Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Not : Tarihleri "???" şeklinde olan arkadaşlar ; lütfen tarihlerinizi düzenli olarak belirtiniz.. Bizleri merakta bırakmayınız.. a.s.
BÖLÜM 2

açeyla---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)???---???
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
artık umutsuz---???---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---???---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
Beyzanur-hh---Ekim 23 gibi Türkiye'de Tüp Bebeğe başlayacaklar---Meni Kanallarında tıkanıklık---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
derendeniz---???---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
dersim_78---???---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
desertrose---???---Morfoloji---Doğal yoldan---???
dilanur---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(Yumurta takipleri başarısız-2 aya aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü---Sigara içiyor
ebgün---???---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
esila@mısra---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
fatos1983---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
KİBRİYA---???---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız hapla)---Bal polen karışımı,fınfık,fıstık,Şu an birşey kullanmıyor
melek23---???---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
neslihan22---???---Hareket---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---???
nix---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
nuriye---???---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesi başarısız---Sigara içmiyorlar
osetya2007---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
PURPLEMOON---???---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
sedaceylin---???---Azosperm (Maalesef 2 Tesa başarısız) (2004'de testis kanseri sebebiyle kemoterapi gördü)(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???
vavelya---???---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
ZAMBAK3---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz

Not : Listemiz alfabetiktir

HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Kimine Göre Pembe Köşe
Kimine Göre Pembe Liste
Hayallerimizi Süsleyen En Baş Köşe
Nazar Değmesin Hamişlerimize

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

4. HAMİŞİMİZ : elfide Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı. :hooray:

6. HAMİŞİMİZ : FOKURFOKUR Hareket ve Morfoloji (Varikosel Başlangıcı) - Klomen,Keçiboynuzu Kürü,Domates Çorbası - Arka arkaya hapla 3 başarısız aşılama geçirdi. Yılmadı , bu ay ilk kez iğne ile aşılama tedavisine başladı. Son iki aşılamada verilen spermde olumlu sonuçlar alınmış , hepimizi umutlandırmıştı. Dualar karşılığını buldu , Düzenli ilaç ve kür kullanımının mükafatı alındı. - Allahın izniyle 4. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

7. HAMİŞİMİZ : bedef Varikosel - 1 sene önce varikosel ameliyatı oldu - Değerler iyileşti - Sadece keçiboynuzu pekmezi kullandılar - Hiç ummadığı bir ayda mucizesi çıkageldi - Onları çok ama çok mutlu etti - İyi ki geldi , İlaç gibi geldi - Umudumuza umut kattı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

8. HAMİŞİMİZ : civciv1981 Azosperm - 8 yıllık evlilerdi - Evliliklerinin 1,5. yılında normal yollarla bebek sahibi olamayacaklarını öğrendiler - 7 sene sonra biriktirdikleri parayla ilk ve son olarak tese ile tüp bebek denediler - Tutmadı , sonuç negatifti - Hemen ertesi ay bir mucize gerçekleşti - Allahım "ol "dedi - Umudunu yitirenlere umut oldu - Sorun Azospermdi ama Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

Canlarım bu mübarek ayda hepimiz dualar ediyoruz. Dualarımızda da birbirimizi esirgemiyoruz buna şüphe yok.

Ancak ben derim ki ortak muradımız için hep beraber toplam 10.000 İHLÂS okuyalım. Peygamber Efendimize getirebildiğimiz kadar SALAVAT getirelim. Bunları burada toplayalım. Herkes okuyabildiğini bildirsin.

10.000 İhlâs bitince ben de hepimiz için duasını yapacağım. İnşallah dualarımız kabul olur ve tez zamanda meleklerimize kavuşuruz. İnşallah hamişlerimiz de bebeklerini sağlıkla kucaklarına alırlar. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Canlarım hep beraber okuyacağız. Mesela ben bugün 50 tane okudum , bir başkası 50 tane , başka birisi de 50 tane okudu diyelim. Toplam 150 ediyor. Üstüne üstüne ekleyerek 10.000 taneyi bulacağız. Sonra da duasını okuyacağım ben. Salavat'ı da getirebildiğimiz kadar getireceğiz gün içinde. Onları da bildiririz. Toplarız. Ona bir sayı belirlemedik. Okuyabildiğimiz kadar okuyalım. Faziletleri saymakla bitmez. Bunlardan biri de şöyledir ;

Hz. Ömer (R.A) diyor ki: "Öğrendiğime göre dua yerle gök arasında bir yerde asılı kalır, Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)'e salat-ü selam getirmedikçe onun hiçbir cümlesi göğe yükselmez."

İHLÂS SÛRESİ

Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.

SALAVAT

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve ala âli seyyidinâ Muhammed

---------------------------------------------------------------------------

açeyla : 400 İhlâs 300 Salavat
asi74 : 500 İhlâs 800 Salavat
aymes : 850 İhlâs 600 Salavat
Balsurat : 660 İhlâs 670 Salavat
BeyzaNur-HH : 100 İhlâs 100 Salavat
BTRKLC : 900 İhlâs
cerencim : 200 İhlâs 500 Salavat
esila@mısra : 300 İhlâs 400 Salavat
gamze2007 : 285 İhlâs
heja : 300 İhlâs
300 Salavat
minervaduygu : 60 İhlâs
MONA ROSA : 130 İhlâs 100 Salavat
nevrosky : 650 İhlâs 650 Salavat
olymposss : 100 İhlâs 100 Salavat
rabiş : 300 İhlâs 100 Salavat
rapunzell_82 : 200 İhlâs 70 Salavat
Rosem : 50 İhlâs 100 Salavat
sünger53 : 300 İhlâs 150 Salavat
tulıny : 300 İhlâs 100 Salavat
vavelya : 200 İhlâs 200 Salavat
vesta : 300 İhlâs 50 Salavat

1. GÜN : İHLÂS : 1455 SALAVAT : 910
2. GÜN : İHLÂS : 2370 SALAVAT : 2190
3. GÜN : İHLÂS : 3160 SALAVAT : 2090
4. GÜN : İHLÂS : 100 SALAVAT : 100

GENEL TOPLAM :
İHLÂS : 7085
SALAVAT : 5290

ALLAH KABUL ETSİN İNŞALLAHHHHHHHHHHH.. :Saruboceq:

sabah seda sayanı izledim bebekle ilgili konuştuklarını duyunca. bir çift 8 yıldır istiyomuş ama olmuyomuş.tüp bebek merk. gün alıyolar bu arada da diyetisyene gidiyolar,dr. kan tahliline göre bir liste veriyor ve bu yiyecekler sayesinde tüp bebeğe gerek kalmadan kendiliğinden bebek sahibi olmuşlar. demek ki neymiş zamanı gelmeden allah vermiyor.bu arada yumurtalığın rahime tutunması için özellikle B vit. ve demir almak gerekiyormuş. arkadaşlar bununla ilgili topik de açmışlar ayrıca.

Canım o topiğin linkini verirmisin? Bir bakalım bakalım. hihoyyyt

sanada merhaba nasılsın canım ben biraz heyecanlıyım offfffffff ya hafta sonu sınav var hiç çalışmadım:1closedeyes:

bende iyiyim canım umarım sınavında başarılı olursun hiç heyecan yapma allah korusun kazanacağın varsada heyecandan unutur ve kazanamassın allah yardımcın olsun:1hug:

merhaba kızlar nasılsınız seda dayana bende baktım ama mukabeleye gittiğim için hepsini dinleyemedim bilginiz varmı?
nevrosky 200 ihlas 150 salavat okudum canım

slm kızlar bu gün sizin için bi arkadaşımın çok memnun kaldığı bi doktor vardı izmirde onun adını ve telefonunu aldım.gerçekten çok basarılı bir doktormuş çok sayıda kişiyi çocuk sahibi yapmış. burdan ismini vermemde bir sakınca varmı.eğer yasak değilse isim ve tel nosunu verebilirim yeni olduğum için pek kuralları bilmiyorum

Tabi ben myom olayını bilmediğim için düşünemedim. Umarım herşey yolunda gider arkadaşım. Bu işler biraz şans işi diye düşünüyorum artık. Umarım tez zamanda senide ekleriz pembe listeye

merhaba kızlar nasılsınız seda dayana bende baktım ama mukabeleye gittiğim için hepsini dinleyemedim bilginiz varmı?
nevrosky 200 ihlas 150 salavat okudum canım

Canım ben işyerindeyim maalesef bilgim yok. Okuduklarını hemen ekliyorum canım Allah razı olsun. Allah kabul etsin inşallah. :Saruboceq:

nevrosky topic hamile kalmak için yediklerimize dikkat edin.orda izlediklerini yazıyolar.
aslında kan tahliline göre diyet veriyormu ama genel olarak bal,kepek ekmeği,yulaf ,muz,şeftali,portakal,kavun ,soya eti,pirinç,domates,havuç,mercimek,karnabahar,brokoli,balık özellikle tavsiye ediyor anne adaylarına. yumurtanın rahime tutunması için de B vitamini ve demir almak önemli diyor.

ben de diyet yapmaya çalışıyodum ama bunlara dikkat etmiyordum.bundan sonra dikkat edicem kocişleri besliyoz kendimizi ihmal ettik yani şahsen ihmal ettim kendimi.

Canım bana özel mesajla atsana. Ben de tam olarak bilmiyorum. :uhm:

Canlarım bu mübarek ayda hepimiz dualar ediyoruz. Dualarımızda da birbirimizi esirgemiyoruz buna şüphe yok.

Ancak ben derim ki ortak muradımız için hep beraber toplam 10.000 İHLÂS okuyalım. Peygamber Efendimize getirebildiğimiz kadar SALAVAT getirelim. Bunları burada toplayalım. Herkes okuyabildiğini bildirsin.

10.000 İhlâs bitince ben de hepimiz için duasını yapacağım. İnşallah dualarımız kabul olur ve tez zamanda meleklerimize kavuşuruz. İnşallah hamişlerimiz de bebeklerini sağlıkla kucaklarına alırlar. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Canlarım hep beraber okuyacağız. Mesela ben bugün 50 tane okudum , bir başkası 50 tane , başka birisi de 50 tane okudu diyelim. Toplam 150 ediyor. Üstüne üstüne ekleyerek 10.000 taneyi bulacağız. Sonra da duasını okuyacağım ben. Salavat'ı da getirebildiğimiz kadar getireceğiz gün içinde. Onları da bildiririz. Toplarız. Ona bir sayı belirlemedik. Okuyabildiğimiz kadar okuyalım. Faziletleri saymakla bitmez. Bunlardan biri de şöyledir ;

Hz. Ömer (R.A) diyor ki: "Öğrendiğime göre dua yerle gök arasında bir yerde asılı kalır, Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)'e salat-ü selam getirmedikçe onun hiçbir cümlesi göğe yükselmez."

İHLÂS SÛRESİ

Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.

SALAVAT

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve ala âli seyyidinâ Muhammed

---------------------------------------------------------------------------

açeyla : 400 İhlâs 300 Salavat
asi74 : 500 İhlâs 800 Salavat
aymes : 850 İhlâs 600 Salavat
Balsurat : 660 İhlâs 670 Salavat
BeyzaNur-HH : 100 İhlâs 100 Salavat
BTRKLC : 900 İhlâs
cerencim : 200 İhlâs 500 Salavat
esila@mısra : 300 İhlâs 400 Salavat
gamze2007 : 285 İhlâs
heja : 300 İhlâs
300 Salavat
minervaduygu : 60 İhlâs
MONA ROSA : 130 İhlâs 100 Salavat
nevrosky : 650 İhlâs 650 Salavat
olymposss : 100 İhlâs 100 Salavat
rabiş : 300 İhlâs 100 Salavat
rapunzell_82 : 200 İhlâs 70 Salavat
Rosem : 50 İhlâs 100 Salavat
sünger53 : 500 İhlâs 300 Salavat
tulıny : 300 İhlâs 100 Salavat
vavelya : 200 İhlâs 200 Salavat
vesta : 300 İhlâs 50 Salavat

1. GÜN : İHLÂS : 1455 SALAVAT : 910
2. GÜN : İHLÂS : 2370 SALAVAT : 2190
3. GÜN : İHLÂS : 3160 SALAVAT : 2090
4. GÜN : İHLÂS : 300 SALAVAT : 250

GENEL TOPLAM :
İHLÂS : 7285
SALAVAT : 5440

ALLAH KABUL ETSİN İNŞALLAHHHHHHHHHHH.. :Saruboceq:

Bengisu canım sonuçları aldınmı 3 te alıcaktın nasıl çıktı çok merak ettim inşallah değerlerin yükselmiştir canım iyi haberlerini bekliyorum hayırlısıyla herşey yoluna giricek inşallah:Saruboceq: dualarım seninle

ben de diyet yapmaya çalışıyodum ama bunlara dikkat etmiyordum.bundan sonra dikkat edicem kocişleri besliyoz kendimizi ihmal ettik yani şahsen ihmal ettim kendimi.

Ya evet canım. Beylere daldık kendimizi unuttuk. Beslenmemize dikkat etmemiz lazım. Şu Ramazan geçsin güzel ve sağlıklı bir diyete başlayacağım ben de :lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…