Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
CANIM HOŞGELDİN BENDE İYİYİM BEN BİRAZDAN TEMİZLİK YAPICAM ÜFFF NE SIKICI kafamçokkarıştıTABİİ PC BAŞINDAN KALKABİLİRSEM:roflol:

Kolay gelsin canım. Tabi dediğin gibi kalkabilirsen. Ben de birşeyler almaya gideceğim yemek için. Tabi kalkabilirsem. :roflol::roflol::roflol:

selam arkadaşlar nasılsınız inşallah herşey yolunda gidiyodur. Umarım yeni hafta yeni ve güzel haberler getirir.

valla bağımlılık yaptığı kesin kk nın.çarşamba yola çıkacam.ama pc başından kalkarsam.temizlik ,çamaşır beni bekliyokafamçokkarıştı.NEVROSKY canım ya bir hafta yokum .eşime keçi boynuzu hazırlayıp yanımızda götürelim dedim kabul etmiyo bide eskişehirli .oraya gidince hamama gitecem diyeKötü Kazen.ya dedim kiemeğimizi boşa mı çıkarcan küstü bana .bi de canım sanırım benim tüp denemem eylüle sarkıcak çünkü diğer ilaçlar etkisini 1-1,5 ay gösterceğinde o sürede ben zaten hasta olacağım için eylül kalacak gibi gözüküyo.mübarek ramazan da yani :1hug:bu güzel ayın hatrına umarım olumlu olur herşey. sevgiyle kalın arkadaşlarŞeniz

kızlar moralim çok bozuk bana yorum yazarmısnız
1cc de spermatozoon:6.000.000
total sperm:25.800.000

hızlı ileri:%14
yavaş ileri:%27
yerinde hareketli%26
haraketsiz:%33

morfoloji:normal yapı:%57
anormal yapı:%43

kruger strict
normal yapı%3
anormal yapı%97

baş defekti:%46
boyun defekti%33
kuyruk degekti%18
nolur yorum yapın

bizim sonuçlara çok benziyor canım üzülme lütfen tedavi ile aşarsınız bu durumu bak bizim nasıl normale öndü herşey....

sayı ve ileri harekette düşüklük var morfoloji iyi bence.... doktora gösterin bakalım varikosel falandmı acaba eşin.... burcu canım lütfen üzme kendini düzelecektir biraz zaman ve sabır sadece.... insanlar daha kötü değerlerle bile hamiş kalabiliyorlar allahın işi sonuçta.....:teselli:

Canım hiç üzülme emin olki ondan daha kötüleri var bizim sonuçlarımız seninkilerin çok altında ama allahın izniyle aşıcaz bunları inşallah hep dua et ben öyle yapıyorum

merhaba şekerler sıkıcı birgün bende temizlik yapıyom
hafta başını hiç sevmiyom ayyy çok sıcak

Kolay gelsin canım. Sıcakta hiç çekilmiyor di mi? a.s

selam arkadaşlar nasılsınız inşallah herşey yolunda gidiyodur. Umarım yeni hafta yeni ve güzel haberler getirir.

Merhaba canım. Amin.. İnşallah güzel haberlerin devamı gelir. :teytey:

merhaba kızlar nası gidiyo

Merhaba canım. İyidir , senden naber? :içelim:

Çarşambaya ne kalmış canım. Yavaş yavaş harekete geçmen lazım. 1 hafta sonra doya doya görüşürüz artık.

Eşin keçiboynuzunu götürmeyi istememiş hadi bunu anladım. Ama hamama ne diye gidiyor. :mymeka: Sıcak düşmanımızzzzz klava: Çocuk gibi oluyor bunlar ya.. Kaşımak lazım :roflol:

Hayırlısı olsun canım. Eylül'de olsun. Sıkma canını. Her işte bir hayır vardır. Hayırlısı bu demekki..

Son düzenleme:
10 gun sonra tatile TRye gidiyorum, esim gelmiyor. Umarim hamile kalma sansim olur. Simdi tatildeyim diye sansim cok olur diye dusunuyordum, is stresi yokken hazir. Ama simdi de yakin bir arkadasimdan dedikodumu yaptigini duydum...moralim bozuldu. Ben stresden uzak durmaya calisirken stres beni buluyor

slm kızlar adet günüme:1shok: az kaldı inşallah olmamda 3. aşılamam tutmuş olur gün yaklaştıkça:çok üzgünüm: çok korkuyorum yasenağlama

inşallah canım,inşallah en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz:teselli:
bu arada şu anda adetim zaten,bir sonraki muhtemel adet tarihim 21 ağustos..herzaman düzenlidir..sadec bu ay sanırım hem stresten,hem de hsg filminden sonra kullandığım antibiyotikten dolayı 3 gün kadar gecikmişti..
eşimin testini yolluyorum:
İLK TESTİMİZ:
miktar:2.1 cc
ml deki spermatozoon sayısı:50 400 000
total spermatozoon sayısı:105 840 000
normal hareketli:%10
yavaş hareketli:%30
hareketsiz:%60
morfolojisi
normal görünümlü:%94
anormal görünümlü:%6
her sahada 3-4 lökosit görüldü
2.TESTİMİZ:
perhiz süresi:2
ejekulat volümü(ne olduğunu bilmiyorum):1.5 ml
ml deki spermatozoid sayısı:12 000 000
total spermatozoid sayısı:18 000 000
ml deki lökosit sayısı:800 000
ileri hızlı hareketli:%0
yavaş doğrusal olmayan hareketli:%40
yerinde hareketli:%20
hareketsiz:%40
morfoloji
normal morfoloji:%40
anormal morfoloji:%60 hastada oligospermi tespit edilmiştir

bu 2 test farklı hastanelerde yapıldı
sonuçlar bayağı farklılık gösteriyor..bizim de kafamızkarıştı:bbo:

vallahi dün gece var ya ,baştan yaklaşık ilk 40 sayfaya kadar sizin yazılarınızı okudum..işte keçiboynuzu kürü falan..sağolsun nevrosky nin bilgi dolu açıklamaları..vee gece 4.30 da yattım:)
gittim bir de okuduklarımı eşime anlattım gece gece..uyandı yazık..hemen alalım dedi keçi boynuzunu..kıyamam yaaaaa....

canım bence tıp fakültesinde yaptırın bizim kadın dogumcumuz öyle demişti.orda gözle ve mikroskobi altında yapılıyor dedi.

slm kızlar adet günüme:1shok: az kaldı inşallah olmamda 3. aşılamam tutmuş olur gün yaklaştıkça:çok üzgünüm: çok korkuyorum yasenağlama

Umarim tutar canim, bizlere de buyuk bir umut olursun. Ben Ekim'de baslicam asilamaya. Hernekadar tutmamasi olasiligina kendimi alistirmaya calissam da, insanin icinde herzaman umut oluyor. Guzel haberlerini bekliyoruz.

Canım evet sorun olduğu belli. Ama bu şekilde moralini bozarak çözüme ulaşamazsınız. Şu andan itibaren ilk yapmanız gereken sıkı sıkı sarılmak ; herşeyin daha iyi olacağını , bu sonucun bebek sahibi olmanıza engel olmadığını aşılamaktır birbirinize.

Son yıllarda bu sorun bir çığ gibi büyüyor. Küresel ısınma , hava kirliliği , cep telefonu , bilgisayar , ilerleyen teknoloji , hormonlu gıdalar , günlük hayatta biz istemesek de gelip bizi bulan stress sperm parametrelerini alt üst ediyor. Bundan 40 yıl önce şimdiki normal sayılan değerlerin 3 katına normal deniyormuş.

Bunlar dış faktörler.. İç faktörler : Sigara ve alkol kullanımı. Küçük yaşta geçirilen ateşli hastalıklar. Sauna , hamam , kaplıca gibi sıcak yerlerde uzun süre kalma. Sıcak su ile duş yapma. Dar iç çamaşırı ve dar pantalon giyme. Dengeli beslenmeme (hormonlu gıdalarla pek beslenilmiyor zaten) Kilo sorunu. Bazı antibiyotik , depresyon vb. ilaçlar. Haşere ilaçları. Gün içerisinde uzun süre araba kullanımı..

Belki daha da var. Şimdi bunlar aklıma gelen. Bu kadar olumsuzluğa rağmen bizler ayakta tutmaya çalışıyoruz bu değerleri.

Bizim ilk spermiogramımı yazayım sana :
Toplam sayı : 12.000.000
İleri hareket : % 0
Morfoloji : % 2

Haziran başında ise (ki vitamin takviyesine , keçiboynuzu kürüne yeni başladık, sigarayı yeni bıraktı eşim--belki şimdi daha iyi çıkar)
Toplam sayı : 148.000.000
İleri hareket : % 70
Morfoloji : % 2

Tek morfoloji düzelmedi. Onu da yeni öğrendik ve eşim 1 aydır sigarayı bıraktı. Selenyum ve çinko iyi geliyormuş morfolojiye. Onları alıyor. E vitamini takviyesine devam ediyoruz. Keçiboynuzu kürünü de Haziran'dan beri uyguluyoruz. İnanıyorum o da düzelecek.

Sen de inan. Bir üroloğa gidin. Değerleri gösterin. Bu şekilde doğal yoldan hamilelik zormuş gibi gözükse de mucizelere her zaman kapımız açık. Listemizde 3 tane mucizemiz bize hep göz kırpıyor.. Ameliyat olması gerekiyorsa eşin ameliyat olur. İlaç ve kür takviyesi ile ameliyattan sonra herşey çok güzel olur.

Bizim topiğimize gel sık sık. Kafanı dağıtırsın. Takıldığın şeyleri sor. Kendi durumuna benzer durumlar görünce biraz daha relax olabilir , bahtsızlığınmış gibi düşünmezsin.

Muhtemel adet tarihini bana yazarmısın canım. Seni listemize ekliyorum. Bu listeden hepimiz çıkacağız. Birer , üçer , beşer , onar.. Sen de çıkacaksın. Sakın ümitsizliğe kapılma. Allaha bol bol dua et. Hayırlısı ise verecektir muhakkak. :1hug:a.s.:içelim:

Son düzenleme:
merhaba kıslar..nasılsınız?bugun hıc keyfım yok.senağlama
kocısle tartıstık...senağlama
yarın doktora kontrolum var ama hıc gıdesım yok sadece yumurtaların durumunu merak ettıgım ıcın gıdecem..senağlama
erkekler neden kadınları hıc anlamıyor.??.oysa ıstedıgımız sadece bıraz ılgı..senağlama

kızlar 21 yıldır çoçugu olmayan komşumuz tüp bebek yaptırmış.eşindede kendisindede hiç bir sorun yok ama olmayınca olmuyor işte.inşallah tutarda hatice yengeninde muradı olur.eger tutarsa merkezi ögrenirim.eskişehirde yık onun için şehir dışında yaptırıyor burdaki insanlar biraz zor oluyor git orda kal otellerdse konakla akrabaya gitmek istemiyo insan sorular vs diye bide dönüş yolculuğu.inşallah tutmuştur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…