Erkekler de bakir olmalı mı?

Nede güzel özetlemişsiz..
Katılıyorum
Herşey karşılıklı..şakkıdı

"inanman olamaz öyle erkek" demeyin :)))) ...oluyo!!!!! yaşantınız nasılsa karşılığı da öyledir !!!
Çoğu erkek sevgilisinin,eşinin hışmından kurtulmak için bakir olduğunu iddia ediyor.Eee,ne de olsa onların ''zarı'' yok,nerden anlayacaksınız ?
Benim için önemi yok bakir olup olmamasının.Böyle bir şeyin peşine de düşmem açıkçası.Karakteri,kişiliği,insanlığı,hayata ,kadına bakış açısı benim için önemlidir.Kısacası sevdiğim insanın bakir olması bana sunulmuş bir hediye değildir .
Yalnız ben yukardaki cümleye takıldım.Yaşantınız nasılsa karşılığı da öyledir! denmiş.Bakire olmayan bir kıza bakir olmayan,bakire olan bir kıza da bakir olan bir erkek mi yakışır ya da düşer ? Böyle bir şey olabilir mi ya ?:roflol: At gözlükleri ile etrafımıza bakarsak yandık valla.-tatlicadiarzu-

onların zarı olmayabilir ama bakirlik kendini belli eder nede olsa ilk
yazdığım yazıyı tam okursan canım anlarsın ne dediğimi
sen anlamak istediğin yerden anlıyosun
diyorumkii bakire erkek olduğuna inanmam diyenlere "yaşantınız nasılsa karşılığıda öyledir" çevreniz nasılsa öyle yaşarsınız"
sen bakirliğe veya bakireliğe önem vermiyosan bunu geç günahtan sakınmıyosan tabiki evleneceğin erkek bakir değilse bu senin için sorun olmaz
acaba anlatabildimmi
lafları çarpıtmak yerine iyce anlayın
neden inamak zor geliyoki size her erkek günahkarmı???
her erkek illa zina yaparmı????
kadınlar erekleri geçmiş durumda ,bu konuda :)
kusura bakamayın sizin gibi düşünen kişiler bana zıt
at gözlüğü felan taktığımız yok
bana göre ötesi yok yaa zina haram !
sizin için önemsiz olabilir benim için çok önemlidir ayrım burda
zina işlemeyi normal gören insanla benim işim olmaz
BAK normal gören diyorum!!! alışkanlık haline getiren yani ....
yok erekek tecrübeli olsun yok söyle yok böyle ne mide yaa
onla yatsın bunla yatsın sonra ben onu eşim diye alayım şaşılacak durum
bizler at gözlüğü taktıysak sizin değimizle ,böyleside baya geniş meshepli ozaman

Son düzenleme:
Ben kelimelerle,cümlelerle uğraştığım,bunun eğitimini aldığım için okuduğumu çok da iyi anlıyorum.Siz kendinizi ifade edememiş olabilirsiniz o ayrı mesele.:1closedeyes:
Bakirlik ya da bakirelik namusun simgesi değildir.Ahlak ve namus insanın beyninde,insanlığındadır.Vücudun bakir,bakire olup olmaması bu noktada önemli değildir.İnsanları bu şekilde ambalajlarsak kendimiz kaybediriz.Kimse gitsin önüne gelenle olsun demiyor zaten burda.Ben bakarım karşımdaki adam mı ,değil mi ? Gerisi boş,safsata:1closedeyes:
Bakirim diye ortalarda gezip göz zinası yapanlar da var,vah onların haline ! Kimin günahkar olup olmadığını sadece Tanrı bilir.Bunu da unutmayın.:1closedeyes:

yok canım b&m yani evet katılıyorum insan isterki öyle olsun ama insanın yaşantısı nasılsa karsılıgıda öyle olmuyor ben ilk başlarken sevgilime sen bakir misin nasıl diyebilirim elbette o da bana diyemez

bana göre evet bu düşünce yalnıs yani kız yaparsa yalnıs günah erkek normaldir denmesi yalnış
Rabbim iki tarafa da yasaklamış bunu kadın erkek ayırt etmeden ikisine de haram günah

ama insan malesef soramıyor ha sen bakir misin öyleyse varım
ya da sen bakiremisin diye soramaz
bana bunu soran bir erkekle hiç işim olmaz bende soramam yani bütün sayfaları okumadım ama düşüncelerimi ssöylemek istedim

yok çok güzel ifade ettimde siz anlamamışsınız neyse mesele bu diil:1closedeyes:
konuyu dediğim gibi çarpımada üstünüze yokCADIARZU
ben namustan bahsetmedim kıyaslama felanda yapmadım iy okuyun lütfen
ondan sonra anlayabilriseniz konuşuruz mirmirmirmir
göz zinası ayrı beden zinası ayrı bişi :1closedeyes:
biz burda bedenden konuşuyoruz yani konuyu acan arkadaş bunu vurgulamış
benim içinde adam olması önemlidir herkes içinde öyledir
ama bazı şeyelre bakış acısıda bu adam olmasının içindedir

Son düzenleme:

bak işte anlatamıyorum canım ya
tabiki sorulmaz sorulması komik olur
evlendikten sonra sorun haline getriirlmesi hiç hoş olmaz
olan olmuştur çünki
ama kişi çevresi ile yoğrulur anlatabiliyomuyum
ben bunu eşime sorma gereksinimi hissetmedim
emindim çünki
isteyen inanmasın ama
emin olmamın sebebi (tartışma yapılmasın) Allah korkusu anlatabildimmi
benim bu konuya yazdığım ilk msj mı okursan ne dedidğimi görürüsün

Benim sizi,sizin de beni anlayabilmeniz imkansız bu konuda,çünkü yetiştirilme tarzımız farklı.Kimi attığı her adımda dini bilgilerini kullanır ,kimi de vicdanını,insana ,hayata bakış açısını ...

Anatomik bir hadise benim karşımdaki insana verdiğim değeri değiştirmez.
Onun hakkındaki düşüncelerimi,duygularımı ne eksiltir ,ne de arttırır...
İnsanları günahkar ilan etmem.Allah korkusu olan biri de ederse şaşarım.

elbette ki öyle benim erkek arkadasım da namazında içinde Allah korkusu var davranışlarından da belli ama sormam yada aa kesin bu bakir diyemem değilse de problem etmem hata yapmıştır bir seferlik vs ama evet bunu alışkanlık haline getirmemiş olmalı normal gözle bakmamalı ki bakmıyorda benim içinde bu önemli

Allah doğru insanlarla karşılastırsın bizi :Saruboceq:

yok gerçekten alkışlıuyorum sizi sözlerimi gerçekten çok güzel çarpıyosunuz :1shok:
evet yetiştirilme tarzımız çok farklı bu sebeptende düşüncelerimizde farklı
o yüzden hiç kişisel tartışma haline getirip birbirimizi kırmaya gerek yok
uzamasını istemiyorum:1closedeyes:
evet dinimi attığım her adımda kulllanıırım
onun içinde de vicdan ve insana bakış açısı gayet net açıklanmış
ben ,sen günahkarsın bu günahkar demiyorum ve ya bakış açımı değiştirmiyorum
-----bu olay günah diyorum oyüzden eşim olucaksa bu kişi bana ters diyorum ,bu neden batıyo anlamadım
neden tartışma haline geliyo anlamadım------
bunu normal gören arkadaşlarım olabilir saygı duyarım doğruyu gösterir ama hayatlarına karışmam
amaaa ömür boyu birlikte olacağım hatyaımı paylaşacağım insanı zinayı normal görüyosa böyle kabul etmem
çünki düşüncelerimiz bir olmaz ve anlaşamayız

anlatabildimmiCADIARZU

Son düzenleme:
Bilmem farkında mısınız?
Din konusunu bu forumda çok abarttığımız için önce İslam ve Dinler daha sonra Cinsellik topiklerinin kapanmasına sebep olduk..
Konuya gelince; ben kadın ya da erkek fark etmez, insanların geneli olarak bekarete önem vermediğim bu konuyu dert etmem...:smiley-cool:

işte bunu diyorum
normal görülmesi hatta deneyimli olması için yaşamış olmasını istemek bana çok mantık dışı geliyo
tabi bu sitede her kesimden insan var
herkesin inancı düşüncesi vs farklı
saygı duyarız
ama bende saygı beklerim eminsem kimene ?
sorsan inançlıyım diyen kişiler sevrek yapılıyosa günah değildir diye hüküm koyuyo haşa!
(ve bunlara tepki gelmiyo :)ben gibi düşünenlere
yobaz, at gözlüğü vs. gibi yakıştırmalar yapmak kolay geliyo ve bu kişinin kendisinide belli ediyo bi yerde :)

tabi bir seferlik cahilliklle nefsine yenik düşüp yapmış pişman olmuş tövbe etmişse Allah affediyoda bizene !
ben burda kimseyi yargılamıyorum
bana ters diyorum
yobazlıksa yobazım kimene

hay allahım ya ben bu konuya bakmıyodum bile lirik güzel benim alıntımı yapmış cvp vermek zorunda hissettim kendimi :)kaydirigubbakcemile3
isteyen inanmasın isteyen inanmasın kimse kimseyi bilemez:sm_confused:

Son düzenleme:

malesefki alıyolar 1 kelimenizi çarpıyolarda çarpıtıyolar
çıkın işin içinden çıkabilirseniz
mecbur acıklama yapma gereği duyuyosunuz

Erkek evlenmeden önce kendi yaşadığı cinsel birliktelikleri normal sayıp evleneceği kadın da bakirelik arıyorsa bu ikiyüzlüğün daniskasıdır, toplumdaki bu tabu ya şiddetle karşı çıkıyorum, o zaman bu bağlamda evet; kadınlar için bakirelik şart koşuluyorsa erkek de bakir olmalıdır, kişinin geçmişinde yaşadığı ilişkiler yüzünden, o insanla evlenilmez, "kirli" gözüyle bakan zihniyetin, kendisi "kirli" dir.

amaaan hiç bakir erkek gördünüz mü ,

hayal edılebılecegı gıbı ıyı bır sey degıl berbat ötesı takdır edersınız kı

öpmeyı bıle bılmeyen bır erkek neyı bılır kı !!
:1closedeyes:

erkegın bakri ıyı degıldır,
bayandaysa ............... tartısmaya acık

ayyynen katılıyorum
senle yasadıktan sonra gözu acılır, dıger bayanlar da boyle mı dıye açılışlar yapar dıger kadınlara gıder bakar tadar, zaten yatakta da ıyı olmaz saf erkek melül melül bakar hahaha,
neyı nası kullanıcagnı bılemeeez. adam gıbı tatlar yasatsın, kadın bakıre adam bakır ne yasıcaklarını zamanla ogrenıcekler hep aynı uyguluycaklar vs. vs.. cok manasız,
ayrıca nasılsa benleyken aldatmıyorsa artık eskısı eskıde kalır mazisi bızı ılgılendırmez.
:1closedeyes:

Hiçbir yazılanı okumadım sorunuza, çünkü biliyorum birçok kişi, erkeğin deneyimli olması gerektiğini yazmıştır, ya da erkek zaten bakir olamaz demiştir.
Hepsi boş... Çünkü büyük ihtimalle eşleri ya da ilk birlikte oldukları erkek bakir değildir ve bu durumu kendine bu şekilde açıklayarak kendini rahatlatıyordur. Yapmayın lütfen kadınlar son derece duygusal ve bu tür detaylara takan insanlardır;eşlerinin kendilerinden önce o ilki yaşamış olmalarını normal, doğal, hattaa doğru bulamazlar.

Önce ilkine cevap vereyim(erkeğin deneyimli olması gerektiğini yazmıştır) bir erkekle birlikte birşeyleri keşvetmekten daha güzel hiçbirşey olamaz,Jo Black filmini izledinizmi bilmem hala izlerken çok etkilenirim, neden kadın için ilk çok önemliyken erkek içinde önemli olmasın, aynı ilk heyecanı,ilk hazzı ilkiyle yaşamasın... Deneyim zaten bir süre sonra yaşaya yaşaya ediniliyor, acelem yok; önemli olan birlikte o ilk heyecanı yaşamak...Birliktee.

ıkincisi ise(erkek zaten bakir olamaz) ; Bakir kız arıyorsa kendiside bakir olmalı, var böyle erkekler, dinen uygun görmediği için evlenmeden önce zina yapmayan bir çok erkek var..Diğerlerine göre sayıları az ama var..

Son düzenleme:
bir kızın bakirliğine önem veren erkek kendi bakirliğini de korumalıdır bence..

bir süre önce arkadaşım danışmıştı bana, sence böyle bir şey olsa ne düşünürsün kaldırabilir misin diye? düşündüm çoğu insanın cevaplayabileceği gibi o erkek yapabilir demiştim. kızı bir türlü ikna edemedim ama. nasıl olur ya benden beklediği şeyi nasıl olur da kendisi göstermez şeklinde itiraz etti.

şimdi düşünüyorum da hakılıymış aslında. eğer karşımdaki adam benim bakirliğimi bekliyorsa ben de aynı şeyi ondan beklerim. zaten bakirliğini genel ev gibi bir yerde kaybetmiş bir insanla da Allah beni karşılaştırmasın inşallah. sevdiği br insanla birlikte olduysa benden önce, bunu da atlatmam zor olur diye düşünüyorum. beraberken aklıma gelir çünkü. acaba şu anda onu düşünüyor mu, onu mu hayal ediyor şeklinde?

:enbuyukkk: a.s
sonuna kadar katılıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…