Erken Menopoz Belası

Maalesef bunu durduracak bir şey yok. Vücut yavaş yavaş hazırlanıyor. Ama bu döneme iyi girmek gerçekten çok önemli. Sağlıklı beslenmek gerekiyor çünkü menopoz döneminde kilo sorunları olabiliyor, spor yapmak çok önemli çünkü kas kaybı olabiliyor ve kemik sorunları artıyor. Düzenlü uyku gerçekten en önemlisi diyeblirim. Ben de çok şükür ateş basması gibi şeyler daha hiç olmadı ama biyoeşdeğer hormon tedavisine çok erken başladım. Östrojen çok önemli bir hormon vücut için.
Hormon tedavisinin kanser riskleri var nasıl
Dün 22'ymiş
24 Temmuz'da iğnelerr başlamadan önce 7.03 aynı gün amh: 1.03
iğneler den sonra 22 mi oldu 7 iken burda bir yanlışlık var cnm artması kötü

Evet haklısınız çocukla bi tık daha zordur ama kendinize yapacağınız bir yatırım öyle düşünün, aslında minimal bir şekilde gece yatmadan sadece 15-20 dakikalık rutinlerle sürdürülebilir olduğuna inanıyorum ben, hele ki çocuğunuzla ileriki dönemlerde de daha kaliteli bir yaşam tarzında buluşacağınızı düşününce... Sonuçta çocuğunuz da sizin sağlıklı beslenerek ilerlediğinizi gördüğünde o da kendine onu öncül alıcak, unutmayalım ki çocuklar söylenileni değil yaptıklarımızı örnek alırlar 😇
Kendimi psikolojik olarak hazırlayıp yakın zamanda düzeltmelere başlamak istiyorum.Ama benim anlamadığım tüp bebek öncesi 2 yumurtam vardı o zaman duzenliydi adetlerim şimdi yumurtalar artmış ama düzensizim.Bu ikisi arasindaki bağlantıyı kuramadım birtürlü😓

Benim son zamanlarda 5 gun suren adetim 2 gune dusmustu amh 0.36dan 0.13d dusmustu sonra dogal yolla gebe kaldim dogumdan sonra olmam herhalde artik dedim bebegim 3 aylikken adet oldum ve gunlerim 5 gune tekrar yukseldi leke seklinde gelirken simdi yine cok geliyor amh degerimi cok merak ediyorum 😬
Yaaa ne güzel ben çocuktan sonra 3 yıldir korunmuyorum.belki bir umut kendiliginden de olur diye ama tık yok maalesef.Sırf menapoza girmeyeyim diye dondurulmuş embriyolarimdan birtane daha mı doğursam diye düşünmeye başladım😁

Hormon için de kanser riski var diyorlar ileri zamanlarda.Doktorum henüz önermedi ama benim mi sormam gerekiyor?
Hormon yerine koyma tedavisinde bioeşdeğer hormon kullanılıyor.
Yani vucudundaki hormonun aynısı.

Doktorun sentetik hormon verirse risk olur. Doktorun bioeşdeğer hormon vermesi gerekiyor.

Hormon tedavisinin kanser riskleri var nasıl

iğneler den sonra 22 mi oldu 7 iken burda bir yanlışlık var cnm artması kötü
Evet hatta dün çatlatma iğnemi vuruldum, yarın da yumurta toplama olucak, valla açıkçası ben hiç değerlerimi takip etmiyorum çünkü takip edip oradan şuradan edindiğim bilgilerle kendim bir yorum çıkartmaya çalıştığımda kendimi yiyorum, günler geçmiyor ve çok stres oluyorum ki bu dönemde stres benim için en olmaması gereken şey diye düşünüyorum, zaten üniversite hastanesindeyim ve çalıştığım ekip çok kıymetli, ince eleyip sık dokuyorlar biri bişeye takılmasa öbürü mutlaka farkeder olumsuz bir şey olsa bunu biliyorum o yüzden kendimi rahatlatmaya çalışıp değerlerime hiç bakmıyorum 🩵💚

Yaaa ne güzel ben çocuktan sonra 3 yıldir korunmuyorum.belki bir umut kendiliginden de olur diye ama tık yok maalesef.Sırf menapoza girmeyeyim diye dondurulmuş embriyolarimdan birtane daha mı doğursam diye düşünmeye başladım😁
Vitamin takviyeleri cok onemli yumurta icin
Eger oyle bi dusunceniz varsa takviyelere baslayin derim😬

Zaten bu fsh değeri erken menopoz belirtisi degil bu değer normal.Demekki sizim amh düşüktü ona dayanarak erken menopoz dendi.
Aynen amh bide o zaman baktıklarında 2 3 yumurtam vardı.Ama dün baktırdım 8 olmuş.doktorum emzirmek ise yaramış iyi gördüm seni dedi.Cok mutluydum takı ardından lekelenene kadar.Ama su saat oldu hala sökülmedi adetim.İnanın kafam çok karışık vücudumda neler oluyor anlayamıyorum

X