Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

MRB Arkadaslar....bende yaklasık ıkı aydır takıp edıorum bu siteyi..paylaşım çok güzel gerçekten..iki aydır deneme yapıorum son adet tarıhım 29 marttı adetlerı düzensz 30 33 35 en fazla 40 oldum...o yuzden bılemıormda gecıkme olup olmadgnı ben...)gecen ay beta hcg pozıtf cıkmıstı kanda ama adet olmşştm..bu ayda göğüslerım cok şişti tutamıorm artık kasıklarımdada batmalar var..ıdrar testlerınden soğudum yapmıormda artık..bu ay hıc yapmadım....aslında uzatmayımda su an hamıle oldgnu öğrenen arkdslara sormak ıstıorum en belırgın ne yasadnz ılk haftada arkdslar ?adet belırtılerınden farklı olarak...hepınıze Allah tatlı bebişler nasıp etsın inşallah

es-esxxxx canım iyi akşamlar valla bende hiç gebe kalmadım.. sana yardımcı olamicam ama şu adet düzensizligin için prolaktin testi yaptırdın mı? eger yüksekse hem gebe kalman zorlaşıyor hemde adetlerin düzensizliği vb. bir sürü sorun cıkartıyor insana?...

yaptrmadım cnm ama sence kanda betamın yuksek cıkması (7 idi mesela bende ) hormanal bı durummudur?

yaptrmadım cnm ama sence kanda betamın yuksek cıkması (7 idi mesela bende ) hormanal bı durummudur?

Gebe kalındıktan sonra bu gebelik bhCG adı verilen bir hormon salgılar. bhCG düzeyleri döllenmeden yaklaşık 1 hafta sonra kanda normal seviyelerin üstüne çıkarlar. Hamile olmayan bir kadında kandaki bhCG seviyesi 0-10 mIU/ml’dir.
Seviyenin 10 dan yüksek olması gebelik sonuçlrını verir.

eğer bundan bahsediyorsan evet hormanal bir durum elbette ama sonucta sadece gebe misin degil misin? bunu anlıyorsun ama prolaktin hormonu süt hormonu ve vucut kendine süt üretmelisin dediği için bu hormon yanlış calışıp
1 -gebe kalmanı zorlaştırıyor - hatta kalamıyorsun
2 - memelerden sıkıtgında az-cok miktarda süt gelir
3- adet düzensizliği
4- baş ağrısı
5- memelerde şişkinlik hassasiyet
6- yumurtlamada kalitesizlik

bu da sabah iyi bir uyku alıp gidiyorsun kan tahlili, ertesi gün alıyorsun. eğer yüksek cıkarsa emar istiyorlar çünkü prolaktin ne kadar yüsekse beyin- hipofizde kitle yapıyor. ama korkulacak hiç bir şey yok çünkü kanserli bir kitle degil. ilaç ile etkisiz hale getirip sonrada yok ediliyor.

bende regl olacagım zman olan kasık ağrıları ve aşırı derecede göğüs hassasiyeti olmuştu..

aslında bütün yaşadıklarımdan şunu anladım ileri dönük yaşamanızda aksilik cıksın istemiyorsanız doktora gidip gerekli bütün kan test tahlil ıvız zıvır ne varsa yaptırmanın dogru olacagını anladım. hiç bir belirti bile olmasa bile yaptırmak en iyismiş... ki ben 3 sene önce ya şu prolaktin olayını duydum bi test yapalım dedigimde gerek yok dediklerin de ısrar etseydim.. şimdi 3 seneli tedavi görmüş ve bebegimi kucagıma coktan almış olurdum :S ama belki keşke ile hiç bir şey olmuyor...
bu arada ovüls.dan sonra ki 3 günüm ve ateşim 36,7 belki bu ay gebe kalmış olabilrim....

DÜn Çok kÖtÜ bı haber aldım arkadaŞlar. GebelıĞım saĞlıklı deĞılmıŞ buyuk ıhtımalle boŞ gebelık yada dıŞ gebelıkmıŞ.kan degerım dusuk cıktı ıkı gune bır kan verıyordum ıkı katı olması gerekıyormus benım dÜŞÜk Çıkınca doktor bu saĞlıklı gÖzukmuyo dedı yarın yıne gıdıcem kan vermeye beynımden vurulmuŞa dÖndÜm. Bende dıyorum bu kan degerı bunyeden bunyeye deĞıŞmezmı yanı geÇ dÖllenmıŞ geÇ gelısen bır Şey olamazmı hamıle olanlar lutfen cevap

canım dualarım seninle inşallah tutunur sorun olmaz

canım belirti varmı yani adet belirtisi benimde 7 mayıs 4 gündür adet sancısı çekiyorum benim gelecek herhalde inşallah seni adet gelmez

canım belirti varmı yani adet belirtisi benimde 7 mayıs 4 gündür adet sancısı çekiyorum benim gelecek herhalde inşallah seni adet gelmez

selam eger bu soruyu bana sorduysan ki öyle anladım... mayıs 14-15-16 bekledigim adet günüm... benim ki henuz gelmedi...
ve prolaktinim yüksek olmasına ragmen benim değer 97 / normal deger 5-20 arası... adet düzensizligim hiç olmamıştı. gebe kalamadıgım ve deneme amaclı mememi sıktıgımda süt cıktıgı için bende ki durumu anladım
prolaktinim (süt hormonu) mi yüksek acaba diye test yaptım da

slm arkdslar gecen gun yazmştmm....adeetlrrm duzensz falan dıye..belırtılerınzı sormşştm .aetım uzadı gene baya bende dayanamdm test yapiim dedm ıkıncı cızgi açık pembe cıktı ama ınanmıorm genede ben...bu beta hcg adete yakın yada adet baya uzarsa vucttaa artma ıhtımalı warmı acaba bılgnz var mı?yanı çizgı cıktgı halde hamıle olmadgnı öğrenen var mı?ben ümtlı deıldm cunku bu ay..bu arada aksam ustu yaptm çızgı 1 dk olmadan geldiiii

hamilesin tatlım
negatif sonuç hatalı olabilir de bence
pozitif sonuç eğer ilaç filan kullanmıyorsan doğrudur derim

bhcg önce kanda sonra idrardan belli oluyor bildiğim kadarıyla
istersen zaman kaybetmeden dr a git derim
hem ona göre sağlığına yemene dikkat edersin

bhcg önce kanda sonra idrardan belli oluyor bildiğim kadarıyla
istersen zaman kaybetmeden dr a git derim
hem ona göre sağlığına yemene dikkat edersin

teskrr ederım elifcm aslnda tedrgnliğim şundan gecen ayda test yapttgmda çoookk çokk acık çıkmştı ama daha acıktı..kandada degerım 7 cıkmştı ama gebe deıldm..ondan sordm . acaba bnm vucutta bu hormon adet zamanı yukselıomu tedrgn oldm...ama bu sefer çizgi accık pembe belırgn....pazartesıye kdr beklıccem kendme guwenmıorm cunku gecen ayki hüsrandan dolayııı:((((çokkk saollll

olmazsa testi birkaç gün sonra tekrar yap bakalım nasıl çıkacak

canım öncelıkle hayırlısı olsun...
gec döllenme olsa bıle degerın düşük olsa bıle her gecen gun degerının ne olursa olsun katlaması lazım tatlım...
senın degerın anladıgım kadarıyla katlanmamıs...
uzulme...
Allah ın dedıgı olur...
yıne hamiş olursun Allah ın ıznıyle..

arkadaşlar bişey sormak istiyorum her ay düzenli olarak adet oluyorum adetimin dün olması gerekiyodu olmadı. bugün test yaptım negatif cıktı. gecen ayda normale göre daha az adet olmustum sizce hamilemyim...

gunun gectıyse hamıle olma ıhtımalın var tabı ama 4-5 gun daha bekle ıdrar testı ıcın cnm... erken yapmıssın...sabırsızlanıyorsan kan testı yaptır...

ama hiç bir hamilelik belirtiside yok midem bulanmıyo başım dönmüyo.. offf offf neyse 1 2 gün daha bekleyip kan testi yaptırıyım en iyisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…