erkekler benden kaçıyor, evet tanımı aynen bu.

Canım belki sohbetin sarmıyordur.

bizim okulda bir kız vardı sevimli bir kız ama hiç arkadaşı yoktu sevgiliyi geçtim normal olarakta kımse konuşmuyordu kızla, bir tek ben öyle davranmıyordum benı her gördüğünde gelirdi yanıma konuşurduk..

ben neden konuşmak istemediklerini anlamıştım kızın içi bomboştu...konuştuğu konular çok gereksizdi...yani birazcıkda saf bir kızdı şakadan espriden pek anlayamıyordu onları hemen gerçek sanıyordu..

insanlarda acımasız zaten kızla dalga geçiyorlardı...
yani bilemedim benım aklıma bu ihtimal geldi...

Bu mantalite nedir ya? Hala nesliniz tükenmedi sizin gibilerin.
2 kişiyle çıktım. İkisini de sevmedim. İkisiyle de çok kısa sürede yakınlaştım.
İkisi de bana aşık oldu. İkisi de evlenmek istedi. İkisi de senin gibisini görmedim dedi.
İkisini de benim için ağladı. Böyle saçmalık yok yani. Genel geçer bir kuralmış gibi şöyle yaparsan böyle olur demek ne kadar yanlış! Kızların beyinleri böyle gereksiz düşüncelerle doluyor ; sonra kimse kendi olamıyor, rol yapıyorlar, şöyle oliim, böyle davraniim diye kafa patlatıp ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar her şeyi. Seven erkek bu fasa fiso işlere bakmaz. Size de tavsiyem kadınlığı bu kadar küçültmeyin gözünüzde. Hemen yakınlaşırsa şüphe ederlermiş de bilmem ne de... Komik. Böyle yürümez ilişkiler, aşklar...

Canım, eğer çok arayıp çok mesaj atıyorsan bu 10 günlük sürede, karşı taraf bundan ötürü kaçıyor olabilir.

söylediklerimi yanlış anmalam sadece fikir vereceğim canım.çok yakın bir arkadasım seninle aynı durumda daha ciddi hiçbir ilikisi olmadı olamıyorda.kendisini defalarca uyardım ama maalesef te dinlemiyor kendine engel olamıyor.her flort ettiği kişiyle ikinci günden yakınlaşıyor ve birrlikte oluyor bu kişilerde birkaç takıldıktan sonra geri çekiliyor.arkadasım çok güzel kariyer sahibi ve sıkıcı bir insan değil hatta tam evlenilecek bir bayan evi olsun eşi olsun çocugu olsun isteyen biri ama maalesef yasam tarzı buna izin vermiyor.cinsel yasama karsı değilim illa evlenince olsun diyen biride değilim ama erkekler buna cok dikkat ediyor canım fazlasıyla hemde.ciddi ilişki düşünecekleri kızlın biraz zor olmasını sveiyorlar.hersey yasanır tabiikide ama yeri ve zamanında.akıllarından soru işareti hiç çıkmıyor ki ?

dikaktini çekerim iki kişi demişsin ? gayet normal bence.?

canım doğru diyorsun hepimiz hadi senin gibi düşünürüz ama erkeklerin aa yakınlaştı bu benle tamam bunu götürürüm diye düşünmelerini nasıl engelliycez?

kadınlığı biz neden küçültelim hepimiz kadınız ama kimsenın bizi küçültmesine de izin vermek istemeyiz

Kesinlikle katılıyorum .Canım Bir kere şunu nlamıs olman gerekıyor eger gercekten cok eksi görünümün olsa bu geçiçi dıye tabır ettıgın ilişkilerin olmazdı. İlişkinin uzun sürüp sürmeyeceği yada ciddi olacagı uyumdan kaynaklanır.Kültür yaşam tarzı sana uyuyorsa zaten sürer gider bi şekilde . Yakın bir arkadasım var hep 1-2 haftalık birliktelikleri olur ve o da aynı sorundan şikayetçi. Benım gördüğüm sebepleri : Yeni tanıştığı birini hemen 40 yıllı k ahbabıyla aynı kefeye koyup her söylediğine inanması ve kendını kaptırması olmustur.
Erkeklere karşı biraz zor olmak gerekiyor :)

valla hayatım bir erkekle daha ilk günlerden yakınlaşırsan yada birlikte olursan o kişi senle ciddi düşünmez .bu ne kadar saçma veya adaletsiz geliyorsa birilerine maalesef böyle .şimdi buraya yazan kızımız tek başına üm dünya değerlerini değiştiremeyeceğine göre uyum göstermesi gerekiyor .
bende erkek olsam hemen benle yakınlaşan birine ilgi duymazdım en azından ciddi anlamda .güven yaratmaz bu durum .ona göre davran bence .

Bence de çok kafana takma.. Doğru kişi seni bulur.Üniversite yılları çok güzeldir,tadını çıkarmaya bak.Mesela bir süre erkeklere karşı sadece mesafeli bir arkadaş ol.Bırak senden hoşlansınlar ama öteye geçemesinler.
Arkadaşının doğum günü hikayenden örnek vereyim.Biri seninle ilgilendi,ilk orada gördün, giderken uzaktan bi hoşçakal de ayrıl. Hiç beklentin olmasın.Sonuçta o kişiye güvenerek oraya gitmedin.Ben hiç oralı bile olmazdım peşimden gelirlerdi..
Bir de sakın "aa biraz yüz verseydim belki farklı davranırdı" diye pişman olma,erkek istiyorsa uğraşır,ne yapar eder gelir.
Yani naçizane fikrim,tabi ki senin kararın.
Hiç merak etme,aradığın insan karşına çıkacaktır.

tek tek hepinizin yazdığına alıntı yapamayacağım malesef baya birikmiş ve finallerim var ama hepsini ilgiyle okudum emin olun :) genel bi toparlama yapmak gerekirse, biri kendinle çelişir gibi olmuşsun o benim peşimde koştu demişsin dedi. o birlikte olduğum kişinin konumuzla pek alakası yok. başlarda ben fazla üstüne düştüm evet ama ayrılırken de o koştu peşimden. 4-5 ay sürdü onunla. dedim ya onun konumuzla alakası yok, burada mesele karşıma çıkıp çıkıp 1 haftada havaya uçanlar.

yakınlaşma konusuna gelince, yine de söyleyim flörtlerin hiçbiriyle öyle bişey olmadı. adaletsiz de olsa, evlilik öncesi cinsel ilişkiyi normal bulsam da gerçekten erkeklerin hemen yakınlaşan kızları yaftalaması gibi bir durum var. ama inanın o bile belirleyici değil, emin olun. benim bi kız arkadaşım var canı isterse ilk günden yakınlaşır, özel hayatı da o kadar gizli değildir bilen bilir, ona rağmen 2 uzun ilişkisi oldu, peşinden koşanlar oldu. çok kısa sürede yakınlaştığı bir çocukla 2 yıla yakın çıktı.

öyle çok üstüne düşme mesajlaşma gibi durumlar da yapmadım aslında. gerçekten sadece şans, bir-iki arkadaşın dediği gibi. kader. bana bunu abim de dedi ki (abisi olan bir insanım, erkek beynine yabancı değilim) bir erkek kızla ilişki yaşamayı kafaya koyduysa ne çok çabuk sıkı fıkı oldu diye soğur, ne de çok kapris yapıyor diye vazgeçer. elektrik bi kere tuttu mu olmuştur o iş.

bu arada o adriana lima mısın diyen arkadaşa dalga geçmeden söylüyorum, cidden acıdım kendi sorunlarımı bi yana bırakıp. bence 13 yaşında ve sadece çok güzel kızların ve yakışıklı erkeklerin aşk yaşayabildiği aşk romanları ddünyasında yaşıyor. acilen kendisine çeki-düzen vermesini, dünyaya dönmesini tavsiye ediyorum. yoksa bu kafayla adriana lima olmadığı gerekçesiyle çok paspaslık yaptırır erkekler buna.

Son düzenleme:
çıkma önemli değil ki canım önemli olan sonuç .yıllarca çıkıp ayrılan çok var .

cidden benim teyzeminde adı nihal 3 kez evlendi ve şuan bekar nedir bu ismin şansımı böle

Oo şahane , ''hayatımın hiçbir döneminde kadınlar bakire kalıp evlenecekleri erkeği beklesin''i, savunmadım , hatta o yazdığım paragrafta da erkekler şüphe eder manasında bir cümle kullanmamışım, hatta erkek kelimesini dahi kullanmamışım ''İnsanlar karşılarındaki için özel olabilmek ister, karşılarındakini sahiplenebilmek ister demişim'' bunu da konu sahibinin o fazla ışık almadığı bir haftalık flörtleriyle ilişki yaşadığını düşünüp söylemişim. Çünkü ben şahsen her hafta başka bir kızla olan, bir erkekle birlikte olmak istemezdim, etrafımda tanıdığım çoğu kadın veya erkekte istemez.

Yazdıklarımın neresinden erkekler için rol yaptığımı, kadınlığımı küçülttüğümü filan algıladınız bilmiyorum, benim yazdığım paragrafı alıp, kendi kendinize celallenip, kendi kendinize saldırmışsınız bir de. Bu arada sevmeden çıktığınız o 2 kişi, ilişkiler ve aşklar konusunda böyle yürümez bunlar diyebilecek kadar ahkam yürütmenizi sağlıyorsa diyecek birşeyim yok zaten size. Yalnız ricam, okuduğunuz paragrafları anlayamıyorsanız lütfen benimkilere yorum yapmayın.

ben sana katılıyorum .bir kadın evlnirken illa bakire olucak diye birşey yok .talihsiz birşeyler yaşamış olabilir belki çok güvendi karşıınsakine belki bşka birşey oldu .ama yani iki günde yatağa girip vay efendim beni bıraktı falan diye ağlamalrı bazı kadınların bile bile lades yani.kimse böle ip bir kadına güvenmez .bu aşk değil olsa olsa o kadından yararlanmak için söylenilmiş iki laf .kadınlar buna düşüyoar mallaesef her zaman .

Konu sahibinin konusunu dağıtmak istemiyorum daha fazla, çünkü onun sorunu zaten bu değilmiş belli ki, ama bana göre her bedenin ve cinselliğin belli bir mahremiyeti var. Bu mahremiyet illa nikahla sağlanmak zorunda değil, ama sevmediğin, yeterince tanıyıp güvenmediğin bir insanla birşeyler yaşamayı ben doğru bulmuyorum, ruhu yıpratacağını düşünüyorum, aynı şekilde belli bir olgunluğa eriştikten sonra hala cinselliği sırf cinsellik olsun diye yaşayan bir erkekle de birlikte olmak istemiyorum, güvenilir bulmuyorum ve evet kastettiğim tam olarak o olmasa da çoğu erkek daha da katı bu konuda. Artık modası geçmiş olabilir bazı insanlara göre fikirlerimin ama ben karakterimi ya da bakış açımı 21.yüzyılın en moda fikirlerine göre oturtmadım.

remedioslabelle seni cok iyi anliyorum. Yanlis yaptigin birsey yok ama nerde yanlis yaptigini biliyorum cunku ayni seyleri ben de yasadim bir sure. Eger onlari cok fazla hayatinin merkezine koyarsan ve bunu onlara hissettirirsen senden kaciyorlar. Option A: Zaten senden istedigi tek sey vardir onu da almayacagini gorunce giderler.
Option B: Seni kendinden daha ustun gorup korktuklari icin giderler. Ister yakinlas, ister yakinlasma zaten kafasindaki kurgu bellidir. Her insanin karakteri farklidir kimi ciddi dusunur kimi dusunmez -ki yakinlastiktan sonra giderlerse daha cok canin yanacaktir. O yuzden birak boyle kalsin. Ben bugune kadar yaptiklarimdan hic pisman olmadim. Karsimdaki okuzse bunu ben degistiremem. Elmanin iyisi agacin dalinda yukarilarda bulunur. Onu hakeden biri cikana dek sen yukarida olmaya devam et.

ben konuyu okurken erkek kardeşimde yanımda oturuyordu kısaca ona bahsettim ilk yorum ona ait diğerleri benim :) kendisi herşeyi dan dun söyleyen biridir bu arada...

1-o yaş grubunda erkekler evlenecekleri değil götürecekleri kızlara bakarlar, taş gibi güzel değilse biraz daha sabırlı olsun yada... dedi
2- bence sana ne kadar ilgi gösteriyorsa sende o kadar göster, günde bir kere arayanı bir kere ara, bir kere mesaj ekene bir mesaj çek
3-ilişkinin başlamasında mutlaka erkeğin adım atmasını bekle , (onu cesaretlendirebilecek hareketler yapabilirsin tabi.)
4-sohbetinde onu hiç ilgilendirmeyen konulardan uzunca bahsetme, aldıgın bir etegi yarım saat anlatırsan adam kaçacak delik arar
5-onun yapamayacagı şeyleri ondan bekliyormuş gibi davranma(10.000 liralık arabası olana, bence araba BMW gerisi yalan vb.....deme
6-ilişkide ondan daha hızlı gitme, seni annemle, abimle tanıştırayım vs, o istediği zaman tanıştırırsın.
bende aşkımı geç buldum , aynı sendim birzamanlar herşey gönlünce olsun..

mayıs 216, teşekkür ederim. 2 ve 3 zaten benim de yaptığım şeyler, cesaret vericek hareketler gerekiyorsa yaparım ama ilk adımı atmam. 4. maddeyi kız arkadaşlarıma bile yapmam, hiç sevmem kız muhabbeti 5 ve 6 da hayatta yapmadığım şeyler. erkek kardeşinin yorumu için ayrıca teşekkür ederim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…