Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Ben de çalışmaya çalışıyorum. Allahtan işim yoğun değil. Aksatmıyorum. Rahat da ondan bu kadar rahat yazabiliyorum sizlere. Ama 2 dk ayrılsam yine aklım burda aynen yerimseniben

allahım olmayan herkese ver rabbim bugün pazartesi sendromu var bende birde kociş izine ayrıldı o evde ben işte birde buna canım sıkıldı anlayacağınız bugün hiç havamda değilim

öncelikle merhaba arkadaşlar dün eşime spermiyogram yaptılar sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum sperm hareketi %35 olması gereken %50 ve üzeriymiş bide 20-25 lökosit gözüktü beni bu konuda aydınlatacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler nasıl geçer eşi bu şekilde olup hamiş olan var mı???dün biz çooook üzüldük eşime belli etmedim tabi:çok üzgünüm::çok üzgünüm::a015::a015:

Merhaba canım. Sperm hareketi %35 ise kötü değil ki canım. Neden üzülüyorsun bu kadar. Kaç kişinin hareketi 50'lilerden fazla ki? lökosit iltihap demek. Sayı biraz fazla çıkmış. Enfeksiyon vardır. Üroloğa gitsin. Doktor ilaç yazar , geçince sonuçlar daha iyi çıkar. Lökosit fazla olunca değerlerin kötü çıkmasına sebep oluyor çünkü. Toplam Sperm sayısı nasıl? Morfoloji nasıl? Bunları da yazarsan daha iyi anlarız. Böyle olup hamiş kalan var mı demişsin ya hani ; % 0 ileri hareketli ile doğal yoldan , hem de sayı azken hamile kalan arkadaşımız var. Sen boşuna ümitsizliğe kapılma. Bir üroloğa gidin ilaçlarınızı yazsın. a.s.

çooooooook sağol arkadaşım içime su serptin diğer değerleri de yazayım 1 cc de 28 milyon
normal yapılı %76 anormal yapılı %24 baş anomalisi %11 ne demek bunlar????????

çooooooook sağol arkadaşım içime su serptin diğer değerleri de yazayım 1 cc de 28 milyon
normal yapılı %76 anormal yapılı %24 baş anomalisi %11 ne demek bunlar????????

Canım 1 cc'de 28 milyon ama toplamda kaç? Yani kaç cc vermiş? Ml yani? ya kaç ml verdiğini yazmalısın ya da orada toplam rakam varsa onu belirtmelisin..

Morfoloji iyiymiş. Ama sanırım WHO'ya göre bakmışlar. Kruger Morfolojisine göre değil yani. Who ile normali %50 en az. %76'sının şekli düzgünmüş. Her 100 spermden 76!sı yumurtayı dölleyebilecek nitelikteymiş. Baş anomalisi demek , baş bölgesinde şekil bozukluğu varmış spermin. yani 100 spermin 11'inde bu varmış.

Sayı da normali cc'de yani ml'de 20 milyon.. Ordan da geçiyorsun barajı. Bir tek hareketlilik de az geridesin. O da lökosit için ilaç yazdırdığınızda kullanınca vereceği vitamin takviyesiyle de düzelir. a.s.

Burdayim canimmmma.s.
suan bekelemdiyiz hayatim doktor bir ara demisti ya escinsel bebek felan filan onlar arastirildi
doktor uc gun once aradi ve herseyin yolunda oldugunu soledi bebeginiz olursa cok saglikli olur dedi ve ozur diledi bizdenn yanlislik oldu dedi
suan esimin meni kanallarindaki tikanikligi icin ameliyat gununu beklios sonra hemen asilama olcak yani agustosun sonuna dogru olur galiba
doktor cok umut veriyor bize ama bakalim ne olcak hayirlisi olsun artik :1hug:

Canlarım ben işyerinden çıkıyorum. Akşama da bir yere uğrayacağım. Geç gelebilirim. Öpüyorum sizleri. a.s.

kızlar kimsecikler yok bütün evi temizledim o kadar yoruldum kiii yazdıklarınızıda okudum şimdi sırayla bakalım

üzülme canım yaa inşallah yarın dr çok güzel haberlerle dönersin keyfin yerine gelir

Özel hastanelerde ssk anlaşması bitmişbenneyaptımki :bbo:

yok ya daha cumartesi günü görüştüm çıkan kanunda cümle hatası varmış onun için sadece emeklileri kapsar bi konumda oluyomuş ekime kadar şansınız var dediler hatta prim günümüz dolmadı dememize rağmen farketmez dediler bize sırnaşık şey

Bak gördün mü yanlışlık olmuş işte. Kendini çok harab etmiştin bir zamanlar. Herşey yoluna girmiş çok şükür. İnşallah ameliyat çok güzel geçer canım. Sonuç çok güzel olur dilerim. Hayırlısı olsun inşallah. Doktoruna güven.. Moralini yüksek tut. Allahın izniyle güzel günler yakındır.. yerimseniben

Özel hastanelerin ssk ile anlaşması bitmiş ne demek yaw? :uhm: Nasıl yani?

Valla canım hem izmir de hem de istanbul da bir kaç özel hastaneyi aradım.Türp bebek ünitelerini..Fiyat sormak için..ssk anlaşması varmı diye sordum.Artık özel hastanelerin tüp bebek için olan ssk ile anlaşmaları bitmiş..Sadece ilaçlar için ssk den yararlanılabiliyormuş.Yani heyet raporu çıkartıığımızda ilaçların % 80 ini ssk ödüyormuş..
Bu arada kent hastanesini aradım,israel beyle görüşmek istedim ama yoktu.İlaçlar dahil 5000 ytl tutar dediler..Erol Tavmergen in muayenehanesini aradım.Sekreteri çıktı ,ağustosun 20 sine dek izinliymişbenneyaptımki Bornava şifa da 3000 ytl gibi bir fiyattan bahsettiler..
Bu gün bütün gün tüp bebek merkezlerini aradım...

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Ağustos'da Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamayı oldu(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboy. kürü---Aşılamada verilen spermde gelişme var
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
KİBRİYA---23 Temmuz---Hareket---10 Temmuz'da 2. aşılamasını oldu(1 aşılama başarısız)---Şu an birşey kullanmıyor
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
dersim_78---27 Temmuz---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
belinay82---27 Temmuz---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
desertrose---29 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---???
ZAMBAK3---29 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
OcerenO---3 Ağustos---Sayı---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü
Rosem---6 Ağustos---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
****ÜsLuB****---6 Ağustos---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
oztun---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Eylül'de aşılama yaptıracaklar)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
olymposss---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
haci78---9 Ağustos---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
derendeniz---10 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
yiğit-yağmur---12 Ağustos---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
gülsu---12 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
ebgün---13 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
sünger53---14 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
nix---15 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
aymes---17 Ağustos---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
rabiş---???---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
nuriye---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar

HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

Ben aradım valla..anlaşmamız bitti artık ssk ile dediler..
1 temmuzdan beri hemde..
yanlış anlaşılma oldu diyelim ama özel hastaneler ssk ile anlaşmayı bitirmişler...:1no2:

SSK ile anlaşma bittiği için mi bu fiyatlar böyle canım? Bana öyle demediler geçen gün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…