Eşim abi. Ama Eşimin kız kardeşleri bayram ziyaretine gelmiyor..

Aynen canım bende senin gibi düşünüyorum. Bakış açıları yanlış.
Bu arada gelişmelerimiz oldu:eek:
Bana nikahım büyük diyen görümcem eşimi aradı biz annemlerdeyken. Bayramlaşmak için. Oda biz dönücez oraya 3. gün dedi. Hanımefendi bana dediği gibi onada şakayla nikahım büyük birde cüssemde büyük demiş. Eşimde nerede yazıyormuş o demiş. Oda tamam haberleşiriz geliriz demiş. Biz döndük annemlerden bugün. haber çıkmadı daha, sanırım yarın gelirler. Diğer kardeşide aradı. Biz geliriz sizde gelirsiniz demişkaydirigubbakcemile3
Yani eşim ağırlığını koyunca kendilerine geldiler inşallah. Ama inannın yarında gelmez, aramazlarsa hiç ama hiç umrumda değil. Biliyorum ki onlarda ağız kapamak için böyle davranıyorlar.

ya bazı şeyler insanın içinden geliyorsa ,öyle yapıyorsa kıymeti vardır..sen tonla laf et,sonra tamam tamam geliyoruz de..öylede bir kıymeti olmuyor ki..haksızmıyım..
aslında böyle şeylerin konuşulmaması bile gerekir.sonuçta onlar abi kardeş..saygı gösterip o size gelecek sizde ona gideceksiniz...böyle kendini ağırdan satmalarda neyin nesi oluyor anlamış değilim...çok komik,çok saçma.........acaba bak ben küçüğüm ama beni nasıl da sayıyorlarda geliyorlar denmesi içinmi yapıyor bu...saygı böyle kazanılmaz ki,büyüklük böyle kazanılmazki

Sevgili nisansu ,sizi çok iyi anlıyorum.
Eşimin bir ablası var ,üç küçük kardeşi var.
On beş yıllık evliyim.Hep kayınpeder evinde bayramın birinci günü görüşülür.
Biz yine görümceme gideriz.
On yıldır diğerleri evli.Hiç bir bayram ağbilerinin evine bayramlaşmaya gelmediler.
Baktık gelmiyorlar,biz gidelim öğrensinler dedik.Yine gelmediler.
Ama iş büyüklerde bitiyor.Anne-baba zamanında ,küçüklere ,büyük ağbi,abla yerinde gördürmeliler,bildirmeliler diye düşünüyorum.
Şimdi kyınpeder evinde görüştük görüştük yoksa bayramlaşılmıyor.
Artık takmıyorum,bazı şeyler zorla olmuyor.

Sevgili nisansu ,sizi çok iyi anlıyorum.
Eşimin bir ablası var ,üç küçük kardeşi var.
On beş yıllık evliyim.Hep kayınpeder evinde bayramın birinci günü görüşülür.
Biz yine görümceme gideriz.
On yıldır diğerleri evli.Hiç bir bayram ağbilerinin evine bayramlaşmaya gelmediler.
Baktık gelmiyorlar,biz gidelim öğrensinler dedik.Yine gelmediler.
Ama iş büyüklerde bitiyor.Anne-baba zamanında ,küçüklere ,büyük ağbi,abla yerinde gördürmeliler,bildirmeliler diye düşünüyorum.
Şimdi kyınpeder evinde görüştük görüştük yoksa bayramlaşılmıyor.
Artık takmıyorum,bazı şeyler zorla olmuyor.

Valla saymazlarsa kocamı kocamda saymaz onları. Ben artık ölsemde gam yemem çünkü paşa paşa geldiler ve her bayram gelecekler....
Çünkü kocacığım her şeyin farkında ve ona göre davranıyor artık. Hep farkındaydı ama susuyordu artık susmadığı için sayılıyor. Sizede bunu tavsiye ederim canıma.s.

X