Bebek Beslenmesi En son çare Balık Yağı mı acaba?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
valla öyle canım..atakan eskiye nazaran iyi ama 1 öğün iyiyse 2.öğün yapacağını yapıyo yine..özellikle akşam yemeğinde burnumuzdan getiriyor..her akşam aynı..yemeği beğenmez saatlerce sofrada öylece oturur.işte öyle..dediğin gibi sabrın sonu selamet..bakalım inşallah bizde bi gün selamete erecegiz hayırlısıyla..canım ewet haklısın asla ağlarken yedirme..genzine felan kaçar allah muhafaza..hem derler ağlaya ağlaya yenen yemeğin hiç faydası olmaz diye..atakan hep aglayarak yiyo belikide ondan..:çok üzgünüm:hiç iştahı yok..işte öyle canım ya..bigünde şöyle üzmeden bi yese..ne mutlu olacaz..inşallah bizde o günleri görecez hayırlısıyla.Şenizcanım ikinizizide çok öptüm..

Merak ettim bu ballık yağını kullanıyormusunuz nasıl işe yaradı mı?:1hug:

aman denedim o kadar para verdim bide.. hiç değişiklik olmadı..dr. götürdüm en son balık yağı kullanıyorum dedim.dr.da boşa almışsınız..cinko surubunun içine balık yağı koyup iştah açıyo diye millete yutturuyorlar dedi..kan tahlili felan yapıldı..kansız çıktı.ve dr.hem kan ilaçı hemde çinko şurubu yazdı..yani anlayacagın boşa para vermişim..şimdi buzdolabında yarım şişe bekliyor..kan ilaçıyla beraber kullanılmıyormuş çünkü..kan ilaçı bitsin o yarım şişeyide içireyim bari..ama dediğim gibi boşa para vermeyin derim..25 ytl ufacık şişesi..canım ilgin için teşekkürler..sağlıcakla kal..

anlıyorum gerçekten zor bir durum allah sabır versin.inşallah seneye arkadaşlarıyla birlikte iştahı artar. ben bir gün stajdayken sütün öneminden bahsetmiştim sabahları aksamları mutlaka için boyunuz uzar kemikleriniz güçlenir vss.. ertesi hafta ben anlattıklarımı unutmuşum onlar unutmamişlar sabahları süt içiyoruz dişlerimizide mutlaka fırçalıyoruz demişlerdi inşallah senin afacanda öyle olurrrr....teşekkür ederim bu arada temennilerin içinn.a.s.

Benim kızımda 4 yaşında.İştahsızlık sorununu geçen yaz bizde yaşadık.Deliriyorum sanmıştım.Üstüne düştükçe şımarıyordu.Yoğurtlu makarna ve mercimek çorbası dışında bişey yediremiyordum.Şimdi maşallah çoğu şeyi yiyor.
Sofraya beraber oturuyoruz.Bunun çok yardımı oldu bizde.Birde herşeyi anlıyorlar.Sakince anlatıyoruz.Bak sütünü içersen çabuk büyürsün,okula gidersin.Yemeğini yersen güçlenirsin gibi ruhunu okşayan cümleler kuruyoruz.Çok hoşuna gidiyor.Ama önemli olan anne babanın sakinliği.Yemeği hoşuna gidecek şekilde süsleyebilirsin.Porsiyonları az az tabağına koyarsan gözündede büyümez.

:1hug::1hug: çocuklar hiçbirşeyi unutmuyor..kaset gibi herşeyii sarıyorlar valla..sütle aramız iyi allaha şükür.temizlik konusundada iyi.kendi işini beceriyor..ama işte bide boğazı olsa tam olacak..ara ara iyi oluyo ama bazende işte böyle çileden çıkarıyo..şimdi mesela iyi.sabah öğlen yedi..ama akşam yine burnumdan getirecek biliyorum:çok üzgünüm:hep öyle oluyo..babya çok naz yapıyo..ikimiz birarada olunca nazı çok oluyo..bakalım..yani işte öyle canım..sağlıcakla kal..:1hug:

ne güzel anlatmışsın..çok doğru bizdede bir ara inatlaşma oldu..şu ara iyiyiz ama akşam yemekleri hariç..anlamıyorum akşam olunca baba gelince çok bunaltıyo..bizde üstelemioruz ama malesf onu hala atamadı..zamanla onunda üstesinden gelecegiz inşallah..
kızın adına çok sevindim maşallah diyelimde nazarımız degmesin..maşallah..:1hug:

Merak ettim bu ballık yağını kullanıyormusunuz nasıl işe yaradı mı?:1hug:

slm canim,ben daha kullanmadim,nerde satilir nedir bilmem bulsamda kizimin yemeyecgini bildigim icin inan hic alasim yokk,bilsem yiyecek hemn kosar alrimm,tugbamurat dutpekmezi dedi gidip aldim,kiz ikikere kustuu,yani yemeyen cocuga bunlari nasil yedirimm,ama suan bir vitamin sirupu veriyorumm,ve kan tahlilleri bekliyorum hayirlisi bir ciksinda sirup ta bitsinde belki bnde denerim,zeka icin de iyi diyorlarr,hayirlisi ya,saglik olsunda gerisi gelir ins,senin bebklerde iyidir ins,ikisinide opuyorum,,sevgilerr:1hug:

slm canimm,bence inan atakan duzelecek ve sen kurtulacaksinn ben inaniyorum,sadece uzerine fazla gitme,kendi halinde birakk,o en azinda sutu iciyor,sabah oglen yiyor ya benm kiz aylardir sutu agzina almamiss hic birseyi sevmiyor ,istemiyor oyuzden canim,inan haline sukret benm yerimde olsan ne yapacaktinn,sen cocugun sevdigi yemekleri pisir zamnla duzelir ins,ins aksamda seni uzmeden yerr,sende mutlu olursun artikk,ikiniside optum,allaha emnet olunn,

Balık yağını ben veriyorum kızıma.Şişeyi açınca bayat balık kokusu gelmişti burnuma.Allah'ım bunu hayatta ağzına sürmez demiştim.Benim verdiğim portakallı balıkyağı.Maşallah çok severek içiyor.Hatta abartıyor aklına geldikçe istiyor.Geçenlerde grip oldum.Eşimdede kırıklık oldu.Hadi bizde içelim dedim.Birer kaşıkta biz içtik.Sadece çocuklar için değil bu vitamin.İlk defa tadına baktım.Tatlı portakal reçeli gibi bişey.Balık tadı almadım.Belki senin yavrunda sever.

naz yapıyor deyince tahmin ettim senin ufaklık sanırım kız. bu yaşlar da çocuklar bir karmaşa yaşar,karşı cinse yani babaya aşırı ilgi vardır anneyi sever de babaya ilgi daha farklıdır babayı anneden kıskanır,problem cıkartabilir.hatta babanın zorla gözüne girmeye çalışabilir ona süslenebilir vs.. elecktra karmaşası bu alayın adı.internetten ayrıntılı araştırabilirsin.sen de sağlıcakla kal.a.s.

canım benim çocuğum erkek..:roflol:ama babaya çok naz yapıyor çok düşkün bir çocuk yani:):sm_cool:

ewet bende çok tereddütle aldım..benim aldığımda çilekli.çileği çok seviyor o yüzden çilekli aldım..ilk zaman azıcık yüzünü kırıştırdı içerken ama şimdi iyi gibi..şuan dolapta malesef..kan ilacı kullanıyoruz o yüzden ikisi bir verilmediğinden dolapta..kan ilaçı bitsin bende devam edeceğim..bencede sever..çünkü tadı şeker gibi..:sm_cool:

canım bilemiyorum artık valla..inan akşam olunca burnumuzdan getiriyor..:çok üzgünüm:akşam yemeğini bir türlü yemiyor..bende bugün inatlaştım..sana hiçbişey yok dedim.aç aç yat diye söylendim durdum..sütte yok dedim.ağladı..:a015:diyokii.senin yüzünden güçsüz düşecem diyo:a015:ya e yapacagımı şaşırdım.oturup adam gibi yemek yeme yok yanii.hep inat hep zoraki..aman yaa.ne zaman allahım ne zaman biğünde üzmeden oturp yiyecek..:a015:canım işte böyle..akşama kadar iyiyiz akşam baba gelince sanki o atakan gidiyo yerine acayip bi atakan geliyo..senağlamanasıl davranacağımı ne yapacagımı şaşırdım..babasıda eskisi gibi yüz vermiyor ama o huyundan asla vazgeçmiyor..senağlamaallahım sabır yarabbim sabır..:çok üzgünüm:

ayy yapmayın kızlar bee çok kızdığınız belli etmeyin ne olur biliyorum çok zor bazan bende dayanamayıp yapıyorum ama bir yerde kendimi yiyorum yinede yapmıyorumbelki daha kötüü bilemiyorumkiii:1no2:Bizde öyle akşama kadar iyi zaten kreşe gidiyor gelincede iyi akşam baba gelince 90 derece değişiyor,çocuğumun bana bakış açısı değişiyorr sıkmayın kenidinizi,Hayırlısı inşallah geçer nedir bu çektiğimiz:teselli:
SEVGİLER

canim,sende babasi gelmeden cocuga yemegi biy edir oyle dene belki yer yada babasi baska odada olsun,ne bilim tamam ailece yemek cocuk icin onemli ama,,hani sen cok uzulme diye aksam yemeginide yesin diye bi oyle deneyerimseniben,,benm kizda babasi isten gelince bi baska olur her cocukta var okadarda haklari simarsinlarryerimseniben bnm ki baba olmayinca bnmle daha guzel oynar sessiz ama baba gelince cok simarir barirri inatlasir naz yapar,,sabret guzelimmm,bugunlerde bitecek inss,sevgilerle ikinisiede optumm:1hug:

slm canimm,ben zaten cok kizdigimi belli etmiyorum artik zaten alismisim youden hic sesimi cikarmiyrum sesimi cikarsam,kizsam degisen bisey yokki,ama bazen hic yemeyince,ustune bide kusarsa sinirlendigim zamnlarda olmustur,agladigim zamanlarr,,cunku zaten zarzor yediriyorumm,bide kusunca yeniden basa dön,oyuzden uzulmemem,elde degill,ama bn sabredecemm,ins gecer,tek istegim kizimin canimin saglikli olmasi,gerisi ins gelir,rabbim buyuk,derdi veren rabbim dermanida veriri,,sevgilerle

slm canim,ilgin icin tsklerr,evet bazi mamalrda olur igrenc kokar yani biz buyukler bile kokusuna tahammul edemiyoruz onlar nasil sevip yesinlerr,suan vitamin sirupu veriyorum,bitsin en kisa zamanda alip deniyecegimm,ama bnm kiz tadi guzel de olsa hic birsey sevmiyorr,tuhaf yanii,mide reflusu olabilir dediler,oda cocoukta aclik hissini gideriyor ve kusturuyormus,,olabilir dediler,baska doktr yok dediler sastim kaldi ssuandada kan tahlilleri beklyioruz hayirlisiyla,saglikli olsunlarda gerisi gelir ne diyimm,
seninde cocougunu allah bagislasinn,sevgilerimle

Biliyorum biz anneler çocuklarımız yemek yemeyince rahat edemiyoruz.Ama inatlaşma yaşları.İlgiyi hep üzerlerinde tutmak istiyorlar.Hele birde evde tek başlarınaysa çığrından çıkıyor bazen hareketleri.Sakin olalım,umursamıyormuş gibi yapalım.Aç kalınca illaki yiyorlar.Abur cuburda vermeyince daha kolay oluyor.
Umarım yavrunun tahlilleri temiz çıkar.Sağlıkla ilgili sorunu yoktur.a.s.

slm canimm,ins tahlilleri iyi cikarr zaten inan tek tesellim kizimin saglikli olmasii,evet evdede yanliz ama 2aylikktan beri boyle ins duzeelir rabbime siginmisin arkadasimm,o herseyin en iyisini bilir,sabrediyorum valla,cok sagol,kiyi bak,sevgiler:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…