En olmayacak bir kişiye mi aşık oldum?

Bunun doğrusu yanlışı yok . Ben bekarken evlat edinmek isterdim. Genlerimi illa bir insana aktarmak zorunda değilim, doğmuş ve şartları zor bir çocuğa ev , aile olmak isterdim.
Hoş evlenince de öyle istedim de bizimki habersiz bir şekilde çıktı geldi :)
Eşimin çocuğu olsa oooo hazır yapılmış çocuk , mis derdim mutlu olurdum
Siz kendinizi ölçüp tartacaksınız. Tek karar mercisi sizsiniz. Kaldıramayacağınızı düşünüyorsanız -ki bence tereddüt bile varsa yeterli . Doğrusunun ne olduğunu biliyorsunuz

Evet, ben hiç evlenmedim. Muhtemelen ben her şeyi göze alsam da, benim ailem bu işe asla sıcak bakmayacak. Bir ilişkimin başladığından bahsedemedim bile. Bir şey daha dikkatimi çekti aslında hikayede. Eski eşiyle boşanma sürecindeyken bir ilişkisi olmuş. O kişiden de ayrıldıktan sonra aynı yerde çalışmaya devam ediyorlar. Hatta şirket kendisinin, eski sevgilisi olan kadına da %20 hisse vermiş, kadın şu an şirket ortağı olarak çalışmaya devam ediyor. Yani hikayede hem eski eş, hem eski sevgili var. Eski sevgili bir şekilde gönderilir belki ama eski eş ve çocuk her zaman hayatında olacak. Böyle anlatınca hikayenin iyice boka sardığını farkettim. Duygularım çok yoğun ama mantıklı düşünmeyi bir kenara asla bırakamıyorum, şükür. Galiba bu adamı unutmam gerekiyor…

Dallas...
Kaç kaç kaç

Doğru bu konuda düşünmemiştim . Tatili gezmesi . Hep çocuğa göre ayarlanır yıllık izinler

Çocuk zaten büyük sıkıntı, sizin de çocuğunuz olsaydı farklı konuşurdum ama çocuksuz bir insanın çocuklu biriyle evlenmesine hiç sıcak bakamıyorum. Eski eşle zaten hayat boyu iletişim halinde olacak çocuktan dolayı ve bir de bonus olarak hisse sahibi eski sevgili var. Baştan sona olumsuzluk akıyor ilişkinizden.

Gerçekten en olmayacak kişiyle birliktesiniz, çocuk durumu, eski sevgiliyle iş ortağı olma... Hemen bugün bitirin derim ben.

Yani üvey anne tribi durumu anlatan doğru sözcükler olmayabilir tabi ama ortada bir durum var konu sahibesi, sen de fark etmişsin. İstediğin zaman kalkıp tatile gidemeyeceksin, spontane plan yapamayacaksın haydi bugün çıkıp şuraya gidelim gezelim diyemeyeceksin. Dediğin de doğru, ilişkinizin her anında çocuk da olsa yanınızda 3.bir kişi olacak Olmaz yani bence çocuklu insanla çocuksuz insan olmuyor, bu boşanmış erkekler de nelerine güvenip genç, bekar kadınları kovalıyorlar anlaşılır değilKadının çocuğu varsa adamlar fersah fersah kaçıyor ama kendilerinde çocuk varsa özgüven tavan!

Kucuk cocugu olan kadinlar genellikle bosanmamak icin herseye katlaniyorlar. Bosanma sebebi neymis anlatti mi, acaba ayni kadin mi?

Evlat edinilen çocukla adamın başka kadından olan çocuğu bir hanımefendi. Birinin annesi var her işin içinde olan, diğeri zaten senin çocuğun olmuş oluyor.

Kadınların her zaman bi duygusal açlığı ve sevilmek beğenilmek aşırı hoşumuza gider hele birde bi iki güzel söz söyleyince karşı taraf hemen tav olabiliriz ama yaşınız küçük değil ve duygularınızla hareket etmemelisiniZ karşınızdaki adamın bir çocuğu var ve eğer ilerde evlenirseniz bu adam eşiyle de iletişim halinde olacak çocuğu için buna katlayabilecek misiniZ.eğer çocuk sizin yanınızda kalacaksa babası illaki çocuğuyla vakit geçirecek siz bu çocuğuna ayırdığı vakti bnden çaldığı bi vakit olarak mı değerlendireceksiniz yoksa biz bi aileyiz deyip o çocuğa gerçekten bi annelik yapabilecek misiniz eğer bu sorulara ney şekilde cvp verebilirseniz kararınıZ da netleşir.

Evlat edinilen çocukla adamın başka kadından olan çocuğu bir hanımefendi. Birinin annesi var her işin içinde olan, diğeri zaten senin çocuğun olmuş oluyor.
Davulun sesi uzaktan hoş geliyor da olabilir ama bence yeğen sevmek gibi. İyi gününde sev , herhangi bir zorlukta anneye babaya havale .
Ebeveyn olmaya göre yüzlerce kat daha az sorumluluk

Bunu duyup bir migdeniz bulunmamış... adam combo yapmış yaldır yaldır geliyor , karısını aldatıyor aldattığı kadına hisse veriyor hey yavrum hey bu adama kaptırdığınız o kalbinize ........neyse yokluktan bu iğrenç durumları bile normal görüyor buraya yazınca bir aydınlanma yaşıyorsanız ne güzel ilerde cok acı çekmeden kurtulun

Yaşınız çok fazla değilmiş, siz acaba bilinçaltında artık evlenme yaşınızın geçtiğini falan düşünüp kendinizi yaşıtınız olan bekarlara layık görmüyor olabilir misiniz? Çevremde bu psikolojiye giren çok kadın görüyorum çünkü. Yorumlarınıza baktım bana da olmaz gibi geldi maalesef.

İyi düşünün derim. Aile çevren tanısa idi değerlendir derdim. Çünkü öyle bir durumda arkadaşım evlendi. Ama getirisini götürüsünü düşün.

Kucuk cocugu olan kadinlar genellikle bosanmamak icin herseye katlaniyorlar. Bosanma sebebi neymis anlatti mi, acaba ayni kadin mi?
Ben çok soru sormadım boşanma sebebi hakkında ama sorsam da kendi yaptıklarını söylemez ki insanlar, hep karşı tarafı suçlar. Zaten kısaca bahsederken de hep eski eşi tarafından ve ailesi tarafından baskıya, bilmem neye uğradığı yönünde anlatımlarda bulundu. O yüzden sorsam da çok net ve temiz bilgi alamayacağım belli ki…

Ne diyeyim, yorumunuzda sonuna kadar haklısınız… inanın bunların hepsini ben de düşünüyorum, buraya yazmaktaki amacım da aslında düşüncelerimi berraklaştırmak ve somut bir şekilde görmek, belki de yazmak iyi geliyor…

Boşanma nedenlerinin eski sevgilisi olduğunu düşünmüyorum ama sonuç olarak her ne kadar ayrı yaşasan da, boşanma sürecinde böyle bir şeye girişmek ne derece doğru, tartışılır. Eski eşini aldatıp aldatmadığını bilmiyorum…

Yorumunuz için teşekkür ederim

Ben bu zamana kadar kendi ailemden de gelen olumsuz şartlamalar (anne babamın şiddetli geçimsizliği; hala devam ediyor, hala evliler) yüzünden evliliğe karşı hep bir sorgulayıcı ve tedirgin oldum, kimseyle o yola girecek bir adım atamadım. Ama artık aile kurmak ve anne olmak istiyorum. Belki de bunun etkisiyle davranıyorum, bilmiyorum. Bu da zaten şu an benim durumum için yağmurdan kaçarken doluya tutulmak oluyor galiba…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…