Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Kimine Göre Pembe Köşe
Kimine Göre Pembe Liste
Hayallerimizi Süsleyen En Baş Köşe
Nazar Değmesin Hamişlerimize

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

4. HAMİŞİMİZ : elfide Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı. :hooray:

6. HAMİŞİMİZ : FOKURFOKUR Hareket ve Morfoloji (Varikosel Başlangıcı) - Klomen,Keçiboynuzu Kürü,Domates Çorbası - Arka arkaya hapla 3 başarısız aşılama geçirdi. Yılmadı , bu ay ilk kez iğne ile aşılama tedavisine başladı. Son iki aşılamada verilen spermde olumlu sonuçlar alınmış , hepimizi umutlandırmıştı. Dualar karşılığını buldu , Düzenli ilaç ve kür kullanımının mükafatı alındı. - Allahın izniyle 4. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

7. HAMİŞİMİZ : bedef Varikosel - 1 sene önce varikosel ameliyatı oldu - Değerler iyileşti - Sadece keçiboynuzu pekmezi kullandılar - Hiç ummadığı bir ayda mucizesi çıkageldi - Onları çok ama çok mutlu etti - İyi ki geldi , İlaç gibi geldi - Umudumuza umut kattı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

8. HAMİŞİMİZ : civciv1981 Azosperm - 8 yıllık evlilerdi - Evliliklerinin 1,5. yılında normal yollarla bebek sahibi olamayacaklarını öğrendiler - 7 sene sonra biriktirdikleri parayla ilk ve son olarak tese ile tüp bebek denediler - Tutmadı , sonuç negatifti - Hemen ertesi ay bir mucize gerçekleşti - Allahım "ol "dedi - Umudunu yitirenlere umut oldu - Sorun Azospermdi ama Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

kendimi en başta görünce ne oluyoz dedim nevrosky cim
meğer bugün benim adet günümmüş hee :))
şimdilik bişey yok orucada yeni başlamışken birazdaha olmasa ne güzel olur yaa
bu arada Allahtan bi aksilik çıkmazsa eşim haftaya cuma varikosel ameliyatı olmayı düşünüyo bakalım artık hayırlısı

nevrosky cim hamişleri okuyunca gözlerim doldu
seninde yüreğine sağlık nede güzel yazmışsın
umut oluyo bizlere
bende korkuyorum rabbim ameliyattan sonra hiç bişeye gerek kalmadan hamile kalmayı nasip eder inşallah
bu mübarek ayda Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah

Hadi bakalım. İnşallah bu sefer yüzünüzü biraz olsun güldürecek bir sonuç alırsınız. Ama varikoseli varsa ve sonuçlar kötüye doğru gidiyorsa ameliyat kaçınılmaz canım. Duaların için Allah senden razı olsun canım. İnşallah hepimiz bu yolda mutlu sona ulaşabiliriz. Sen de öyle uzakta durma canım. Muhtemel adet tarihini ver listemize ekleyelim seni de. Ortak dertlerimizi birlikte paylaşıp aşalım. Saruboceq: :lepi:

Yazıyom canım şimdi bende birşey anlamadım yaa haha deli olucam iyi oluyo aslında anlamamam ürolog delüsü iyi demiş yaa güya heheh:roflol: kaydirigubbakcemile3 yazıyom bak kağıdım aynısını şutarafagitti

ANALİZ SONUCU
Sperm Sayısı(milyon/ ml ) 29
A:Hızlı doğrusal hareket _____A1)%3,45
B:YAVAŞ doğrsal hareket____B7)%24,1
[C:YERİNDE HAREKET______C3)%10,3
D:Hareketsız_______________D18)%62,1

yıkama sonrasıı sperm sayısı (mılyon/ml) 47

A:Hızlı doğrusal hareket____ A2)%4,26
B:YAVAŞ doğrsal hareket___B11)%23,4
C:YERİNDE HAREKET______C2)%4,26
D:_________(32)%68,1

Son düzenleyen: Moderatör:
inşallah canım süper çıkar sonuçlar, size büyük moral olsun.Bir gün hepimiz uğraşılarımızın ödüllerini alıcaz, sizin ki yaklaşmıştır umarım.

İnşallah:Saruboceq: canım Allah hepimizin uğraşlarının sonunda bizi ödüllendirir güldürür yüzümüzü:1hug:

Ay baya varmış yaaaaa :sm_cool: Heyecanla bekliyorum canım. Ben de nasıl sabretcemmmmmm kaydirigubbakcemile2 İnşallah Allah utandırmayacak ve gönlümüze göre verecek. :Saruboceq: :lepi:

Amin canım ya sorma bende eşime çok değilmi nasıl sabrederim 4 e kadar dedim ama yapıcak bişey yokmuş öle demişler en erken o saatte olurmuş alır almaz hemen bilgileri alıp aktarıcam size inşallah mutlu bi şekilde yazarım:Saruboceq:

Canım benim eşimde bugün verdi siz erken alıcakmışınız sonuçları inşallah herşey dilediğin gibi olur bugün senin sonuçlarına yarında bizim sonuçlarımıza seviniriz. Dualarım seninle diğer arkadaşlarımızla hepimizle Allahın izniyle atlatıcaz bugünleri:Saruboceq:

Canım baş sıraya oturdun valla. Bir de güzel bi haber patlatırsan süper olur. Olmazsa da canın sağolsun bitanem. Hayırlısıyla eşin de ameliyatını olsun herşey daha güzel olacak ben inanıyorum. Çok ertelememekle iyi yaptınız bence ameliyatı. Bir gün o Çingiş Pembe Listesinde senin de adın yazacak , seninle ilgili de yazacağım oraya. İnşallah o günler tez zamanda gelir. Allah hepimizin gönlüne göre versin arkadaşım. Rabbim büyük , merhameti tartışılmaz. Ölçülemeyecek , tasvir edilemeyecek kadar büyük. Açtığımız bu elleri , okuduğumuz tüm duaları geri çevirmeyecektir. :Saruboceq:

günaydın kızlar nasılsınız nasıl gidiyo oruçlu olmaya alıştınız mı valla benim zor geçiyor allahım günah yazmasın oruçlu iken bende baş dönmesi çok oluyor ya tansiyonumdur yada kan şekerim düşüyordur herhalde ama yinede allahım yardım ediyor ve tutuyorum inşallah sonuna kadarda allahım sağlık verirde tutarız allah hepimizin oruçlarını dualarını kabul etsin bu arada nevroscum 100 ihlas ve 100 salavat daha eklersen sevinirima.s.

bugün benim adet tarihim değildi 4 gün sonraydı ancak bugün oldum sanırım biraz stres ve birazda eşimin durumuna üzülmemden oldu,benide listeye eklersenz sevinirim,dediğim gibi eşim varikosel ameliyatı olacak,sayıda ve hareketlilikte sorun var,yeni işten ayrıldığım için takip etmem daha kolay olacak bundan sonra sizleriŞeniz

Canım bak şimdi anlamaya başladım. :roflol: Evet kağıdın aynısı , fotokopi mi çektin lülülülülülüAncak kaç cc veya kaç ml verdiğini yazmıyor burda? 29 milyon ml'deki sperm sayısı. Kaç ml verdiği de lazım. sen morfolojiyi de yüzde olarak yaz canım. Genel durumuna bakayım ben. ml'de 29 milyon iyi. Çok değil ama az da değil. Normali 20 milyon. 29 milyon sizinki.

Morfolojinin iyi olduğunu biliyordum önceden. Tek harekette zayıflık var. İleri hareketlilik az. Tek başına %25 veya A+B %50 olmalı. Hareket için doktor ilaç vermedi mi size? Varikosel falan yoksa ilaçla düzeliyor hareket. Benim eşimin %0 ileri hareketten %70 oldu ileri hareketi 6 ayda Yıkama sonrasında da hareketlilik değerleri fazla değişmemiş canım. O yüzden hız için takviye alması lazım. Sen adama bişi vermiyosun tabi. Daha önce vermişmiydin hiç? %0 ileri hareketli ile bile oluyor. Yavaş hareketli bir cengaver çıkıp işi hallediyor. Olacak olduktan sonra böyle de olur. Sayı ve morfoloji iyi. Ama neden birşeyler kullanıp şansınızı arttırmayasınız ki? Yani yan etkisi olmayan birşeyler alınabilir bence balımmmmmmmm. Şeniz

Canım diğer tahlillerde ileri hızlı %15 ti .Sonraki tahlil sonucu bu durumda işte .Prof.Ürolog eşime Vitamin vermişti bütün vitaminleri kapsayan bir ilaçtı 2 ay kullandı ve değişen hiçbirşey olmadı tahlillerde çok çok az artış oldu.Dr eşime ilacı bıraktırdı birazda spermleri kendı haline bırakalım dedi ve dahda çağırmadı sadece salak adamın dediği değerler iyi eşinin hamıle kalması gerekir Çok üzgünüm çoooklaelaelaelaelae.sadece ballll ye demiş o kadar yani dahada çağırmadı zaten eşimi senin diploman elinde eşine gösterdemiş delii adam manyamış naniknanik .Artık göndermicende dr valla 5 ay boyunca hergün keçiboyunuzu pekmezi,macunlarmı vermedım ,fındık,fceviz,badem işe yaramıyor bence bunlar biz göremedik aman artık umrumda değilllhiçbirşey vermicem zorla yedirmekten bıkmıştı.kendı uğraşsın artık .Her neyse canım yorumladığım için çook sağolll .

Günaydın canım. Allah kabul etsin canım hepimizin oruçlarını. Eklerim canım , okudukların bugüne ait değil mi? Dün ilettiklerini ekledim ben düne. Akşam girmeyince sabah toptan hallettim. Bunları bugüne yazacağım sanırım. a.s. Allah kabul etsin canım inşallah. Allah razı olsun. :Saruboceq:

evet canım bu güne ait allah sendende razı olsun :1hug:

Hemen ekliyorum canım listemize seni de. İnşallah en kısa zamanda seni pembe köşemize alabiliriz. a.s.

Kısmetimizde ne varsa o olacak. Bizler de pişman olmamak adına yapıyor uyguluyoruz bazı şeyleri. Bizimkilerin midesi de çöplüğe döndü.. :roflol: Eylül sonu bakacağız bakalım faydası olmuş mu? İnşallah emeklerimizin karşılığını alabiliriz. Kolay değil tadını sevmese de bazı şeyleri kullanıyor. Sigarayı bıraktı. Mükafaatını da alır inşallah. :Saruboceq:

Not : Listemiz 10.000 karakteri geçtiği için ikiye bölmek durumunda kaldım. Günleri belli olan arkadaşlar Bölüm 1 , günleri belli olmayan arkadaşlar Bölüm 2'dedir. Bilginize. a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

BÖLÜM 1

smhsmh---4 Eylül---Hareket ve Morfoloji(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü
olymposss---4 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---4 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
blny72---5 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü-E Vitamini
NEŞELİ:))---9 Eylül---Yumurtalıkta Kristalleşme---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,Klomen,Trentilin,E-vitamini,çinko
Rosem---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
sünger53---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
rapunzell_82---10 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---Bitkisel ilaç kullandı şu an hiçbirşey kullanmıyor
cerencim---11 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü,ballı çörek otu,sigara içmiyor
haci78---12 Eylül---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
latifeelif---12 Eylül---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
gülsu---13 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
xvyz---14 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan-Bitkisel ilaç
BEYAZ MELEK---15 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
minervaduygu---15 Eylül---Sayı ve Morfoloji---Doğal yoldan---Ace Plus Selenyum,Çinko,Folik Asit,bal,fındık,ceviz,badem
aymes---17 Eylül---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü,3 ay klomen kullandı
vesta---17 Eylül---Sayı,Hareket(Varikosel)(19 Ağustos'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü,Çinko,Fındık,ceviz
BTRKLC---18 Eylül---Hareket---Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
asutay---18 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan---???
rabiş---20 Eylül---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
sevimli hayalet---21 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek Başarısız)---Keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
Balsurat---21 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Hiçbirşey kullanmıyor
nevrosky---22 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
mekselina86---23 Eylül---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
gozdem---23 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
oztun---24 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Aşılama başarısız)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
MONA ROSA---25 Eylül---Morfoloji(Haziran'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---E Vit.,Çinko,Polen,Bal,Keç.Boy.Pek.,Keç.Boy.Kürü,Sigara içmiyor
belinay82---26 Eylül---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içmiyor
demiray---27 Eylül---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
heja---28 Eylül---Hareket---Doğal yoldan(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
tuliny---28 Eylül---Sayı (Mayıs'ta varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Larginine,Ace Plus Selenyum,Trental
****ÜsLuB****---29 Eylül---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
yiğit-yağmur---30 Eylül---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
OcerenO---1 Ekim---Sayı---1. Tüp Bebek Tedavisinde---Keçi boynuzu kürü
bengüsu---2 Ekim---Sayı ve Hareket (Varikosel)---Doğal yoldan---???
asi74---10 Ekim---Sayı ve Morfoloji---Doğal yoldan(Ekim'de aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü,pekmezi,bal,fındık,fıstık,üzüm,domates çorbası

Not : Listemiz tarihe göre sıralanmıştır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…