Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Kardeşinize yapılacak bütün yardımları yapmışsınız. Ama telefon alayım demek biraz saçma olmuş. Atanır maaşıyla kendine zaten güzel bir telefon alır. Elzem bir ihtiyaç değil telefon.

Çok fazla yüz vermişsiniz bence. Bir insan ünv okurken bile kendine bakabilir. Ben okurken bile sürekli çalıştım harçlığımı kendim kazandım. Kardeşiniz okulunu bitirdiği halde ona telefon almak istemeniz eşinizin sabrını taşıran son damla olmuş.

Etraftan aldığınız tepkileri tahmin edebiliyorum. İki maaşlısınız eviniz arabanız yok herkesten eleştiri alıyordur eşiniz. Kaç yaşına gelmiş o da ister arabası olsun.

kusura bakmayın ama kardeşiniz de part tıme falan bir işte çalışabilirdi üni bitirmiş iş bulamamış tekrar girmiş okumuş o ara yollanan paralar da az değildir anne babanız da var telefon da lüks değil mi iyi birşey almak istemeseniz tepki vermezdi eşinizde haklı üstelik öbürüne de yardım etmişsiniz erkekler aileye yardım edince kadınlar kıyameti koparıyor ama

Herkes kendi birikimini kendine yapıyor gibi görünüyor.
Etrafımda parasını ayıran çiftler pek bişey sahıbı olamıyor yıllarca. Ortak hesapta tutanlar evi barkı olup bolluk içinde yaşıyor çogu. Biz olabilmeyi maddi anlamda da başarmak lazım evlilikte

Eğer şuan karşı taraf için bunları yazmış olsaydınız eşini boşa diyen bile çıkardı buna eminim. Yani eşiniz kardeşine yardım etseydi taşlamışlardı. Kusura bakmayın ama küçük yer diye okuyanlar iş aramıyor iş yok diyor tabi onlara göre iş olmaz çünkü iş beğenmiyor çoğu . Bi de siz yardım ediyorsunuz ailedeki herkese kardeşinizde niye çalışayım diye düşünmüştür bence. Ayrıca KPSS ye yıllarca girip atanamayan insanlar varken belki atanamadı yine mi yardım etmeye devam edeceksiniz bırakın artık böyle şeyleri. Tamam kardeşim canım ama bir yere kadar kendi evimden kısıp sürekli kardeşime para aktarmak eşinize karşı da haksızlık . Sizde çalışıyorsunuz ne güzel artık ailenizi kendi kendilerine bırakın eviniz kapınız ayrı artık eşinize varsa çocuğunuza para ayırın herkes başının çaresine baksın . Hesaplamama göre zaten 6 yıl para aktarmışsınız bence eşinizde haklı . Verdiğiniz desteği yavaş yavaş çekmelisiniz kardeşinizi de kırmadan. eşinizle kötü olmaya gerek yok. Ben hayatta öyle kardeşime telefon almam niye alayım ki telefon temel ihtiyaç mı kıyafeti kötü olur alırım ekmeği olmaz alırım ama sizin telefon alma fikriniz biraz abartı olmuş kusura bakmayın . Gün geliyor o iyilikler öyle unutuluyor ki siz eşinizle kötü olmakla kalırsınız bu kadar iyi niyetli olmayın

Daha nereye kadar tutacak adam verdiği sözü .
Sürekli kardesinizi beslemeniz ne kadar hoş acaba

Sizin ilacınız belli.
Krediye gireceksiniz.

Bazı insanlar böyledir, elinde nakit para olunca rahatsız olur, hesapta tutamaz illa ki harcamak ister.

Sizin seçiminiz de aile olmuş, bir ev ve arabanız olmadığı halde kardeşimin telefonu lüks olsun diyorsanız maddi yönetiminiz çok zayıf demektir.

Dediğim gibi, krediye gireceksiniz, hem eşiniz yatırım yapıyoruz diye mutlu olacak, siz de devamlı vicdan azabından kurtulacaksınız zira gerçekten sağa sola verecek paranız olmayacak. Rahatlayacaksınız.

en düşük memur maaşı 4320 tl

ya allah aşkına iki memur 12 bin hangi ülkede alıyor nerede yaşıyorsunuz?
acaba ben mi memur değilim diye kendimi sorguladım yemin ediyorum.

Ikinizin de uslubunda bence hata var. Siz direkt hattımın üzerine kardeşime telefon almak istiyorum diye gitmişsiniz. Bunca zamandır yardımlarınız karşısında eşinizin ne düşündüğünü biraz yoklamaniz gerekiyordu bence.
O da size karşı birden patlamış ve kendini yanlis bir şekilde anlatmış, bu kadar size yüklenmesine gerek yoktu. Karşılıklı ofke halindeyken haliyle siz de defol git demissiniz
Olayi sakince ele alın, birbirinizi kırmadan konuşun. Sanki bütün suç sizinmis gibi hemen özür dileyip af dilemeyin. Kendi hatalarınızın da farkında olduğunuzu, ama birbirinizle bu şekilde konuşarak ikinizin de hata ettiğini söyleyin
Ortak bir noktada bulusabileceginizi düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…