Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Günaydın kızlar. Cumanız mübarek , tüm dualarınız kabul olsun inşallah. :Saruboceq:

Gece ben yattıktan sonra yazılanlara okudum. Üzüldüm. Hani demişsin ya gülsucum nevrosky hiç üzülmüyor mu diye. Evet üzülüyorum ama sizi böyle görünce üzülüyorum. Umudunu yitirmiş insanlar görünce üzülüyorum. Ne kendinizi üzün , ne sevdiklerinizi , ne de beni. Umutsuzluğa kapılmaktansa bol bol dua edin. Rahatlatacaktır. Şeniz

Gunaydin Canim Sagol allah razi olsun sizlerinde cumasi mubarek olsun insallahh
rabbim dualarimizi kabul etsin

haklisin canim uzul uzul nereye kadar anca kendimizi yipratiyoruz valla bunu ben yasadim ve sonunda piskolojim bozuldu
artik uzulmuyorum vala verende allah alanda
bekliyorum elbet kavuscaz meleklerimizi
artik bebek dusunmuyorum cunku tedavide olumsuz etkilecegini dusunuyorum devamli dusunmenin

Bu Arada Buyuk Gun Geldi sanki cok merakliydim ya bugun hasta oldum hihoyyyt

bu arada nasilsiniz arkadaslarsositososito

HERKEZE GÜNAYDIN HAYIRLI CUMA LAR ALLAH ACTIGIMIZ ELLERİ BOŞ CEVİRMESİN:Saruboceq:

günaydın kızlar hayırlı cumalar allah bütün hayırlı dualarınızı kabul etsin

Allah razı olsun kızlar. Sizin de cumanız mübarek olsun. a.s.

Beyzanurcum ; ben çok iyiyim çok şükür. En güzelini yapıyorsun düşünmemekle. :lepi: Allah hakkımızda hayırlısını verecektir zaten. a.s.

Kızlar bu arada latifeelif gelmedi. Dün sonuç alacaktı. Habersiz kaldık. İnşallah çok güzel bir sonuç almıştır da ; sevinçten ve kutlamalardan buraya uğramaya vakti olmamıştır. hihoyyyt

Arkadaşla ben aranıza yeni katıldım...bizim de bebeğiiz olmuyor 1 yıllık evliyiz ve hç korunmadık dr.a gittiğimde ilk hormon testi istedi yaptırdım ii dedi bir de eşinin sperm testine bakalım dedi sperm testini götürdük ii gözükmüyo dedi biz de üroloji ye gittik varikosel dedi ameliyat olman gerekir dedi.Netten baktık kimizi ameliyat ii diyor kimileri ise ii değil diyor ne yapacağımızı şaşırdık varikoseli olupta ameliyat olan ve ii gelen var mı arkadaşlar aranızda beni de bilgilendirriseniz çok sevinirim.Bu arada bitkisel tedavi ile ameliyata gerek kalmadan varikoselin tedavisi old. söylediler ona da gittik böyle olan iileşen ve kısa zamanda hamile kalan çok hasatam var dedi onun verdiği ilaçları kullandık şimdi sperm testi yaptırıcaz bakalım değerler yükselmiş mi... bir sorum daha olacak bu morfoloji denen şey bizde normal %49 bu ne demek oluyor anlayamadm bilen varsa cvp yazarsa sevinirim....

Hosgeldin Aramiza Canimhihoyyyt
Valla Canim Hepmizin Sorunu Ayni Burda
Esi Varikosel Ameliyati Olan Cok Var Canim Eminim Onlar Seni Bilgilendirecektir
iNSALLAH eN YAKIN ZAMANDA BEBISINE KAVUSURSUN CNM a.s.

Kızlar bu arada latifeelif gelmedi. Dün sonuç alacaktı. Habersiz kaldık. İnşallah çok güzel bir sonuç almıştır da ; sevinçten ve kutlamalardan buraya uğramaya vakti olmamıştır. hihoyyyt

INSALLAH OLUMLU SONUC ALMISTRDA BIZDE BAYRAM YAPARIZ VALLA
INSALLAH IYI SONUCLA GELIR CNMhihoyyythihoyyyt

Merhaba canım. Hoşgeldin aramıza. Sizde sorun nedir tam olarak? Eşinin spermiogram değerlerini yazsaydın bakardık. %49 morfoloji iyi. Kruger morfolojisine göreyse hatta süper bile. Her 100 spermden 49 tanesi normal şekil ve yapıya sahipmiş. Yumurtayı dölleyebilecek şekildeymişler. Sen yine de yaz da bakalım genel olarak tüm değerlere.. a.s.

Hoşbulduk..Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için..Sperm testi yaptırdıktan sonra dr.doppler istedi ve varikosel teşhisi koydu zannedersem varikosel sperm in sayısını ve kalitesini engelliyormuş..ben tahlil sonucunu yazayım:
perhiz:3 gün
miktar:1,8 cc
Ph :7,8
renk: opak
Vizkozite :uzun
sıvılaşma süresi :60
sperm sayısı :7200000 toplam :12960000
4.derece: 5 dk. da %6 1 saat:% 0 2 saat:%0
3.derece:5 dk %10 1 saat %8 2 saat %2
2.derece :5 dk %11 1saat %8 2 saat %5
1.derece :5 dk % 12 1 saat %14 2 saat %14
0.derece :5 dk %61 1 saat %70 2 aat % 79
MORFOLOJİ
Normal % 49
Anormal %51

Canım hareket ve sayı problemi var spermlerde. Morfoloji iyi. Ne ilaçları kullandınız canım? İnşallah şifa olmuştur.

Listemize ekleyelim mi canım seni de? Muhtemel adet tarihini , kullandığınız ilaçları söylersen ekleriz.. :içelim:

canım açıklamalar için teşekkürler bende başlıyorum tedaviye ama benimki kısa protokol olacak sanırım walla senin yazıdan sonra daha büyük bi umut doğdu içime inşallah iiyi sonuç alırım

Sevgili OcerenO,

Zaten tedaviye baslarken pozitif olmalısın. Benim eşim ileri derecede infertilite idi. İlk öğrendiğimizde dünya başımıza yıkılmıştı. Doktor bize doğal yoldan asla hamile kalamazsın ve aşılama dahi olmaz IVF de olmaz direk mikroinjeksiyon demişti şansımız ne dedim canlı spermle max %40 ama bulamaz hareketsiz spermle %20 demişlerdi. Yani bir bilinmezin içindeydik. Ama ben şunu söyleyeyim ben doktoruma çok güveniyorum ve benim kliniğim en yeni teknikleri kullanıyor bana co-cultur ve yumurtaların lazerle zarı inceltildi buda hatching (tutunmayı) kolaylaştırıyor. Co-cultur demek yumurta toplanırken embriyonun tutunduğu rahim duvarından hucreler alınıyor yani labratuvar ortamında döllenen embriyolara yapay rahim alanı yaratılıyor hem daha iyi besleniyorlar hemde transfer sonra embriyolar rahiminize daha kolay yerleşiyorlar. Doktorum şansımın yükselmesi için herşeyi yaptı. Gerisi benim moralimi yüksek tutup herseyin hayırlısını dilemekti. Tup bebek düsünenler kliniğinizi ve doktorunuzu çok iyi seçmenizi tavsiye ederim. Turkiyede binlerce tüp bebek kliniği var.

Not: İkinci test sonucumuda aldım. Test pozitif. Darısı bebek isteyen herkesin başınaaaaa.... En önemlisi hayırlısı olsun.

Canım çok sevindim herşeyin yolunda gitmesine.. Maşallah. İnşallah herşey sonuna kadar yolunda gider. Sorunsuz bir hamilelik geçirirsin ve sağlıkla bebeğini ya da bebeklerini kucağına alırsın canım. Şeniz

Amin Nevrosky arkadaşım darısı önce sana sonra buradaki tüm arkadaşların başınaaaa olsuuuunnnn. Umarım bende elimden geldiği kadar buradaki arkadaşlara katkıda bulunabilmişimdir. Eminim benim hikayem negatif düşünen bebeğim olmayacak benim diye karamsar bakan arkadaşları bi nebze umut olur. Üstelik bizim problemimiz öyle ilaçla kürle ameliyatla düzelecek bir şey değildi.

Amin canım inşallah. :Saruboceq: :CüvCüv: Çok sağol güzel dileklerin için. Kesinlikle umut oldun. Bu pozitiflik zaten bir numara bu işte. Ve sen çok güzel bir örnek oldun bize. İnşallah biz de senin arkandan geliriz Allahın izniyle. İnanıyoruz , umutluyuz. Pozitif düşünüp , pozitifi göreceğiz sonunda.. :lepi:

Çok teşekkür ederim....evet beni de listenize eklerseniz çok sevinirim..aslında biz ilaç derken varikosel ve sayı,hareket azlığı için herbalist olan bi dr.dan ilaç aldık ve 1 ay boyunca kullandık şu an 1 aysonası için sayıda bi değişiklik var mı die salı günü tekrar sperm testi yaptırıcaz ağer bi gelişme varsa bitkisel tedaviye devam edicez eğer yoksa varikosel ameliyatı olup tekrar sonuca göre aşılamayla devam eeriz herhalde..herbalist olan dr. bu ilaçlarla düzelebileceğini hatta doğal yoldan bebek olabileceğini bizim gibi binlerce hastasının doğal yoldan hamile kadığını söyledi bkalım inş...listeye beni de ekledikten sonra hamile olan arkadaşalrın da listesini yazarsanız bize moral olmuş olur...tşkler

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

dilanur---10 Ağustos---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(Yumurta takipleri başarısız-2 aya aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü---Sigara içiyor
gülsu---12 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
ebgün---13 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
sünger53---14 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
Melih---14 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
latifeelif---14 Ağustos---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
nix---15 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
melek23---16 Ağustos---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
aymes---17 Ağustos---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
BEYAZ MELEK---18 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
BTRKLC---19 Ağustos---Hareket---Ağustos'da Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---19 Ağustos---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
vesta---19 Ağustos---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Çinko
bedef---20 Ağustos---1 sene önce varikosel ameliyatı oldu(Değerler iyileşti)---Doğal yoldan(1 düşük var]---Keçiboynuzu pekmezi
fokurfokur---20 Ağustos---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---4. Aşılama iğneyle(3 aşılama başarısız hapla)---klomen,keçiboy. kürü,domates çorbası---Son aşılamada verilen spermde gelişme var :hooray:
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
nevrosky---21 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
KİBRİYA---21 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız hapla)---Bal polen karışımı,fınfık,fıstık,Şu an birşey kullanmıyor
ZAMBAK3---23 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
dersim_78---24 Ağustos---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
sevimli hayalet---24 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek Başarısız)---Keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
gozdem---25 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
rabiş---26 Ağustos---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
mekselina86---26 Ağustos---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
belinay82---28 Ağustos---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
vavelya---31 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
oztun---2 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Eylül'de aşılama yaptıracaklar)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
****ÜsLuB****---3 Eylül---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
smhsmh---4 Eylül---Hareket ve Morfoloji(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü
OcerenO---5 Eylül---Sayı---1. Tüp Bebek Tedavisinde---Keçi boynuzu kürü
yiğit-yağmur---6 Eylül---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
NEŞELİ:))---9 Eylül---Hareket (Varikosel)---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,E vitamini,Çinko hapı
Rosem---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
haci78---12 Eylül---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
Beyzanur-hh---Ağustos sonu Tüp Bebek---Meni Kanallarında tıkanıklık---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
esila@mısra---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---???---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
demiray---???---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
desertrose---???---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---???---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
nuriye---???---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesi başarısız---Sigara içmiyorlar
olymposss---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
PURPLEMOON---???---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
derendeniz---???---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
xvyz---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan-Bitkisel ilaç

xvyz ; canım seni de listemize ekledim. Muhtemel adet tarihini de söylersen eklerim. a.s.

BU arada bazı arkdaşlarımız düzenli uğramadıkları için tarihleri baya geçince en alta tarihsiz olarak almak zorunda kalıyorum. Arada bilgilendirseler de listemizi güncel tutsak çok iyi olur bence. Eğer biz tarihlerini bilirsek o arkadaşlarımız için bizler de heyecanlanıyor ve dua ediyoruz.. Bunu da unutmayalım.. Muhtemel adet tarihleri yazmayan arkadaşlarımız , lütfen bildirin emi. Öptüm sizi.. a.s.

HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

4. HAMİŞİMİZ : elfide Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı. :hooray:

günaydın arkadaşlar.2gündür siteye giremedim.giriyorum ama bağlantı hemen kopuyordu.dr.um olmadığı için başka bir dr.a gitmiştim ve aşılama için iğne yazmıştı.p.tesi kontrole çağırdı ama muayene etmeden cumaya tekrar gel dedi.bende de güvensizlik oluştu ve hemen başka bir dr.a gittim.salı günü yumurtanın büyüklüğüne bakıldı ve zamanının geldiği söylendi.beklenenden hızlı gelişmiş sanırım.çarşamba akşam 22:00 da çatlatma iğnesi vurdurdum ve perşembe sabahı saat00 de aşılamam yapıldı.umarım ilkinde tutar.internette araştırdığım kadarıyla iğneden 36 saat sonra aşılama yapılıyor.ama benimki 12 saat falan sonra yapıldı.aşılama tecrübesi olanlar sizin kaç saat sonra aşılamanız yapıldı?umarım ilk aşılamam hatalı hesaplama kurbanı olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…