Aile Planlaması Ertesi Gun Hapi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Valla hemen içmiş 4-5 saat sora.hatta bizim kız manyak iki gün sonra tekrar içmiş.ama olcak oldumu oluyo işte.valla evde yapılan testler biraz geç cevap verebiliyor,yumurtlama gününe göre değişir.ama genelde adete 5-6gün kala yapılan testlerde silikte olsa çıkar.adetin geçince zaten illaki çıkar varsa.en mantıklısı kan testi.şüpheli ilişkiden 12-15gün sonra çıkar.
Kan testiisterdim ama 18e girmeme daha 2 ay var :KK43: eylulun 7sinde olmustum adet testi ne zaman yaptirayim ?

yan etki her zaman olmak zorunda değil kişi yapısına bağlı. ella 5 gun ıcınde alınmıssa sorun olmaz. yuksek oranda koruyuculuk saglar.

Tam hatirlamiyorum ama iliskiden 23-24 saat icinde kullandim ne kadar dusmustur bu oran ?

İlişkiden 72 saat sonraya kadar en fazla %80e kadar düşer oran diye biliyorum. Şimdi sallamış gibi de olmayayım. 72 saat sonra içmek işe yaramıyor onu biliyorum, ilk 24 saat içinde içmek en etkili yöntem. İlişkiye girdiğiniz gün doğurganlığınızın olup olmadığı da önemli tabi ki. Eğer doğurgan gününüzdeyseniz ilaç ne kadar işe yarıyor ne yapıyor onu bilmiyorum

suan hic kimse size cocuk olur ya da olmaz diyemez, malesef diger adet donemini beklemeniz lazim. ama ben de ertesi gun hapinin 72 saat icinde icildiginde hamilelikten korudugunu biliyorum. yalniz her zaman aksi durumlar da ihtimal dahilindedir. bekleyip goreceksiniz mecbur.

Yaşın çok küçük , lütfen bütün hayatını etkileyecek hatalar yapma. Korunma yöntemlerini öğrenmeni tavsiye ederim

İlişkiden 72 saat sonraya kadar en fazla %80e kadar düşer oran diye biliyorum. Şimdi sallamış gibi de olmayayım. 72 saat sonra içmek işe yaramıyor onu biliyorum, ilk 24 saat içinde içmek en etkili yöntem. İlişkiye girdiğiniz gün doğurganlığınızın olup olmadığı da önemli tabi ki. Eğer doğurgan gününüzdeyseniz ilaç ne kadar işe yarıyor ne yapıyor onu bilmiyorum
Dogurganligi nerden bilicez peki?

Son kullanma tarihi kutunun üstünde yazar. Yan etkiler olacak yada herkeste aynı etkiler olacak diye birşey yok. ertesi g
ün hapı bir korunma yöntemi değildir.İlişkiye girmek senin tercihin tabii ki fakat en azından reşit olana kadar bekleseydin bu çekincelerin olmazdı şuan hastaneye gidip kan testi yaptıramıyorsun ya başka birşey olurda acil birşey olursa ?
Doğum kontrol yöntemleri konusunda kesinlikle bilgilen.

Son kullanma tarihi kutunun üstünde yazar. Yan etkiler olacak yada herkeste aynı etkiler olacak diye birşey yok. ertesi g
ün hapı bir korunma yöntemi değildir.İlişkiye girmek senin tercihin tabii ki fakat en azından reşit olana kadar bekleseydin bu çekincelerin olmazdı şuan hastaneye gidip kan testi yaptıramıyorsun ya başka birşey olurda acil birşey olursa ?
Doğum kontrol yöntemleri konusunda kesinlikle bilgilen.
Ve birde yumurtlama donemi var bunu nasil belirleyecez? Bazilari kadin adetten 1 hafta sonra dogurgan olurdiyor

önemli olan
1) uygun sürede almış olman
2)ilaç alımından 3 saat içinde kusmamış olman
zaten 23 saatte almıssın kusmadıysan problem olmaz gıbı. ama illa kontrol edecegım dersen kan testı dısında erken gebelık testı deneyebılırsın

Telefonlar için adet takvimi var. En son adet olduğun tarihi ve bittiği tarihi girip takvime girip bakarsın doğurganlığın çok orta az olduğu günleri gösteriyor
7sinde oldum 10-11gibi bitti aradan cok zaman gecti ama 28inde iliskiye girmistik dogurganlik donemi ne kadar suruyo

7sinde oldum 10-11gibi bitti aradan cok zaman gecti ama 28inde iliskiye girmistik dogurganlik donemi ne kadar suruyo

Yani bak kendimden anlatayım. En son 3ünde olmuşum, 8inde bitmiş. Doğurganlığımın başladığı gün 12si, yumurtlama günümse 17si. 12sinden 17sine kadar hamile kalma şansım orta, 17si yumurtlama günüm olduğu için hamile kalma şansım yüksek. Ama bu senin adet döngüne göre değişiyor diye biliyorum.

O programlara güvenmemenizi öneririm bir arkadaşım o şekilde hamile kaldı.Adet bitiminden 3 gün sonra olmasına ragmen üstelik.Adetinizin beklenen tarihte olması yumurtlamanızın aynı dönemde olacagını göstermez demiş doktor. Mutlaka korunman lazım

bende de karın ağrısı olmuştu sadece. regli ağrısı gibi bişey. her bünyede yan etki olmayabilir. yalnız yaşın daha çoook ufak be ablacım. bu yaşta bu kadar ağır hormon içeren ilaçları yüklemesen bünyeye :KK43:

Ve korunmadan mı birlikte oldunuz ? Yoksa korunup da ne olur ne olmaz bunu da içeyim diye mi içtiniz ?

bende de karın ağrısı olmuştu sadece. regli ağrısı gibi bişey. her bünyede yan etki olmayabilir. yalnız yaşın daha çoook ufak be ablacım. bu yaşta bu kadar ağır hormon içeren ilaçları yüklemesen bünyeye :KK43:
Haklisin abla ama cook sevdim o an ki ruh halimle yaptim bi hata ilkimdi yani

X