mı?
ayy kusucam
Aileme anlatmadım konuyu ama tartıştık dedim hâlâ da annemlerdeyim..ben dedimki annen sana değilde kırıldığını bana söyleseydi dedim tabiki bana söyleyecek bilmem ne diye kalkıştı bende baktım aynı hala zaten sorunumuz annen değil senin bana el kaldırmış olman dedim sinirliydim üstüme çok geldin bilmem ne..

Aileme anlatmadım konuyu ama tartıştık dedim hâlâ da annemlerdeyim..ben dedimki annen sana değilde kırıldığını bana söyleseydi dedim tabiki bana söyleyecek bilmem ne diye kalkıştı bende baktım aynı hala zaten sorunumuz annen değil senin bana el kaldırmış olman dedim sinirliydim üstüme çok geldin bilmem ne..
özür falan bile dilemiyor yani
ne biçim bir tip bu

Dönmeyecem bende biraz uğraşsın çabalasin pişman olsun..
Güzelim sen hasta halinle bunlarin kölesi misin kimseye yemek yapmak zorunda degilsin sanki komadan çıktı salak otursun yapsin herkes oluo endoskopi, yapamiosa disardan söylesin kocasi ne yapio basinda ayrica o yapsin. Ne hayallerle gittim demissin de kaynananin eltinin oldugu apartmana anca kabuslar eşliğinde girilir. Kimin ne kadar vadesi var belli mi ya sana bisey olsa seni neden üzüyor sen de kendi degerini bil lütfen degerli zamanını böyle tiplerle harcama.

X