Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Yok canım başka bişey kullanmıyo kullandıkları bunlar sadece . İnşallah o mücizeyi bende yaşarım bir an öncea.s.

Yok canım başka bişey kullanmıyo kullandıkları bunlar sadece . İnşallah o mücizeyi bende yaşarım bir an öncea.s.

İnşallah yaşarsın canım. İnanmaktan , pozitif olmaktan , bol bol dua etmekten ve şükretmekten başka yapabilecek bir şeyimiz yok aslında. Hayırlısı ise olsun tabiki. kaydirigubbakcemile5

Bu arada sitemiz düzeldi arkadaşlar değil mi tamamen. Artık açmamazlık , donma ve takılma yapmıyor çok şükür. Ne zor bir 3 gündü o. 3 yıl gibiydi. Sizlerden ayrı kalmak çok kötüydü. İnşallah bir daha böyle sorunlar yaşanmaz. :enbuyukkk:

Son düzenleme:
mrb nevroskcim daha test yaptırmadım. ama biliyorum hamile değilim ben çünki hep böle oluyo bende polikistik over var ondan yumurtalıklarım tam randımanlı çalışmıyoa.s karnımın şişini bir görsen olmayınca adet şişiyorum ondan anlıyorum ki hamile değilim...:sm_confused:

Sen daha iyi bilirsin tabi canım. Benim temennim hamiş olman yönünde illaki. Keşke hepimiz pat pat pat pat diye arka arkaya hamiş kalsak. sositososito

canım yaaa süpersin:dance::dance: bende öle olmasını isterdim inan ama yaptırırım bu ara sen nasılsın nasıl gidiyor hayat...

canım yaaa süpersin:dance::dance: bende öle olmasını isterdim inan ama yaptırırım bu ara sen nasılsın nasıl gidiyor hayat...

Ben iyiyim canım çok şükür. Beklemedeyim. İnşallah gelmez de bayram olur bize. Ümit etmesi bile çok güzelmiş. :asigim: Gerçekleşmesini düşünemiyorum. laelaelaelaelae

arkadaşlar biz de bitkisel tedaviden sonra sperm testi yaptırdık..Allh ın izniyle sonuçlarda değişiklik var arkadaşlar çok sevindik inşallah biz de normal yoldan bebeğimize kavuşuruz...varikosel ameliyatı olacaktık dr.12 gün sonra test yapalım değişiklik varsa olumlu yönde yapmayalım demiş..dua edin inş..bir de bi soru sormuştum ama kimse cvp yazmadı yumurtlamamın olup olmadığını adetin kaçıncı günü test yaptırarak öğrenebilirim yada ultrasonla...

Canım çok sevindim. :sm_cool: İnşallah daha da güzelleşir sonuçlar. Sonuçları bizimle de paylaşırmısın? Ne gibi değişiklikler olmuş , bizler de bakalım..

12 gün sonraki test de inşallah güzel sonuçlanır. Ameliyata gerek kalmaz. :Saruboceq:

Canım ben ve olymposss senin o soruna 345. ve 346. sayfalarda cevap vermiştik. Baya gerilerde kaldığı için görememiş olabilirsin. Buraya yazılanları kopyalıyorum.. Aşağıdaki mesajlar canım.. kaydirigubbakcemile5

herkese hayırlı cumalar
nevrosky ziyaretçi msj ın içinde saol bir tanem
ne zamandır yoktum nedeni internet borcu 4 ay yatırılmamıştı biz ortak kullanıyorduk komşuyla,
çocuğun annesini unutmuş yatırmayı neyseki hallettik artık:))

buarada kızlar benim eşim ultrasona girdi ve varikosel çıkmadı
biz başka bir dk a gitmiştik ve elle bize varikosel var demişti beğersek ultrosonda asıl öğrenilmesi gerekmiş neyse şimdide yumurtalıklarında kristalleşme çıktı

STROTAL RENKLİ DOPPLER US İNCELEMESİ
ULTRASON SONUCU;

B-mod ile yapılan incelemede biletarel (sağda 36x24x19, sağda 38x22x17mm. ) ve epididimis normal boyut ve eko yapısında izlenmektedir.Bu yapıların konturları düzenli izlenmiştir.

Bilateral testislerde,tüm testis parankimindeileri derecede yaygın mikrokalsifikasyonlar izlenmektedir.Periferlerde mikrokalsifikasyonlarda kümeleşmeler dikkati çekmektedir.

Her iki tarafta skrotal sıvı fizyolojik sınırlardadır.

Hasta supin pozisyondave istirahat halinde iken ve vasalva manevrası ile venöz yapıların kalibrasyonuher iki tarafta normal olup,renk modunda ve spektral analizde belirgin reflü saptanmamıştır.

Sonuç:Bilateral testis parankiminde belirgin mikrokalsifikasyonlar

bide 3 ay tedavi süreci var ilaç olarak klomen ve trentilin kullanıyor ikisindende günde birer tane içiyor hakkımızda hayılısı olsun artık ne diyeyim.3 ay sonra tekrar ultrason çekilecek ilerleme varmı diye yoksa başka bir tedavi uygulanacak yada ona göre aşılama yada tüp bebe denilecekmiş

Son düzenleme:

Canım şimdi doktorumla görüştüm.Adetin 2.günü bizi bekliyorlar.program yapmak için..Doktor eşim için bu varikosel ameliyatının doğal yoldan olabilcek şiddette artıramayacağını ve bizim kaybedecek daha fazla bir zamanımız olmadığını söyledi..:çok üzgünüm:
Ben de öyle düşünüyordum zaten..

Spermlerin artması 1 seneyi bulurmuş bizim durumumuzda..

Şimdi tüp bebek raporunu nerden ne şekilde çıkartabiliriz bunu araştırmaya çalışıyoruz...:1rolleyes:

Sağol canım. Sana da hayırlı cumalar. Bir güzel haber bir de muallaklı haber aldınız yani. Eşim daha önce hiç ultrasona girmedi. Hiç fikrim de yok bu denilenlerden. Hayırlısı olsun arkadaşım. Geçmiş olsun. Allah şifasını da verir inşallah. İnşallah gerek kalmaz bütün bunlara. Bir göz kırpıverse çıkıp.. Sürpriz yapsa bizlere. Çok güzel olur. Tedaviye devam edin ama bir yandan da mucizelere açık kapı bırakın. Şeniz Allah hepimizin yardımcısı olsun. :Saruboceq:

slm arkadaşlar ben yeni kadıldım yazılarınız banada bi umut oldu bu ay aşılama yaptırdım ama tutmadı düştü ve çok üzüldüm insan içine çıkmakbile istemiyorum tam 4 senedir evlat özlemi çekiyorum tedaviler olmadı aşılama denedim oda olmadı ne yapıcamı bilmiyorum yardım edermisiniz benimde eşimde sperm hareketliligi az

Doğrudur canım. Doktor o şekilde dediyse hemen tüp bebek adımı daha mantıklı tabi. Nasıl çıkıyor gerçekten bu rapor? Gelişmeleri bizlerle muhakkak paylaş canım. İnşallah işleriniz rast gider. :içelim:

canım inşallah senin için hayırlısı olur ve hamileyim dersin
ve burda tanıdığım tanımadığım herkesin hayırlı bebişleri olsun
ve allah bizi fazla artmasın inşallah
saol canım hakkımızda hayırlısı artık çıktık bir yola bunu devam ettirecez taki sonunda hayırlı evladımı yada evlatlarımı alana kadar.
sakın bu yoldan dönmeyin sonunda meleğimiz var bizi bekliyor ve biz onlara kavuşmak için bütün engelleri aşacaz allah ın izniyle:Saruboceq:

canım öncelikle aramıza hoşgelmişin
canım eşin üroloğa gittimi neden sperm azlığı var yada arttırıcı herhangi bir ilaç verdimi
yada vitamin vs kullanıyormusunuz?

Dileğim inşallah bu topikteki herkes yeni bir hamişler topiğinde tekrar bir araya gelir AMİNNNNNNNNNNN:Saruboceq:

Tşk ederim nevrosky...şöyle eşim bu ilaçları ve arı sütünü 1 buçuk aydır kullanıyor başta cc de sperm değeri 7 milyondu şimdi maşallah 58 milyon çıktı..toplam 12 milyondu şimdi 75 milyon olmuş..morfoloji de % 10 olmuş..hareketlilik biraz az gibi ama o da şöyle hızlı ileri hareketli % 5,yavaş ileri hareketli %20,,yerinde hareketli %25,hareketsiz %50....ileri hareketli spermatozoa sayısı 18.850.000...durum böylre bakalım hayırlısı inş...bi sorum daha olacak nevrosky ben yumurtlama olayına baktırmadım ama hormon testi yaptırdım düzgün çıktı acaba yaptırsam mı aklıma takılıyor ama eşimin sorunu çıkınca baktırmadım ama sizce yaptırayımmı şu an adetimin 9. günü yine de olur m baktırsam...

canım tam ben de bilmiyorum nevrosky söyler ama hormon tahlili ile anlaşılması lazım zaten onu da yaptırmışsın adetin 3.günü yaptırmamış mıydın hormon testini?
ayrıca sonuçların güzel olmasına çok sevindim hem de 1.5 ay gibi kısa sürede.senin daha önce dediğin site şu an kapalı ilaç siparişi vercektim inş. açılınca eşim de kullansın belki bize de yararı olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…