ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

ben sayfa 15 den sonrasini okuyamiyorum arkadaslar sizdede böyle bi sorun varmi

tamamen itici bir tutum, şu anlatış şok içinde okudum.. çok kinci ve dediğimi yaptırırım havalarındasınız çok yanlış! siz niye anlatıyorsunuz kaynınıza size mi düştü laf taşıyıp ara bozmak karısı istediğini konuşur hem kime ne.. karı koca arasına nifak sokmak çok büyük vebal farkında mısınız.. ben yaptım, çektım sıra onda diye ezemezsiniz yakında sizin adınız çıkar. abla dedmiş dememiş içnden gelmiyorsa niye desin ki ben o kızın yerinde olsam ben de demem, bunlar içten gelecek şeyler.. akıllı kızmış valla size bulaşmadan devam etmeli yaşamana.. kocasından başkasını ilgilendirmez size epey bi dert olmuş napıcaz biz bunla demişsiniz ya kendi işinize bakın sorun falan kalmaz bence ortada.. ortalığı karıştıran sizmişsiniz gibi duruyor buradann.

sen saygiyi falan birakta ondan onemlisi var GUNAHtan haberin varmi bacim senin resmen el birligiyle kizin yuvasini dagitmaya calismissiniz gunah ya kiz sizin egolarinizi tatmin icinmi evlendi abi musaitmisin die mesaj atmissin oda aramis karisini cekistirmissiniz yalan sokememis yani kiz ben dibine kadar koyluyum ama asla elti abla demiyor die kimse kaynana kinamaz iste yuvalar bole bole yikiliyo sizin gibiler yuzunden bosa dememisler yengenin gemisi yurumus eltininki yurumemis diye sen cok agali konakli film izliyosn sanirim kendinede fahri kaynanalik rolunu secmissin yazik cok sikiliyosn galiba

Senede bir geliyordur o şimdi ne ayıp. Söyleyinde her sabah gelsin iş yapmaya oralardan Kesin börek falan da açamıyordur. Gelininiz üniversiteye gitmiştir ama bulaşık yıkamıyor ya kesin cahildir. Hemen ona büyük kimmiş gösterin

Off yazarken içim daraldı. Kötü olmakta ayrı bir marifet.

şu abi-abla kavramı kadar gereksiz bir "saygınlık!!!" ifadesi yok bizim kültürde.. hadi anne, baba, dede falan neyse de, abla/abi nedir yahu??? demesin arkadaşım size abla, nedir bu birkaç gündür açılan, söke söke saygı koparma çabaları içeren konular.. siz ne kadar saygılısınız ki ne bekliyorsunuz karşıdan.. bir bitmedi şu "ilk gelinim, görümceyim, kayınvalideyim o halde sülaleye müdahale edebilirim" mantığı..

Son düzenleme:
Eltiniz buraya konu açsa adını
ELTİNİN ZULMÜ koyardı emin olun...

Sizin yapmak isteyip de yapamadıklarınızı o yapıyor diye neredeyse çatlayacaksınız...
Resmen karı koca arasına fitne sokmuşsunuz.
Bir de doldurmadım diyorsunuz.
Önce konuştuklarımızdan bahsetti mi diye kaynı fiştekle, sonra ben gelemem abi özür dilicek diye doldur..
Sonra çık de ki ben doldurmuyorum..
Allah'tan korkun...

Sizin gibi eltim olacağına on tane kaynanam olsun...

bence cahil olan sensin eltin değil.
kimse kimseye uyum sağlamak zorunda değil.
aklın sıra bak ben eltiyim senden önce geldim bana saygı duycaksın ayağını denk al mesajı vermeye çalışmışsın ama seni ipleyen olmamış.
sinirin de bu yüzden zaten.
ama gel gör ki eltin sana pabuç bırakmamış iyi de etmiş.
senin kaynın olabilir ama onlar karı koca kimsenin arasını bozmaya çalışma
kimseyi eğitmek ders vermek sana kalmadı
kimseyi de arayıp kocasına şikayet etme bidaha.

Ay dimii yaa canımm kendimde eksik gördüm şimdi demek ki normali buymuş taa oralardan işlerini buraya almalılar kaynanamın yanından ayrılmamaları lazım ben her hafta gidiyorum gelsinler ama dimi ne çalışması hem dizini kırıp evinde otursun kaynanama hizmet etsin bir de ev alacak haa mazalllah asla izin vermem önce benden izin alması lazım. Bak kaynım gelecek bi ay sonra kız gelemeyecekmiş hemen kaynanamla konuşmam lazım anne olmaz böyle gelsin bulaşık yıkasın, ev süpürsün sen onu sana hizmet etsin diye aldın oğluna eş olsun diye almadın ne işi var yurtdışlarında diyee. Hem kaynım da geliyor yanında kız da yok ohh ne güzel doldururum var yaaa ben şimdi onuu dediklerimizi yapmıyor hani nerde neden getirmedin diye, niye benimle samimi değilsin eşin mi kızıyor da derim bak onu asla unutmam benimle eşinden daha samimi olmalı dur yazayım bir kenara da unutmıyım ben bunları.

Siz kenara yazayım diyorsunuz da konu sahibinin hafızasına nazar değmesin. Her olay, her ayrıntı... Aylı günlü aklında baksana

Konuda çok cahil bir insan var ama eltiniz değil.

Ayrıca biri bana şöyle geç bulaşığı yıka falan diyecek, yediririm ona o lafı. Kendinizi ne sanıyorsunuz siz?

Kızcağız yine edepli insanmış sizi bozmamış, ben olsam kapımın eşiğinden geçirmem sizin gibi birini.

Son düzenleme:
ıyyyyyyyy...

Yazdıklarının yarısını bile okuyamadım.

Lütfen bi doktora görün.. Aşırı şekilde takıntılı ve kıskançsın...

Arkadaşım sanane? Sana mı kalmış bide kaynımı aradım anlattım konuştukalrımızı diyosun bişe konuşuyosan iyilik yapıyosan eltinle konuşmuşsun ister yapar ister yapmaz hoşlanmamışsa eşine de anlatmaz ben anlamadım ama eltinizin yerinde olsam asla izin vermem eşimle görüşmene bu ne fesatlık! Sen eltinden önce kaynının hayatında olabilirsin ama abisinin eşi olarak o kadın şu an sizin kaynınızın eşi ister kabul edin ister etmeyin. Onlar artık ayrı bir aile birbirlerine nasıl uyum sağlıyorlarsa o şekilde yaşarlar sizin yaptılarınızın aynısını yada köy adetlerinize göre yaşamak zorunda değil. Ayrıca kaynananızında içini şişrmeyin yok elti öye dedi yok böyle dedi sorunları yokken aralarınızı bozmayın. Ciddeb benim böyle eltim olsa sizin gibi nefret ederdim kim benim eşimi ben yokken ararda muhabbet eder eltiyse eltiliğini bilecek eskisi kadar samimi olamamak canınızı sıkıyor sanırım kaynınızla anlamadım derdinizi.

Ay ustume iyilik saglik. Size ne ayol kadin bulasik yikamamismis, kayinvalideye hoscakal dememismis. Size ne? Eltiyi ehlilestirmek size mi dustu?

Gelininizin cahil olduğunu düşünmüyorum bu anlatılanlar karşısında ve emin olun ki bulaşığı yıka diye emir verdiğinizde dik kafalılık falan yapmamış baskası olsa siz ozaman dik kafalılık görürdünüz yok bana abla diyecek falan çirkin bir ego göstergesi. siz kötü kaynana rolüne bürünmüşsünüz ama tavrınız hoş değil.bence oturup kendi kıskançlığınıza çözüm arayın.

Siz kenara yazayım diyorsunuz da konu sahibinin hafızasına nazar değmesin. Her olay, her ayrıntı... Aylı günlü aklında baksana

Gerçektenn.. Taa konuşmaya başlama zamanlarından, istemeye, nişana herşey hafızada. Belli ki içine yer etmiş onunla yatıp onunla kalkıyor kuruyor kafasında belki de bire on katıyor iyice. Allah kendini kaynana sanan eltilerden herkesi korusun.

Hani demiş ya konusahibi en başta.
Yeni gelinin köye gitmek istemiyorum sizin köy çok dedikoducu..
Yerden göğe kadar haklı.

"Sen kaynanasın diyeceksin" ahahah ay hiç güleceğim yoktu ya.
Niye bu kadar kıskançsın ey insanoğlu?
Sanane demez mi o anne evladı sana?
Yuvasının kapısını kapadığı an sen dışarda kalırsın cağnım elti.
Erken yaşlanırsın böyle lütfen kendi yuvanla ilgilen.

Yok efendim istemeye gelince hemen çıkmamış da yok şugün saat şunda gelmiş de yarım saat geç kalmış da
Saniyeleri de hesaplasaydın elinde kıza sarmak için daha çok malzeme çıkardı.

Konu sahibi de daha iki yıllık evli yalnız hangi ara bukadar entrika moduna girmeyi başarmış:44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…