Erken Menopoz Belası

Anladm cnm hakkında hayırlısı olsun

Zaten bu fsh değeri erken menopoz belirtisi degil bu değer normal.Demekki sizim amh düşüktü ona dayanarak erken menopoz dendi.
Erken menepoz fsh la alakalı Amh la değil amh yumurta üreme ile alakalı fsh 10 dan yukarısı riskili 20 ve yukarısına menepoz diyorlar ama tabi zamanla düşebilir

Doktormu önerdi cnm

Doktormu önerdi cnm
Ben normal bir kadın doğum doktoruna gitmiştim ilk o bana ağızdan alınan hormon ilaçlarından verdi ve 50 yaşına kadar bunu içeceksin deyip gönderdi. Ama içim hiç rahat etmedi internetten araştıtmaya başladım ve Banu Çiftçi ile tanıştım. Onun bütün videolarını izledim. Biyoeşdeğer hormon tedavisi ile tanıştım gerçekten süreci çok iyi anlatıyor. Sonra bu tedaviyi yapan bir doktor buldum İstanbul'da. 6 aydır onun kontrolünde devam ediyorum.

Doktorun kim cnm bende o hormon tedavilerinden korkuyorum çünkü iyi değil diyolar

Maalesef menopoz dönemi kadın vücudunun en hızlı yaşlandığı dönemmiş. Vücut normalde ürettiği Östrojeni çok az üretebiliyor. Ama östrojen beyinden, damarlara, kaslardan kalbe kadar çok önemli bir hormon. Progesteron da aynı şekilde. Eğer bu iki hormonu dışardan almazsak kemik erimesi, alzheimer, kalp krizi, inme gibi pek çok sağlık sorununu yaşama ihtimalimiz var. Normal doktorlar ağızdan alınan bir ilaç veriyor tedavi için işte o ilaç zararlı çünkü östrojenin ağızdan alınmaması gerekiyor. Biyoeşdeğer hormon vücuda krem gibi sürülüyor ve kana karışıyor o yüzden yapılan çalışmalarda meme kanserini arttırmadığı görülmüş. Diğer ilaçlar o etkiiyi yapan çünkü ağızdan alınıyor. Maalesef çoğu doktorun bu tedaviden haberi yok ya da işlerine gelmiyor araştırıp uygulamak. Çünkü sadece hormon değil bütüncül bir tedavi gerekiyor. Benim doktorum B12, d vitamini, magnezyum amino asitler bunlara da çok önem veriyor bu süreçte. Ayrıca kas kaybı olmasın diye spor her gün mutlaka yapılmalı.Her yıl meme ultrasonu, 2 yılda bir kemik ölçümü, her yıl smear testi yapılacağını söyledi. Egemen Koyuncu Kadıköy'de muayenesi.

Sen kaç yaşındasın cnm girdinmi menepoza önlenilemedimi

Bende 28 yaşındayım fsh 19 du 15 gün önce ama adetten keislmedim ne kadar sürüyor acaba sizin kaçtı hemen ilerledimi peki
Fsh değişebiliyor aslında aydan aya bile benim geçen sene 77 bu sene 41. Amh ise çok az yumurtlama yani bu yakın zamanda menopoza gireceğini gösteriyor zaten. Ama bu değerler menopoz başlangıcı maalesef. Benim de daha adetlerim tam kesilmemişti. Ama çok düzensizleşmişti. 1 ay oluyordum 1 ay olmuyordum. Bazı ay çok az kanamam oluyordu bazı ay çok fazla 15 gün sürüyordu. Şimdi hormon tedavisiyle düzenli adet oluyorum.Bu arada premenopoz denen dönem çok önemli. Ne kadar iyi hazırlanırsan menopoza o kadar iyi.

Benim fsh 14.1 di Amh 0.28 di beni yonlendirdi başka hastaneye o ara ben bazı bitkisel şeyler yaptım değerler daha kötü oldu fsh 19 olmuştu Amh ı bilemiyorum şimdi 5 inde randevum var ne olacak bilmiyorum açıkçası menepozmu değilmi tedavimi olacak bir bilgim yok stresliyim

Doktorunuz daha iyi yorumlayacaktır tabi. Östrojen testi de önemli bu arada onun seviyesi düşük olmamalı. Çocuğunuz var mı peki

Son düzenleme:
Doktorunuz daha iyi yorumlayacaktır tabi. Östrojen testi de önemli bu arada onun seviyesi düşük olmamalı. Çocuğunuz var mı peki
E2 28.5 tu 2 . De 18 olmuştu:/ ben az çok arastirmalarimdan yorumlarim gerçi 2 oğlum var çok şükür ama daha 28 yaşındayım psikolojik açıdan kötü tabi istemem

E2 28.5 tu 2 . De 18 olmuştu:/ ben az çok arastirmalarimdan yorumlarim gerçi 2 oğlum var çok şükür ama daha 28 yaşındayım psikolojik açıdan kötü tabi istemem
Benim E2 58 mesela. Eğer doktorunuz hormon ilacı verirse biyoeşdeğeri araştırın bence. Ben de ilk zamanlar çok üzülmüştüm ama inanın bu tedavi ile yaşlandığınızda çok daha iyi ve sağlıklı olabilirsiniz. Önemli olan erken fark edip vücuda gerekli hormonu verebilmek. Ayrıca Banu Çiftçinin videolarını mutlaka izleyin.

Sizin E2 iyi aslında nasıl menepoz oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…