erkek anneleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi bir şey söyleyeceğim ama yanlış anlaşılsın istemem. Nispet maksatlı falan asla değil.
Yaw benim kayınvalidemde burada yazılan hiçbir huy yok. Kocam buraları okusa anasının kendisini sevmediğini düşünür galiba :)
Türkiye şartlarında çok garip geliyor bu durum. Adam boş beleş kötü bir insan olsa "oh evlendi de kurtulduk" derler. E öyle de değil.
Anam bu kayınvalide bizi niye hiç rahatsız etmiyor? Neden bir tek atraksiyon yok?
Sabah sabah ne saçma şeyler yazıyorum Ya Rebbimmm :uykucu:

hanımlar merhaba,

konu çok uzun olduğu için maalesef detay vermeye üşeniyorum.

sevgilimin annesi beni oğluna büyü filan yapmışım gibi görüyor sanırım. her bir araya geldiğimizde "yassy de oğlumu aldı, çocuk eve gelmez oldu" tarzı şeyler söyleyip ben ters ters bakınca "ahahah şaka canım" diyor. cidden sinirleniyorum artık. onun oğlunu ben çağırmıyorum kendisi geliyor. zaten okulda olduğumuzda da birlikte yaşıyoruz bundan daha doğal bir şey mi var adam kendini rahat hissettiği yerde durmak istiyor demek ki senin çenenden bıkmış KEESS SESİNİİİ diyemiyorum tabi.

bugün yine aynı şey oldu. kalabalık bir ortamda söyledi bunu baya abartarak. resmen herkes benim sevgilimi zorla yanımda tuttuğumu filan düşündü büyük ihtimalle çünkü ben olsam öyle düşünürdüm öyle anlattı ki. o ortamdan ayrılınca arkadaşlarım bile söylediler ne kadar gereksiz abarttı diye. ben de o sinirle gidip sevgilime çattım şu an küsüz.

sorum şu gerçekten erkek anneleri asla kabullenemiyor mu bunu? oğlu belli bir yaşa geldikten sonra başka bir kadını hayatında daha öne koyuyorsa cidden bu kadın bunu atlatamaz mı? çünkü ben artık çok sinirleniyorum kadının bu tavrına ve ona göre bir karar almak istiyorum.

çok önemli not: sevgilimin annesiyle özel olarak görüşmüyorum, çevrelerimiz ortak olduğu için denk geliyoruz.
Kabullenemiyorlar gerçekten buna emin ol hele ki böyle oğluma duskunse işin gerçekten zor.
Bizim 4 yılı bitti evliliğimizin esimin annesi hala der ogl umu benden çaldın niye evlendin evinde otursaydın diye ama artık takan yok onu:)
Hatta geçen gün yine dedi 2 bebeğimiz var araları kısa ben mahvolmuşum resmen bitkinlikten oğlum ameliyat oldu sünneti de yaptık hatta o hala kendi oğlunu düşünüyor ogl umu mahvettiniz perişan oldu diyo saçmalığa bak ben dedim oğlum pansuman yapıorum cabi nasıl yanıyor görmüyor musun sen hala oğlunu düşünüyorsun evlenemeseydi torunların olmazdı sevme o zaman dedim bana bak 40 kilo kalmışım sen hala oğlum diyorsun dedim sende evlenmeseydin o zaman diyo hala:) gülşen mi ağlasam mi kabullendim artık ama hala içten içten ağlayıp üzülüyorum geceleri kimse görmeden yapı meselesi katlanmasi zor biyle annelere

hanımlar merhaba,

sevgilimin annesi beni oğluna büyü filan yapmışım gibi görüyor sanırım. her bir araya geldiğimizde "yassy de oğlumu aldı, çocuk eve gelmez oldu" tarzı şeyler söyleyip ben ters ters bakınca "ahahah şaka canım" diyor. cidden sinirleniyorum artık. onun oğlunu ben çağırmıyorum kendisi geliyor. zaten okulda olduğumuzda da birlikte yaşıyoruz bundan daha doğal bir şey mi var adam kendini rahat hissettiği yerde durmak istiyor demek ki senin çenenden bıkmış KEESS SESİNİİİ diyemiyorum tabi.

bugün yine aynı şey oldu. kalabalık bir ortamda söyledi bunu baya abartarak. resmen herkes benim sevgilimi zorla yanımda tuttuğumu filan düşündü büyük ihtimalle çünkü ben olsam öyle düşünürdüm öyle anlattı ki. o ortamdan ayrılınca arkadaşlarım bile söylediler ne kadar gereksiz abarttı diye. ben de o sinirle gidip sevgilime çattım şu an küsüz.

sorum şu gerçekten erkek anneleri asla kabullenemiyor mu bunu? oğlu belli bir yaşa geldikten sonra başka bir kadını hayatında daha öne koyuyorsa cidden bu kadın bunu atlatamaz mı? çünkü ben artık çok sinirleniyorum kadının bu tavrına ve ona göre bir karar almak istiyorum.

çok önemli not: sevgilimin annesiyle özel olarak görüşmüyorum, çevrelerimiz ortak olduğu için denk geliyoruz.
Seni annesinin önüne almıyordur. Zaten bu mümkün değil. Şöyle düşün nasıl ki arkadaşlarımızla ailemizle olduğundan daha çok zaman geçiririz ama bu arkadaşlarımızı ailemizin önüne koyduğumuz anlamina gelmez. Seninki de aynı hesap. Yerleriniz o kadar farklı ki. Karşılaştırılamaz bile. Ha günün birinde ayrı bir aile olursunuz o zaman önceliği farklı olur ama değer anlamında bir değişme olmaz. Kendinden pay hiç. Sevgilin babandan daha mi önde senin için? Kadının yaptığı hoş olmayabilir ama oğlunu ozluyordur, yeteri kadar zaman geçiremiyordur. Bu tamamen sevgilinin dusuncesizligi. Sinirleniyorsun eğer sevgilinle konuş annesiyle daha çok ilgilensin.

bunu söyleyen ben değilim ki, sevgilimin kendisi. dün tartışırken kendisi söyledi "ben seni hayatımın merkezine koydum ne annem ne babam senin önünde değil annem bunu fark ettikçe sinirleniyordur ama yapacak bir şey yok" gibi şeyler. yoksa ben kimsenin annesinin önüne geçmek filan istemem.

Seni annesinin önüne almıyordur. Zaten bu mümkün değil. Şöyle düşün nasıl ki arkadaşlarımızla ailemizle olduğundan daha çok zaman geçiririz ama bu arkadaşlarımızı ailemizin önüne koyduğumuz anlamina gelmez. Seninki de aynı hesap. Yerleriniz o kadar farklı ki. Karşılaştırılamaz bile. Ha günün birinde ayrı bir aile olursunuz o zaman önceliği farklı olur ama değer anlamında bir değişme olmaz. Kendinden pay hiç. Sevgilin babandan daha mi önde senin için? Kadının yaptığı hoş olmayabilir ama oğlunu ozluyordur, yeteri kadar zaman geçiremiyordur. Bu tamamen sevgilinin dusuncesizligi. Sinirleniyorsun eğer sevgilinle konuş annesiyle daha çok ilgilensin.

şu yukarıdaki gibi bir mesaj yazmıştım, benim kendi düşüncem değil bu öyle olmasını da istemem. kendimden pay biçersem ben sevgilimi babamın önüne almam ama yanında bir yere koyarım :)

Şimdi bir şey söyleyeceğim ama yanlış anlaşılsın istemem. Nispet maksatlı falan asla değil.
Yaw benim kayınvalidemde burada yazılan hiçbir huy yok. Kocam buraları okusa anasının kendisini sevmediğini düşünür galiba :)
Türkiye şartlarında çok garip geliyor bu durum. Adam boş beleş kötü bir insan olsa "oh evlendi de kurtulduk" derler. E öyle de değil.
Anam bu kayınvalide bizi niye hiç rahatsız etmiyor? Neden bir tek atraksiyon yok?
Sabah sabah ne saçma şeyler yazıyorum Ya Rebbimmm :uykucu:

ya evlensem de yapsa kadın haklı derim ama ben oğlunun evlilik teklifini reddettim daha bu kadın için ne yapabilirim ki :KK70:

hayır cidden sevse adamın üstüne düşse bişi demiycem ama o da yok. garip işte.

Sassy kardesimin yaslarindasin ve hatta ayni okuldaydiniz galiba bi ara, o yuzden boyle kardesim gibi okuyorum konularini, oncelikle umarim daha iyisindir:KK200:

kayinvalide adayin normalde evlenin diye agzina dusuyordu hatirliyorum, simdi tersine donmesinin tek sebebi esinin islerden eve vakit ayirmamasi e biricik oglusu kaldi geriye o da yurt disina gitti hem de “kim icinnn el kizi icinn :mad: ah oglusuummm seni benden caldilar”(kayinvalide iç ses) . Senin yerinde olsam bu kadar hanim hanimcik kalamazdim sanirim o klup toplanmalarinda laf soktugunda “oglunuz silah zoruyla yanimda degil x hanim(gulerek )” Derdim . Senin gibi akilli ve olgun gelin bulmus laf ediyor , hayret bir sey. Ama sevgilinde de suc var oyle bi ortamda annesine uygun cevabi verip bi daha konusturmayacak yada evde adam akilli cozecek . Sen kimseyi kimseden calmiyorsun ama hedef tahtasi sensin.

yooo ,bazen ben bile kendime kes sesini diyorum.:duduk:

bizde ki sorun da iletişimimiz yok.yani var da yok.gelin bana doluyor,doluyor ama hiç konuşmuyor.iki yabancı gibiyiz.sonra kız kardeşi arıyor,şöyle şöyle olmuş diyor.

en son olay da,incir çekirdeğini doldurmayan şeylerden beni şikayet etmiş.mesela toruna birşey alınacak,foto atıp gönderiyorum,şu mu olsun bu mu diye ,onu bile bahane etmiş. çünkü kafasında ki algı öyle,"kayınvalideler kötüdür.onlara yüz vermeye ,iyi davranmaya gerek yok."

ben en büyük hatayı ,onlara ev almakla yaptım,buraya taşınmayı istemedi.(istememiş)bunu da açıkça söylemedi hiç bir zaman,ev fındıkzade de ,lüks bi yer değil ama buraları bilen bilir.semtin en iyi yerlerinden biri ,1+1 evden 3+1 eve çıkarttım.içine bir ev parası kadar masraf yaptım ama yok.(tamamen kendi zevkine göre yapıldı)
en sonunda dedim ki,istediğiniz yere kiraya çıkın,buranın kirasını alın,orayı ödeyin.ben seni saraylarda da yaşatsam,mutlu olmadıktan sonra bir kıymeti yok.
abla sen cok iyi bir kayinvalidesin, ancak en buyuk hatan oglunuza bebek gibi davranip simartmak olmus, haliyle o da kendi gibi es buldu yada esi de ona uydu. Emekle kazanimin kiymetini bilmiyor ikisi de, her istediklerini yaptiginizdan daha fazlasini istediklerinde ve siz yine didindiginizde bile kotu olan siz oldunuz. Umarim sizin gibi iyi niyetli , kulturlu , bilgili bir kayinvalidem olur

Sassy kardesimin yaslarindasin ve hatta ayni okuldaydiniz galiba bi ara, o yuzden boyle kardesim gibi okuyorum konularini, oncelikle umarim daha iyisindir:KK200:

kayinvalide adayin normalde evlenin diye agzina dusuyordu hatirliyorum, simdi tersine donmesinin tek sebebi esinin islerden eve vakit ayirmamasi e biricik oglusu kaldi geriye o da yurt disina gitti hem de “kim icinnn el kizi icinn :mad: ah oglusuummm seni benden caldilar”(kayinvalide iç ses) . Senin yerinde olsam bu kadar hanim hanimcik kalamazdim sanirim o klup toplanmalarinda laf soktugunda “oglunuz silah zoruyla yanimda degil x hanim(gulerek )” Derdim . Senin gibi akilli ve olgun gelin bulmus laf ediyor , hayret bir sey. Ama sevgilinde de suc var oyle bi ortamda annesine uygun cevabi verip bi daha konusturmayacak yada evde adam akilli cozecek . Sen kimseyi kimseden calmiyorsun ama hedef tahtasi sensin.

yaa çok teşekkür ederim daha iyi olucam umarım ❤

aslında annesine saygısızlık yapmak hiç istemem çünkü benim annem sevgilime ağzına geleni saydığında sevgilim yüzünü bile yerden kaldırmadan dinledi ama sonra annemin yüzüne hiç bakmadı öyle belli etti tepkisini. benim anneme böyle yapan adamın annesine ben şimdi çıkıp ters bir şey söylesem sevgilime haksızlık olur gibi geliyor. yani onu çok seviyorum ve ne kendi annem ne de onun annesi yüzünden üzmek istemem.

annesine yine de cevap veriyorum ama. mesela telefon edip "türkiyeye geldiniz geri dönüyorsunuz bir gün gelip halimi hatrımı sormadınız bile" gibi şeyler söyledi. ben de "x teyze benim bildiğim hasta olan insana telefon edilir hal hatır sorulur siz beni arasaydınız valla sorardım halinizi hatrınızı ama maalesef hastaneden zor çıkardım kafamı" dedim sustu. sonra tabi sevgilime kırk saat konuşmuş ama ne yapayım.

valla türkiyeye gelmek istemiyoruz artık. ne kendi ailemin ne onun ailesinin derdi bitiyor. oradayken nasıl güzel geçiniyorsak buraya gelince birbirimizi istemeden de olsa kırıyoruz çevrenin etkisiyle. gidince en erken eylül gibi geleceğiz zaten tek içimi rahatlatan o.

Ben aslında işin biraz da erkekte bittiğini düşünüyorum.
Mesela o öyle dediği zaman erkek arkadaşının müdahale etmesi gerekirdi. Sen ne dersen suçlu olacaksın.
Aynı durum bende de var, benim kv adayı da beni suçluyor her konuda. Oğlu alkol alıyor ben suçluyum nasıl engellemezmişim. Oğlu dersten kalmış benim suçummuş ben nasıl yardım etmezmişim.
Konuşacaklar ama “oğluşları” dengeyi kurmayı bilmeli. Mesela benim kv adayı bana demediğini bırakmadı yok bencil yok ilgisiz falan. Erkek arkadaşım anne o öyle birisi değil yanlış düşünüyor olamaz mısın dedi annesi de ben asla yanılmam dedi.
Allah bize kolaylık versin. S sassyassyy

hanımlar merhaba,

canım şimdi böyle olur evlenince kocan kendisi annesine gitmek isticek. seni de zorlıcak. annemi istemeyen defolsun gitsin dicek. bu işler böyle

Ben aslında işin biraz da erkekte bittiğini düşünüyorum.
Mesela o öyle dediği zaman erkek arkadaşının müdahale etmesi gerekirdi. Sen ne dersen suçlu olacaksın.
Aynı durum bende de var, benim kv adayı da beni suçluyor her konuda. Oğlu alkol alıyor ben suçluyum nasıl engellemezmişim. Oğlu dersten kalmış benim suçummuş ben nasıl yardım etmezmişim.
Konuşacaklar ama “oğluşları” dengeyi kurmayı bilmeli. Mesela benim kv adayı bana demediğini bırakmadı yok bencil yok ilgisiz falan. Erkek arkadaşım anne o öyle birisi değil yanlış düşünüyor olamaz mısın dedi annesi de ben asla yanılmam dedi.
Allah bize kolaylık versin. S sassyassyy

sevgilim zaten annesini susturmaya çalışıyor. birlikteyken de annesi böyle saçma sapan konuştuğunda "anne hadi sus ya ne diyorsun" vs gibi kadını direkt susturmaya çalışıyor. ama gidip de "sen yassy'e böyle diyormuşsun" dese bu sefer de ben sanki annesini şikayet etmişim gibi olacak. bilmiyorum.

annesine yine de cevap veriyorum ama. mesela telefon edip "türkiyeye geldiniz geri dönüyorsunuz bir gün gelip halimi hatrımı sormadınız bile" gibi şeyler söyledi. ben de "x teyze benim bildiğim hasta olan insana telefon edilir hal hatır sorulur siz beni arasaydınız valla sorardım halinizi hatrınızı ama maalesef hastaneden zor çıkardım kafamı" dedim sustu. sonra tabi sevgilime kırk saat konuşmuş ama ne yapayım.
Cok haklisin , dusunup aramasi gereken o. senin durumunu biliyor buna ragmen triplenmesi ve beklentilerini dokmesi olmamis, cok iyi demissin bosver. Sevgilini de tembihle ki zaten yapmissindir onceden, buraya geldiginizde biraz daha dursun evde- istemese de- annesinin gazini alsin yapcak bir sey yok sonra sen cekiyorsun onlarin problemini . Kayinvaliden bi savasa girmis icten ice seninle ama kendi calip kendi oynuyor oyle bos bi savas . Benim kaynana adayi usa’de suan sukrettim valla :KK48: uc seneye doner ama o zamana odaklanip uzulmeyim

Evlenmemizi istediği halde, evlendiğimiz ve aynı apartmanda oturup her akşam yanıma gitmemize rağmen kv eşime küsmüş gibi davranıyordu. 2 3 ay kadar sürdü bu saçma durum. Ama hala daha aşılabilmiş değil, oğlum değişti vs havalarında. Halbuki oğlu aynı oğlu, eskiden nasılsa yine öyle davranıyor annesine. Ayrıca benim de daha minicik bir oğlum var. Şuan koala hayatı yaşatıyor bize. İleride ben nasıl olurum gerçekten merak ediyorum. Umarım sevdiği ve evleneceği kişiden kıskanıp saçmalamam.

Bazıları biraz garip oluyor ya.
Benim mevzuyu çoğu kişi biliyordur.
Sevgilimin boynu morarmıştı, annesi de bir daha o kızla görüşürsen ölümü gör diye yemin ettirmişti.
Ayyy sanki oğluşunu sandalyeye bağlayıp zorla fantezilerime alet etmişim gibi. Asıl seks seks seks diye ölen biten o minnoş oğluşuydu.

Bazıları biraz garip oluyor ya.
Benim mevzuyu çoğu kişi biliyordur.
Sevgilimin boynu morarmıştı, annesi de bir daha o kızla görüşürsen ölümü gör diye yemin ettirmişti.
Ayyy sanki oğluşunu sandalyeye bağlayıp zorla fantezilerime alet etmişim gibi. Asıl seks seks seks diye ölen biten o minnoş oğluşuydu.

o durumdan benim sevgilimin annesi de rahatsız olabilirdi bilmiyorum ama böylr söylemezdi. söylese de sevgilim ayrılmaz zannetmiyorum. bizde kadının olayı şu ki oğluna asla laf etmiyor sıkıntısını benle çözmeye çalışıyor ama ben adamı sürükleye sürükleye götüremem ki.

Cok haklisin , dusunup aramasi gereken o. senin durumunu biliyor buna ragmen triplenmesi ve beklentilerini dokmesi olmamis, cok iyi demissin bosver. Sevgilini de tembihle ki zaten yapmissindir onceden, buraya geldiginizde biraz daha dursun evde- istemese de- annesinin gazini alsin yapcak bir sey yok sonra sen cekiyorsun onlarin problemini . Kayinvaliden bi savasa girmis icten ice seninle ama kendi calip kendi oynuyor oyle bos bi savas . Benim kaynana adayi usa’de suan sukrettim valla :KK48: uc seneye doner ama o zamana odaklanip uzulmeyim

al işte yine aynı olay oldu adam bütün gün dışardaydı şimdi de eve geldi. annene gittin mi diyorum telefon edicem diyor. ya annenle benim aram 10 dk git bi gör diyorum "öfff gideriz" demekten başka bir şey yok. valla daha ne yapayım ben kadın ben göndermiyorum zannediyor ama adam gitmiyor. bütün sinirlerimi tepeme çıkardı yine.

al işte yine aynı olay oldu adam bütün gün dışardaydı şimdi de eve geldi. annene gittin mi diyorum telefon edicem diyor. ya annenle benim aram 10 dk git bi gör diyorum "öfff gideriz" demekten başka bir şey yok. valla daha ne yapayım ben kadın ben göndermiyorum zannediyor ama adam gitmiyor. bütün sinirlerimi tepeme çıkardı yine.
Kuzum o zaman uygun bi anda anasina diyeceksin ben zorla gonderiyorum yine de oglunuz buna ragmen gelmiyor diye yapcak bir sey yok. Kucuk eniste totosunu kaldirsin bi zahmet , en aZindan senle papaz olmak istemiyorsa :sinirli:

Kuzum o zaman uygun bi anda anasina diyeceksin ben zorla gonderiyorum yine de oglunuz buna ragmen gelmiyor diye yapcak bir sey yok. Kucuk eniste totosunu kaldirsin bi zahmet , en aZindan senle papaz olmak istemiyorsa :sinirli:

kavga etmekten bıktım artık bu konu yüzünden ya. salı günü okula dönücez adam gidip annesinin yanında oturmuyor şaka gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X