Eş ailesi sorunu

Başlık yanlış olmuş zaten. Eş ailesi sorunu değil eş sorunu. Siz eşinizin ailesi ile evlenmişsiniz.
Evet benimle sorunlu olma sebepleri ise diğer gelinleei bastırmışlar ama ben susmuyorum, kavga bile çıkacak olsa konuşuyorum doğrudan dönmüyorum ve onlarla pek muhattap olmuyorum belkide bu zorlarina gidiyor anlamış değilim

Hem kaçmışsın hem de hemen çocuk yapmışsın.
Tebrikler nur topu gibi sorunlarla karşı karşıyasın (!)
Bebeğimden pişman değilim aksine o benim hayata bağlanma sebebim bosansam bile o bana engel değil o konuda ailem her zmn yanımda benim tek sorunum eşimi çok seviyorum ona olan sevgim olmasa ztn bir saniye katlanmam

İbretlik bir konu geçerken. Koşa koşa 18 yaşında evlenmişsiniz. Kocanızın daha kendi başına evi geçindirecek bir işi yok. Oturduğunuz ev aile apartmanı. Hiç kusura bakmayın siz o aileye muhtaçsınız. Bugün koysalar sizi kapının önüne kocanızı atsalar işten hayatınız kayar. O yüzden çekeceksiniz başka yolunuz yok, öyle laf söyleyeyim ben istediğim gibi eşim de beni korusun falan yok. Hayal bunlar. Onlarla iyi geçinmeye mecbursunuz. Zaten bunu göze almışsınız ki kaçarak evlenmişsiniz. Siz yine ailenize şükredin geri kabul etmişler sizi evlerine.

Şimdi kaç yaşındasınız
Ne okudunuz
Niye kaçarak evlendınız
Aileniz arkanızda mı
İşiniz var mı
Ayrılsanız çocuga bakabılecek misiniz
19 yaşındayım
Arapça hocasiyim
Baskı diyelim
Ailem her zmn arkamda işim olmasa dahi bebegime her şekilde hiç bir şeyini eksik etmeden laf etmeden bakarlar

Bak canım artık olan olmuş eğer hiç eğer kaçmamış olsaydın bak güzel kardeşim sakın kaçma aile apartmanına taşınma hemen çocuk yapma diye sana sıralardım. Şuan artık geçmişte şu olmuş bu olmuş bunların sana bir faydası yok. Sanırım yaşın küçük eşinde fazla büyük değil galiba. Mantıklı olan boşanıp aile evine dönmen ama bunu yapmayacaksın biliyorum o yüzden eşini ikna etmeye çalış ve seni ezdirmesin sende kendini ezdirme sana bir abla tavsiyesi onlar yılan gibi sokuyorsa sen öyle yap onlar çirkefleşiyorsa sende çirkefleş yapacak bişey yok inan bana 40 yaşından sonra bana sinsiliği öğrettiler.

Eşimin tabikide kendi işi var paralar bir derken hani tüm oğlanların geliri ortak olur ya onu kast etmek istedim 4- 5 arası maaşı var eşimin

Allahım sana geliyorum. Aile kızı 18 yaşında başkasıyla evlendirmeye çalışıyor, kız da kocaya kaçıyor. Kocanın ailesi kız lise mezunu diye okumuşluğuyla övünüyor. Liseye eşeği bağlasan okuyor zaten. Sınıfta kalmak için bile üstün bir çaba sarf etmek lazım. Bunun nesiyle övünür insan. Hayat kalitem düştü yine.

Evet çok haklısın abla yani olan oldu dediğin gibi, öyle yapıyorum ztn onlar cirkefse bende cirkef oluyorum bu zorlarina gidiyor onların amacı bosatmak ama ben esimle onlar karışmayınca mutluyum huzurluyum tek derdim nasıl uzaklastirabilirim gerçek yüzlerini eşime gösterebilirim

Kimsenin zoruna gittiğiniz falan yok. Paralarınız bile ortakmis. Zoruna giden biri varsa o da sizsiniz ama siz de 18 yasinda kaçarak evlenip hemen hamile kaldığınızda göre sizin de pek zorunuza giden bir sey yok. Hala eşimi çok seviyorum diyorsunuz.

19 yaşındayım
Arapça hocasiyim
Baskı diyelim
Ailem her zmn arkamda işim olmasa dahi bebegime her şekilde hiç bir şeyini eksik etmeden laf etmeden bakarlar
O zaman bebek doğunca anneniz baksa sizde calışıp o aile apartmanından kurtulsanız
O zaman belki mutlu olursunuz
Eşiniz kabul eder mi ayrı oturmayı

Eşimin tabikide kendi işi var paralar bir derken hani tüm oğlanların geliri ortak olur ya onu kast etmek istedim 4- 5 arası maaşı var eşimin

Ay o zaman daha beter. Kocanız çalışıyor getiriyor anne babasının eline mi sayıyor? 4-5 maaş günümüz koşullarında hiçbir şey. Siz çalışmıyorsunuz şimdi bebek olacak. Kiraya çıksanız tek maaş+Bebek geçirebileceğinize inanıyor musunuz?

Lise değil okuldan bahsetmedim arapça ve hafızlık bundan bahsettim aciklasaydim daha iyi olurdu sanırım benimde sıkıntım bu ben asla okudum demem bana bu lafı kullanmasi tuhafima gidiyor güya ben övünüyormusum ama yapan onlar

O zaman bebek doğunca anneniz baksa sizde calışıp o aile apartmanından kurtulsanız
O zaman belki mutlu olursunuz
Eşiniz kabul eder mi ayrı oturmayı
Annem başka şehirde istese de bakamaz bebeğe dua etmekten başka çarem yok diyelim şuanlik veya onlar gibi sinsi olmak ve alttan kötü olup eşimin yanında hiç bir şey yapmamış gibi görünmek

Emin olun zoruna gidiyor herkesin arkamdan konuştuklarını ben biliyorum en basitinden benim babamın aldığı hediyeyi durum paylaşmam bile zorlarina gitmis neden onların babasının aldığı seyi paylasmamisim da kendi babaminkini paylaş misim bu ufak şey bile zorlarina gidiyor

Başkasıyla evlendirilme mevzusu vardı bende bunu baskı olarak gördüm ama şuan anlıyorum ki ailem baskı yapmıyormuş aksina benim iyiliğini

Evden kaçacak cesaretiniz vardı ama "istemediğim kişiyle evlenmem" demeye cesaretiniz yok muydu?

Sizin sorununuz eşinizin ailesi değil eşiniz. Onun değişmesini bekliyorsanız da boşuna beklemeyin.
Boşanmayacağınız için ya alttan almayı öğreneceksiniz ya da ayrı eve çıkmak için eşinizi ikna edeceksiniz. Ama ayrı eve çıksanız bile eşiniz bu karakterde kalmaya, ailesi de aynı şekilde davranmaya devam edeceği için pek bir şey değişmeyecek.

valla sen ağızlarının payını verirken eşin sana tepki göstermiyorsa onları takma. ama eğer eşinde sana tepki gösteriyorsa ona kimsenin ego tatmin yeri olmadığını söylemelisin güzellikle anlıyorsa güzellikle anlamıyorsa kavgayla. insanların derdi bitmiyor takmamayı öğrenmelisin bir kere o aileyi hayatının merkezine koyma boş ver delidir ne yapsa yeridir de gül geç daha fazla kudursunlar. karnında birde bebiş var stres iyi değil senin için

Evet ben çalışmıyorum eşimde annesinin eline veriyor maalesef kirada olmadığımız için şuan yetiyor ama dediğiniz gibi kiraya çıksak yetmez

19 yaşındayım
Arapça hocasiyim
Baskı diyelim
Arapça bilmen çok güzel tercümanlık, eğer üni okursan arapça öğretmenliği yaparsın, önün açık sakın seni ezmelerine izin verme, eşine de sınırlar koy ki seni ezdirmesin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…