erkek anneleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kavga etmekten bıktım artık bu konu yüzünden ya. salı günü okula dönücez adam gidip annesinin yanında oturmuyor şaka gibi.
Sen bence plan yap yada yapmis gibi davran evde olmayacagim gibisinden evden gonder onu yani bu isleri de sevmem ama mechuren yoksa baska turlu gidecegi yok...tam kaynanani alevlendirecek donem Sali gidiyorsaniz sayili gun. Sonra yine sassy oglumu caldiya baslar

Bana karşı tavırlarınızdan hoşlanmıyorum.Oğlunuz yetişkin bir birey,kimse onu zorla tutamaz.Sizi görmesini engellemeye çalışmıyorum.Kendisi gitmiyor.Şaka yaptım diyorsunuz ama bu şakalar beni kırıyor derseniz durumun ciddiyetine belki varır.

K
sorun tam olarak bu. Eminim erkek arkadaşınızın annesi de bu konudan rahatsızlık duyuyor. bunu bu şekilde dile getiriyor olabilir.
Kadının görüşüne göre değişir.Ya bu yada aynı görüşteyse tipik kv kıskançlığı

kalabalıkta ortamı da germeyi hiç istemiyorum. türkiyeye uzun zaman gelemiycez belki durulurtek umudum o.

Şöyle açıklayayım
Ailenizden bahsedince hayran kalıyorum
O yüzden sizi de babanız gibi, saygıdeğer bir insanın yetiştirdiği kaliteli biri olarak görüyorum
Tabii ki dikkat ederim merak etmeyin

Şöyle açıklayayım
Ailenizden bahsedince hayran kalıyorum
O yüzden sizi de babanız gibi, saygıdeğer bir insanın yetiştirdiği kaliteli biri olarak görüyorum
Tabii ki dikkat ederim merak etmeyin

çok sağolun ama söylediğim gibi eğer ben ailemden bu şekilde terbiye almamış olsam o kadın orda konuşurken karşısında tepkisiz kalmak yerine onu ciddi manada rezil ederdim. yapmıyorum ama. ve insan olduğum için bir şeylerden sıkılma, bunalma, kendi içimde tepki gösterme hakkım olduğunu da düşünüyorum. eğer siz bunu başarabiliyorsanız tebrik ederim ama maalesef ben başaramıyorum bir şeylerden sıkıldığım zaman kendi içimden de olsa bu tarz şeyler düşünebiliyorum. zaten yetiştirilme tarzı da burda devreye giriyor o tepkiyi dışa vurmadığım için evet ailem beni iyi yetiştirdi diyebiliyorum.

Eşi kendisiyle ilgilenmediği için kv adayın oğluşuna sarmış durumda muhtemelen Sassy. Bu işler genelde böyle yürür.

Maalesef ben de başaramıyorum
Tıpkı sizin gibi dışarı vurmuyorum ben de kalp kırmamak için

Eşi kendisiyle ilgilenmediği için kv adayın oğluşuna sarmış durumda muhtemelen Sassy. Bu işler genelde böyle yürür.

yahu oğlu gitsin ona ben bir şey demiyorum keşke gitse 2 gün sonra biz gidicez zaten en erken eylülde geliriz inşallah kafayı yemez kadın

yahu oğlu gitsin ona ben bir şey demiyorum keşke gitse 2 gün sonra biz gidicez zaten en erken eylülde geliriz inşallah kafayı yemez kadın

Benzerini nişanlılık döneminde yaşadığım için rahatlıkla söyleyebiliyorum ki bu ilgi açlığı. Salt oğlu değil, senden de ilgi beklediği için bahaneyi oğlu olarak gösteriyor. Biraz karışık görünse de basit bi denklem aslında:

Kayın peder, kayın valide ile ilgilenmez. Kayın valide boşa çıkar.
Boşa çıkan kayın valide oğluna saracaktır.
Oğluna saracağı yönde gelin adayı vardır ve lafı onun üzerinden paslayarak onun hata yapmasını bekler.
Direkt oğluna söylese, oğlu olay sana varmadan ciddiye alarak püskürtür, ama sana gülerek söyleyince işte böyle cevap vereyim mi veremedim, ayıp mı olur diye kalırsın.
Sevgilin ise annesinin basit şakalar yaptığını düşünmekten öte gidemez, idrak edemez. Hep böyle olur

Nişanlılıkta kvm, eşim bizim evden çıkmadığı için aynen böyle demişti "Oğlumun yüzüne hasret kaldım, göremez oldum, Gangsta ne yaptıysa... Evlenince zaten ona kalacak, niye yollamıyor oğlumu?" Oğlunu zincire vurmadım ama sanırım o öyle sanıyordu. İşin aptal yanı ise, eşim benle nişanlandıktan sonra ailesinin yanına daha sık uğrar olmuştu bekar evini kapatmıştı. Bunu da ben söylemiştim hatta "Annen ile geçir zamanını, bak evlenip ister istemez uzaklaşacağız, kadının tek çocuğusun" falan filan. Adam gezmeden işten beri gelmezdi, benden sonra bi annesinin evinin kapısını çaldı yani. Ama kadın onu bile görmedi.

Ben söyledim Sassy, seni bilmem ama ben şaka anında ciddi ciddi ortamı gerdim ve susturdum benden beklenildiği üzere. Gelemem hiç böyle şeylere, tutamam da. Benim anne baba da çok mülayim insanlar, iyi terbiye de aldım, öğüt de, eğitimse eğitim ama içimde doğuştan gelen bi paçoz var, yırtasım gelir biraz ayarım bozulunca
Sen yine yırtma ama denk gelirse kibarca söyle. Bunu telaffuz etmenin binbir çeşit kibar yolu var. "Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz x hanım? Şakalarınızın altında bir sitem aramalı mıyım?" diye girersin konuşmaya, oradan kısaca düşüncelerini açıklar (Fazla samimi olmadan), ricaya döndürür konuyu kapatırsın.

mesela az önce sevgilim uyandı "eheheh eymire kahvaltıya gidelim mi" dedi, ben de "anneni götür bence yoksa beni katledecek" dedim öfleye pöfleye gitti

gitmeden kadını bir daha görmem sanırım ama telefonda vs yine aynı şeyi yaparsa kibarca söyleyeceğim sanırım. ve evet eşinden gördüğü ilgi 6-7 aydır azaldı kadın bize sarıyor.

O size bağlı değil mi biraz? Bazen hakediyorlar maalesef. İnşallah bilinen tipte bir kaynana olmazsınız.
İnş olmam bende istemem ama kimse de anne olup çocuğunu evlendirecek yaşa getirip kaynana olupta neyi nasıl yapacağını önceden kestiremez zaten mesajımda belirtmişim bunu ha kıskancım orası doğru ama bunu gelinimin moralini bozmamak için belli etmem benim erkek kardeşim yeni evli eşini çok seviyoruz asla el kızı gözüyle bakmayız kardeşimiz gibidir tabii bunda onunda katkısı çok. dört tane görümcesi var hiçbirimiz annem de dahil moralinin bozulmasını bile istemeyiz hep mutlu olsunlar ❤

Ne mutlu O geline işte. Kimse geleceği göremez tabi ben çektiklerimden sonra erkek annesi olmaktan korkar oldum, olur da oğlumu gelinimi istemeden üzerim diye.

Bak +10 küsür yıl sonraki versıyonunu anlatayım
Yemekte sen çocuğuna yedirmeye uğraşırken eşin “sen de birsey yiyemedin hayatım” diyince daha cevap veremeden kv den “oo oğlum ben de sen küçükken tam yemek saati seni uyutur sofrayı kurardım tam oturcagım sırada sen ağlardın geri uyutup tekrar sofraya geldiğimde baban hepsini bitirmiş olurdu ben öyle çooook aç kaldım” diye kendinden örnekler vericek
Başımda var biliyorum :)

Ya bende bunu anlamiyorum , kadinlar neden bu kadar ilgi budalasi , anlayan bana da anlatsin

BU anneden anneye değişiyor bence, bazıları da oğulları onları çekip çevirebilecek bir kızla olduklarında mutlu oluyorlar.
Şakaya vurun siz de, yapacak birşey yok şuan için

Allah yuzumuze gulmedi ne @hunter7 abla gibi ne de HanimKelesimiGetir abla gibi normal kaynanam oldu. Artik diyorum ki bari gelin insan olsun. Bana bulasmasin,sassycagzim gibin olsun yeter.

Kız annesiyim ama erkek anneside olsaydım herhalde gelinimle arkadaş gibi olurdum.
Öncelik saygı ve sevgi olurdu,damat bana karşı iyidir çekinir çekinsinde zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…