Aile Planlaması Ertesi Gun Hapi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Normalde hic korunmuyoruz biz ama erkek arkadasim biraz kacirmis olabilirim hap ic dedi

Hamile kalmaktan önce bunun ne kadar sağlıksız ve tehlikeli olduğunu bilmen gerekir. Sadece hamilelik değil, kapabileceğin bir sürü hastalık var. Erkek arkadaşın sana hap iç diyeceğine, afedersin çüküne sahip çıksın. Kaçırmış olabilirim ne demek ? Kaçırmasaydın. Daha çok küçüksün, bu yaşta bu kadar strese girip kendine hormon yüklemek zorunda değilsin. Bir zahmet korunsun erkek arkadaşın eğer çok sevişeceğiz diyorsanız.

Oyle bi durum olursa koruncaz artik olan bana oluyor surekli stres icindeyim gece zor uyudum

Oyle bi durum olursa koruncaz artik olan bana oluyor surekli stres icindeyim gece zor uyudum

Tabi ki stres yaparsın daha 18 yaşında bile değilsin. Ama şunu söylemek istiyorum. Erkek arkadaşınla beraber olmak zorunda değilsin, böyle stresleri yaşamak zorunda da değilsin. Hamileysen eğer ne yapacağını ne olacağını düşündün mü hiç ? Reşit olmadan böyle şeylerin yapılmasına çok karşıyım. Onun dışında isteyen istediğiyle sevişir tabi. Ama gerçekten şu anda reşit değilsin, erkek arkadaşın fazlasıyla düşüncesiz. 30 yaşındaki adamlar korkuyor sevgilisinin hamile kalmasından, siz daha bu yaşta nasıl ne kafayla buna cesaret ettiniz ki ?

@poncicer ben senin konuları takipteyim canım .

Sevgilimle yaşımdan dolayı mekanlara rahat giremiyorum baskın olur mu dan ... ella içtim alkollüyüme....

İster dış kapının dış mandalı diye oku yorumumu , ister abla ister anne ...

Şu an yaptıklarınla yaşın doğru orantılı değil.
Yani yaşadıklarının arkasında duracak yaşta değilsin .

Ben sana evlen kocanla gez , kocanla seviş demeyeceğim . Ama biraz daha büyü be tatlım.

Kendi iradenle bir ilişki yaşadığında dahi , yana yakıla ertesi gün hapına sarılacak yaştasın işte... Korkuyorum , tedirginim de diyorsun .

Genç bir kadın olsan , (ki genç ayakları yere basan bir çok kadında yaşadıklarından pişman oluyor/üzüntü yaşıyor ) en azından kendini ifade edecek , toparlanacak maddi manevi gücün olur .

17 yaşında ilişkine cinsellik katınca madalya vermiyor sevgilin ... bitecekse yine bitiyor .

Hap yan etki yapar mı bilmiyorum . Kullanan arkadaşlar yazmış .

İdrar testinide regl günün geçince yap.

Ve lütfen ha bir ha 10 diyip bu korkuyu her ay yaşamaya devam etme .

Genç yaşta hormon dengeni bozacak ilaçlarda alma .

Lütfen

Son düzenleme:
Cok haklisiniz fakat kanunen resit degili kimlige gec yazildigim icin

Haklisin abla ama cook sevdim o an ki ruh halimle yaptim bi hata ilkimdi yani
bak canım, beden senin ama bu yaşta hormonlarınla oynama, bu haplar şeker değil, çok ağır derecede hormon içeriyor, kendini hırpalıyorsun, bedeninin dengesini bozuyorsun. çok ufaksın ya kıyamıyorum bu yaşta bizlere bile bazen bu hapların yan etkileri ağır geliyor

Kanunen resit degilim kimlige gec yazilmistim suan kimlige gore 18e girmeme 2 ay var

ve lütfen şunu aklına yaz ertesi gün hapı korunma yöntemi değildir. bir daha sakın alma, almanı gerektirecek durumların içinde bulunma. ya cidden korun diyeceğim ama dilim varmıyor, bu kadar ufak olup da ilişkiye girerken korun demeye

Kanunen resit degilim kimlige gec yazilmistim suan kimlige gore 18e girmeme 2 ay var

Fark etmez ki ? Şu anda hamile kalsan, tek başına halledebileceğin hiçbir şey yok. Ayrıca şunu da söyleyeyim diğer arkadaşlar da söylemiş. Ertesi gün hapı korunma yöntemi değildir. Doktorlar ayda 1 kereden fazla içilmesini asla önermiyorlar. Aynı ay içerisinde 2 kere aldığında, iç kanama riskin artıyor. Buna göre düşün. Bu ay içerisinde tekrar beraber olursanız, ertesi gün hapı içemezsin.

hamile kalsan sonun merdiven alti biyerde kurtaj olmak,artik ondanda da ne kadar saglikla cikarsin bu isin icinden Allah bilir.
yumurtlama gunu filan hesaplama ay ayi tutmaz.
erkek arkadasinda bencilin teki sana hap iç diyene kadar pipisine sahip çıksın,bari adam gibi korunun.
bu kadar erken yaşta biriyle yatma acelesi neden güzelim,başına çok vurursun

23-24 saat icimde aldim
Uygun zamanda almışsın ilacı korkma birsey olmaz 24 saat icinde aldiginda yuzde 99a kadar cikiyor koruma etkisi. Ama yaşın da ufakmış bir daha bu ilaçtan kullanma sakın kalici zararlar verirsin vucuduna dönusu olmaz. Senede en fazla 3 defa alabilirsin bu ilaclardan fazlası cok zararlı. Yasinin 18 olmasi belki kanunen kendi basina birseyler yapman konusunda sana engel olmaz ama 18i doldursan bile altindan kalkamicagin cok sey var hayatta bunu unutma ve kendine dikkat et tatlım

Bu arada ilactan ne zaman sonra alkol kullanilabilir? (Ben kullanmiyorum baska biri icin sordum)

Evliyim başımda bir kocam olmasına ragmen korunmasız ilişkiye girmiyoruz çünkü 3. Çocuga maddi manevi hazır degiliz aklımızda yok !o yuzden korkak davranıp tedbir alıyoruz!!
Bu ne rahatlık bi yandan kızıyorum bi yandan uzuluyorum . Sonuçlarına katlanamayacağınız işlere kalkmayın ve yaşın ufak nasıl cesaret ediyor o adam senle olmaya yuhh

72 saat sınırı olan norlevo idi. ella 120 saat içinde alınmalı

Selam, Ella 5 güne kadar (120 saat) alınabilir ama her zaman ilk 24 sat içinde almak en yüksek etkiyi sağlıyor aslında. Bu şekilde daha az risk alırsınız. Ertesi gün hapları yumurtlamayı erteleyerek spermle yumurtanın karşılasmasını önlediği için ilacı içene kadar yumurtlarsanız risk mutlaka oluyor.

22 gün önce ella aldım. bugün yarın adet olmam gerekiyor. bikaç gün önce hafif adet ağrılarım ve göğüs hassasiyetim vardı ama şu an hiçbiri yok. korkuyorum

22 gün önce ella aldım. bugün yarın adet olmam gerekiyor. bikaç gün önce hafif adet ağrılarım ve göğüs hassasiyetim vardı ama şu an hiçbiri yok. korkuyorum

Ben prezervatif yırtıldığı için ilk 1 saat içinde Ertes 72 kullanmıştım. Regl olmam gereken tarihten 3 hafta sonra regl oldum. İlaç adet döngüsünü değiştiriyor stres yapmamanızı tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…