Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Canım aramıza hoşgeldin inşallah tez zamanda hamiş kalısınkaydirigubbakcemile5

kıslar merhaba ben geldım..kaydirigubbakcemile3
baslıgı bulmakta zorlandım bır baktım baslık 2.sayfaya dusmus.
nasılsınız bakalım?ben bıraz kosusturmaca ıcındeyım bu gunlerde pek kk ya gıremıyorum gırsemde bırseyler yazamıyorum..
buarada benım bugun kasık agrılarım basladı yasasın..demek kı yumoslar buyuyor..hihoyyythihoyyytkaydirigubbakcemile3

inşallah canım bende çok isterim doğal yolla olmasını kasıma kadar olmazsa kasımda tedavi olcam 3. micro. deneesini yapcaz öyle düşünüyoruz inşallah gerek kalmaz

Aymes Merhaba,

Kusura bakmayın is yerinde internette sorun var o yuzden gunduz giremiyorum hatlarda yavaşlık yani. Tüp bebek o kadar ağrılı bir olay değil bi kere tedaviye başlarken mutlaka pozitif olun kotu seyler aklınıza getimeyin ve hamileliğinizi hayal edin. Mutlaka doktorun verdiği tedavi süresi ve ilac dozajına uyun başkalarını dinlemeyin çünkü tüp bebek tedavisi kisiye özeldir herkesin hormon sevyesi farklıdır. Herkesin yumurta kalitesi farklıdır. Ben herseye harfiyen uydum. Benim tedavim uzun protokoldu genelde tercih edilen budur. Adet olduktan sonra bir muayneden geciyorsunuz herhangi bir kist vesaire varmı ona bakıyorlar hormon sevyenize bakılıyor hersey uygunsa;
1- adetinizin 21. gununde yumurtalıklar baskılamak icin size ilac veriliyor iğne yapıyorsunuz kendinize hergun ve boylece gecici bir menapoz durumu yaratılıyor. İğnelerinizi regl olana kadar kullanıyorsunuz.
2-Regl olduktan sonra kliniğinize haber veriyorsunuz ve adetin 3. gunu yumurtalık durumunuzu rahim duvarı kalınlığınıza bakılıyor ve aynı gun baskılama ilacı (yumurtanın catlamaması için diğer ilaçlarla beraber kullanılıyor ve dozajı düşürülüyor)ile beraber yumurtlamayı arttırıcı ve geliştirici iğneler yapıyorsunuz (iğneden korkmayın hic acı vermiyor) LH ve FSH hormonu alıyorsunuz tedavi kisiye ozel oldugu için herkes aynı şekilde ve aynı dozajda kullanacak diye bir kaide yok.
3- 2 gunde bir kliniğinize E2 hormon sevyeniz olculuyor ve yumurtalıklar kontrol ediliyor ne kadar buyumus diye bu olcum sonucunda ilaclarınızın dozajı belirleniyor.
4-yumurtalar olgunlasığı zaman yani 18-20 mm arasına geldiğinde size catlatma iğnesi veriyorlar o iğneyi verilen saatte yaptırmalısınız. Çatlatma iğnesinden 36 saat sonra yumurtalarınız klinikte toplanıyor ve aynı gün eşiniz sperm veriyor normal yoldan yada este sorun varsa cerrahi mudehale ile TESE TESA MESA vs vs.
5- Yumurtalar ve spermler aynı gün ICSI mikro injeksiyonla dollenme yapılıyor ve yumurtalar gelisime bırakılıyor ve ertesi gun sizi arayıp embriyolarınız hakkında bilgi veriliyor kactane dollendi gelisimi nasil vs vs.
6-dollenmeden 3 gün sonra transfer için aranıyorsunuz belirtilen saatte kliniğinizde oluyorsunuz bol bol su içmeniz lazım ultrason karından yapılarak transfer işi gerceklestiriliyor kac embryo olacağınıza doktorunuz karar veriyor. Transferden sonra 30 dk -1 saat sırt üstü yatıyorsunuz bu sürede embriyolarınız rahminize yerleşiyor ilk 30 dk cok onmeli ondan sonra 50 saatte yatsanız sonucu değiştirmiyor. transferden sonra 3-4 gun dinlenmeniz ve yatak istirahat yapmanız gerekiyor sonra kendinizi yormamak kaydı ile işinize donuyorsunuz ben oyle yaptım
7- transferden 12-14 gun sonra gebelik testi isteniyor ve sonucunuz pozitif ise 2 gun sonra tekrar bir test isteniyor gelisimden emin olmak ve hormon sevyesinin 2 katına cıkıp cıkmadığı bio kimyasal gebelik olup olmadıgı konusunda emin olmak icin isteniyor sorun yoksa HAMİLELİĞE HOŞ GELDİNİZ....

Ben yarın ikinci testi yaptıracağım umarım hersey yolunda gider. Gerci hamilelik belirtilerin başladı biraz erken ama hormon sevyem yuksek ikiz yada ücüz olma ihtimali var Umarım burada hamile sayımızı arttırırız.
TUP BEBEK TEDAVISINDE SAKIN UMUTSUZ OLMAYI BEBEGINIZI HAYAL EDIN VE ISTEYIN...

COK TESEKKUR EDIYORUM NEVROSKY UMUYORUM VE ISTIYORUM HEPİNİZZZ BENIM PESIMDEN :CüvCüv:HAMILE KALIN INSALLLLAAAAAHHHHHHHH....

canım açıklamalar için teşekkürler bende başlıyorum tedaviye ama benimki kısa protokol olacak sanırım walla senin yazıdan sonra daha büyük bi umut doğdu içime inşallah iiyi sonuç alırım

Ben de yarın istanbula gidiyorum bakalım dr ne diyecek
şu uzun ve kısa protokolleri bir araştırayım en iyisi.Fikir edinmek açısındansengözlerimebaksanab

benimde kasıklarımda ağrı var bende endişeleniyodum demek ki benim yumoşlarda büyüyo:teytey:sanırım bundandır demi?

benimde kasıklarımda ağrı var bende endişeleniyodum demek ki benim yumoşlarda büyüyo:teytey:sanırım bundandır demi?
canım sen ıgne mı kullanıyorsu yoksa hapmı?benımkı gonaphene.
kasıkların hafıf agrıması ıyı canım cunku yumosların buyudugunu ben ılk kullanısımda boyle anladım.ıkıncı seferde hıc kasık agrım yoktu yumoslar cok kucuktu..

Canım merhaba. :sm_cool: Yumurtalar büyüyor demekki. İnşallah bu ay olur canım. :lepi:

hap kullanıyorum canım dr yumurtaları baskılıcak demişti bende senin yazıyı okuyunca galiba bundan bu ağrı dedim yani yumoşlar büyüyo diye düşündüm

Canım çok güzel bir bilgilendirme olmuş. Teşekkürler. İnşallah herşey yolunda gider canım. Haberlerini bekliyoruz.. a.s.

COK TESEKKUR EDIYORUM NEVROSKY UMUYORUM VE ISTIYORUM HEPİNİZZZ BENIM PESIMDEN :CüvCüv:HAMILE KALIN INSALLLLAAAAAHHHHHHHH....

Amin canım inşallah. Hamişlerin duası kabul olurmuş. İnşallah dilediğin gibi bizler de arkandan hemencik gelebiliriz.. Şeniz

canım açıklamalar için teşekkürler bende başlıyorum tedaviye ama benimki kısa protokol olacak sanırım walla senin yazıdan sonra daha büyük bi umut doğdu içime inşallah iiyi sonuç alırım

İnşallah canım.. Başladın mı sen şimdi tüp bebek tedavisine. Atladım mı ben?

Ben de yarın istanbula gidiyorum bakalım dr ne diyecek
şu uzun ve kısa protokolleri bir araştırayım en iyisi.Fikir edinmek açısındansengözlerimebaksanab

Canım sana iyi yolculuklar şimdiden. İnşallah herşey istediğiniz gibi gelişir. Hakkınızda hayırlısı olsun. Allah işlerinizi rast getirsin. Ne zaman görüşebileceğiz? Pazar mı? Şeniz

Canım sana iyi yolculuklar şimdiden. İnşallah herşey istediğiniz gibi gelişir. Hakkınızda hayırlısı olsun. Allah işlerinizi rast getirsin. Ne zaman görüşebileceğiz? Pazar mı? Şeniz

Çok sağol tatlım bakalım cumartesi dönücez..Bana şans dileyin benim için dua edin olur mu:1hug:

İnşallah canım.. Başladın mı sen şimdi tüp bebek tedavisine. Atladım mı ben?

başladım sayıyorum canım 6 7 gündür ilaç almaya başladım ayın 22 si cuma günü randevum var yumoşlara bakılacak sanırım sonra süreç hızlı işlemeye başlıcak inşallah ve mutlu son ikiz haberi vericem allahın izniyle sizlere yaa ben çok alıştım bu fikre kulağa süper geliyo ikizbebek:hooray::teytey::dance::dance::dance::dance::dance:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…