Bebek Beslenmesi En son çare Balık Yağı mı acaba?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

canımsın kıyamam sana..sıpa ne olacak şuna bak yaa..nasılda üzmüş seni..klava:bence sana tavır inat yapıyor..biliyor senin öyle üzüleceğiniz inadına yapıyor..aynı bizim gibi olmuşsunuz..aranızda inatlaşma olmuş..canım bide şey denesen.aynı benim gibi sofrayı hazırla..tabagına onunda yemek koy ve hiç bişey söyleme..siz yemeğinizi yeyin kalkın.o yerse yer yemezse hiçbişey yapma hiç laf söylemede..yemek yerken ona bakma bile hiç umrunda değilmiş gibi yap..biz öyle yaptık biraz işe yarardı..ama hala o huyunu bırakmadaı biz yemeğimizi bitiriyoruz ya ağlıyo yada bişey bulup içeri giriyo.2 gündürde sofrada konuşuyoda konuşuyo..görsen hiç susmuyo yememek için..bizim yemeğimiz bitiyo o hala başlayacak..sende bi dene ama çok sabırlı olacan asla hiç birşey demeyeceksin ve yemesede tabağı önünden alıp yüzüne bile bakmayacakasın.bir günde bunu yap bakalım..zaten yemiyo diyosun bidene.konşunda sanki kendi çocuklarına hiç kızmıyomu..ne yani bağırınca insan kapıya gelmeye utanır.klava:.hiç takma boşver öylelerini..canım allah kolaylık versin sabırlar versin..öpüyorum kendine dikkat et..unutma sen iyi olmazsan o asla iyileşemez..:1hug:

canım çok haklısın biz üstüne çok düşüyoruzda ondan böyleler.hele bizimkini biz çok bekledik..ewliliğimin4.senesi kucagıma aldım..sonradan olunca böyle oluyo demekki..
CANIM KAN İLAÇIYLA BALIKYAGI ŞURUBU İKİSİ BERABER KULLANILMAZ.DR.ÖZELLİKLE BANA SÖYLEDİ..BENDE ŞİŞE YARIM OLMUŞTU AMA ŞUAN KULLANMIYORUM..BENDE KAN İLAÇI KULLANIYORUM ÇÜNKÜ...BALIKYAGINI BUZDOLABINDA SAKLA..KAN İLAÇI BİTİNCE DEVAM ET..SAKIN 2SİNİ BERABER KULLANMA..UYARAYIM DEDİM CANIM..
canım inşaşalh dilediğin gibi olur herşey..ama bu arada sabrımızda tükeniyo degil mi..:1hug:

slm arkadaşlar ne bu çocukların bize eziyeti yaa..benim moralim de çok bozuk,çok üzgünüm sizinle paylaşmak istedim.oğlum yemiyor diye üzülürken şimdide ameliyat olayı çıktı.oğlum ameliyat olacak geniz eti alınacak ve kulağına tüp takılacak.artı bide 4 yaşındaki çocukta sinüzit çıktı.ooff of.cuma günü olacaktı dün gece ateşlendi.doktorunu aradım.eğer ateşleniyorsa ertelemek gerekir,getir bi göreyim dedi.bugün sabah götürdüm,ilaç tedavisine başladı ve tabi ameliyatı erteledi,salı yada çarşambaya..oğlumun yüzüne baktığımda içim eriyor.zaten yemek yemiyor bide hastalığı,gözlerinin altı karardı.ne yapıcam bilemiyorum.:çok üzgünüm:

slm canimm,ben yaklasik iki yil olacakk,hic bir duzelme yokk,aylardir kendi halindede biraktim acikmiyorki bi yesinn,butun cocuklarin sevdigi yemegi yapiyorum ama yinede yemyiorr,ne su ne sutt,bn zorlamayincada hastalaniyor bunuda istemiyorumm,ama artik fazla zorlamayacam,ne yaparsa yapsinn,dedigin dogru biliyorum bizler sinirlenince onlara yansiyor ama ne yapim arkadasim ana yuregi o acken bn keyif yapamam,gulemem,evt burdaki annerin coguda cocugun hic uzerne gitmezler kendi halinde birakirlar benim kiz yese valla bnde birakirimm,ne yapcagimi sasirmismm,ama saglikli ya baska biseyde istemem,rabbim saglik,sihhat ve butun yemeyen cocuklra ictah versin valla basta benm kizsa,,cok uzgunm, ya,evt psikolojikte olabilir ama bu 2aylikken basladii ne olabilirki ozamnn,
sende dene balik yagi bir faydasini gorursen yaz,iyi haberlerini bekliyoruz ins duzelirlerr,şutarafagitti

slm canim,cok gecmis olsun,ins en kisa zamnda iyilesir,evt yemk sorunu bndede var galiba bir anne icin en zor gorev bu valla,keske yeseler,keske anne aciktim deyipte iyice yeseler,bnm kizda cok ictahsiz rabbim butun cocuklarimizi korusun canimm,sende sabret iyi olur ins,canini sikma,sevgiler

slm canimm,denemedimmi sandin,bir gun kararliyidmim,mama vermeyecgime,ben ona yedirmeyecegime,cunku bir gun bn mama verince cok kotu kustu bnde cok korktum artik yeter bn vermeyecgim dedimm,ama sabah ogle aksam her bebgin her cocougun sevdigi yemkleri yaptimm,orali bile olmadi ya aldi cigneyip atti ya doktu,,sadece bir bardak cay icti sabhh,bunu kac gundur tekrarladim sadece cay,sonra kizim resmn eridi halsizlesti herkes bune dedii,bnde korktum valla,vermeye tekrar denedimm,ya bn inan ne yapcagimi sasirmisim,bncede valla psikolijik ama bndeki su mamalr bi bitsin inan valla artik hic ama hic bn vermeyecgimm,sofrada ne varsa oturturum yerse yer,hemde yemky emegi ogrenmis olur tam daha kasik,ctal tutamiyorr,artik bnden inan ppaydos,ne yese bir kasik ta iki kasikta yese umursamiyacmm,cunku bn vermekten biktim oda bnm ona yedirmemde sanirsamm,
komsu geldi evt bnide cok sinirlendirdi ama isvicre boyle canimm,en ufak seste sikayet ederler,gece kimse banyo edemz,hafta sonu gurultu edilemezz,muzik yukses sesle dinlenilmez,gece 10 sonra mecbur sesler kesilecekk,21 den sonra camasir yikanilamazz,tuhaf iste,elimde olsa hemn turkiyeye gelirim valla,
ins atakanda iyidir,kendinize iyi bakin,opuyorum,sabir diyim baska ne diyim canimm,Şeniz

canım çok geçmiş olsun..allah şifalar vresin..ama bak şunu söyleyeyim..geniz eti alınınca iştahta artıyomuş..yani üzülme diye söylemiyorum ..arkadaşımın çocuğununda öylelydi hiç yemezdi geniz eti alınınca maşşalllah iştahı bir açıldıkii gör..ne var ne yok yiyo..inşallah seninkide öyle olur canım..:1hug:

canım valla yap..zaten öylede yemiyo böylede..bari yemek yesin belki tadını bilir..hoşuna gider..aman bee yeter artık valla seni böyle üzünce içim sıkılıyo benimde..cadıı ne olacak...nasılda üzüyor seni..
komşuluk diye bişey yok sanırım..türkiyede oo bilirsin herşey serbet ama çok abartanlarda var..benim yerimde olmak istemezdin ama.üstümdekiler çok fena çünkü..aman neyse boşver..zor tabi..gece banyo yapılmaz çok komiğime gitti valla..:roflol:heheheeh
canım çokca öptümmŞeniz

önemli olan çocuğun sağlıklı olup olmaması.eğer sağlıklıysa hiç umursamayın bence.ihtah beyinden gelirmiş die duymuştum kendmden biliyorum yenmeyince yenmiyor yemekler ne kadar güzel olursa olsun.ben ilkokul 4. sınıfta bile 21 kilo idim hiç sağlık problem yaşamadım doğru dürüst nezle bile olmadım inanın yazın domates kışın mandalinle beslenirdim.şuan ise yemekler benden kacıyor:) herşey düzelir...

keşke dedigin gibi olsa..ama aç aç dolaşıyor canım..açıksada yese keşke ama nerde..bir anne için çok ama çok zor..çocuğunun yememesi.aç yatması..hele hele yemediği için devamlı hastalanması..ilaç kullanmak.çok zor bi durum..sanırım evli degilsin ve çocuğunda yok..annem bana hep öyle derdi anne olunca beni anlarsınız diye..çok ama çok iyi anlıyorum şimdii..:çok üzgünüm:

slm canim evt haklisn,,ama ne yapalim ana yuregi iste,yemeyince acikmayinca yurek dayanmiyorr,bnm kiz 2ayindan berii,ins duzelir ne diyimm,tsklerrrr

slm canimm,evet ben suan inan kotuyum artik sastim kaldimm,bugun yine ikikere kustuu,bi oglen bide bn aksam ise giderken annmgilde biraktim,almaya giderken ayakustu kusmus,of canim ya,artik zorlamiyacmm,ama korkum mide zaten kucuk tam ufak olacak tam hic birsey yemiyecekk,sabir ne diyim canimm,artik inan gucum yokk,rabbim korusun onlari,sagliki bnm tek tesellim ayakta tutan beni tek seyi saglikli olmasi ,oda olmasaydi kafayi yerdim galiba,sevgiler an arkadasimm
Şeniz

çok sağol canım..aynı şeyi bi arkadaşım daha söyledi,inşallah dediğin gibi olur bu sefer.benim üzüldüğüm şey geçen senede ameliyat ettirdim oğlumu geniz eti alınmıştı,şimdi yine alınıyor.artık tekrar mı üredi yoksa geçen yıl alan doktor iyi alamadımı bilmiyoruz.ben geçen yıl geniz etini aldırdığımda heveslenmiştim artık oğlumun iştahı açılır iyileşir diye.ama olmadı işte.Allah hepimizin yardımcısı olsun.çocuklarımıza iyilik versin canım..

slm canım inan okuduğumda çok üzüldüm.Allah yardımcın olsun.dün benimkide kustu zaten bişey yemiyorlar ne kusuyorlarsa şaştım valla.bende senin gibi düşünüyorum yemeye yemeye zaten küçücük olan mideleri hepten küçülecek.ama en azından sağlığı yerinde bence bu çok büyük mutluluk. hiç kafaya takıp üzme kendini.bak bana,oğlumun sağlığı yerine gelsin diye neler vermezdim...canım önce sağlık gerisi boş.

alıyorum tabi,evet ne evliyim nede çocuğum var. siz de haklısınız acaba oyun oynayarak hikayeleştirerek yedirmeyi deneseniz okulöncesi öğretmenliği 4 sınıftayım.staj yaptığım okullarda cocuklar evlerinde yemiyorlarmiş,yada yemek seçiyolarmış ama sınıfta kahvaltı saatinde yada yemek saatinde sorunsuz yiyorlardı kalabalıkta yaşıları yanında felan da mı yemiyor?kaç yaşındaydı bu arada?birinden duymuştum çocuğu yemiyormuş,tabaga kahvaltılığını insan yüzü şeklinde koyuyorlarmış.yani domatesten dudak,zeytinden burun,salamdan yanak,peynirden göz,maydanozdan saç:)öyle olunca yiyormuş....

canım yaa.bu kusmalarda neyin nesi..aceba psikolojikmi.yoksa inadından mı..bi türlü çözmedim..sen yedirirken o ne yapıyo ağzını felan tıkıyomu..yani zorlamı yediriyon canım ya..inadına oda kusuyomu yoksa..aman ya..dün atakanda pırasayı öyle yaptı her kaşıkta öğüre öğüre yedi..yedi ama küçücük bi tabak toplasan 4 kaşık anca..ama öğüre öğüre görsen.anlamadım..kendi yedi ama bakıyorum her kaşıkta bi öğürme sesi..allah allah ya..kusmadı neyseki ama sevmediği yemek olunca öyle yapıyo..hoş sevdiğide makarna ve pilav..kuru kuru.bende ne pişirirsem onu yiyecek diye ona ayrı bişey yapmıyorum artık..oda hem öğürdü hem yedi..ne yapalım canım bak şimdi kahvaltıyla duruyo..kahvaltıdada 1 dilim krem peynirli ekmek 1 bardakta süt içti..arkadaşa ğittik ordada 1 dilim kek yemiş o kadar onunla akşamı etti..sabah yememek için karnım ağrıyo diye kıvrandı durdu..aman herğün yeni bişey çıkıyo..canım ne yapalım işte böyle..öptüm canım..Şeniz

canım ya inşallah allahın izniyle iyileşir yavrun..çok büyük geçmiş olsun..dr.larada güven olmuyo baksana tamamen alamadımı yada yeniledimi neyse..yenilermi o tip şeyler hiç bilmiyorum ama..inşallah bu sefer tamamen iyileşir ya.yazık çocuk her seferinde ameliyat yavrum ya kıyamam..canım çok geçmiş olsun öptüm ikinizide..:1hug:

ahh ahha neler yaptım bi bilsen..aynı işte..beraber tabak hazırladık bohca kurabiye yaptık oo yapmadığım bişey kalmadı..artık oyunla yedirme yaşı geçti..seneye anasınıfına başlayacak daha mı oyun yapayım..zaten şimdiye kadar oyun yaptık şöyle böyle yaptık nazlı bişey oldu..yani anlayacagın artık serbest bıraktım..önüne koyyorum ister ye ister yeme diyorum..oda bazen yiyo bazen yemiyo işte öyle.yaklaşık 3 haftadırda böyle yapıyorum çünkü artık sabrım kalmadı çok bunalttı beni..sırf bu yüzden kardeş bile yapmayı düşünüyoruz valla daha ne yapayım..yani böyle canım sanada başarılar dilerim...hadi okulunu cabucak bitir senin gibi ögretmenler ihtiyacımız var bizlerin..:1hug:

slm canimm,cok dogru en onemlisi saglik ,ama iste hep ayni yaziyorum ana yuregi yemeyincede bu cocuk acmidir,degilmidri telasesii,,benm kiz kac aydan beri hic sut ismiyor,nede su ismek ister korkum hastalanmasi bi ara hic zorlamadimm,idrarlarda iltihab oldu bnde yinede azda olsa zorla veriyorum valla,ne yapim sastim artikk,ama rabbime binlerce sukurle rolsun saglikli inan bu tek tesellimm,haklisn ins duzelirr,hep bole kalacak degilya,saglik olsunda gerisi bos valla ne diyimm,olan bize olsunda yeterki onlar iyi olsunn,sevgiler vede gecmis olsun sanada,

slm canimm,kac haftadir seninle yazisiyoruz ve daha birbirimize guzel bir haber veremedik yazik valla ya,hem yavrularimiza hem bize,sabir ne dyim,,
bnm kiza 2,3 ay once cocuk masasinda azda olsa yedirirdim ama bazen yerde zatarak ,simdi hic masada yemk istemiyor oturmak bile istemiyor,artik uzatarakda istemiyorr,bnde eline oyuncak,aklina ne gelirse veriyorumm,o ilgileninceye kadar kac kasik verebiliyorsam ne mutlu bana,gecn gun hic birsey yemedi zorladim oda agladi hemn kustu aglayarak yada ne bilim,v,s vermem artik obana ders aoldu,bide tehlikeli yani aglayip vermek allah korusun bogazinda falan kalir,eline oyalanacak bise veriyorum ilgisi bitince tamam artik kaklmak isterr,boyle iste,suyuda ,elma suyuda masanin ustune gozunun gorecegi yere koyarim susayinca yesin diye,ama nerde bn goturur istermisin derim ,ya alir ya almaz,,

atakanda iyilesir bence inan ikiside bize inat sirf biz bu kadar ilgileniyoruzdiye yapiyorlar baksana sukur sagliklari iyi bu baska ne olabilirkii,
uzulme bnce atakan iyi olacak,kizimda,sadece sabir yani boylede dusunmesem kafayi yerim yani,olumlu dusunelim olumlu olsun canimm,kendine atakanna cok iyi bakk,sabrin sonu selamat arkadasim,yeterki sinirimize uzuntumuze hakim olalaim,nede olsa elimize bisy gecmiyorr,sevgiler:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…