Aile Planlaması Ertesi Gun Hapi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Smoother

zamanın en deli hanımefendisi :))
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2016
467
197
Gece 3de ella hapini icip uyudum fakat hic yan etki olmadi arastirdigimda cogu insan yan etki yasiyodu bu ilacin etkisizliginden mi yoksa s.k tarihi gecmis olabilir mi?

Bende kullanmak zorunda kalmıştım iki kere falan hiçte yan etkisi olmadı.

Aklıma gelmişken : şuan kuzenim ertesi gün hapı içtiği halde hamile :)

Bende kullanmak zorunda kalmıştım iki kere falan hiçte yan etkisi olmadı.

Aklıma gelmişken : şuan kuzenim ertesi gün hapı içtiği halde hamile :)
Ciddi misin? Iliskiden ne kadar zaman sonra icmis ilaci? Bide evde yapilan idrar testini ne zaman yaptirmaliyim?

İlla yan etki göstermek zorunda değil, göstermediği için dua edin. Gece 3'te içtiniz de ilişkinin üzerinden kaç saat ya da gün geçmişti ? İlişkiden sonra gün içinde içtiyseniz %90-%99 hamile kalmazsınız diye biliyorum. İlerleyen günlerde içtiyseniz bu oran düşüyor.

Yuzde 95 oraninda hamile kalmazsin yuzde 5 kismi da şans :) hamile kalmazsin merak etme 72 saat icinde aldigini varsayiyorum tabiiki. Yan etkileri herkes yasamayabiliyor bende de olmamisti pek. Ama korunmak icin baska yontem bul kendine cunku butun hormon duzenini altust eden ilaclar bunlar

ertesi gun hapı tabiki güvenilir bi korunma yöntemi değildir....
yan etki herkeste görülmez...meraklanmana gerek yok..
test içinde bidahaki regl döngünu beklemen gerekecek. yada daha erken bi 2 hafta sonra kan testi yaptırabilirsiniz

Tam hatirlamiyorum ama iliskiden 23-24 saat icinde kullandim ne kadar dusmustur bu oran ?

Kan testi yaptiramam malesef 2 ay sonra 18e giricem

23-24 saat icimde aldim

Kan testi yaptiramam malesef 2 ay sonra 18e giricem
ozaman yapabileceğin başka bi test şekli yok. bidahaki regl dönemini bekliceksin Evde yapılan idrar testlerinden sağlıklı sonuç almak için. daha erken yaparsa yanıltıcı olabilir...

ARKADASLAR COK KORKUYORUM YA BU ILACI ILISKIDEN 23-24 SAAT SINRA ICTIM RISK ORANI NEDIR? VE NE ZAMAN EVDE YAPILAN IDRAR TESTINDENYAPMAM LAZIM

Yan etki olmak zorunda değil ki..
Bir iki kez ben de kullandım hiç bir etkisini hissetmedim ve hamile de kalmadım

yan etki olması zorunlu değildir ki

yani basit bir soğuk algınlığı ilacının da bir çok yan etkisi var ama herkeste ortaya çıkmaz

sen avuç avuç içersin dokunmaz ben bir tane alırım dokunur

bu mantığınızda sorun var yan etkisi olmaması asıl etkisinin olmadığı anlamına gelmez

Gece 3de ella hapini icip uyudum fakat hic yan etki olmadi arastirdigimda cogu insan yan etki yasiyodu bu ilacin etkisizliginden mi yoksa s.k tarihi gecmis olabilir mi?
ilacın yan etkisi herkeste olacak diye bir şey yok :) ilacıda erken alsaydınız daha iyi olurdu :)

Ciddi misin? Iliskiden ne kadar zaman sonra icmis ilaci? Bide evde yapilan idrar testini ne zaman yaptirmaliyim?
Valla hemen içmiş 4-5 saat sora.hatta bizim kız manyak iki gün sonra tekrar içmiş.ama olcak oldumu oluyo işte.valla evde yapılan testler biraz geç cevap verebiliyor,yumurtlama gününe göre değişir.ama genelde adete 5-6gün kala yapılan testlerde silikte olsa çıkar.adetin geçince zaten illaki çıkar varsa.en mantıklısı kan testi.şüpheli ilişkiden 12-15gün sonra çıkar.

Gun icinde aldim sayilir ama 23 saat icinde hamile kalma riskimi ne kadar yukseltmistir
yani etkisi biraz azabilir o yüzden dedim adetinde gecikme yaşarsan korkma :) streste yapma olacağı varsa olur. bende 1.5 aydır istiyoruz daha olmadı :) o yüzden her şeyde var bi hayır :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…