ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

ben sayfa 15 den sonrasini okuyamiyorum arkadaslar sizdede böyle bi sorun varmi

ben baştan anlatayım ne yapmaya çalıştığı hakkında fikir verin...şubat 2013 te kaynım iş arkadası tarafından ev sahibinin kızı ile tanıstırıldı kaynım da evlenmeyi düşünüyordu konusmuslar sonra isteyelim dedi kız iyi falan dedi kaynanam gitmiş görmeye kız calısıyormus görmedi oğlanın anlattığı ile biliyordu annesi ile konusmus dönmüş neyse istemeye gittik kız içeri el öpmeye bile girmedi bizimkilerde kızın hangisi olduğunu şaşırdı kız kardeşi girince o sandılar falan :KK70: neyse kız kahve ile geldi isteme oldu soran herkese davranıs olarak iyi gibi ama yasamadıkça bilemem dedim. nisanda resmi nikahları olmuş mayısta nişan oldu bizimkiler demiş oğlum başka ilde oturuyor (düğün haziranda) düğünden 1 hafta evvel edelim nişanı diye yok falan denilmiş neyse biz baya bi masraf edip gittik.kız isteme anında XX abla derken nişana gittik XXcim oldum şok oldum neyse bunda bi tavır bi hal kaynana gelmiş el öpmek yok oğlan tarafını memnun etmek yok kendi akrabaları ile oynayıp bizim tarafa gelince kenara cekilmek falan... kaynıma gelince melek gibi geçinmek için herseyi yapar yapıyorda.neyse düğün haziranda oldu kına gecesinde de aynı tavırlar falan sebeb ne hemen söyleyeyim gec gelmişiz bular ilde oturuyor biz de o ilçenin bi köyünde oradan araba kaldırdık kınaya misafir götürmek için hepsinin gelip cıkması derken cok değil 30 dakika geciktik tripler falan kaynanamda kalkmış orda bana hadi iki elti oynayın diyor bende oynamıcam dedim nişanda bi kaç olaydan dolayı gıcık gittim çekildim kenara kaynana gücendi kına bitti güle güle diyen bile olmadı misafirlere ve bize.kaynana 3 kere cıkmıs hadi hoscakalın diye bi allahın kulu cıkmamıs.gelin alma oldu neyse bende eve gelince hoşgeldin demedim.ilde ev acıldı ben kaynana evinde gecirdim ilk günümü evde kimse yoktu ama neyse kaynana bunlar gitsin dedi yarın gelirler dedi kızdım ben hiçbirşey demedim.sabah kaynanaya gelinir el öpmeye diye bu hanfendi kalkmış taa 1 e doğru gelmiş kaynanam aramış XX annesine gececek gelin görüşün diye ben zaten ordan 11 dedinmi çıkarım cıktım kaynana beni aileme götürdü.ben bu gelinle kurban bayramında görüştüm başka memlekette oturuyoruz biz çünkü.
konuya gireyim bu neleri kafaya taktıysa artık 20 gün sonra toplamış herkesi evine alın oğlunuzu bu hiç konuşmuyor falan ben cekemem lafları falan 30 km ötede oturuyor kaynanaya bi gelin ardı günü gelmiş 20 gündür kaynanaya giitmemiş istemiyorum gitmek köye sevmiyorum lafları köyünüz dedikoducu falan...kızın anneside gelmiş saymış kızına baya oraya 15 günde bi gidecen ev işini bile işlicen diye ben seni boşan diye evlendirmedim demiş...neyse bölelikle kapattılar bunlar 4.günden başlamış kavgaya zaten.kaynım sıka sıka kendini bi deri bi kemik kalmış.kaynana buna sinirden hastalanmış falan... kaynanaya gelse 1 gün bile olsun kalamadan gitmeler çalışıyorum evde bardakları yıkamadan cıktım bahaneleri ile 12 de gelip 4 de dönmek istemesi kocasının başına cökermiş oraya gitti mi yabancı ev gibi kenara oturup bi bulaşık bile yıkamadan cıkarmıs sevmiyor ya köyü bahane edecek bayan.neyse kaynana arayıp bana anlatıyor böle böle yapıyor diye sen kaynanasın söyleyeceksin dedim şöyle yap kızım de dedim oda demezmiş gidip kendi yakıoyrmuş mutfakta bulaşığı gitti mi 3 haftada 4 haftada bi gelio diye laf etmiş köyde yapıyorsun ki arkandan dedikodu oluyor...ramazan bayramında da 1.gün taa öğlen gelmiş 3 saat durmuş dönmüş biz bayram kısıtlı olunca gitmedik uzakta olduğumuz için.kaynananında bayram 1. gün görümceleri kahvaltıya gelir adetten bakmışlar gelin yok benim gelemeyeceğimizi biliyorlardı görümcemde onunla bayram gecirmemek için bizim yanımıza geldi.kaynım gecim olsun diye susuyor zavallım kaynanam böyle gecim olmaz dedi anasının evinde iş yemek öğrenmemiş çalışıyorum diye kaynım evde kendi öğretiyor zavallı.ramazanda kurbana kadarda böle geçmiş kurbanda biz gittik kaynanam benim susmayacağımı iyi bilir abla diyecek dedim önde büyüğüm ve köyde eltisine ismi ile hitap ediyor diye kınama oluyor diye isteniliyor abla denilmesi. biz bayramdan 2. gün önce gittik arefe günü öncesi kaynım kestane toplamak için geldi getirebilrisem arafeden gelcez demiş anasına dicem kızın bayramda kalcak annemde diye demiş. kendileri karar alıp veremiyor adam söz geciremiyor karısına kızın anasına demiş anneside ben ikna ederim dedmiş neyse arefe akşam geldiler kaynana calısıyor akşama gelcekler dedi meğer hanfendi sabahtan beri evde imiş bizde duyduk kaynana sinirden patladı kaynım aradı biz geliyoruz diye sabahtan beri evdesinizde neden gelinmedi diye.neyse geldiler yemek yendi görümcem bulaşıkları arındırıyordu eltide gecmiş yardım edeyimmi dedi görümcede yok canım sağol ben hallederim dedi bende tencereleri boşaltıyordum tam elti içeriye gidyordu bende görümceme sen bu evin hizmetcisi bulaşıkcısımısın yada benim mi haberim yok hep beraber yedik beraber yıkanacak dedim gec sende yanına dedim neyse bunlar yıkadı bende caylarını yaptım götürdüm içeri tertip düzen bilmio yazık bi erkek de ne kadar öğretebilir kaınım çabalıyor... bayramın 1. gün kalktık kahvaltı oldu ben büyük olunca elti görümce beraber yıkamaya gecti neyse bu gelin geldiğinden beri ev alalım deyip duruyormuş ikiside askeri ücret alıyor 1 sene sonra cocuk düşünüyoruz diyorlar oturduk konu acıldı konustuk bizde kafası bulandı gibiydi ama bildiğini okuayan bi tavrı var ama konusuyoruz sonra kaynımla konustuk falan onun dediğinden onun haberi yok ?? kaynımı severim abim gibi ve bana da anlatır evlenmeden önce konusurduk baya evlenince eşi kıskanç diye ben kaynımla konusmadım yaşlarımız yakın diye kıskanıyormuş.neyse 1. bayramın akşamı tutturmuş gidelim diye kaynımda yarın gidecez demiş yemekten 1 kaşık aldı suratını bi astı şaşarsınız kocasına ailesinin yanında salak manyak hitapları kaynanam sinirden ölüyor tabi :) bende konuşma sekilleri böle demekki diyorum iyice kızıyor tabi :KK70: evin içinde esaj atıyorlar birbirne falan. bunlar bi dışarı gidip konusup geldiler el ele göz göze neyse geldiler gülüşmeler falan kaynım ikna etmiş zavallım. neyse çay demlemeye gittik baya konustuk 3 4 saat kaynana oğlanlarla oturdu ben görümce ve eltide bi odada muhabbet ettik. inanırmısınız sorunlarının ne olduğuna, köyde dedikodu olacağını, küçük bi yer olduğunu,herkes birbirnin evinin içini biliyor olduğuna kadar anlattık neden abla demesi gerektiğini ben burda ismimle hitap et ama birisi gelince abla de ki kayanayı kınamasınlar dedim.kaynanaya bişi demiyor ama içten içe nefret ediyor daha aralarında da hiç bi sorun yaşanmamışken.neyse bu abla falan demeye başladı ama kaynıma 1 gram birseyden bahsetmemiş işine geleni demiş.sabah kaynanaya anlattım anne düzelecek bu kız sadece biraz anlatmak lazım dedim seviniyorum bi taraftanda.kaynımla konusma fırsatımız olmadı kaynanam bi ara kızım bize demez sana anlatır dedi msj atmıstım abi müsaitmisin diye oda aradı eşi çalışmaya gitmiş o zman neyse konustularımızı anlatıp anlatmadığını sordum söyledği bi kaç birşeyi işine gelneler yani gerisi yok. neyse anlattık bizde msjı silmeyi unutmus kaynım. bende evime döndüm. msjı görünce ne konsutunuz arayıp beni mi çekiştirdiniz falan demiş olmadık şeyler demiş kaynımda sen nasıl baska seyler düşünürsün o abimin eşi ve senden önce onu tanıdım sana güvenmiyorum ona güvendiğim kadar falan demiş yıkmış eltide evi sen bana güvenmiyorsuda ona güveniyon diye. eltide 8 aydır eşinden başka eşinin akrabalrının nosu yok o gün numaralarımızı alıyor. ara demiş sor ne sorcaksan demiş.telefonların hepsi kırılmış ogün evlerinde kaynım sinirle çarpmış. kaynım eşimi aradı abi böle böle haberinzi olsun dedi aradı konustuk ama hiç dinlemiyor paso konsuyor cahil gibi konsutu konsutu kapattı.eşi küsüyormuş beni arıyor arama kocamı diye. eşimde tepesi attı bu kim oluyorda engelliyor kiminle konsuacağını dedi.cünkü eşimin aradığımdan tutun konsutuğuma kadar herseyden haberi vardır. abisinden fazla benimle konusur 2 kaynımda görümcemde...kaynım faceden yazdı abi yazma eşin okur kavga olmasın dedim abimde face şifremi bilmiyr sen söylediği hiçbirşeyi kafana takma o konusur konusur susar demiş abi ben çekemem elbet denk geleceğiz dedim ama biz oraya geldiğizide asla getirme onu özür dileyeck dedim.kaynanalar en son dün gece konsumaya gitmiş ben köyünüzün dedikodusundan bıktım diyormus dediğimi dedim dermiş başkada kaynananın dediği hiçbirşeye cevap vermezmiş olumlu olumsuz.şimdi soruyorum ne yapacağız bi bununla.

tamamen itici bir tutum, şu anlatış şok içinde okudum.. çok kinci ve dediğimi yaptırırım havalarındasınız çok yanlış! siz niye anlatıyorsunuz kaynınıza size mi düştü laf taşıyıp ara bozmak karısı istediğini konuşur hem kime ne.. karı koca arasına nifak sokmak çok büyük vebal farkında mısınız.. ben yaptım, çektım sıra onda diye ezemezsiniz yakında sizin adınız çıkar. abla dedmiş dememiş içnden gelmiyorsa niye desin ki ben o kızın yerinde olsam ben de demem, bunlar içten gelecek şeyler.. akıllı kızmış valla size bulaşmadan devam etmeli yaşamana.. kocasından başkasını ilgilendirmez size epey bi dert olmuş napıcaz biz bunla demişsiniz ya kendi işinize bakın sorun falan kalmaz bence ortada.. ortalığı karıştıran sizmişsiniz gibi duruyor buradann.

sen saygiyi falan birakta ondan onemlisi var GUNAHtan haberin varmi bacim senin resmen el birligiyle kizin yuvasini dagitmaya calismissiniz gunah ya kiz sizin egolarinizi tatmin icinmi evlendi abi musaitmisin die mesaj atmissin oda aramis karisini cekistirmissiniz yalan sokememis yani kiz ben dibine kadar koyluyum ama asla elti abla demiyor die kimse kaynana kinamaz iste yuvalar bole bole yikiliyo sizin gibiler yuzunden bosa dememisler yengenin gemisi yurumus eltininki yurumemis diye sen cok agali konakli film izliyosn sanirim kendinede fahri kaynanalik rolunu secmissin yazik cok sikiliyosn galiba

Benim de eltimi kucaklayasım öpesim geldi de ne yazık ki eltim yurtdışında yabancı biri yani kaynım uzun süredir yurt dışında yaşıyor ve oradan biriyle evlendi eh o zaman bende ayy nereden buldun bu yabancı kızı, dilimizi bile bilmiyor filan diye aşağılasa mıydım ne yapsaydım. Geldiler burada o zaman yemek verdik üç gün kaldılar döndüler önümüzde bayramdı ne deseydim vay efendim neden kalmadı da, ben kalıyorum hep yanlarındayım o yokta mı deseydim ya. Beni ilgilendirmez ki kaynanam ola ki üzüldüyse kaynanamı kayınpederimi ilgilendirir banane. Ben eşimden sorumluyum. Kaynanamı mı doldursaydım bak gördün mü kalmadı diye tam tersine kaynanam üzüntüsünü dile getirdiğinde bile anne kız merak ediyor Türkiye'yi İstanbul'u gezecekler gelirler yine diye oyalamışımdır yani ne gerek var arkasından laf söylesem elime ne geçer benim yaaa.. Ama Türkçe bilmese de İngilizce olarak konuşup I love You diyeceğim eltimeee :KK16:

Senede bir geliyordur o şimdi ne ayıp. Söyleyinde her sabah gelsin iş yapmaya oralardan :KK1: Kesin börek falan da açamıyordur. Gelininiz üniversiteye gitmiştir ama bulaşık yıkamıyor ya kesin cahildir. Hemen ona büyük kimmiş gösterin :KK37:

Off yazarken içim daraldı. Kötü olmakta ayrı bir marifet.

şu abi-abla kavramı kadar gereksiz bir "saygınlık!!!" ifadesi yok bizim kültürde.. hadi anne, baba, dede falan neyse de, abla/abi nedir yahu??? demesin arkadaşım size abla, nedir bu birkaç gündür açılan, söke söke saygı koparma çabaları içeren konular.. siz ne kadar saygılısınız ki ne bekliyorsunuz karşıdan.. bir bitmedi şu "ilk gelinim, görümceyim, kayınvalideyim o halde sülaleye müdahale edebilirim" mantığı..

Son düzenleme:
Eltiniz buraya konu açsa adını
ELTİNİN ZULMÜ koyardı emin olun...

Sizin yapmak isteyip de yapamadıklarınızı o yapıyor diye neredeyse çatlayacaksınız...
Resmen karı koca arasına fitne sokmuşsunuz.
Bir de doldurmadım diyorsunuz.
Önce konuştuklarımızdan bahsetti mi diye kaynı fiştekle, sonra ben gelemem abi özür dilicek diye doldur..
Sonra çık de ki ben doldurmuyorum..
Allah'tan korkun... :KK47:

Sizin gibi eltim olacağına on tane kaynanam olsun...

bence cahil olan sensin eltin değil.
kimse kimseye uyum sağlamak zorunda değil.
aklın sıra bak ben eltiyim senden önce geldim bana saygı duycaksın ayağını denk al mesajı vermeye çalışmışsın ama seni ipleyen olmamış.
sinirin de bu yüzden zaten.
ama gel gör ki eltin sana pabuç bırakmamış iyi de etmiş.
senin kaynın olabilir ama onlar karı koca kimsenin arasını bozmaya çalışma
kimseyi eğitmek ders vermek sana kalmadı
kimseyi de arayıp kocasına şikayet etme bidaha.

Senede bir geliyordur o şimdi ne ayıp. Söyleyinde her sabah gelsin iş yapmaya oralardan :KK1: Kesin börek falan da açamıyordur. Gelininiz üniversiteye gitmiştir ama bulaşık yıkamıyor ya kesin cahildir. Hemen ona büyük kimmiş gösterin :KK37:

Off yazarken içim daraldı. Kötü olmakta ayrı bir marifet.

Ay dimii yaa canımm kendimde eksik gördüm şimdi demek ki normali buymuş taa oralardan işlerini buraya almalılar kaynanamın yanından ayrılmamaları lazım ben her hafta gidiyorum gelsinler ama dimi ne çalışması hem dizini kırıp evinde otursun kaynanama hizmet etsin bir de ev alacak haa mazalllah asla izin vermem önce benden izin alması lazım. Bak kaynım gelecek bi ay sonra kız gelemeyecekmiş hemen kaynanamla konuşmam lazım anne olmaz böyle gelsin bulaşık yıkasın, ev süpürsün sen onu sana hizmet etsin diye aldın oğluna eş olsun diye almadın ne işi var yurtdışlarında diyee. Hem kaynım da geliyor yanında kız da yok ohh ne güzel doldururum var yaaa ben şimdi onuu dediklerimizi yapmıyor hani nerde neden getirmedin diye, niye benimle samimi değilsin eşin mi kızıyor da derim bak onu asla unutmam benimle eşinden daha samimi olmalı dur yazayım bir kenara da unutmıyım ben bunları. :KK9::KK9:

Ay dimii yaa canımm kendimde eksik gördüm şimdi demek ki normali buymuş taa oralardan işlerini buraya almalılar kaynanamın yanından ayrılmamaları lazım ben her hafta gidiyorum gelsinler ama dimi ne çalışması hem dizini kırıp evinde otursun kaynanama hizmet etsin bir de ev alacak haa mazalllah asla izin vermem önce benden izin alması lazım. Bak kaynım gelecek bi ay sonra kız gelemeyecekmiş hemen kaynanamla konuşmam lazım anne olmaz böyle gelsin bulaşık yıkasın, ev süpürsün sen onu sana hizmet etsin diye aldın oğluna eş olsun diye almadın ne işi var yurtdışlarında diyee. Hem kaynım da geliyor yanında kız da yok ohh ne güzel doldururum var yaaa ben şimdi onuu dediklerimizi yapmıyor hani nerde neden getirmedin diye, niye benimle samimi değilsin eşin mi kızıyor da derim bak onu asla unutmam benimle eşinden daha samimi olmalı dur yazayım bir kenara da unutmıyım ben bunları. :KK9::KK9:

Siz kenara yazayım diyorsunuz da konu sahibinin hafızasına nazar değmesin. Her olay, her ayrıntı... Aylı günlü aklında baksana :KK1:

Konuda çok cahil bir insan var ama eltiniz değil.:KK25:

Ayrıca biri bana şöyle geç bulaşığı yıka falan diyecek, yediririm ona o lafı. Kendinizi ne sanıyorsunuz siz?

Kızcağız yine edepli insanmış sizi bozmamış, ben olsam kapımın eşiğinden geçirmem sizin gibi birini.

Son düzenleme:
ıyyyyyyyy...

Yazdıklarının yarısını bile okuyamadım.

Lütfen bi doktora görün.. Aşırı şekilde takıntılı ve kıskançsın... :KK20:

Arkadaşım sanane? Sana mı kalmış bide kaynımı aradım anlattım konuştukalrımızı diyosun bişe konuşuyosan iyilik yapıyosan eltinle konuşmuşsun ister yapar ister yapmaz hoşlanmamışsa eşine de anlatmaz ben anlamadım ama eltinizin yerinde olsam asla izin vermem eşimle görüşmene bu ne fesatlık! Sen eltinden önce kaynının hayatında olabilirsin ama abisinin eşi olarak o kadın şu an sizin kaynınızın eşi ister kabul edin ister etmeyin. Onlar artık ayrı bir aile birbirlerine nasıl uyum sağlıyorlarsa o şekilde yaşarlar sizin yaptılarınızın aynısını yada köy adetlerinize göre yaşamak zorunda değil. Ayrıca kaynananızında içini şişrmeyin yok elti öye dedi yok böyle dedi sorunları yokken aralarınızı bozmayın. Ciddeb benim böyle eltim olsa sizin gibi nefret ederdim kim benim eşimi ben yokken ararda muhabbet eder eltiyse eltiliğini bilecek eskisi kadar samimi olamamak canınızı sıkıyor sanırım kaynınızla anlamadım derdinizi.

Ay ustume iyilik saglik. Size ne ayol kadin bulasik yikamamismis, kayinvalideye hoscakal dememismis. Size ne? Eltiyi ehlilestirmek size mi dustu?

Gelininizin cahil olduğunu düşünmüyorum bu anlatılanlar karşısında ve emin olun ki bulaşığı yıka diye emir verdiğinizde dik kafalılık falan yapmamış baskası olsa siz ozaman dik kafalılık görürdünüz yok bana abla diyecek falan çirkin bir ego göstergesi. siz kötü kaynana rolüne bürünmüşsünüz ama tavrınız hoş değil.bence oturup kendi kıskançlığınıza çözüm arayın.

Siz kenara yazayım diyorsunuz da konu sahibinin hafızasına nazar değmesin. Her olay, her ayrıntı... Aylı günlü aklında baksana :KK1:

Gerçektenn.. Taa konuşmaya başlama zamanlarından, istemeye, nişana herşey hafızada. Belli ki içine yer etmiş onunla yatıp onunla kalkıyor kuruyor kafasında belki de bire on katıyor iyice. Allah kendini kaynana sanan eltilerden herkesi korusun.

Hani demiş ya konusahibi en başta.
Yeni gelinin köye gitmek istemiyorum sizin köy çok dedikoducu..
Yerden göğe kadar haklı.

"Sen kaynanasın diyeceksin" ahahah ay hiç güleceğim yoktu ya.
Niye bu kadar kıskançsın ey insanoğlu?
Sanane demez mi o anne evladı sana?
Yuvasının kapısını kapadığı an sen dışarda kalırsın cağnım elti.
Erken yaşlanırsın böyle lütfen kendi yuvanla ilgilen.

Yok efendim istemeye gelince hemen çıkmamış da yok şugün saat şunda gelmiş de yarım saat geç kalmış da:KK37:
Saniyeleri de hesaplasaydın elinde kıza sarmak için daha çok malzeme çıkardı.

Konu sahibi de daha iki yıllık evli yalnız hangi ara bukadar entrika moduna girmeyi başarmış:44:

X