Eşim ailemi evden kovdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay ne biçim konu hahaha nereden bakarsam o kişide ufakta olsa bir haklılık buluyorum. Hak vermediğim tek şey iki çocuğun yanında sebep ne olursa olsun birbirine giren iki dangalak adam.

Hah bu yüzden en en haksız konu sahibidir benim için. Bir babayı haklı görüp diğerini haksız görmek olmaz ikisi de evlat koruyor bir nevi.
O sebeple ikisi de ayı kimse kusura bakmasın kadına bağırmak ne ise damat üstüne yürümek de o dur, edep adap mı kalmamış, maganda mısınız çocuk olan evde erkek kavgası mı olur!

Bana göre hepsi haksız ama bir amaç var ortada evlat ise bu hadi kendilerinden geçtiler, e konu sahibinde hiçbiri yok, olayda yok zaten o ne yapıyor, ne baba ne koca ne evlat😂
Kadın konu mankeni, ateşin sıcaklığını hissediyor adeta şaka gibi.

Ortalığı dedikodu ile karıştıran yengenin iftar sonrası ayetli gıybet paylaşımı gibi bir şey bu konu😂
Şimdi film, evladıma fiziksel şiddet uygulayanı ben dövebilirim. :KK53: O zaman ben de bir ayıyım.
Ama burada fiziksel şiddet dememiş, sadece bağırma demiş. O yüzden o konuda konuşmak olmaz.
Kocasına annemin babamın yanında bağırma dememiş. Ya da kolundan tutup başka odaya sokup söyleseymiş. Yeltenmemiş bile buna. Bir de kovulurken de öyle seyretmiş. Ben asla duramazdım öyle bir durumda, bak sinirlendim dişlerim kamaştı valla. Kafasını ısırırım valla nereye kovuyor ailemi?:sinirli:

İşte hep belki.
Benim gözümde aldığım donelerle hikayeleştirdiğim olay örgüsü ise bambaşka.
Sürekli ailesinin fikriyle hareket eden, kendi yuvasını ayıramayan bir kadın var ortada bana kalırsa.
Kendi ailesi zehir olsa ‘ay ama onlar hep çok sevdi’ e bilirsiniz erkekler de yılan dilli annelerine ‘iyi niyetinden’ der, aynı hesap.

Adam çocuğunu alıp çıkacak karısını uyarıyor kadın yine umursamaz üşeniyor değişmiyor, arkasını dönüyor bir bakıyor aa bunlar gene evimize doluşuyor, kendi kendilerine takılacaklar adam zaten sinirleniyor evine dönüp keyif yapacaktı belki, eve gelip düşen çocuğu için serzenişte bulunurken yine umursamaz tavır çünkü gitmemişler dingo ahırı gibi gelmişler zaten devam ediyor bir de içeriden ne oluyor diye dayılanan bir kabadayı beliriyor. Ben çocuğumun acısıyla mı bunlarla mı uğraşayım derken hoop işler çığrından çıkıyor, kadın ne beni durduruyor ne de babasına hadi artık sus diyebiliyor bizi birbirimize düşürüyor.

Burada tek yapılması gereken var eve gelip ses yükselten kocaya ‘ailem var sesini alçalt onlar gidince çözeriz’ diyecek bir kadın.
Hadi adam dinlemedi babayla dalaşa girildi o an dönüp babasına ‘baba biz kocamla aramızda halledelim gerginiz çocuktan dolayı siz de gerilmeyin, bey sen de kendine gel canımız burnumuzda ağzımızdan kötü şeyler çıkacak sakinleşelim’ .
Bu kadar ya.

Belki de böyle oldu:KK66:
Bi sonraki yorumunda cok hakli bi noktaya deginmissin film delisi

Iki cocuk olan evde erkek kavgasi mi olur? Hakikaten ya hakikaten! Cocuklari analari babalari dahil kimse dusunmemis.

Şimdi film, evladıma fiziksel şiddet uygulayanı ben dövebilirim. :KK53: O zaman ben de bir ayıyım.
Ama burada fiziksel şiddet dememiş, sadece bağırma demiş. O yüzden o konuda konuşmak olmaz.
Kocasına annemin babamın yanında bağırma dememiş. Ya da kolundan tutup başka odaya sokup söyleseymiş. Yeltenmemiş bile buna. Bir de kovulurken de öyle seyretmiş. Ben asla duramazdım öyle bir durumda, bak sinirlendim dişlerim kamaştı valla. Kafasını ısırırım valla nereye kovuyor ailemi?:sinirli:
Aynen oyle.

Evet kendi penceremizden bakip yorum yapiyoruz ama Turkiyede yasayipta erkek şiddetini bilmeyecek biri oldugunu sanmiyorum gözlerini kulaklarini kapatarak yaşiyor olmasi lazim kadina siddetin yasandigi en yuksek oranlardan birine sahip ulke burasi. Konu sahibinin kocasinin da ilk defa yaptigina inanmam.

Babasi eve gitmis sabaha kadar uyuyamamis belki "benim yanimda boyle deliren avaz avaz avaz bagiran yalnizken ne yapar kizima" diye dusundu. Kaynananin "gelin ogluma zarar verir mi biz yokken?" Diye dusunmesine gerek yok. Arada bu kadar kocaman bir fark varken kiyaslamak dogru degil

Sürekli kayınvalidenin gelinine saldırması üzerinden örnek veriyorsunuz. Burada tepki gösteren baba. Anne değil. Çünkü bir babanın kızına bağırılması ile, bir annenin oğluna bağırılmasına gösterdiği tepkiye yol açan motivasyon aynı değildir!
Baba için kızını koruma güdüsü vardır, eminim ki bu konudaki babanın aynı şekilde gelini oğluna bağırsaydı böyle bir tepki veremeyecekti. Gelinine bağırma oğluma demeyecekti. Çünkü erkeğin buna ihtiyacı yok. Bunu anlamak çok güç değil ama konuyu alıp alıp kayınvalidenin gelinin üzerine yürüme mevzusuyla paralellik gösterecek şekilde eğip büküyorsunuz.
Ayrıca “sırf bağırdı diye” şeklinde konuyu yumuşatmaya gerek yok. Az buz bir şey değil o sırf bağırmak denilen şey.
Arkadaşlar kaç kere yazdim bir kere daha yazayom son olsun . Ortada sürekli eşini azarlayan bir adam varsa zaten ev terk edilmeliydi . Normalde olmayan ama vay ben sana demedim mi niye uzun giydirmedin çocuğun bacağı kanadiysa konu sahibinin babası üzerine yürüyemez . Insanlar evlilik içerisinde kavga ederler uykusuzken bagirmali da kavga edebilirler. Kırk yılda bir yaşanır ve herkes yaşar . Iki insanın her an aynı ses tonuyla her konuyu konuştuğu bir evlilik hayatı görmedim . Ailelerin yanında insan eşine bagirmaz bu da yapılabilecek çok büyük bir hatadir ama insan iki çocuk yaptığı adamı bilir, damadını da bilir . Bu benim düşüncem sizin düşünceniz ve varsayımıniz da farklı . Konu sahibi konusuna cevap verme gereği bile duymuyor biz niye suya yazi yazıyoruz varsayim üzerinden . Iyi geceler diliyorum size

Olayda hangi karakter isen inan ki kendince haklı olacak yer bulursun, bir tek konu sahibinde bulamazsın😂
Yok çünkü, tık tık ses yok, takılıyor o laylaylom.

Empati yapıp konu sahibinin yerine kendimi koyuyorum . Aynı noktada olsak eşime derim ki annem babam içerde kendine gel defol git dışarda hava al özür dile sonra onlardan . Babam eşimin normalde böyle birşey yapmayacağıni bilir kesin aşırı sinirlenir evden gider ben eşimi götürürüm yanına özür diler babam da bir daha böyle birşey duyar veya görürsem kızım yanında kalamaz der ve kapanış.

Iki cocuk olan evde erkek kavgasi mi olur? Hakikaten ya hakikaten! Cocuklari analari babalari dahil kimse dusunmemis.
Yani o sebeple kimse bana kızımı koruyorum ayağını yutturamaz.
Koskoca bir dedeyi gördükleri hale bak, babalarını dedelerine saygısızlıkla görüyorlar, dede figürü baba karakterini eziyor geçiyor falan.
Amaan, konu sahibi evde olsaydı bunlar olmazdı hala inatçıyım bu konuda😂

Olayda hangi karakter isen inan ki kendince haklı olacak yer bulursun, bir tek konu sahibinde bulamazsın😂
Evet maalesef ben de haklı bulamadım konu sahibini.
Galiba çoğumuzun buluştuğu nokta bu. :KK53:
Olmaz ya hadi oldu diyelim, kocam ailemi kovdu. Anlık gelişti müdahale edemedim. Valla herhalde ilk refleks olarak ben sen def ol git derdim. Hele de iki çocuğum varsa nereye gideceğim, ailemi de göndermem. Def olsun o gitsin. :KK53:

Ne yapmalıyım peki?
adam aileni kovmuş ne yapabilirsin mesela??? rest çekmek/ boşanmak/ ana baban kovulurken onlarla gitmek bir çok seçenek var.
bu ilk falsosuda değil eşinin madem ses çıkarmayıp oturacaksın dertleşmek için mi açtın konuyu? 14 sayfa boyunca insanların mesajı var tenezül edip cevap verebilirsin.

Evet maalesef ben de haklı bulamadım konu sahibini.
Galiba çoğumuzun buluştuğu nokta bu. :KK53:
Olmaz ya hadi oldu diyelim, kocam ailemi kovdu. Anlık gelişti müdahale edemedim. Valla herhalde ilk refleks olarak ben sen def ol git derdim. Hele de iki çocuğum varsa nereye gideceğim, ailemi de göndermem. Def olsun o gitsin. :KK53:
Vallahi ne dert ettik yahu, konu sahibi olmadığından onun yerine içimize aldık mevzuyu.
Gerçi o hiçbir yerde yoktu değil mi ahsjsj😂

Empati yapıp konu sahibinin yerine kendimi koyuyorum . Aynı noktada olsak eşime derim ki annem babam içerde kendine gel defol git dışarda hava al özür dile sonra onlardan . Babam eşimin normalde böyle birşey yapmayacağıni bilir kesin aşırı sinirlenir evden gider ben eşimi götürürüm yanına özür diler babam da bir daha böyle birşey duyar veya görürsem kızım yanında kalamaz der ve kapanış.
Katılıyorum, eşimi susturmaya çalışırdım ben de ilk olarak. Herkes kendi kocasının/sevgilisinin huyunu bilir. Benimki bana bağırmadı hiç daha. Ama ola ki babamın ya da annemin yanında bir anda bağırmış bulundu diyelim. İlk o özür dilerdi sanırım ya. Üste çıkıp de ipleri koparmazdı.

Ay biz dert sahibi olduk, ısıran ısırana konu sahibi bulutların üzerinde 😂 kıyafet giydirmedi diye kızmadım kendisine. Evladının canı acısın oda istemez sonuçta. Düşünemedi ya da o an farketemedi belki ama gerçekten sessizliği gıcık edici. Pasiflikten içi geçmiş.

Eklemezsem olmaz. Bu damat-kayınpeder zaten birbirine bilenikmiş. Birisi dövmek için birisi kovmak için olay kolluyorlarmış.

Vallahi ne dert ettik yahu, konu sahibi olmadığından onun yerine içimize aldık mevzuyu.
Gerçi o hiçbir yerde yoktu değil mi ahsjsj😂
Aynen. :KK53:
Yalnız adam da evde misafir varken eşine ne rahat rahat bağırıyor he. Hiç çekinmemiş bile, demek ki pek umursamıyor. İşin bir de bu boyutu var film.
Normalde evdeki misafirden hemen özür dilenir, kusura bakmayın bugün de aksilikler üst üste geldi, bir an gerildik vs. denir.

Katılıyorum, eşimi susturmaya çalışırdım ben de ilk olarak. Herkes kendi kocasının/sevgilisinin huyunu bilir. Benimki bana bağırmadı hiç daha. Ama ola ki babamın ya da annemin yanında bir anda bağırmış bulundu diyelim. İlk o özür dilerdi sanırım ya. Üste çıkıp de ipleri koparmazdı.
tabi ki adamın yaptığı tam bir davarlık insana anne babasının yanında bağırılmaz. Evden kovma olayı adam saldırmaya çalışınca olmuş. Bence herkes yangına körükle gitmiş dediğim gibi konuda haklı yok bence

Yorumun tamamını dönüp bir daha okudum bayağı adama hak vermişsiniz. Sizin deyiminizle: çocuğu düşüp bacağı kanayınca o kadar sinirlenmeyecek kişi ancak cin olabilirse kalkıp kendisi giydirecekti ki ne cin olsun ne de o kadar sinirlensin.

E bunun cevabı yine "Evet bunu herkesin ortasında yapmamanız gerekir ama yaparsınız, yapılmayacak hata değildir. " yazdığım kısımda var. Adama hak vermediğimi anlamanız için bunu yapmamanız gerekir demişim, hata demişim. Ne yapalım adama hak vermediğimizi bir daha anlatmak için yedi sülalesine mi sövelim?

3-5 kişinin neden beğenmediğini anlamadınız diye niye ısrarla uzatıyorsunuz?

Filmdelisine ek olarak, konu zaten kocanın aileyi evden kovması.
Çocuğun yaralanması değil, kocanın bar bar bağırıp laf etmesi değil, babayla kocanın nerdeyse birbirini gırtlaklaması değil. O kısımlar konu sahibinde ok durumda. Evden kovmasaydı ortada konu bile olmayacaktı.

Eşiniz size ve ailenize karşı çok büyük saygısızlık yapmış, karşılığını da almış. Çocuk düştü diye kimsenin kimseye avaz avaz bağırmaya hakkı yok. Hayır, o kadar ileri görüşlüydü madem de çocuğun akıbetini niye size bıraktı? Eli ayağı tutan insan gider çocuğun odasından iki dakka uzun bir şeyler seçer, alır, giydirir. Tamam babanız da o kadar büyük tepki göstererek hata yapmış fakat bunun sonucu evden kovulmak olmamalıydı. Kimin evinden kimi kovuyorsun? Sen başkalarının yanında karına bağırmaya kendinde hak buluyorsan, başkası da aynı şekilde sana bağırmaya kendinde hak bulabilir.

1- sürekli düşen çocuğa neden şort? Şunu bi anne değil baba yapmış olsaydı derdik ki böyle babaya çocuk mı doğurulur. Evet çocuklar düşe kalka büyür de tedbir diye bir şey var.
2- eşinin sana bağırması yanlış da babanın eşinin üstüne yürümesi ? Baban o yaşta insan daha iyi idare edebilirdi durumu. Baktı iş kötüye gidiyor “böyle olmaz gel kızım bize gidelim ikiniz de sakinlesin sonra konuşursunuz “ demesi lazımken adamın üstüne üstüne yürümüş.
Şimdi kayınvaliden senin üstüne yürüseydi ohooooo
3- eşin aileni farkettiği anda bu bağırış kesmeliydi. Ev dışından anne baba dahi olsa kavgaya kimse şahit olmamalı.
4- aileniz sırf bu olaydan 2 çocuğunuzla boşanmanızı söylüyorlarsa onlar da bormal değiller kusura bakmayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X