Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Gitsin iki iste çalışsın.
Koca adamın durumunu da ben mi düşüneceğim sanki 6 yaşında çocuk.
Böyle sıkıntılı aileleri sevmiyorum.
Asalak gibi yasarlar.
Bulunduğum ilçede 4 çocuğu yüksek memur olan bir kadın tandigim gidiyor yurtta çalışıyor bulaşık vs yapıyor sigorta için.
Bu kadın diyemez mi her ay hepsi 500 verse geçimini sağlarım diye.
Yani sorumluluk sahibi insan başka.

Bende onu anlamiyorum. Yardim ihtiyac sahibine yapilir. Sanki öz cocuk gibi maasa baglanmis erkek kardes calisabilecegi halde.

Şimdiye kadar bir araba almaması onun basiretsizligi :))) madem o da okul zamanlarından beri çalışıp iyi kötü bir araba alsaymis ayağını yerden kesecek ...
Memur hanımla evlenirim onun parasıyla ortak mi alırım demiş hahaha ? Sanayi de çalışan çırak çocukların bile bir Tofaş i var ,otobüse binmiyorlar :KK66:
Ettigi yardım alt tarafı ayda 500 lira bir haftalık market parası bile değil ..
Size ayda 500 lira biriktirip zengin olmalar dileyeyim o zaman ne diyim :)
Gecen 3 kişilik bir sabah kahvaltısı 240 lira tuttu hakikaten bu kadar kıskançlık zor değil mi ya nasıl yaşıyorsunuz :)))
Senin para bol galiba....hem okuyup hem araba kim alıyor acaba?sen sabah kahvaltısında 240 tl yi gömersin de herkes öyle yapamıyor....yaşadığın çevreden çık,ayda 3000 tl ile kirada geçin bakalım 240 tl ye kahvaltı yapiyor musun?

Zaten hali hazırda birikim yapıyoruz demiş kadın ,varsayalım ki o 500 liraya kıyafet alışverişi yaptı ..
Ama adam gözüme batiyordu demiş yani aslinda hiçbir zaman verilmesini istememiş ki ..
Böyle bir adamla ben yapamazdim..
Atıyorum en kötü memur maaşı 5.500 onun 500 lirasını da kime vereceğimi ben bileyim yani.
İster spor salonu ,ister kozmetik ,ister kardeşim ister sokak hayvani ister dilenci ..
Bu kadar müdahale olmamalı
O iş öyle olmuyor işte. Ev ve araba almak o kadar masraflı ki artık. Kredi ödemeleri aşırı yüksek. Böyle sürekli birilerine yağdıran bir fert oldu mu o ev düzlüğe çıkmıyor. Artık tek maaşla bir şey yapabilmek imkansız. Ailesine bu kadar yardım eden biri başka şeyler de alıp yapıyordur. 3 oraya 5 buraya para birikmiyor. Zaten geçim çok pahalı. Böyle ufak ufak harcamalar ay sonunda dev bir bütçe açığına dönüşüyor ki konu sahibi de sınır çekecek bir karakter değil.

Hem kabul edip sonrada nasilnboyle davranir aklim almiyor.
Akıl almayacak ne var bunda? Eşiniz bir süreliğine böyle olacağını düşünüp kabul etmiştir. Kardeşiniz evlenene kadar siz mi bakacaktınız ona? Her ay 500 lira+2300 lira telefon az bir şey mi? Memuruz paraya ihtiyacımız yok diyorsunuz ama evi geçtim, arabanız bile yok. Bu durumda nasıl paraya ihtiyacınız olmuyor, bizim de bunu aklımız almadı. 😂

Gitsin iki iste çalışsın.
Koca adamın durumunu da ben mi düşüneceğim sanki 6 yaşında çocuk.
Böyle sıkıntılı aileleri sevmiyorum.
Asalak gibi yasarlar.
Bulunduğum ilçede 4 çocuğu yüksek memur olan bir kadın tandigim gidiyor yurtta çalışıyor bulaşık vs yapıyor sigorta için.
Bu kadın diyemez mi her ay hepsi 500 verse geçimini sağlarım diye.
Yani sorumluluk sahibi insan başka.

bence adam asıl telefon alınması olayına kızdı ve patladı.
hadi bir şekilde onca zaman gönderilmiş harçlık ama üzerine telefon çok fazla.
ben anne babanın kabul etmesine de şaşırdım. yettiği kadar harçlık gider, gerekirse çalışır.
ben de okurken ders verdim, anketörlük yaptım, o...m sattım, a..n sattım.
ki ihtiyacım yoktu ama kendim kazanmak istedim.

Senin para bol galiba....hem okuyup hem araba kim alıyor acaba?sen sabah kahvaltısında 240 tl yi gömersin de herkes öyle yapamıyor....yaşadığın çevreden çık,ayda 3000 tl ile kirada geçin bakalım 240 tl ye kahvaltı yapiyor musun?
Benim para bol veya değil . Ben kendi harcadığımdan değil paranın bir hikmeti olmadığından bahsediyorum ..
Yani 500 lira aman aman büyütülecek bir rakam değil ..
2 memur nerdeyse 12000 lira alır ..
Kadın üstüne düşeni yapıyorsa gerisi adamı bu kadar hesapci yapmamalı .
Kadın o parayı kardeşine değil kıyafete de verebilirdi .

Niyetinizi, kardeşlerinize düşkünlüğünüzü anlayabiliyorum. Ama sizinde eviniz, arabanız yokmuş; yani sizinde ihtiyaçlarınız var. Eşiniz bu durumda haklı..
Abinizin sağlık masrafları için birşey diyemem ama kardeşinizin telefon olayı gereksiz. Sonuçta bir aciliyeti yok.
Eşinizden özür dileyip konuşup orta yolu bulun

bunun karşılığında evde zerre kadar yardımcı olmamasını kabul eder misiniz peki ?
çünkü ben 2 işte çalışırsam evde tırnağımı oynatmam.
Kadınla erkeği bir tutmuyorum bu konuda. Benim ailemden gördüğüm bu. Babam gündüz başka gece başka işte çalışırdı. Annem de zaman zaman çalıştı ama erkek çalışkan olmalı Karısının parasını bu kadar hesaplamamalı.

Benimde sorunum bunu bana soyleme uslubuyla ilgili birden parladi ben oyle soyleyince. Aslinda butun olay esimin bir arkadasi var cocujluk arkadasi bu adam bekar ve tek maasli. Yillardir calisiyor. Gecen gun yanimda konusurken bu adam sifir araba almis. Esim o gunden bu yana dusunceli. Bende dusundukce yeni yeni birlestiriyorum birseyleri evet ben o kardesime para gonderdim ama bunu bastan kabul etmisti zaten. Suresiyle ilgili bisey konusmadik. Hem kabul edip sonrada nasilnboyle davranir aklim almiyor. Cocugumuz henuz yok ve ciddi ciddi dusunuyoruz.
Kardesime her ay 500 tl yolluyorum alacagim telefon 2300 tl idi. Saglik sorunu olan ablam evli ama esinin isi kotu ve gecinmekte zorlaniyorlardi. Onada her ay 250 tl odedik adam basi. 12 ay.
Esim ailesine para yollamiyor onlarin durumu iyi. Zaten iyi olmasada ben yollayacagini sanmiyorum. Maasdan ne kadar artirirsa biriktiriyor altin aliyor. Eve esim bakiyor butun maasiyla benim maasida benim birikim hesabimda biriktiriyoruz.
12 ay ailenize 750 lira gondermis zaten kenara atsa birikmisi vardi altina dolara yatirsaydi kardaydi
Adam tamam yardim ederiz demiste omur boyu yardim ederiz dememis
okulda bitmis kardesiniz bi zahmet telefonu kendi alsın .

Benimde sorunum bunu bana soyleme uslubuyla ilgili birden parladi ben oyle soyleyince. Aslinda butun olay esimin bir arkadasi var cocujluk arkadasi bu adam bekar ve tek maasli. Yillardir calisiyor. Gecen gun yanimda konusurken bu adam sifir araba almis. Esim o gunden bu yana dusunceli. Bende dusundukce yeni yeni birlestiriyorum birseyleri evet ben o kardesime para gonderdim ama bunu bastan kabul etmisti zaten. Suresiyle ilgili bisey konusmadik. Hem kabul edip sonrada nasilnboyle davranir aklim almiyor. Cocugumuz henuz yok ve ciddi ciddi dusunuyoruz.
Kardesime her ay 500 tl yolluyorum alacagim telefon 2300 tl idi. Saglik sorunu olan ablam evli ama esinin isi kotu ve gecinmekte zorlaniyorlardi. Onada her ay 250 tl odedik adam basi. 12 ay.
Esim ailesine para yollamiyor onlarin durumu iyi. Zaten iyi olmasada ben yollayacagini sanmiyorum. Maasdan ne kadar artirirsa biriktiriyor altin aliyor. Eve esim bakiyor butun maasiyla benim maasida benim birikim hesabimda biriktiriyoruz.
çok bencilsiniz

Erkek dediğin kendine güvenecek. Gerekirse 2 iş yapacak

adam iki işte çalışacağına kardeşi "tek" bir işe gitse daha mantıklı değil mi?
Zaten memur insanın başka işte çalışması kanunen yasak diye biliyorum, illegal bir şey öneriyorsunuz şu an.
Hani bir de birinin 20 saat çalışmasındansa diğerinin bir zahmet edip de 6 saat çalışması daha mantıklı olur gibi düşünüyorum.

Şimdiye kadar bir araba almaması onun basiretsizligi :))) madem o da okul zamanlarından beri çalışıp iyi kötü bir araba alsaymis ayağını yerden kesecek ...
Memur hanımla evlenirim onun parasıyla ortak mi alırım demiş hahaha ? Sanayi de çalışan çırak çocukların bile bir Tofaş i var ,otobüse binmiyorlar :KK66:
Ettigi yardım alt tarafı ayda 500 lira bir haftalık market parası bile değil ..
Size ayda 500 lira biriktirip zengin olmalar dileyeyim o zaman ne diyim :)
Gecen 3 kişilik bir sabah kahvaltısı 240 lira tuttu hakikaten bu kadar kıskançlık zor değil mi ya nasıl yaşıyorsunuz :)))

kıskançlık mı :)
size sanırım hava atmak için ortam doğmuş.
240 tl kişi başı mı ? 3 kişi için mi ? eğer 3 kişi içince ucuz yermiş.

Kadınla erkeği bir tutmuyorum bu konuda. Benim ailemden gördüğüm bu. Babam gündüz başka gece başka işte çalışırdı. Annem de zaman zaman çalıştı ama erkek çalışkan olmalı Karısının parasını bu kadar hesaplamamalı.
Siz bu düşünce yapısında olabilirsiniz ama ben erkeği kadını geçindirmesi gereken bir canlı olarak görmüyorum. Hayat müşterektir. KArısının parası diye bir şey olmaz bir ailede varsa ortada bir aile yoktur zaten.

bence adam asıl telefon alınması olayına kızdı ve patladı.
hadi bir şekilde onca zaman gönderilmiş harçlık ama üzerine telefon çok fazla.
ben anne babanın kabul etmesine de şaşırdım. yettiği kadar harçlık gider, gerekirse çalışır.
ben de okurken ders verdim, anketörlük yaptım, o...m sattım, a..n sattım.
ki ihtiyacım yoktu ama kendim kazanmak istedim.
İste olmasi gereken budur
Benim dayım hayirsizdir
Dayı kızım kardeşine üni okuttu sadece 2 yıl.
Ama nasıl temel ihtiyaç doğrultusunda.
Şimdi dayı oglum güzel işte kardeşine minnet dua eder ve okurken calisirdi da çok çok az miktarda destk olmuştur.
Ve şuan ablasına o yaptıklarına karşılığını verir.
Ama oturup da tel parası vermedi.
Bunlarinki tüy dikmek olmuş.

o zaman kadında kocasının parasında hüküm ve söz sahibi olmamalı.
aile kurmak böyle birşey değil bana göre.

X