Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
senin heryer kapalı dediğin modern kapalı..kapalı bile sayılmıyor
Yüce Rabbimin katından bilgi aldınız herhalde kabul olmadığına dair. Böyle bi yorum yapmayın bari inançlı insansınız ya.
Ayrıca eşiniz de eşimi çalıştırmam derecesinde dindarsa, faizli krediyle işi neymiş bi onu sorun siz ona :)

Bence suc annede, oglunu seven anne ondan para istemez hem de telefonda konusacam diye..

Çok şükür elimden geldiğince her ay düzenli olarak sadakami vermeye çalışıyorum konunun paranın dışında başka biseyler olduğunu anlayamamissaniz boşuna öğretmen olmuşsunuz teşekkürler.

İstediğim konuya yorum yaparım. Önce kocam çalıştırmıyor diyorsunuz, sanki kendiniz çok istiyormuş gibi şimdi de peçeliyim diyorsunuz. Kendi aldığınız kararlarda dinin arkasına sığınmayın. Eşiniz izin vermiyor diyelim, o zaman evde onun sözü geçiyor. Siz yine ağzınızı açamayacaksınız çünkü en baştan eşinizin buyruğu altına girmişsiniz. Yarın sizi boşamak isterse beş parasız kalınca yine konu açarsınız. Ayrıca ben sizin arkadaşınız değilim bana "siz" diye hitap edin.

Siz kapalısınız modern kapalı da değil (ne demekse artık) çarşaflı peçeli filan eşiniz o kadar dindar ki çalışmanızı istemiyor ama gidip bankadan kredi çekiyor, faizle iş yapıyor. Bu bir tek bana mı saçma geldi. Eşiniz çok Müslüman karım çalışmasın olmaz günah, ama kredi faizle iş olur.e bu çok saçma

Konu sahibi aslında ben seni haklı gördüm her ay 20 bin TL baba için ödenen kredi filan dolayisiyla telefon faturasi da gözüne batmış senin rızan olmadan yapamaz
Ancak çarşaflısiniz eşiniz sizi çalıştırmayacak kadar dindar ise kredi faiz işine de girmeyecek işte burası kusura bakmayın da iki yüzlülük oluyor
Ayrıca ben de kapaliyim sırf çarşaflı değilim diye kapalı bile sayılmaz demenizde hoş değil ona siz değil Allah karar verir.

Ablaam sabahtir aldaatmaa hikayesi okuyuncaa senin hikaaye etkilemedi beni:)
Ödesin kız annesi o kadar büyütmüş seni sevmiyolar diye annesine iyiliği dokunmiycak mi?

Peki eşin bu durumu nasıl savunuyor? Siz kira+ kredi ödüyorsunuz, onlar kendi evlerinde oturup emekli maaşı+dükkanın kazancını alıyorlar. Durumları sizden çok daha iyiyken neden faturayı siz ödüyorsunuz?

Konu sahibi 20000’e tamam ama 500’ü mü sorun etmiş yani??

Ayrıca bildiğim kadarıyla böyle durumlarda erkek birden fazla hanım da alabiliyor...Yani anasına 300-400 TL gondermesi masum kalıyor, konu sahibi de aynı frekansta olduğu için eve yeni bir eş bile getirebilir rahatlıkla bu adam...Ben hiç anlamadım konu sahibini...

Konu sahibi 20000’e tamam ama 500’ü mü sorun etmiş yani??
20000 kredi kayınpeder emekli olsun diye çekilmiş ama. Emekli maaşı olmasa bu defa ömür boyu geçimlerini sağlamak zorunda kalacaklardi. Mecbur kalmışlar yani. Ama şuan babası hem emekli maaşı alıyor hemde dükkandan kazanıyormus. Bu durumda faturayı da hala kredi ödeyen oğluna ödetmesi doğru değil. Üstelik oğlu kiracı.

Böyle durumlar derken? Kadın çarşaf giyiyor diyemi kocası isterse birden fazla eş alabiliyor?

Önce defalarca eşim çalışmama asla izin vermiyor dediniz, şimdi de bu sıcakta peçeli çarşafla nasıl çalışayım diyorsunuz Kışın sezonluk çalişın, sogukhava deposunda çalışın, klimalı işyerinde çalışın mesela o zaman? Bunlara izin veriyor mu esiniz....

Pardon da konu ile ne alaka
Biz kredi ile ilgili kısmını madem bu kadar dindar nasıl çeker faiz haram değil mi dedik ama
Yok 3 4 eşe getirmeniz hiç hoş degil

Ha 20000 ha 20500 ödemiş. Bu kadarcık fark için huzurumu kaçırmazdım.

Peki sizin eşiniz emrivaki yapıp babası için yüklü miktarda kredi çekip aylık 20000 TL odese razı gelir misiniz değil 500 TL 1 TL bile gözünüze batmaz mi
Bu durumda ben olsam keseleri ayırırdım. Masrafları paylaştıktan sonra isterse maaşından kalanın hepsini versin işyerinde de musluktan su içsin. Kocanın sözünü sadece çalışmama konusunda dinleyip maddi yardım kısmında dinlememek bana samimi gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…