Erkek Kardeşim %99 Gay :(

Birincisi inançlı bir piskoloğa gidin. Ve ilaç kullanmamaya bakın, çünkü ilaçlar onun aklını daha da karıştırır. Ve çok geç olmadan kardeşini kurtarmaya bak. Allah yardımcınız olsun inşaAllah.
inançli bır psıkolog derken neyı kastetttınız ..

Çok ağır bir imtihan. Nefsine hakim olup bu duyguların gereğini yaşamamak için direnen şahsiyetli insanlarda var bu dünyada. Sahiden çok ağır insanın kendisiyle mücadele halinde olması. Allah böyle insanların yardımcısı olsun. Karşıma bu tip devinimleri olan bir insan çıksa kendi inançlarım doğrultusunda elimden geldiğince ona yardımcı olmaya çalışırdım. Çok zor olmalı...

Ben bunun bir hastalık olmadığını düşünüyorum. O nedenle tedaviye ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Sadece bizim gibi olmadığı için onları ''sen hastasın git ilaç iç tedavi ol '' diyerek kendimize benzetmeye çalışıyoruz.

Ataerkil ve geleneksel bir ailesiniz anladığım kadarıyla. Bu utanılacak birşey değil. Dolayısıyla başınızı dik tutun dicem de nereye dik tutuyorsun down hastası insana bile tecavüz edilen ülkede. Ne yazık ki sevgi herşeyin çözümü onu olduğu gibi kabul edin.
Çok zor birşey sizin gibi bir ailede.

Mutlu ve sağlıklı bir birey olsun evlilikmiş falan o aşamalar bugünün konusu değil. Rabbimden kardeşim için hayırlısını diliyorum. Eğriye doğruya kendisi zamanla karar verecektir, dileğim bu zor süreçten en az hasarla çıkması.

Farz edin ki Down Sendromlu bir kardeşim var onun için ne doğru ne yanlış onu araştırıyorum.

Psikoloğumuzun: Olmadığı halde Aids'i takıntı haline getirmişti, bu konu da çok faydası oldu. ....(yanlış yazmış olabilirim) diye bir ilaç verdi, yarım dozla başlattı, ilacı bittiğinde biraz daha fazla mg olanına çevirmişti sanırım.

Aids'li gibi davranıp bize bulaştırmaktan korkuğu için çamaşır suyu kullanmaları bıraktı.

Ataerkil bir aile (annem ve babam) Biz biraz daha bilinçliyiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanları gay ve lezbiyenlik gibi eşcinselliğe özendirerek elinize ne geçicek.? Mesleğinizi yapmışmı olacaksınız?
ben ozur dıleyerek araya gırıcem ama ınsanları gay ve lezbıyenlıge tesvık etmıyoruz bunun herkesın gelebılecegını ve dogl oldugunu soylemeye calısıyorum kendı adıma ama sız işi ınanç olayına getırıyorsunuz ve yorumunuzda bıle ınanclı doktor kisvesini kullanıyorsunuz ,aşın artık bu durumu allah aşkına

bakın her ne kadar bazı kesimler kabul etmese de gay olmak bi hastalıktır. doğuştan çift cinsiyetli doğmak farklı kendi fantezi ,baskı,doyumsuzluk neticesinde bu olaya sevk olmak çok farklı. dinimizde hünsa diye nitelendirilen çift cinsiyetli kişilere yaklaşım başka, hz lut un kavmine yaklaşım başka. öncelikle siz sonra da kardeşiniz bu ayırımı yapabilsin.diyanet bünyesinde çalışan psikologlardan destek alın...geçmiş olur inşaallah

Tanı DSM ve ICD'ye göre koyulur ve bu kitaplarda eşcinsellik hastalık olarak geçmez. şayet eşcinsel birine hasta olarak hitap ederseniz ceza bile alabilirsiniz. Bizim ülkemizde değil tabi ne de olsa hukuki yaptırımlar malum.

Kaç yıl sonra mesleğimi öğretiyorlar bana ilahi :))

Yazık, insanları nasıl da yanlış yönlendirmeye çalışıyorsunuz.

Yanlış yönlendirme mi?

Değiştiremeyeceği bir şey için hem kendini hem kardeşini mutsuz edecek
Duayla olacak şey değil bu hanımefendi,
artık şu inanç kisvesi altında hüküm veren insanlar bitse diyorum?
Tek sizin inancınız yok
Bizim de var çok şükür

Soruyorum size kim bile bile bu zor hayatı seçer?
Böyle şeyler yaşamayı ister
Zevkten mi yapıyor bunları bu çocuk?elinde olsa o da herkes gibi davranır, kabul görür hayatını kolaylaştırır
Demek ki elde olmayan şeyler var

Artık insanları sınıflamayı,düzeltmeyi,belli kalıplara sokmayı bırakın

Okuyup üfleyin belki 'doğru yolu' bulur!

Siz ve sizin gibi olması gerekiyor ya...

ben ozur dıleyerek araya gırıcem ama ınsanları gay ve lezbıyenlıge tesvık etmıyoruz bunun herkesın gelebılecegını ve dogl oldugunu soylemeye calısıyorum kendı adıma ama sız işi ınanç olayına getırıyorsunuz ve yorumunuzda bıle ınanclı doktor kisvesini kullanıyorsunuz ,aşın artık bu durumu allah aşkına

Konuyu açan kardeşinin eşcinsel olmasını istemiyor. Eşcinselliğe karşı olan bir psikolog yardımcı olamaz aksine bu normaldir deyip geçiştirir.

Tanı DSM ve ICD'ye göre koyulur ve bu kitaplarda eşcinsellik hastalık olarak geçmez. şayet eşcinsel birine hasta olarak hitap ederseniz ceza bile alabilirsiniz. Bizim ülkemizde değil tabi ne de olsa hukuki yaptırımlar malum.

Kaç yıl sonra mesleğimi öğretiyorlar bana ilahi :))
alakasız olacak ama şunların ingilizce açılımını yazsana merak ettim canım

Biz duayla olsun dedikmi konuyu saptırmayın.

Dediğin gibi bende acı çekiyor diyorum. Ve bu acıdan kurtulması için ona yardımcı olmak lazım. Daha beter batağa saplamak değil.

Özür dileyerek araya giriyorum, herkes kardeşinin normal bir yuva kursun mutlu olsun ister.
Ama benim kardeşim böyle, ve onu tüm olanlara rağmen seviyorum ve saygı duyuyorum
Ve kardeşimin başına gelen bir hastalık değil. Tüm uzmanlar bunu söylüyor.
İşin dini boyutu ise kardeşim ve Allah arasında.

Tekrarlıyorum, kardeşimin yaşı küçük olduğu için en az hasarla onu doğru yönlendirmem
Bu konuda justholdmetight sana teşekkür ediyorum.

Bu arada diğer hanımada belirtmek isterim ki, justholdmetight verdiği bilgiyi, doktorlar ücret alarak yapıyor. Bayan ise insanlık namına.

bakın her ne kadar bazı kesimler kabul etmese de gay olmak bi hastalıktır. doğuştan çift cinsiyetli doğmak farklı kendi fantezi ,baskı,doyumsuzluk neticesinde bu olaya sevk olmak çok farklı. dinimizde hünsa diye nitelendirilen çift cinsiyetli kişilere yaklaşım başka, hz lut un kavmine yaklaşım başka. öncelikle siz sonra da kardeşiniz bu ayırımı yapabilsin.diyanet bünyesinde çalışan psikologlardan destek alın...geçmiş olur inşaallah

Bence sen hastasın
Ayrımcı-düzeltici-faşist

Senin hastalığın daha ağır bence

Ah toplum baskısı sevdalısı sizler :)

Özür dileyerek araya giriyorum, herkes kardeşinin normal bir yuva kursun mutlu olsun ister.
Ama benim kardeşim böyle, ve onu tüm olanlara rağmen seviyorum ve saygı duyuyorum

Tekrarlıyorum, kardeşimin yaşı küçük olduğu için en az hasarla onu doğru yönlendirmem

Bu arada diğer hanımada belirtmek isterim ki, justholdmetight verdiği bilgiyi, doktorlar ücret alarak yapıyor. Bayan ise insanlık namına.

burada daha fazlası elimizden gelmiyor ki
en azından sana bu yolla destek olmaya çalışırız internetten de olsa :KK19:

Eğer kardeşinin bir erkek ile ilişkiye girmesinden gönlün rahat ise ve onun hayatı onun tercihi diyebiliyorsan, ve onu bu halde görmekten yüreğin dayanıyorsa
justholdmetight gibi düşünenlerin dediği gibi normal deyip, unut gitsin. Ne diyim. Ama ben olsam kardeşim bir kafa karışıklığı içinde deyip ona son ana kadar yardımcı olup kurtarmaya çalışırım. Bak kardeşim bu da madde bağımlılığı gibi bir rahatsızlıkdır. Onun ve onlar gibilerin yardıma ihtiyacı var.

Eğer kardeşinin bir erkek ile ilişkiye girmesinden gönlün rahat ise ve onun hayatı onun tercihi diyebiliyorsan, ve onu bu halde görmekten yüreğin dayanıyorsa
justholdmetight gibi düşünenlerin dediği gibi normal deyip, unut gitsin. Ne diyim. Ama ben olsam kardeşim bir kafa karışıklığı içinde deyip ona son ana kadar yardımcı olup kurtarmaya çalışırım. Bak kardeşim bu da madde bağımlılığı gibi bir rahatsızlıkdır. Onun ve onlar gibilerin yardıma ihtiyacı var.

menzil5453 olayı kişiselleştirme, tabii ki kardeşimin sağlığından endişe duyuyorum. Dışarıda binlerce sapık zihneyetli insan var kızı erkeği yok bu işlerin artık. Cinsel sapıklar av peşinde her gün her dakika.

Bu bir hastalık değil ki ilaç vereyim düzelsin çocukcağız. Ateşi çıkmıyor ki, ateş düşürücü vereyim.
Sert yapsam çocuğa, iyileştim ben hastaydım der düzeldi der. Yapacağını gene gidip yapar.
Keşke haklı olsan, gelip geçici bir şey olsa.

X