ELTİNİN dik kafalılığı ve cahil tavırları...

Ahhh nedir bu elti olayı ya kk.de en çok dert edilen mevzu haline geldi neredeyse... İyi ki de eltim yok diyorum artık :KK31:

1 de geldiler diyo ya :KK52: yok kınanırmış abla desinmiş. geç yıka filan. benim eltim bana senin gibi davransa onu döverim bile daha da suratına bakmam bırak abla deyip hürmet etmeyi. ablalık saygı ile olur, yaş ile kıdem ile değil.

Dayanamadım konunun devamını da okudum.
Yahu size ne iki kişinin evliliğinden nasıl bu kadar müdahil oluyorsunuz.
Hem ne münasebet eşim ben onları senden önce tanıdım sana onlar kadar güvenmiyorum diyecek!
Evlendiğin kişi artık senin herkesten üstünündür bir kere!
Yani kusura bakmayın ama o kişi kaynınız için sizden öte olmalıdır.,
Yazık günah milletin yuvasına ateş düşürmeyin aranızda konuştuklarınızı hemen niye yetiştiriyorsunuz?
Sizin niyetiniz iyi olsa arayıpta kaynınza sana bunları anlattı mı diye sormaz nasihat mevzunu aranızda saklardınız.
Şimdi daha çok acıdım o kızcağıza nasıl çirkef bir aileye gelin gelmiş.
ALLAH yar ve yardımcısı olsun kızcağızın.
Ama unutmayın eden bulur, milletin yuvasını bu kadar karıştırısanız ALLAH da aynısını verir sizlere.
Eşler arasına girmeyin çok büyük günahı var
!

İki lafın biri 'zavallı- zavallım'
Bu sıfatı da hep kaynına kullanmış
Sanırsın 5 yaşında çocuğu zulüm ediyolar

Neymiş kız yemek yapmayı pek bilmiyomuş, kaynı öğretiyomuş ( Ha bende böyleydim :KK23: )
Neymiş efendim, köye gidince yatıya kalmıyomuş 3 saat oturuyomuş, kaynı da bişey demiyomuş
Ondan sonracıma bayramın birinci günü taaaa 1 de gidiyomuş kaynanaya -Sabah ezanında mı gidilmesi lazım ?- (+kendi uzak diye gitmemiş üstelik )

Tuhaf
Kaynana bile bu kadar detayı hatırlamıyodur eminim :KK31:
Bi meşgale lazım bence konu sahibine

Canımm bayramda bir de gelmesine kızsa neyseee evlendikleri günün ertesi kaynanasına el öpmeye gelmesi lazımmış ta bir de gelmişş ona takılmış hanımefendi evlendiği günün ertesi el öpmeye bir de mi gelinirmiş sabahın köründe yeni evlenmiş çift geleceklerdi kaynanalarına dimi amaa çok ayıp!...

Ay hala geçmedi sinirim, dediğiniz gibi hem ona buna çekiştirmiş durmuş, yetmemiş buralara kadar yazmış, yuh be kardeşim. Cahillik ne kötü birşey. İnsanın uğraşacak birşeyi olmayınca demek böyle boş işlerle uğraşıyor. Ben de yeni geline acıdım valla, tam sopalık bu elti. Eleştirileri de görünce kaçtı zaten anladığım kadarıyla :) Dedikodu yapacak yandaş bulamadı ya kendine. Tövbe yaaa, aslında bizim yorum yapmamız bile yanlış böyle birine, çünkü anlayacak kapasite olduğunu sanmıyorum, allah onu ıslah etsin ve yeni geline de sabırlar versin. Aklı varsa uzak durur bu eltiden.

anlamdımkı sanene bısey dıyckse kv desın sanamı dustu nıye karısyorsun benım esımde eltımle arkamdan konussa ıkısınıd fena azarlarım ne alaka yanı sanane ıster el opmeye bırde gelır ıster ıkıde gelır sanamu dustu benım eltım bana gec bılasıkları yıka dıycek paralarım onu kv gıttıgımde yemek yerken kaynanam bulutefe xx se yemegı bıttı bı tabak doldurup getır mutfaktan dedıde esım gelınce annesını arayıp kızdı bız nerden gelmısız mısafırız sen hızmet ettırıyosun xx karım benden baskasına hızmet edemez etmek zorunda degıl cok bozuldum dedı ben bısey demedıgım halde esım mudaha ettı kızın esınıde cok doldurmussunuz bnce kıskanıyorsun ıstıyorsun sureklı kaynana gıtsın hızmet etsın sana abla desın susup otursun sanane kardesım sen oylesın dıye oda oyle olmak zorunda degıl bırakın kocasıyla mutlu olsun herseyıne karısıyorsunuz sızene ınsanların özel hayatına mudaha edıyorsunuz bence sız ortalıgı karıstıryorsunuz mecburmu samımı olmak zorundamı sızlerle

bu konudan sonra eltisini sevmeyenler bile haline şükredip gidip bi sarılmak isteyecek eminim :KK1:

Allah hepimizi kendini kaynana sanan eltilerden korusun :KK14:

yıne oskarlık bır konu tum seyırcıler ve kk uyelerımız burda :))
konu sahıbesı arkadas acaba eltı oluguna emın mı o kızcagınızın kaynanası olsa bu kadar dert edınemezdı pes dıyorum...
bu tıp ınsanlar hayatta ugrasacak seyı kalmayıp kendı hayatınında huzuru bulamayıp kıskanclıktan kudurup baskalarının hayatlarını huzursuz etmeye calısanlardan yenı gelıne uzuldum sabırlıymıs kı konu sahıbını takmamaya cabalıyo...

yarısına kadar okudum

SİZE ne
:KK1:
Ben tamamını okudum. Hayatımda geçirdiğim en boş 5 dakikaydı sanırım.
Arkadaş kendisi tavır koyamamış vaktinde şimdi kızdan çıkarıyor acısını kıskançlık tamamen.

buna o köyün görgüsü diyelim bu arada çalışan birisi evinde işi olabilir diyorsun evinde 2 bardak bırakılıp cıkılmaz benm bildiğim yıkanır toplanır 1 e kadar 2 kişinin kaldığı ev her halukarda temzilenir kaynana temizlik falan yap demez onada bana da demez tek beklediği biraz saygı ve hürmet görmedği için kaldırılmıyor

görgü adap anne,babadan öğretilir eltiden değil.mutlaka kaynınız eltinizle bu konuları konuşuyordur.siz öne atlamazsanız kayınvalidede konuşur siz kafayı hiç takmayın.siz eşinizle mutlu mesüt kimsenin hayatınınla huzurunuzu bozmadan yaşayın.bırakın onları isterse birbirlerini yesinler ister can ciğer olsunlar.seni ilgileniren şu olsun eşim bana nasıl davranıyor anlaşabiliyoruzmu.kv tutumu bana nasıl beni evladı yerine koyuyormu.sizin kendi aile iletişiminiz sizi ilgilendirmeli.başkaları anlaşıp anlamaşması bırakın bunları boşverrrrrrrr

Yan dairede oturan eltimin zilini çalıp kucaklayasım var... :26:

Son düzenleme:
Canımm bayramda bir de gelmesine kızsa neyseee evlendikleri günün ertesi kaynanasına el öpmeye gelmesi lazımmış ta bir de gelmişş ona takılmış hanımefendi evlendiği günün ertesi el öpmeye bir de mi gelinirmiş sabahın köründe yeni evlenmiş çift geleceklerdi kaynanalarına dimi amaa çok ayıp!...

Evet bi de o vardı dimi
O kadar çok yersiz eleştirme vardı ki bunu yazmayı unutmuşum

Düğünün ertesi günü görüşmek, çifte ayıp edilmiş olur asıl ( 1 hafta -hatta balayı olur, balayına gidilmediyse bile evinde dinlenirler bu 1 hafta sonra da el öpme muhabbetleri yeni başlar benim bildiğim )

Ama kesin bunu da 'köyde böyle' diye sunarlar.. :KK19:

Allaha binlerce şükür ki konu sahibi gibi bir görümcem eltim veya kaynanam yok. Yapmak zorundaymış gibi anlattığı şeylerin hiç birisini yapmıyorum ama beni çok seviyorlar. Cahil insanla iletişim kurmak gerçekten çok zor. Okurken gerçekten bana yapılmış gibi gerildim.

Hu huuuu konu sahibi nerdesin:KK55:
Kaçtın mı kız? İstediğin cevabı alamadın tabii..
Bunca kişi ortak bir noktada buluşuyor haklı hiçbir tarafın yok..
Umarım bu söylenenleri biraz olsun dikkate alırsın..

bu konudan sonra eltisini sevmeyenler bile haline şükredip gidip bi sarılmak isteyecek eminim :KK1:

Allah hepimizi kendini kaynana sanan eltilerden korusun :KK14:

Yan dairede oturan eltimin zilini çalıp kucaklayasım var... :26:

:KK60:

ben demiştim dimi :KK53:

benimde telefon açıp iltifatlar edesim derin duygular besliyorum sana karşı adlı şarkıyı dinletesim var o kadar şükrettim halime :KK70:

ama merak ediyorum konu sahibi hala kaynanacılık oynamaya devam edecek mi?

Dert degil dedikodu kazani resmen
Bence siz kendi isinize bakin eltinin aile sorunlari kimseyi ilgilendirmez

siz bazı şeyleri kabullenip kuzu kuzu yaptığınız için ondanda aynı tavırları beklemişsiniz aferim eltinize bir duruşu var yapmak istemediği hiçbirşeyi yapmıyor eminim hiç kimse sizin kadar takılmamıştır bu yaptıklarına

X