Eş ve görümce yakınlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkesin aile ilişkisi çok farklı örneğin ben annemle her gün telefonla konuşmadan yapamam gün gelir iki defa konuşuruz. Görüntülü filan değil ama. Hafta sonları pek konusmayiz. Ama eşim annenle konuşma dese cok kızarım. Ben onun ailesini pek sevmem ama yemin ederim onda on günde bir konuşuyor bu mesela bana çok tuhaf geliyor farklı şehirlerde de yaşamalarına rağmen.

Bazen kıskanıyorum ister istemez. Sebebi de eşim nişanlıyken beni aramazdı. Ben telefon görüşmesi yapmayı pek sevmediğimdenmiş, halbuki insan nişanlısıyla konuşmayı da ister yani. Ve o süreçte mesela görümcemle saatlerce telefonda konuşurmuş. Şimdi de konuşuyor ama azaltılmış şekliyle. O dönemler beni aramadığı onla hep konuştuğu aklıma geliyor sanırım bilmiyorum. Beni de arasa benle de çok konuşsa herhalde bir kıskançlığım olmazdı
Bana böyle ilişkiler tuhaf geliyor, bir abi kız kardeşiyle saatlerce ne konuşuyor Allah aşkına, bunun neyinden zevk alıyor, abimle konuşmamız max 10 dakika daha fazla ben sıkılırım zaten , bana hiç normal gelmiyor, duygusal ensest gibi geliyor böyle erkekler ...

Onlar abi/abla kardeş. Aralarında iletişim olması normal. Benim abimle de aram iyidir. Sürekli mesajlaşır 2-3 günde bir telefonda konuşuruz. Yüzyüze de görüşürüz ben onların evine çok gitmem ama onlar ailemin evine sürekli gelir. Benim eşim de ablasıyla sürekli görüşmüyor arama mesaj atma durumları yok denk geldikçe konuşurlar. Hatta görümcem beni daha fazla arar. Artık açmıyorum telefonlarını

Bana böyle ilişkiler tuhaf geliyor, bir abi kız kardeşiyle saatlerce ne konuşuyor Allah aşkına, bunun neyinden zevk alıyor, abimle konuşmamız max 10 dakika daha fazla ben sıkılırım zaten , bana hiç normal gelmiyor, duygusal ensest gibi geliyor böyle erkekler ...
Yok artık ağzından ne çıkıyor duyuyor musun

Benim abilerimle aram iyidir. Yakın oturmamiza rağmen telefonla da iletişim halinde oluruz sık sık. Evli olan abimle aile görüşmeleri hariç tek de görüşürüz.Saatlerce sohbet edeceğim birkaç kişiden biridir abim.

Sizi eşinizle kardeşinin arasındaki iletişimi normal mi değil mi diye düşündüren nedır? Bence yazdığınız iletişim sıklığı normal, velevki değil desek bu konu size yansıyan bir tarafı olmadığı sürece müdahale edebileceginiz bir şey değil zaten.
Maşallah, biz de hiç öyle bir abi kardeş ilişkisi yok o yüzden bana tuhaf geliyor herhalde...

Maşallah, biz de hiç öyle bir abi kardeş ilişkisi yok o yüzden bana tuhaf geliyor herhalde...
Tuhaf geliyor olması, duygusal ensest gibi çirkin çıkarımlarda bulunmanıza sebep olmamalı ya. Benim annemle dayilarimin arası da hep iyiydi. Bana gayet normal geliyor. Gelmese de kardeşiyle arası iyi, konuşuyor, görüşüyor diye sapık muamelesi yapmazdım kimseye.

Dediğim gibi bana tuhaf geliyor belki de ben haksızım...
Bence çok kötü bir zihniyetin var. Bir insan kardeşiyle her şeyi konuşabilir. Biz ara ara abimle içki masası kurar sadece ikimiz konuşuruz. Sanmıyorum abime ensest duygular beslediğimi. Sadece şükür ediyorum onun gibi bir abim olduğu için her şeyi paylaştığımız için.belki sen abine öyle duygular beslemekten korkuyorsun

Ben abilerimle yüz yüze uzun konuşurum da telefondan konuşmayı pek beceremeyiz. Benim hem eşim ama özellikle de görümcem konuşmayı çok çok seven birisi, aynı ortamda olunca bazen başım ağrıyor öyle söyleyeyim 😅 ben de başlarda çok merak da ediyordum nasıl böyle uzun konuşulur diye ama içlerine girince anladım lafı çok dolandırarak anlatıyorlar, gün içinde olan her şeyi anlatıyorlar (özel olmayan tabii) iş yerlerindeki her olayı detayı detayına anlatıyorlar vs vs.
Nişanlıyken beni aramayıp da onla konuştuğunu bilince işte bi bozulma yaşadım o olmasaydı belki takmazdım da, sadece merak ederdim nasıl bu kadar konuşulabilir diye
Ama duygusal ensest olduğunu da düşünmüyorum kesinlikle

Bence çok kötü bir zihniyetin var. Bir insan kardeşiyle her şeyi konuşabilir. Biz ara ara abimle içki masası kurar sadece ikimiz konuşuruz. Sanmıyorum abime ensest duygular beslediğimi. Sadece şükür ediyorum onun gibi bir abim olduğu için her şeyi paylaştığımız için.belki sen abine öyle duygular beslemekten korkuyorsun
Kız duygusal ensest farklı bişey onu kastetmedim, Allah aşkına yaaa 🤦‍♀️

Abime duygular beslemek mi 😅 biz oldukça nötrüz bağımlılık bir kenara dursun , ( Duygusal ensest bağımlılık demektir normal ensest değil) araştır lütfen...

Duygusal ensestin tanımına baktım pek sapıkça görünmüyor alınması gereken desteğin eş yerine ebeveynden alınması vs vs diyor o tarz şey kastetmiş diye düşünüyorum ben de

Tuhaf geliyor olması, duygusal ensest gibi çirkin çıkarımlarda bulunmanıza sebep olmamalı ya. Benim annemle dayilarimin arası da hep iyiydi. Bana gayet normal geliyor. Gelmese de kardeşiyle arası iyi, konuşuyor, görüşüyor diye sapık muamelesi yapmazdım kimseye.
Kendimi ifade edemediğimi düşünüyorum, anlayan çıkar mı bilmen ama farklı biseyi kastettim...

Abime duygular beslemek mi 😅 biz oldukça nötrüz bağımlılık bir kenara dursun , ( Duygusal ensest bağımlılık demektir normal ensest değil) araştır lütfen...
Duygusal ensest fiziksel ensestin aksine isminden de anlaşılacağı üzere temas istemeyen, duygusal ve dürtüsel yollardan kişinin bir başkasını istismar etmesi olarak tanımlanır. Genellikle anne babalarla çocuklar arasında bu türden bir ilişki söz konusu olur.. bağımlılık değil. Birini manipüle etmek.

Duygusal ensest fiziksel ensestin aksine isminden de anlaşılacağı üzere temas istemeyen, duygusal ve dürtüsel yollardan kişinin bir başkasını istismar etmesi olarak tanımlanır. Genellikle anne babalarla çocuklar arasında bu türden bir ilişki söz konusu olur.. bağımlılık değil. Birini manipüle etmek.
Evet evet tam olarak böyle 👏

Kendimi ifade edemediğimi düşünüyorum, anlayan çıkar mı bilmen ama farklı biseyi kastettim...
Sonradan anladım ne demek istediğinizi, duygusal ensest yerine başka bir şey kullanılabilir sanki, ensest deyince çağrışım yapılan şeyler farklı oluyor ama yine de buradaki kardeşlik ilişkisi dediğiniz gibi görünmüyor. Biri diğerini baskılamadan, istismar etmeden iki kardeş güzel bir iletişim kurabilir ve bundan keyif alabilir.

Sonradan anladım ne demek istediğinizi, duygusal ensest yerine başka bir şey kullanılabilir sanki, ensest deyince çağrışım yapılan şeyler farklı oluyor ama yine de buradaki kardeşlik ilişkisi dediğiniz gibi görünmüyor. Biri diğerini baskılardan da iki kardeş güzel bir iletişim kurabilir ve bundan keyif alabilir.
Keşke bu terimi kullanmasaydım şimdi durduk yere linç yiycem 🤧 Maalesef biz de hiç öyle bir abi kardeş ilişkisi olmadı, abim çok iyi bir insan ama biraz içine kapanık birisi belki de ondandır, kız kardeşimle daha iç içeyiz biz, onunla bambaşka bir enerji ve bağ var ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X