Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
belgincim geçmiş olsun. canım sakın ihmal etme mutlaka araştır doktora gözük sonra tedavi olacaksın önüne bir engel olarak çıkmasın canım

iyiyim canım ya sizler nasılsınız
inşş her kes iyidir
iyiyz canım şükürler olsun
belgincim geçmiş olsun. canım sakın ihmal etme mutlaka araştır doktora gözük sonra tedavi olacaksın önüne bir engel olarak çıkmasın canım

sagol canım ben biraz ihmal ediyorum ogün ağrıdı geçti diye umursamıyorum ama gideceğim bi ara..

inşallah nüks etmez cnm yaaa çünkü çok ağrı yapıyo 2 ay sonra dedi dondurulmuşları 2 transfer yapıcakmış onda umudum var sen neler yapıyosun

hayırlı akşamlar arkadaşlar...

bugun hastaneye gittim tüp bebek için dosya actırmaya...
hastaneye sinir oldum..evrakalrı al oraya götür buraya götür...
neyse biliyonuz zaten o kargaşayı cogunuz ....
eşim spermiyogram verdi sabah ... öğleden sonra almış ve %98 hareketsiz ve yüzdürme yönteminde de hiç sperm gözlenememiş... doktor uykusuzluktan bukadar az olabilir demiş ilaç vermiş 1 ay sonra yeniden tahlile gel demiş..... ( gece calışıp 24 saat uykusuz gitmişti hastaneye )

anlamadım nasıl oldu bu, sperm kalmamış ..tamam azalıyordu her tahlilde biraz daha ama bitecegi hiç aklıma gelmemişti... ilk 2 milyondu 1 ay sonra 1 milyon 3 ay sonra 700 bin olmuştu.... psikolojik heralde..kafaya takıyor sanırım (

ağlamanın delisiyim valla..napcam bilmiyorum...evde misafirde var....şöyle hıçkıra hıçkıra aglasam acılırım belki ama...içime taş gibi bişey oturdu..ilk kez bu kadar mutsuzum bu yolda, ve ilk kez umudum kırıldı....

eşimde akşam eve geldiğimde benimle konuşmadan cıktı gitti, koştum kapıya hiç konuşmadan indi ...

yeminle hiç bişey söylemedim de... gecer hayatım ilaçları bikullan bakalım dedim...

napcam bilmiyorum...tüp bebek var cok şükür 1 yumurta 1 sperm yeter diyorduk..oda yok arıtk elimizde...

nerden nereye geldik...

kafanızı agrıttım uzun yazıp ama konuşamayınca kimseyle, ağlayamayıncada çok kötü oluyor...

hayırlısı budur belki, ALLAH tan umut kesilmez diyorum ama ....

amin canım aminnnnnn darısı sizlerin başına en kısa zamanda.:Saruboceq:

canım yaa neden öyle çıktı acaba yorgunluk ve stresin çok etkisi oluyo bence hiç karamsar olma iyi düşün 1 ay sonra sonucun çok farklı olcak eminim eşlerimiz bilmiyorum sizinkiler nasıl ama bizden fazlaa üzülüyolar bu konuda onların işi daha zor kimseye açamıyolar dertlerini ağla güzelim yaa çık dışarı bağıra bağıra ağla boşver misafiri falan açılırsın çok faydası oluyo içinde tuttukça hasta olursun rabbim yardmcın olsun...bu arada hangi hast.gittin yani hastanen iyi değilse hemen değiştir derim doktorun ve hastaenin iyi olmadsı da çok önemli...

ege tıp fak. gittim nurcancım...
ben görüşmedim bile doktorla...
görüşme aşamasına gelemedik ki tahlillerden,evrak zımbırtılarından...
yok ya doktorla ilgisi yok.. analiz sonucuna doktorun ne ilgisi var ki arkadaşım ya...
yok işte hız ilk başta %80 lerdeysi %2 ye inmiş... 2milyon olan sperm zaten cok azken sıfıra inmiş yüzdürme yönetmide...

valla geziyorum internette....nasılo cıkayım dışarıya..cıksam nereye gideyim..
eşime de kızdım.. böyle yapılırmı böyle bir günde.... ,
herkes kendi yaşadığını biliyor.. 1 kere imalı bile olsa hiçbişey söylemedimki neden böyle yapıyor...
cocuk bi yana huzuurumuz bozulacak böyle

doğru söylüyosun canım ama başka biryerede tahlil ver ben hep öyle yaptım 2 farklı yerde eşime tahlil verdiriyodum sonuçlar çok değişiyo mesela şifa hast.çok iyi sonuç veriyo hemen bozma moralini birbirinize destek olmanız gereken zamanlar toparla kendini yavrumm yaa

Sağol nurcancım...
hiçte konuşacak halde değilim eşimle...
naparsa yapsın artık.. gözünün içine baktıkça hale bak...

bıraktı gitti beni böyle kapıyı cekip, içime kan oturdu ya...

neye üzülecegimi bilemedim ... sonuçlara mı,eşimin tavrına mı, annelik lafının bana artık cok uzak gibi görünmesine mi.. neye üzülüyorum şuanda bilemiyorummm

işte böyle bi durumda yanlış hareketler bunlar olmaması gerekiyo ama oluyo sadece iyi günler geçirmek için evlilik yapılmıyo önemli olan evliliğimizin fazla yara almadan güzel sonuçlara varmak hadi toparla kendini benim eşim ilk bu durumumuzu öğrendiğimizde 2 ameliyattan sonra düzelmediğini öğrenince benden ayrılmak istediğini söyledi seni çok iyi anlıyorum hayatta herşey boş geliyo insana sen sadece sabret kazanan yine sen olcaksın...

Olmak zorunda mı bunlar ama ya....
Herşey insanlar için, biizm için...
Bilinicndeyim bunun,elimizden geleni yaparız bir bebeğimiz olsun diye..ama olmuyorsa da eşimi kaybetmek istemem ki...
Vardır RABBİM in bi bildiği, 3 günlük dünyada vakit dolduruyoruz ahirete varabilmek için, hersey olması gerektiği olmak zorunda değil ki yaradan bunun istemezse...

Amaaannn neyse arkadaşım..
özel sorunalrımla mesgul ediyorum sayfaları...
gececek elbet, yarın ola hayrola bakalım...

sen naaptın ameliyat işini.... ne zamana olacaksın..
tamamen giderde bir daha ugrasmazsın inşALLAH arkadaşım...

slm kizlar, naslsiniz??

harzemcim sagol canim gunler bi sekilde gecip gidiyo, insallah saglikla kucaklarimizada aliriz...
isteyen herkese nasip olsun canim....

elfida, erkekler bizim gibi degil, biz derdimizi anlatiyoruz, agliyoruz, bi sekilde paylasiyoruz ama erkekler icin o kadar kolay degil....
allah yardimciniz olsun

özel sorunlarınla meşgul etmek ne demek aşkolsun birbirimizin dertlerini dinlemek bir nebze olsun hafifletmek için burda değilmiyiz üzülme nolur arkadaşım...benim ameliyat cuma belli olcak banada herkes evlilik yaramadı diyo evlendiğimden beri hep bi ameliyat hastalık bunlarla uğraşıyoruz kafamız rahat uyuyamadık hiç neyse rabbim dernansız dert vermesin..

inşallah bu gunleri atlatacacsınız bu donemlerde ınanın cocuk meselesını unutamassanda unutmus gıbı yapın stresden uzak durman cok onemlı ıkı sene once benım esımdede problem vardı aslında cok eskıden berı varmıs bana soylememısılk test sonuclarını duydugumda arkadasıma gıdıp oyle aglamıstımkı hıc unutmuyorum sankı hıc artık cocugumuz olmayacak gıbı hıssettım esıme sorunu anlattıgımda oda şok olmustu ınan bırbırımıze destek olup oda öğrendigim bitkileri ilaçları hiç reddetmeden içti varikoseli hareketsizliği sayı azlıgı aklına ne gelirse hepsini yendik normal yolla cocuk sahıbı olabılırsınız dedı doktor ben beklemek istemedım asılama ıle suan 11 haftalık hamileyim mone dıye bır ılaç var cok iyi geldi mısır carsısında ozel macun yaptırdık 2 kere doktor bıle sasırmıstı sonrakı testlere sabır sabır bundada vardır bır hıkmet dıye beklemek lazım benım esım oncelerı cok sinirli bir insandı hiç takmazdı benı hep ailesi idi birinci plan o sorundan sonra oyle yumusadıkı bana yaradı o insan gitti başka bir insan geldi yani bundada vardır bır hayır dıye dusun aşacam bu gunleri deyip çabalamak lazım Rabbim yardımcın olsuno ilacı eczaneden sor istersen yada internetten arastır bıze yaradı :teselli::teselli:

CANIM ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN
BEN HEP SÖLÜYÜRUM ERKEKLER BİZİM GİBİ DEĞİLER
HELEDE KONU ÇOCUK SORUNDA ERKEK İN FERTİLİTESİ OLUNCA DAHADA HASSA OLUYORLAR EVET ÇOK ÜZÜLÜYORLAR AMA DIŞA VURUŞLRI FARKLI OLUYOR
İNŞŞ ÇABUK ATLATIR EŞİN
BEN EŞN YAPTĞIIN SANA KARŞI BİR TAVIR OLDUĞUNU SANMIYORUM
BENCE YAŞADIKLARINI HAZMETMEYE ÇELIYOR

EVET BİZ AĞLARIZ TEPİNİRİZ TABAK ÇANAK KIRARAIZ AMA ERKELER ÖLE YAPAMIYORLAR

SAKIN ÜZME KENDİNİ VE DE EŞİNİ
İNŞ GEÇER VER BİR GÜN KÜÇÜK MUCİZENİZLE BULUŞTUĞUNUZDA BU GÜNLERİ HİÇ HATIRLAMSINIZ

KIZLAR BEN SON TEDAVİMDEN SONRA BAZ TESTLER YAPTIRDIK KAN PIHTILAŞMASILA ALAKALI
DR SORUN OLDUĞUNU SÖLEDİ TEDAVİDE SORUN OLMAYACAĞINI AMA GEBELİK OLUŞURSA DÜŞÜK TEHLİKESİ YARATACAK SORUNLAR OLDUĞUNU SÖLEDİ (GERÇİ KENDİ DR MLA KONUŞMADIM DAHA)SANKİ BAZAN UMUTLARIMI KAYBETMİŞ GİBİ HİSEDİYORUM SANKİ MUCİZEME ULAŞMAM BİRAZ DAHA ZORLAŞMIŞ GİBİ GELİYOR
RABBİM ŞU MÜBAREK AYIN HÜRMETİNE YÜZÜMÜZE BAKSIN
İNŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Olsun arkadaşım üzmemeye çalış ne kendii ne de eşini pek çok arkadaşım artık çocuğumuz olmayacak cümlesine inandıktan sonra hamile kaldı, bazen psikolojik baskılar da insanı yıldırıyor ve çocuğunun olmasına engel oluyor. Belki böylesi daha hayırlıdır. Ne olursa olsun Allah'tan umudunu hiç kesme...:Saruboceq:

günaydın kızlar,nasılsınız?biz iyiyiz çok şükür...
sorun erkeklerden kaynaklandığı zaman onlar bizden daha hassas ve anlaşılmaz davranıyorlar malesef,bazı şeyleri erkekliklerine yediremeyip hır gür çıkartıyorlar,bende yaşadım çoğunuz gibi zaman ve sabırla fazla üstlerine gitmeden çözmek bazen sessiz kalmak en iyisi ,çocuk gibi oldukları için öfkeleri geçince yine size sığınıyorlar çünkü biliyorlarki bu problemi tek başlarına çözemezler,aile ve yakın çevreye de anlatmak istemiyorlar,sonunda anlıyorlar tek çarenin eşlerine sarılmak olduklarını, o yüzden dediğim gibi zamanla sabırla yoluna giriyor her şey,inşallah sizlerde bu sorunların üstesinden birlikte gelip çocuk sahibi olursunuz,Allah hepimizin yardımcısı olsun....

hayırlı gunler kızlar..herkes dertlenmıs ıcını dokmus.paylasmak guzel ama toparlanalım kızlar.ramazan ayı mubarek dualarımızı edelım.rabbım elbet hakkımızda hayırlı olanı verecektır bırgun..
bende dun esıme dedım.kk dakı bırcok arkadasım hamıle kaldı.ben ve bır ıkı arkadasım hala beklıyoruz..hayırlısı olsun dedı.allah ne dılemısse onu goruruz..dogru dedım ıcımden.kendımı paralasam kaderım degısmez.mevlam elbet bızlerede nasıp edıcek.bız saglıklı ve hayırlı evlat olmaları ıcın dua edelım..
elfıda canım benım esımdede morfolojı 0 dı.sayı hareket super ama sekıllı bır tane sperm yoktu.ogrenınce bana;ben dısardan dolu gorunen ama ıcı bos bır meyve gıbıyım dedı..ay o an kahrımdan olcem sandım..o gunden berı daha bı sevdım onu.ben sensız yasayamam kelımesını daha sık kullanıyorum.onun bana bır gulumsemesı yeter..
cok uzuluyoruz zaman zaman.ama sevgı saygı butun yaraların ılacı..rabbım hepımıze sabırla ısyan etmeden beklemeyı nasıp etsın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…