En yakınımken, en uzağım olması..

bir şey bu planları bozmuş bir şey olmuş beklenen kıvılcım olmuş sanki biriyle ve bence kesinlikle birisi var.ben olsam eşimi takip ederdim 2 ay uzun bir süre
Takip ederim derken nerde kaldigini biliyorm evi yani,isine istedgm her an gideblrm.telefonunu sosyal medya vs herseye herzamn bakablrm ama biri varmi psikolojisyle asla bunlari yapmam.cikarsa kendilignden karsima ciksn die beklerm.

Ah
ayyy yeminle adamı döve döve konuşturasım geldi....:sinirli::sinirli:
adam mutsuz olabilr farklı bir hayat isteyeb,lir boşanmak isteyebilir mutsuz olabilir eşine aşık değildir...tonla şey var...ama hiçbir kadın bu şekilde terke edilmeyi hak etmiyor...
bir açıklama mantıklı bir açıklama olmadan ,bebek için plan yaparken,1 ay sonrası tatil planlarken kendinizi koysanıza yerine,terk edilseniz sebebini bilmeden ne hissedersiniz...
ben gidip parçalayıp konuşturmak isterim...
sonra da kendim boşarım herifi ayrı konu...
Ah bi bilebilsem nedeni gercekten rahatlicam cok samimiyim.ama yok iste ogrenemyruz.

Ama anladm genel anlamda cogunlk baska bir kadin oldugu fkrinde.bir kisim sevgi azaldigi,bir kisimda psikolojik sikinti oldugu fikrinde.

Muhafazakar yaşamı bırakacaksanız beraber bırakın, sınırlarınızı genişletin ne biliyim alkol almıyosanız alın, belki bara vs gitmiyodunuz alkollü mekanları tercih etmiyodunuz edin değişin, hani beraber yapılabilir bunu demek istiyorum
U Bu nasil bir fikir esini kaybetmek istemiyorsan harama bulas diyorsun evliligi boylemi kurtukacak Efsun Allah a sigin.Mevlam neyler neylerse guzel eyler. Su durumda senin icin Şer gorunen hersey belki de Hayirdir.sabret ve kazan bence.

Yaz tatili, biletler, gezmeler, planlar ve bir anda boyle olduysa vardir bu isin icinde bir is. Dha onceki yorumlarimda anlattigim tarzda bir sey olsaydi hissederdinix ondaki durgunlugu, yilginligi hatta bikkinligi. Mutsuz olmasi gerekirdi. Adam gayet iyiyken birden boyle davrandiysa ya ruhsal sikintilari var ya baska bir kadin var.

U Bu nasil bir fikir esini kaybetmek istemiyorsan harama bulas diyorsun evliligi boylemi kurtukacak Efsun Allah a sigin.Mevlam neyler neylerse guzel eyler. Su durumda senin icin Şer gorunen hersey belki de Hayirdir.sabret ve kazan bence.
Evet BU BENİM FİKRİM. Alkol konusunda katı bi görüşüm yok. Sizin fikrinize bu nasıl bi fikir diyormuyum?

Ay
Bence çok baskıcı ve müdahil bir çevreniz var. Eşin de bu yüzden ayrılma sebebini net olarak söyleyemiyor. Özelliklle aileler herşeye karşıyor.
Anne baba abi yenge hatta arkadaşlar dahi boşanmak istiyor diye cephe almışlar. Aldatsa bu kadar tepki toplamazdı.
hayir ya gercekten deil.kayinvalidem acik benm egeliler gayet modern anlayislilar sadece ailede ki erkekler evlenecekleri kizlari muhafazakar cevreden secmisler okadar.bu konu cok konusuldu die aciklama yapiyorm gayet cok acik birini de istedi tum ailesi kabul ederdi.ki benm ailemde gayet normal bi aile.adam zaten bana acil ben acik istyrmda demiyor.sadece ilerde bu yonu tercih edeblrm belki de dedgnde ozamn ben olmam dedim.ama bu fikri nette degil zaten.sadece eski hayatina gore eksiklikler var demek istedim ben.ama bazi seyler okadar iyi bulunmuyor canm sen iki eltinn arkadastan ote kardes olmasi cok bulunan bisey mi zannediyorsn.esimn tum arkadaslarinn kiz istemelerine bile ben ozel davet edildm herkes okadar sever beni yenge diye.bekar evinde kaldiklarinda her aksam ozel yemek yapip evlerine yollardm.kayinvalidem annem gibidir bir kere alinip,ufak bi sorub oldugunu bilmem.tabiki kimse icin cok kolay olmuyor.

Evet BU BENİM FİKRİM. Alkol konusunda katı bi görüşüm yok. Sizin fikrinize bu nasıl bi fikir diyormuyum?
Ben konu sahibine boyle bir fikir vermenize sasirdim.Sonucta karsinizdaki insan asla alkol almam diyen biri. Bende kullanmam ama kullanana da saygi duyarim yani verdiginiz fikir Efsuna verilecek bir fikir degil. Ki zaten evliligi de alkol yuzunden bitmiyor.

Ben konu sahibine boyle bir fikir vermenize sasirdim.Sonucta karsinizdaki insan asla alkol almam diyen biri. Bende kullanmam ama kullanana da saygi duyarim yani verdiginiz fikir Efsuna verilecek bir fikir degil. Ki zaten evliligi de alkol yuzunden bitmiyor.
Konuyı saptırmayalım, yorumları dikkatli okuyalım, en önemlisi yorumlara saygı duyalım! Ben sadece örnek verdim bakın orda ne yazıyor, bu istekler sizin ve eşinizin isteklerine göre şekillenir ben örnek veriyorum dedim. Evliliğin alkol yüzünden bitmediğinin hepimiz farkındayız... lütfen herkes kendi yorumuna odaklansın

Ay

hayir ya gercekten deil.kayinvalidem acik benm egeliler gayet modern anlayislilar sadece ailede ki erkekler evlenecekleri kizlari muhafazakar cevreden secmisler okadar.bu konu cok konusuldu die aciklama yapiyorm gayet cok acik birini de istedi tum ailesi kabul ederdi.ki benm ailemde gayet normal bi aile.adam zaten bana acil ben acik istyrmda demiyor.sadece ilerde bu yonu tercih edeblrm belki de dedgnde ozamn ben olmam dedim.ama bu fikri nette degil zaten.sadece eski hayatina gore eksiklikler var demek istedim ben.ama bazi seyler okadar iyi bulunmuyor canm sen iki eltinn arkadastan ote kardes olmasi cok bulunan bisey mi zannediyorsn.esimn tum arkadaslarinn kiz istemelerine bile ben ozel davet edildm herkes okadar sever beni yenge diye.bekar evinde kaldiklarinda her aksam ozel yemek yapip evlerine yollardm.kayinvalidem annem gibidir bir kere alinip,ufak bi sorub oldugunu bilmem.tabiki kimse icin cok kolay olmuyor.

İyi de ailenin açık olması ve. falan baskıcı oldukları gerçeğini değiştirmiyor.
Sizi ne kadar severlerse sevsinler sırf sizden boşanmak istiyor diye bu kadar tepki toplaması, yargılanması gayet de çok büyük bir baskıdır.

Ah

Ah bi bilebilsem nedeni gercekten rahatlicam cok samimiyim.ama yok iste ogrenemyruz.

Bazen nedenini sordukca, ogrenmek icin usteledikce daha cok icine kapaniyor bazi erkekler. Belki verecek cevaplari yoktur. Ya da sunduklari sebep asil cevap degildir. Cunku daha kendilerine bile itiraf edememislerdir.
Bu evliligi bitirme gerekcesi olarak sizi suclasa sizin duruşunuzu bozmadan bu evliliği kurtarmak icin cabalayacaginizi biliyor olmali o nedenle direk kendini suclamis diye düşündüm ben. Ben bile bir sey yapamiyorum, elimden bir sey gelmiyor diye vurgulamis. Belki asil sebebi kapatmak icindir bu.
Ailesini bile gözden cikardiysa, onlarla görüşmemeyi göze almışsa belki marjinal bir sebeptir.
Her sey olabilir. İkinci kadin, bastirilmis cinsel kimlik (biseksüel de olabilir, bu sizinle cinsel sorunu olmamasini aciklar), ondan beklemediginiz herhangi bir sey olabilir.
Travesti olmak icin evini terk eden iki çocuk babasinin haberini okudu bu gözler.

Demem o ki ; bazen bir sebep sahibine bile o kadar ağır gelir ki itiraf etmek cok zor olur.

Ama siz haklisiniz, biz kadinlar, çoğumuz diyelim, sebep isteriz. Soru isaretlerini sevmeyiz biz, rahat vicdan isteriz. Elimden geleni yaptim rahatligini isteriz. İsraf etmesini degil, kurtarilacak bir sey kaldi mi diye cabalariz.
Her seyden öte de sevdigimizi her zaman guzel hatirlamak isteriz. Hep en sevdigimiz haliyle kalsin, degismesin isteriz. Kötü vedalari da, gönülsüz vedalari da sevmeyiz. O yuzden haklisiniz. Umarim size guvenir, o kadar yilin hatrina yolunuza devam etmenizi saglayacak o aciklamayi yapar size dürüstçe.

Benimle olan kısım bukadar ama şöyle şeyler var,
Çok zeki, derece ypmış bir çocuk okul hayatında ama iş anlamında hiç istediği gibi başarılı olamadı, o hep içinde kaldı bunu belki evliliğine de bağlıyor olabilir. Ama sorun sadece ben değilim, dediğine göre arkadaşları, ailesi, işi, çevresi hepsi artık eskisi gibi hissettirmiyormuş. Benden sonra muhtemelen bir çok şeyden kopacak
depresyondamı acaba

Evet ya mesele alkol yada direk bu yondeki dusunceler deilki.yani ailemlede bukadar gorusmucem diyor,bayramlarda ailemi ziyaret edip tatilimi onlarla gecirmek zorunda degilim diyor vs. Vs.

İyi de ailenin açık olması ve. falan baskıcı oldukları gerçeğini değiştirmiyor.
Sizi ne kadar severlerse sevsinler sırf sizden boşanmak istiyor diye bu kadar tepki toplaması, yargılanması gayet de çok büyük bir baskıdır.
Biz ona baski demeyelim de birazdaha sorgulamasini saglamak,ilerde pisman olmamasi icin iyi dusunmesi icin tavsiye diyelm.yoksa kim ne derse desin ne yaparsa yapsin adam gidecek isterse.

duha_can duha_can yorumunuzu gercekten cok begendm.umarim hikayemiz eksik bitmez.hakettigimi dusundugum cevaplari alarak yoluma devm ederim.

Bir de bosanmadan ve ihribat kurmadan hic bir sekilde o da sende ayri kalmayi deneseniz belki o zaman duygulari kabarir sana karsi ozler degisir belki bu sekilde...!!!

Bir de bosanmadan ve ihribat kurmadan hic bir sekilde o da sende ayri kalmayi deneseniz belki o zaman duygulari kabarir sana karsi ozler degisir belki bu sekilde...!!!
Ama ona firsat vermiyorki gittignden beri 1 kere ne aradm ne ilk msj attm bi sekilde bisey ckiyot ya ariyor acmyrm msj atiyor onemliyse yaziyorum.bi iki de eve gelip gitti.zaten onmzde 1 ay gibi bi sure kaldi oda nekarar iletisimsiz gecerse gecsin sonucu degustirmez gibi gliyor.

Birde ben ona ayrilik surecine baslarken soyle dedm. 2 ay ayri kalalim 1 ay birlikte kalalim sonra hala ayni fikirde olup yapamiyorm dersen bosanalm drdm.sennle ayni evde oldugm surece bu karari alamam dedi.geri geldigmde de butun o sureci silms olurm istemyrm dedi.ve gitti

X