Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
10 gun sonra tatile TRye gidiyorum, esim gelmiyor. Umarim hamile kalma sansim olur. Simdi tatildeyim diye sansim cok olur diye dusunuyordum, is stresi yokken hazir. Ama simdi de yakin bir arkadasimdan dedikodumu yaptigini duydum...moralim bozuldu. Ben stresden uzak durmaya calisirken stres beni buluyor :KK43:

Canım sıkma sen canını. En büyük düşmanımız stress. Gelmiş yine seni bulmuş demek. Boşver gitsin. Başkalarının densizlikleri yüzünden kendi canını sıktığına değmez.

slm kızlar adet günüme:1shok: az kaldı inşallah olmamda 3. aşılamam tutmuş olur gün yaklaştıkça:çok üzgünüm: çok korkuyorum yasenağlama

Slm canım. İnşallah tutmuştur. Herşeyin hayırlısı inşallah. Olursa halay çekicez burda.. :teytey::dance::dance::dance::dance::dance:...

inşallah canım,inşallah en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz:teselli:
bu arada şu anda adetim zaten,bir sonraki muhtemel adet tarihim 21 ağustos..herzaman düzenlidir..sadec bu ay sanırım hem stresten,hem de hsg filminden sonra kullandığım antibiyotikten dolayı 3 gün kadar gecikmişti..
eşimin testini yolluyorum:
İLK TESTİMİZ:
miktar:2.1 cc
ml deki spermatozoon sayısı:50 400 000
total spermatozoon sayısı:105 840 000
normal hareketli:%10
yavaş hareketli:%30
hareketsiz:%60
morfolojisi
normal görünümlü:%94
anormal görünümlü:%6
her sahada 3-4 lökosit görüldü
2.TESTİMİZ:
perhiz süresi:2
ejekulat volümü(ne olduğunu bilmiyorum):1.5 ml
ml deki spermatozoid sayısı:12 000 000
total spermatozoid sayısı:18 000 000
ml deki lökosit sayısı:800 000
ileri hızlı hareketli:%0
yavaş doğrusal olmayan hareketli:%40
yerinde hareketli:%20
hareketsiz:%40
morfoloji
normal morfoloji:%40
anormal morfoloji:%60 hastada oligospermi tespit edilmiştir

bu 2 test farklı hastanelerde yapıldı
sonuçlar bayağı farklılık gösteriyor..bizim de kafamızkarıştı:bbo:

Canım iki test arasında gerçekten çok fark var. Nerede nerede yaptırdın bunları. Yani hangisini baz almamız gerektiğini bile bilemiyoruz. Çünkü ilkinde sayı iyi ikincisinde iyi değil. İlkinde morfoloji daha iyi ikisincisinde de iyi ama ilki kadar değil. Siz bu 2 spermiogramı yaptırdığın yerlerden birinde daha yaptıracaksınız ki o zaman anlaşılır canım.

vallahi dün gece var ya ,baştan yaklaşık ilk 40 sayfaya kadar sizin yazılarınızı okudum..işte keçiboynuzu kürü falan..sağolsun nevrosky nin bilgi dolu açıklamaları..vee gece 4.30 da yattım:)
gittim bir de okuduklarımı eşime anlattım gece gece..uyandı yazık..hemen alalım dedi keçi boynuzunu..kıyamam yaaaaa....

:1hug: Canım benim.. Faydamız olduysa ne mutlu bize. İnşallah şifa olur , yarar ve çok daha iyi olur.. Bir an önce de mucizeniz çıkagelir size.. a.s.

kızlar eger test sonuçları için kesin ve garanti olan tıp fakülteleri. dr kendisi söyledi. özel hastanede dr ama tıpı önerdi.

Canım iki test arasında gerçekten çok fark var. Nerede nerede yaptırdın bunları. Yani hangisini baz almamız gerektiğini bile bilemiyoruz. Çünkü ilkinde sayı iyi ikincisinde iyi değil. İlkinde morfoloji daha iyi ikisincisinde de iyi ama ilki kadar değil. Siz bu 2 spermiogramı yaptırdığın yerlerden birinde daha yaptıracaksınız ki o zaman anlaşılır canım.

:1hug: Canım benim.. Faydamız olduysa ne mutlu bize. İnşallah şifa olur , yarar ve çok daha iyi olur.. Bir an önce de mucizeniz çıkagelir size.. a.s.

canım biz İstanbuldayız ..ilkini özel ataköy hastanesinde,ikincisini Avcılar hospitalde yaptırdık..daha önce özel ataköye gidiyordum..artık,yaklaşık 1 aydır anadolu sağlık merkezi diye bir yer var Gebzede..doktorum prof.dr.aydın arıcı..(böyle isim yazmak sitede yasak mı ya,onu da bilmiyorum ama!)cumartesi oradydık..o da bu 2 test birbirinden çok farklı..ama 2.teste bakarak direk tüp bebek diyorum dedi..biz de ona acaba sizin hastanenizde tekrardan yaptırsak mı dedik..siz bilirsiniz,isterseniz önümüzdeki hafta yaptırın olmazsa,bakalımj sonuçlarına dedi..ama şimdi siteden öğrendiğim kadarıyla ,en azından 1 ay daha beklemek gerekiyormuş..bir de şu keçiboynuzu kürünü denemek istiyorum..bir de şu Evitamini,evicap dediğiniz ilacı biz kendimiz gidip eczaneden alabilir miyiz?bir faydası olur sanırım...öpüyorum..açıklamaların için çok sağol..a.s.

merhaba kıslar..nasılsınız?bugun hıc keyfım yok.senağlama
kocısle tartıstık...senağlama
yarın doktora kontrolum var ama hıc gıdesım yok sadece yumurtaların durumunu merak ettıgım ıcın gıdecem..senağlama
erkekler neden kadınları hıc anlamıyor.??.oysa ıstedıgımız sadece bıraz ılgı..senağlama

Canım bozma moralini. Hepimizin başına geliyor bu tarz olaylar. Biraz üst üste geliyor ama ne yapalım.. Kıyamam ben sana. Ama erkekler bizim gibi değiller ve olamazlar da. En ince erkek bile bir bayan gibi olamaz. Ve biz bu yüzden ; bizim gibi hassas olmayan , bizim gibi ince düşünmeyen erkekler yüzünden üzülüyoruz. Seni böyle görmek istemiyorum. Ama elimden de birşey gelmiyor. Ne desem boş. Senin şu anlanmaya ve ilgiye ihtiyacın var. Ve bunları da haklı olarak ondan bekliyorsun. Keşke şu an moralini düzeltmenin bir yolu olsaydı canım benim. :teselli:

kızlar 21 yıldır çoçugu olmayan komşumuz tüp bebek yaptırmış.eşindede kendisindede hiç bir sorun yok ama olmayınca olmuyor işte.inşallah tutarda hatice yengeninde muradı olur.eger tutarsa merkezi ögrenirim.eskişehirde yık onun için şehir dışında yaptırıyor burdaki insanlar biraz zor oluyor git orda kal otellerdse konakla akrabaya gitmek istemiyo insan sorular vs diye bide dönüş yolculuğu.inşallah tutmuştur.

Canım valla inşallah tutar hatice yengeninki. Bunca yıl sonra tatsın bu mutluluğu inşallahhhhhhhhhhhhhhh. Allah güldürsün yüzlerini. 21 yıl az değil. Allah herkesin gönlüne göre versin. Hatice Yengeme de yıllara inat 2-3 bebek versin inşallahhhhhhhhhh. Amin..

canım biz İstanbuldayız ..ilkini özel ataköy hastanesinde,ikincisini Avcılar hospitalde yaptırdık..daha önce özel ataköye gidiyordum..artık,yaklaşık 1 aydır anadolu sağlık merkezi diye bir yer var Gebzede..doktorum prof.dr.aydın arıcı..(böyle isim yazmak sitede yasak mı ya,onu da bilmiyorum ama!)cumartesi oradydık..o da bu 2 test birbirinden çok farklı..ama 2.teste bakarak direk tüp bebek diyorum dedi..biz de ona acaba sizin hastanenizde tekrardan yaptırsak mı dedik..siz bilirsiniz,isterseniz önümüzdeki hafta yaptırın olmazsa,bakalımj sonuçlarına dedi..ama şimdi siteden öğrendiğim kadarıyla ,en azından 1 ay daha beklemek gerekiyormuş..bir de şu keçiboynuzu kürünü denemek istiyorum..bir de şu Evitamini,evicap dediğiniz ilacı biz kendimiz gidip eczaneden alabilir miyiz?bir faydası olur sanırım...öpüyorum..açıklamaların için çok sağol..a.s.

Bu kadar fark çok ilginç. Bir kere daha yaptırmanız lazım. Hangisine yakın çıakrsa o değerler baz alınır artık..

Canım bence de keçiboynuzu kürünü uygulamaya başla. E vitamini (evicap 400) günde bir tane eczaneden alıyorsun. Devlet ödemiyor zaten. Yan etkisi yok. Bunları kullansın. Ama 3 ay sonra gerçek sonucu verirler. Sen şimdiden başla kâr kârdır.. :sm_cool:

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Ağustos'da Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamayı oldu(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboy. kürü---Aşılamada verilen spermde gelişme var
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
KİBRİYA---23 Temmuz---Hareket---10 Temmuz'da 2. aşılamasını oldu(1 aşılama başarısız)---Şu an birşey kullanmıyor
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
dersim_78---27 Temmuz---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
belinay82---27 Temmuz---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
desertrose---29 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---???
ZAMBAK3---29 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
OcerenO---3 Ağustos---Sayı---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü
Rosem---6 Ağustos---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
****ÜsLuB****---6 Ağustos---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
oztun---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Eylül'de aşılama yaptıracaklar)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
olymposss---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
haci78---9 Ağustos---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
derendeniz---10 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
yiğit-yağmur---12 Ağustos---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
gülsu---12 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
ebgün---13 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
sünger53---14 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
aymes---17 Ağustos---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
rabiş---???---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
nuriye---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar

:nazar::nazar::nazar: HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :nazar::nazar::nazar:

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

merhaba kızlar nasılsın hepinizi çok seviyorum

evde bilgisayar olmadığı için bazı konuları kaçırıyorum ama herkese bol şanslar çoğul hamilelikler diliyorum

Merhaba canım. Ben iyiyim çok şükür , sen nasılsın? Güzel dileklerin için sağol canım. Gündüzleri de olsa görüyoruz seni , önemli olan bilgi alışverişi yapabilmemiz. Sohbet edebilmemiz. a.s.

aylardir aradigim forum burasimi kislarrr:eek:klava::eek:klava::eek:klava::uhm:

Evet canım.. Sen nereler kayboldun.. Açtığın diğer başlıklardan takip ettim seni. Nasılsın iyimisin canım? Duruldumu deniz , herşey yolunda mı? :içelim:

biz halen bekliyoruzzz senağlama

Bekliyoruz ama sonunda çok güzel bir mükafaat var. Değmez mi canım beklemeye? :teselli:

Merhaba canım. Ben iyiyim çok şükür , sen nasılsın? Güzel dileklerin için sağol canım. Gündüzleri de olsa görüyoruz seni , önemli olan bilgi alışverişi yapabilmemiz. Sohbet edebilmemiz. a.s.[

bende iyiyim sağol hayat şartları çok yoruyo ama dayanmaya çalışıyorum yıkılmadım ayaktayıım misali

Çalıştığım için çok sık duramıyorum arkadaşlar arada bi girip çıkmak zorunda kalıyorum daha sonra okuyorum yazanları çalışırkende aklım burdayeni haberler varmı acaba diye güzel haberlerinizi bekliyorum sabırsızlıkla,

Bir de hayatımızda ; minicik elli minicik ayaklı bir melek olsa daha nelere dayanırız biz beee.. pehhhhhhh :lepi:

onunla dertleşmek bile iyi gelirdi heralde:çok üzgünüm:çok bunalıyorum hayat şartları birde onun eksikliği çok zor geliyo insana dediğin gibi ah bi olsalar onun bi gülücüğü unutturur sanırım bütün dertleri:1hug:

X