En yakın arkadaşın yüklü miktarda borç istemesi sorunu

Bu devirde neyin ne olacağı hiç belli olmaz,vermeyin. Ya geri ödeyemezse?

Diğer tecrübeliler akıl versin ben pek bilemem ama siz 3-5 adana burması bilezik alsanız ödünç verseniz düğünden sonra geri alsanız. Paranız bileziğe dönüşür bence uzun vadede kazanç olur size.

Büyük ihtimalle mutsuz olacak. O para gider. Ailesi bile damada para kaptirmama peşinde. Kuserse kussun.
Düğün yapıyorlar beş kuruş masraf etcez diye akıllı gidiyor arkadaşımın ailesinin. Nişan yaptılar öyle yalapşap. Çocuğu istemiyoruz diye bahane edip ellerini çektiler arkadaşım da seviyorum diyor katlanıyor hepsine. Annesi bu sıkıntıda kendine eşya falan aldırıyor arkadaşıma. Bi de biz başla şehirdeyiz ailesi buraya geldi kalmaya biletlerini arkadaşıma aldırdılar 5 kişi geliş gidiş. Geldiler kızın kartını aldılar markete gittiler yediler içtiler faturaları bize kitleyip gittiler bunları görünce sinir oldum ama arkadaşım çok iyi birisi bana çok iyiliği oldu o yüzden kestirip atamadım

Boyle sacma sey mi olur? Arkadasiniz cok yanlis is yapiyor. Sakin vermeyin bu parayi. Daha kendi parasina sahip cikamiyor, annesi nasil alacakmis elinden. Vermesin istemiyorsa. Kendi parasini annesine verip cocugun alacagi bilezik icin arkadastan borc almak sacmalik!

Verme hayir

Diğer tecrübeliler akıl versin ben pek bilemem ama siz 3-5 adana burması bilezik alsanız ödünç verseniz düğünden sonra geri alsanız. Paranız bileziğe dönüşür bence uzun vadede kazanç olur size.
O iş de sakat , annesi öyle fettan ki hemen anlar ya da sorun çıkarır hesap sorar düğünden sonra nereye gitti bilezikler diye

Sakın verme , yakın bir arkadaşım benden ailesine yardım için borç istedi 10.000 tl ben de zor durumda diye verdim. Bu arada maaşı benden çok çok fazla. Her ay 1000 lira öderim dedi 1,5 yıl oldu paradan ses yok 5 6 ayda bir 1000 lira gönderdi şimdi aralıktan beri ses çıkmıyor ve maaşı 40 bin civarı.
Ben istemeye utanıyorum diyemedim. Kaç kere yurt dışına çıktı tatile gezmeye parası var ama bana borcunu ödemedi ve gerçekten yakın arkadaşımdı.bu bana ders oldu asla kimsenin yanında şu kadar para biriktirdim demiyorum ve asla borç vermem. İsterse sana küssün ama bu devirde para işlerine girilmez. Aileme verdim bişey aldım de bir bahane bul.
50 bin az para değil sonra kendi paranın dilencisi oluyorsun. KESİNLİKLE VERME

Ailesine karşı çıksın damat ne iş yapıyor?

Harbiden bi de oğlanın anası düğünden sonra salonun parasını odiycez diyip toplayıp gidermiş altınları vxvxbxvxg ufak çaplı sinir krizi eşliğinde gelsin buzlu soğuk sular jxbxjxj
En guzeli sahte sahte taksinlar altinlari. Gecenin sonunda da al anne bu altinlari size veriyoruz desinler yucegonullulukle

Kime olursa olsun borç olarak verdiğiniz parayı geri dönmeyecek gibi düşünerek verin. Arkadaşınız size yalan söylüyor yada eksik söylüyor gibi geldi bana.Ailesinin bu adamla evlenmesini istememesinin sebebi ne?istemeye gelinmiyor sonuçta, kolay kolay aileler nişandan dönülsün istemez.Burnuma hiç iyi kokular gelmedi, arkadaşınızın parası çoktan nişanlısı tarafından hiç edilmiş olabilir. Adam borç batağında ondan ailesi parasını vermek istemiyor olabilir.Üstelik arkadaşınız çalışan biri çok kolay kredi çekebilicekken neden bu kadar miktarı sizden istesin?Acaba kredi limitleride mi dolu Ben böyle bir durumda asla vermezdim.

O iş de sakat , annesi öyle fettan ki hemen anlar ya da sorun çıkarır hesap sorar düğünden sonra nereye gitti bilezikler diye
Arkadaşınız sizi öyle bir manipule etmiş kii durumunu inanılmaz icsellestirmissiniz.

Öncelikle o kişinin " sadece arkadasiniz" oldugunu kendinize hatirlatmanizi öneriyorum. Geçmişten gelen bir bağ nedeniyle yakın arkadaşız diyebilirsiniz ancak geçmişte kimler kimlerle yakın arkadaştık hiç biri kalmadı.

Bu kişi de belki 5 sene sonranızda kalmayacak. Keza olayları ela alış şekli, yok bizi ayiracaklar kanki bilmem ne mantıklı geliyor mu, size uyuyor mu mesela? Ayrılmasi gerektiğini bu derece dusunuyorsa ailesi vardır bir bildikleri.

Ya da 300 bini var utanmadan sizden para istiyor öyle mi. Gördünüz mü o paraları? Nerden belli 300 bini olduğu? Sağlam bi pacuba benzemiyor arkadaşınız bilemedim bana pek iyi hisler vermedi. Söz bazı şeylerden rahatsız olup da buraya konu açtığınıza göre aynı değilsiniz demektir, bu kişiyle kardeş değilsiniz, o sadece arkadasiniz. Bırakın kendi sorunlarını kendisi halletsin.

Ailesine karşı çıksın damat ne iş yapıyor?
Gerçekten laftan anlamıyorlar. Resmen kızın yıllardır birikimine el koydular. Ve kıza o kadar yüklendiler ki annesi evini yeniletti eşya aldırdı arkadaşım çeyiz alıyor aynısından annesine de alıyor. Yaz tatilinde kartını alıyorlar market pazar . Kardeşlerinin yurt taksitlerini istediler vallahi gerçek bunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…