Eş ailesine araba hediyesi :')

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Biblok

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2024
58
32
Merhaba, izin ile ikinci bir hesap açtım bu konuyu konuşup gitmeyi planlıyorum :) Şimdi bizim şöyle bir durumumuz var, eşimle 3 yıldır evliyiz ailelerden farklı şehirdeyiz. 3 yıl sevgililik 1 yıl nişan 3 yıl da evlilik olmak üzere 7 yıldır birlikteyiz.

Sevgililiğimizin ilk yılında eşimin ailesi, babaanne sayesinde ötv siz bir araç aldılar. Her sıkıştıklarında eşim ödemeleri yaptı sigortaydı şuydu buydu farazi harcamaları hep eşim ödedi o dönem. Aradan biraz zaman geçince eşim bedel olarak diğer araca ödenenle eş değer paraya bir kaç yıl daha yaşlı bir araç alacak oldu. Anne babası bu babaanne sayesinde alınan aracı eşime sen bunu kullan biz arabayı kullanmayı beceremiyoruz sürekli vurup duruyoruz o düşük model olanı bize al biz kullanalım dedi. O şekilde anlaşıldı ve bir yıl o şekilde devam etti. Tabi eşim daha yaşlı diyerek ailesine verdiği aracı babasının üstüne yaptı(tamamen salaklık).

Aradan zaman geçti biz ilişkiyi ailelere söyleyeceğimiz dönem eşimin babası eşimin aldığı arabayı sattı yedi, bir kaç arsa sattı ve bankalara 400-500 bin borçlandı hacizlik oldu. Nasıl yaptı bu borçları bilmiyoruz fikrimiz dahi yok. Kp ye işkence etmediğimiz sürece de anlatmayacak. Eşim çok sinirlendi ancak elimizde avucumuzda olan birlikte düğün için biriktirdiğimiz üç beş kuruşu kv ye verdik, o dönem bir de annesinin de ameliyat olması gerekiyor. Eşim araba kredisi ödüyor o zamanlar ve annesinin ameliyatıyla birleşince altından kalkamadı. Bu dönemde ben arabanın kredisini ödemeye başladım. Yaklaşık 5-6 ay ben ödedim o arada biz nişanlandık aileme hep aracın eşime ait olduğunu söyledik. Çünkü ortada alınan benim bile borcunu ödediğim ve borcu bile bitmeden satılıp nereye gittiği bilinmeyen bir araba var.

Geldiğimiz noktada ise babaanne sürekli arabamı getirin diyip duruyor. Benim anne babama kadar aramış ve o araba benim getirsinler demiş. Cinnet geçirmenin de bir mantığı yok ve gurur bu ya arabayı yolladık. Bir daha ölsem binmem zaten ancak gururuma dokunan nokta evli olmasak bile birlikte aldık diyebileceğimiz aracın elimizden bir andan yok olması. Bizlik hiçbir şey yoktu. araba iki yaş daha yaşlıymış olsun diyorduk yani bizim için pek anlamı yok önemli olan ayağımızı yerden kesmesiydi. Diğerini siz kullanın diyen eşimin ailesiydi ancak şu an ben kandırılmış gibi hissediyorum. Eşimin babası işe yaramaz bir adam ne yalan söyleyim :') Babaannenin arabasını da onlar almamışlar zaten biz babasına maddi olarak yardım ediyoruz sanıyorduk meğer ödemeyi yapan babaanneymiş ve babaaanne şu an kendi evladına bir lira bırakmamak için her şeyi satıp ya da bağış yapıp duruyor ki hiçbir şey kalmadı zaten. Kadın kendi oğlundan nefret ediyor sürekli paraları arsaları orda burda yiyip ne yaptığı bile belli olmadığı için.

O dönem çok borçlandıkları için düğünü nişanı ailelerden desteksiz yaptık bir kuruşlarını görmedim ve o yüzden de onlara hiç eyvallahım olmadı. Şu noktada ise arabasız kalıp arabaya verecek bütçemizin olmadığı bir dönemdeyiz. Ben işe arkadaştan 10-15 günlüğüne ödünç aldığım araçla gidip geliyorum önümüzdeki hafta vermem gerekecek. Ne yapıcaz bilmiyorum resmen eşimin ailesine bir araba verdik ve geri başladığımız noktaya sıfırlandık. Eşimin ailesi ile ben kesinlikle bu konuları konuşmadım konuşmayı da düşünmüyorum. Ben para ya da araba muhabbeti yapmam onlarla eşim muhatap olur ancak o da ne derse desin satılıp gitti bir kere. Ona da kıyamıyorum bir yandan ailesi sürekli bir baskı yapıyor yeri geldikçe para para diyip duruyor bir yandan bizim planlarımız var ve ben bir erkek olarak ne eşime ne anne babama yetebiliyorum moduna girdi.

Ucu çok açık kaldı konunun biliyorum çünkü ne yapmam ya da düşünmem gerektiğini bilmiyorum, bir öneriniz varsa dinlerim :')

Son düzenleme:
Gurur yapıp arabayı verebilirsiniz tamam da şu da ödediğimiz kredi miktarları diyip istemeniz gerekiyordu parayı.

2. Si eşin resmen babasının işgüzarlığına gelmiş araç değiş tokuş yapılıyorsa üstüne geçirmesine ne gerek vardı.

Eşinize kayyum atanmalı harcamalar konusunda bilinçli değil.

Yani hesapları siz ele alın.

Kimseye de artık 5 kuruş vermeyin araç almak için kredi altın vs ne gerekiyorsa yapın.

Gurur yapıp arabayı verebilirsiniz tamam da şu da ödediğimiz kredi miktarları diyip istemeniz gerekiyordu parayı.

2. Si eşin resmen babasının işgüzarlığına gelmiş araç değiş tokuş yapılıyorsa üstüne geçirmesine ne gerek vardı.

Eşinize kayyum atanmalı harcamalar konusunda bilinçli değil.

Yani hesapları siz ele alın.

Kimseye de artık 5 kuruş vermeyin araç almak için kredi altın vs ne gerekiyorsa yapın.
Kriz geçiricem tüp bebek için para biriktiriyorduk. O dönem kp nin yedikleri şimdi beni tırmalıyor.

Gerçi sizin konunuz daha farklı. Burada acayip yiyici bir aile var. Araba gitti diyin bundan sonrasında kuruş kaptırmamaya çalışın. Bu aileyle samimiyet kurarsanız sizi ömür boyu yerler. Araba gitti evet ama başka şey göndermeyin. Bu saatten sonra yapacağınız en mantıklı iş kocanızdan para konusunda o tarafa göndermeyeceğinden emin olmak

Babaanne arabayı isterken ödediğiniz taksitleri niye istemediniz?
Babanın şöyle bir durumu var, eşim istediği kadar istesin e para yok diyip çıkıyor işin içinden. Hacizde bile bir şey alabilen olmadı hala bankalarda sürünüyor bir sürü dosya var çünkü babasının üstünde hiçbir şey yok. Oturdukları ev bile eşimin üstüne.

Babası eşimin uzun süre aramalarını açmadı ve parayı ödediklerini ya da arabayı istediğinde sessiz kalıyor hiçbir şey demiyor. Eşim cinnet geçiriyor ancak yapabileceği bir şey kalmadı söke söke nasıl alsın ? Eyt den emekli oldu babası ve onunla geçiniyorlar.

Pek bilmiyorum bu işleri , Babaanne engelli mi? Eğer engelliyse de onun adına araba alıp başkaları kullanıyorsa bu benim etik anlayışıma ve inancıma ters (asla dindar biri değilim)
Ne kullanırım,ne öderim,ne de bunlara alet olurum. İleride çoluk çocuğumdan çıkar korkarım.

Burada iki araç var. Burada eş bir araba daha almış baba o arabayı da satmış. Tam emin olamadım ben.
Engelli aracından değil de alınan ikinci araçtan bahsediyor sanki
Ötv siz alınan aracı kendileri bize verdiler bizim aldığımızı onlar kullandılar sonra da sattılar. Görümcem ve kp sürekli aracı oraya buraya sürtmüş durmuş modelli olanı biz kullanamıyoruz dediler.

Utandım :KK70: Yemin ediyorum ama fightfreedom değilim :KK70:
Yok ben o olduğunuzu düşünmüyorum da burada aktif üyelerdensiniz büyük ihtimalle. Hani sizin için söylemiyorum ama herkese her türlü yorumu yapıp kendine gelince ikinci hesaplar mı açılıyor ortalığa dökülmemek için.

Pek bilmiyorum bu işleri , Babaanne engelli mi? Eğer engelliyse de onun adına araba alıp başkaları kullanıyorsa bu benim etik anlayışıma ve inancıma ters (asla dindar biri değilim)
Ne kullanırım,ne öderim,ne de bunlara alet olurum. İleride çoluk çocuğumdan çıkar korkarım.
Engelli değil nasıl ötv siz aldılar tam bilmiyorum o kısmı. Gözlerinden biri görmüyor sadece belki o şekilde almış olabilirler ancak babaanne maşallah ayakta kendi işini kendi görüyor 80 yaşında var.

Ötv siz alınan aracı kendileri bize verdiler bizim aldığımızı onlar kullandılar sonra da sattılar. Görümcem ve kp sürekli aracı oraya buraya sürtmüş durmuş modelli olanı biz kullanamıyoruz dediler.
Burda babanne ve siz haklısınız. Sizin aldığınız ötvli aracı size geri vermeliydiler. Babanne de aracı geri isteyebilir. ÖTV zaren aracın neredeyse yarısı kadının hakkı o araç.
Burada kayınpederde sorun var. İki aracı da sömürmeye çalışıyor.
Ama araçların ikisi de resmiyette hiç sizin olmamış. Dolayısıyla uçtu gitti diyeceksiniz ama bu bahaneyle de samimiyeti keseceksiniz. Ölüyoruz deseler para yok diyeceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X